Forum » Myślenice

PARKINGI W MYŚLENICACH

  • 8 sie 2012

    Witam.

    Zakładam ten temat dlatego ponieważ zawszę jak chcę coś na mieście załatwić to na głupie 15 min trzeba 2 zł za parking płacić, nie ma w myślenicach praktycznie parkingu wolnego bez opłat, po za tym większość ludzi zostawia na bezpłatnych parkingach samochody i leci busem do krakowa do roboty , LUDZIE !  czy nie zdajecie sobie sprawy że blokujecie miejsce dla innych niech w końcu z tym zrobią coś bo niedlugo nawet dla rowerów będą opłaty ...

    15 10 Cytuj
  • 8 sie 2012

    O tym że będzie za friko radę zapomnieć władza kosztuje.Dziwi mnie że jeszcze nie trzeba płacić na dawnym dworcu busów???Tyle miało to miejsce przynosić do kasy miasta chociaż domyślam sie dlaczego jest darmowy.Gdyby wprowadzili opłaty i okazało się że to o wiele mniej niż płacili busiarze ktoś mógłby zarzucić że działali na szkodę miasta a tak nie ma porównania.Inna sprawa to kto miałby to zrobić jak u nas nie ma opozycji,mamy tylko sezonową opozycję w okresie kampanii wyborczej.

    8 2 Cytuj
  • 8 sie 2012

    no ale przesadą jest to że na "głupie" 15 min nie ma gdzie samochodu zostawic bo albo płacić trzeba a jak juz jest parking darmowy to klient zostawia auto i idzie na busa no powinni cos z tym zrobić

    7 3 Cytuj
  • 8 sie 2012

    dobrze ze ktos na to zwrocil uwage! wszedzie trzeba placic. nawet na zarabiu kawal ziemi w okolicy skateparku i basenu a tez sie placi za wjazd... paranoja. niedlugo bedziemy placic za wejscie na rynek

    10 Cytuj
  • 8 sie 2012

    no ja raz chciałęm dojechać do kortów tenisowych to za 30 min stania samochodem 2 zł chcieli odemnie a jak wjechałem na alejkę to mnie mieszkańcy z młotkami gonili ... za dużo tych płatnych parkingów

    5 3 Cytuj
  • 8 sie 2012

    nie wspomne o parkingu na rynku i tej babie

    8 4 Cytuj
  • 8 sie 2012

    [quote=nirvana] no ale przesadą jest to że na "głupie" 15 min nie ma gdzie samochodu zostawic bo albo płacić trzeba a jak juz jest parking darmowy to klient zostawia auto i idzie na busa no powinni cos z tym zrobić [/quote]
    Dwie różne sprawy.Fakt że nie ma gdzie postawić auta na 15 min. i łupią kierowców na każdym kroku ale dobrze to już było a będzie coraz gorzej.Ktoś wpadł na idiotyczny pomysł przeniesienia placu targowego na Dolne Przedmieście i w tym miejscu ma powstać parking o ile ktoś "ważny" nie wymyśli innego biznesu.Czy myslicie że będzie to darmowy parking,że gmina wyłoży grubą kasę tak dla dobra kierowców?Odchodząc trochę od tematu ale kierowcom będzie coraz drożej,gdy dokończą autostrady i domkną system poboru opłat to fakt nad morze dojedziemy szybko ale czy zostanie nam na pieczoną rybę w kieszeni.Paliwo coraz droższe,opłata za autostrady,parking na miejscu plus jakieś zdjęcie z fotoradaru i na wczasy nie zostanie nic.
    Druga część wypowiedzi mnie powaliła.Co ma zrobić ktoś dojeżdżający do Krakowa,gdzie zostawić auto?W czym on jest gorszy od tego który chce coś załatwić w mieście?Władzy takie rozumowanie jest na rękę,powiedzą -miejsc parkingowych jest dość tylko winna wiocha która zostawia auta i jedzie do Krakowa busami.I po problemie.A chyba nie o to chodzi?

    4 Cytuj
  • 8 sie 2012

    Oj nirvana nirvana, przeprowadź się do jakiejś wsi zabitej dechami, gdzie można traktor w szczerym polu zostawić a nie narzekaj na Myślenice tu jeszcze nie ma tragedii. Jest strefa płatnego parkowania JAK WSZĘDZIE w każdym cywilizowanym mieście, mamy ciasne kupieckie miasto, w centrum nie zaparkujesz za free nie ma na to szans i to jest oczywiste, nie spinaj człowieku, chyba, że masz 15 lat i jeszcze Cie pewne rzeczy dziwią.
    Za 15 min trzeba płacić 2 zł i to Cie boli, dobre... Powiedz w takim razie, jeśli 15 minut powinno być darmowe to dlaczego za 16 min mam płacić? Przecież to minuta więcej a mam płacić 2 zł? A 17 min?... 18 min? 3 godz?... Opłata jest za skorzystanie z parkingu od czasu zero i koniec. Podobnie jak za semestr na uczelni, czy go skończysz, czy nie.
    Jeśli chodzi o segregacje ludzi na tych co zostawiają auto żeby dojechać do krk a tych którzy w innym celu to już bez komentarza bo oto znalazł się użytkownik nirvana który narzeka na przepisy ale sam ma swoje lepsze i chce wymierzać każdemu jak ma korzystać z parkingów i jakie ma prawa.
    Wg Ciebie drogi nirvana ludzie dzielą się na kierowców i podkierowców jak widzę, ale na szczęście obowiązujące przepisy są takie same dla wszystkich (2 zł za rozpoczęcie parkowania i koniec) i Twoje pseudo lepsze porządki nie wejdą. Pozdrawiam.

    17 6 Cytuj
  • 8 sie 2012

    mieszkaniec_mysle... - Tylko jakos w Krakowie dalo sie to rozwiazac:

    "Minimalna opłata wynosi 1 zł i uprawnia do parkowania przez 20 min."

    Dlaczego idac do sklepu na 5 minut musze placic za cala godzine? Chodzi tylko o to zeby jak najwiecej zarobic... ale popierajcie to, dajcie sie szyc na kazdym kroku to nic w tym miescie sie nie zmieni...

    5 1 Cytuj
  • 8 sie 2012

    A jakims koszmarem jest ta babura, która lata pokońskim rynku i to dosłownie lata bo jeszcze nie zgasisz silnika a ona juz jest i wyciaga reke. Żeby jeszcze babur dawał paragony ale nie bo po co? A jak sie upomnisz to ci wcisnie jakis z nieaktualną godziną! Trzeba z tym zrobić porzadek , jezeli ja płace uczciwie podatki dlaczego ma tego nie robić parkingowa i najemca parkingu. Zgłosiłam juz to gdzie trzeba- UKS ma zajecie i czekam na wyniki.

    10 3 Cytuj
  • 8 sie 2012

    [quote=gość: mieszkaniec_myslenic] Oj nirvana nirvana, przeprowadź się do jakiejś wsi zabitej dechami, gdzie można traktor w szczerym polu zostawić a nie narzekaj na Myślenice tu jeszcze nie ma tragedii. Jest strefa płatnego parkowania JAK WSZĘDZIE w każdym cywilizowanym mieście, mamy ciasne kupieckie miasto, w centrum nie zaparkujesz za free nie ma na to szans i to jest oczywiste, nie spinaj człowieku, chyba, że masz 15 lat i jeszcze Cie pewne rzeczy dziwią.
    Za 15 min trzeba płacić 2 zł i to Cie boli, dobre... Powiedz w takim razie, jeśli 15 minut powinno być darmowe to dlaczego za 16 min mam płacić? Przecież to minuta więcej a mam płacić 2 zł? A 17 min?... 18 min? 3 godz?... Opłata jest za skorzystanie z parkingu od czasu zero i koniec. Podobnie jak za semestr na uczelni, czy go skończysz, czy nie.
    Jeśli chodzi o segregacje ludzi na tych co zostawiają auto żeby dojechać do krk a tych którzy w innym celu to już bez komentarza bo oto znalazł się użytkownik nirvana który narzeka na przepisy ale sam ma swoje lepsze i chce wymierzać każdemu jak ma korzystać z parkingów i jakie ma prawa.
    Wg Ciebie drogi nirvana ludzie dzielą się na kierowców i podkierowców jak widzę, ale na szczęście obowiązujące przepisy są takie same dla wszystkich (2 zł za rozpoczęcie parkowania i koniec) i Twoje pseudo lepsze porządki nie wejdą. Pozdrawiam. [/quote]
    Ta jakis parkingowy/a lub najemca parkingów od miasta sie pieknie wypisał.... powodzenia zycze ...haha

    5 6 Cytuj
  • 8 sie 2012

    niech wprowadzą parkometry i bedzie spokój. 15 minut-50 groszy i wszystko będzie ok. Ale wiadomo że tego nie będzie bo dlaczego ktoś ma zarabiać 25% tego co było, skoro może zarobić 100% na tym samym.

    11 Cytuj
  • 8 sie 2012

    Moze powinni zrobić spodzielić miasto na strefy - jak Kraków - bez możliwości wjazdu do centrum i byłby spokój?

    7 1 Cytuj
  • 9 sie 2012

    tu już nie chodzi głównie o te ceny za parking tylko mnie denerwuje to że np człowiek zostawia na parkingu samochód a potem udaję się na busa i blokuje miejsce na cały dzień to już się robi przesadą.

    5 1 Cytuj
  • 9 sie 2012

    [quote=gość: łohohohoh] tu już nie chodzi głównie o te ceny za parking tylko mnie denerwuje to że np człowiek zostawia na parkingu samochód a potem udaję się na busa i blokuje miejsce na cały dzień to już się robi przesadą. [/quote]

    takich mamy kierowcow. dojechac do przystanku busa potrafia na pamiec, albo bladym switem bo jeszce nie ma ruchu a potem do krakowa z busiarzami. znam tez przypadki dojezdzania do matecznego, parkowania w okolicy i przesiadki na tramwaj bo sie boja jezdzic po miescie haha po co wam to prawo jazdy ludzie?

    8 1 Cytuj
  • 9 sie 2012

    [quote=gość: ojciec 2 dzieci] gość: łohohohoh napisał/a: tu już nie chodzi głównie o te ceny za parking tylko mnie denerwuje to że np człowiek zostawia na parkingu samochód a potem udaję się na busa i blokuje miejsce na cały dzień to już się robi przesadą.

    takich mamy kierowcow. dojechac do przystanku busa potrafia na pamiec, albo bladym switem bo jeszce nie ma ruchu a potem do krakowa z busiarzami. znam tez przypadki dojezdzania do matecznego, parkowania w okolicy i przesiadki na tramwaj bo sie boja jezdzic po miescie haha po co wam to prawo jazdy ludzie? [/quote]

    ZGADZAM SIĘ ! prawda w 100 % jak juz jest ten płatny parking to powinni ustalać z parkingowym chociaż godziny stania samochodu np 2 godziny a po 2 godzinach jak sie właściciel nie znajdzie to odcholować auto żeby miejsc nie blokował

    3 3 Cytuj
  • 9 sie 2012

    Przede wszystkim ludzie bez względu na to ile czasu będziecie stali to PARKUJCIE TAK BY ZAJĄĆ JAK NAJMNIEJ MIEJSCA. Co z tego, że wam gmina wybuduje duży parking jak przynajmniej połowa pojazdów na tym parkingu stoi tak, że zajmuje po dwa miejsca. Ktoś się powołał na to jak jest w Krakowie a ilu z Was wie że w Krakowie od niedawna odholowywane są które zajmują więcej niż jedno wytyczone poziomą linią miejsce parkingowe. Było o tym w Kronice Krakowskiej jak się jeden starszy pan pluł bo zaparkował, zapłacił a auto i tak mu odholowali bo tak zaparkował że 2 miejsca zajął swoim Oplem Corsą. Na razie na cały Kraków są 2 auta do ćsiągania takich "parkujących" ale biznes jest więc holowników pewnie przybędzie. Ja bym radził naszej władzy by ten pomysł skopiowała to od razu na starych parkingach zacznie się mieścić więcej aut.

    12 Cytuj
  • 9 sie 2012

    [quote=gość: mack] Przede wszystkim ludzie bez względu na to ile czasu będziecie stali to PARKUJCIE TAK BY ZAJĄĆ JAK NAJMNIEJ MIEJSCA. Co z tego, że wam gmina wybuduje duży parking jak przynajmniej połowa pojazdów na tym parkingu stoi tak, że zajmuje po dwa miejsca. Ktoś się powołał na to jak jest w Krakowie a ilu z Was wie że w Krakowie od niedawna odholowywane są które zajmują więcej niż jedno wytyczone poziomą linią miejsce parkingowe. Było o tym w Kronice Krakowskiej jak się jeden starszy pan pluł bo zaparkował, zapłacił a auto i tak mu odholowali bo tak zaparkował że 2 miejsca zajął swoim Oplem Corsą. Na razie na cały Kraków są 2 auta do ćsiągania takich "parkujących" ale biznes jest więc holowników pewnie przybędzie. Ja bym radził naszej władzy by ten pomysł skopiowała to od razu na starych parkingach zacznie się mieścić więcej aut. [/quote]

    takie rozwiązanie znacznie by tez ten problem rozwiązało jestem za !

    6 Cytuj
  • 9 sie 2012

    hehe ponad 2 m szerokości miejsca parkingowego ale i tak kierowcy dalej się na nich nie mieszczą ... to kto ich szkolił na prawo jazdy w takim razie jak takich podstaw nie umieją.

    4 Cytuj
  • 9 sie 2012

    [quote=nirvana] hehe ponad 2 m szerokości miejsca parkingowego ale i tak kierowcy dalej się na nich nie mieszczą ... to kto ich szkolił na prawo jazdy w takim razie jak takich podstaw nie umieją. [/quote]

    ja mam np. szeroka fure i nie zawsze sie mieszcze. lubie niskie i szerokie bryczki

    1 8 Cytuj
  • 9 sie 2012

    [quote=gość: szeroka bryka maaan] nirvana napisał/a: hehe ponad 2 m szerokości miejsca parkingowego ale i tak kierowcy dalej się na nich nie mieszczą ... to kto ich szkolił na prawo jazdy w takim razie jak takich podstaw nie umieją.

    ja mam np. szeroka fure i nie zawsze sie mieszcze. lubie niskie i szerokie bryczki [/quote]

    no to jak sobie z takim samochodem nie radzisz to po co takie się kupuje no nie rozumiem czasem ludzi ;)

    3 3 Cytuj
  • 9 sie 2012

    [quote=gość: ha ha] Moze powinni zrobić spodzielić miasto na strefy - jak Kraków - bez możliwości wjazdu do centrum i byłby spokój? [/quote]
    Dobry żart strefy w takiej metropolii jak Myślenice?
    I strefa -Rynek z zakazem wjazdu
    II strefa ulice wokół Rynku
    III strefa to już przecież szczere pola i zabudowania gospodarcze(może u jakiegoś gospodarza na podwórku zrobić parking?)
    Faktycznie jesteśmy metropolią i przydałaby się komunikacja miejska,strefy parkowania że o szybkim tramwaju nie wspomnę.Przecież mamy już Galerię Handlową z marketem wielkości stoiska że szczoteczkami do zębów w porządnym hipermarkecie,dwa dworce autobusowe itd.
    Trochę może przesadziłem podobnie jak niektórzy z tą wiochą która cięzko pracuje na budowach w Krakowie na chleb i trudno aby wydawali ciężko zarobione pieniądze na paliwo.Tak na marginesie to połowa mieszkańców pochodzi ze wsi i teraz leczy kompleksy wyjeżdżając z wiochą innym.

    10 3 Cytuj
  • 9 sie 2012

    Parking jest parkingiem i jak sama nazwa wskazuje sluzy do parkowania samochodu, a ile ten samochod bedzie stał na parkingu 5 minut czy 15 godzin to juz jest sprawa kierowcy tego samochodu. To własnie tak szkalowana tutaj "wiocha" idzie z duchem czasu. Samochodem dojechac tyle ile potrzeba, a nastepnie przesiasć sie do komunikacji publicznej. Takie rozwiazanie jest ekonominczne i ekologiczne, a do tego wygodne. Spróbujcie zaparkowac samochod w krakowie! Natomiast myślenickie wielkie mieszczuchy maja zawsze problem, bo jak to mozna stac kilka godzin na parkingu? Jak tak można zebym "ja" nie miał gdzie zaparkowac? jak tak mozna przeciez "ja" mam taka fure! wokol mojego samochodu zawsze musi byc 1,5 m wolnego zebym mogł wysiasc!!Mam wielkie torby z zakupami, wiec wolno mi zajmowac 2 miejsca parkingowe!!! Bo przeciez "ja" prawdziwy mysleniczanin nie bede z samochodu spacerowal 30m do sklepu, ja musze zaparkowac tuz przed drzwiami sklepu do którego sie wybieram!! "ja" nie mam czasu, musze przeciez kupic wedline w jednym sklepie, chleb w drugim, maslo w trzecim, i jeszcze kilka innych zalatwien i za kazdym razem podjade sobie i zaparkuje tylko na piec minut, wiec dlaczego "ja" mam płacic za godzine? Myslenickie zaściankowe myslenie, ot tyle.

    Fakt faktem, ze w myslenicach malo jest parkingów, ale te które sa naprawde moglyby pomiescic wiecej samochodów, wystarczy tylko umiejetnie zaparkowac. Zwróćcie uwage jak sa zaparkowane samochody chocby pod arkadami, pod sokołem, pod urzedem miasta. Własnie pod urzedem miasta, parking jest dla interesantów, a nie dla pracowników urzedu!! Podobnie z starostwem.

    Dlaczego słowackiego od swiatel do skrzyzowania zwirki wigury nie jest jeden pas na stale przeznaczony na parking, i odwrotnie od zwirki do swiateł. To przeciez prawie juz centrum! Dlaczego na kosciuszki nie mozna parkowac, a wyzej na rynku i sobieskiego juz tak?

    17 2 Cytuj
  • 10 sie 2012

    [quote=gość: to ja pisalem] Fakt faktem, ze w myslenicach malo jest parkingów, ale te które sa Dlaczego słowackiego od swiatel do skrzyzowania zwirki wigury nie jest jeden pas na stale przeznaczony na parking, i odwrotnie od zwirki do swiateł. To przeciez prawie juz centrum! Dlaczego na kosciuszki nie mozna parkowac, a wyzej na rynku i sobieskiego juz tak? [/quote]
    poniewaz buraczku byłby zastawiany dojazd do sklepów i samochody zaopatrzenia nie miałyby gdzie zaparkować!!!
    a zamiast ze swojej wsi jezdzic pojedynczo samochodami i blokować miejsca parkingowe mógłbys skrzyknąc kumpli i podjechać "do miasta" jedna furmanką - i to by bylo ekologiczne :P

    5 11 Cytuj
  • 10 sie 2012

    [quote=gość: to ja odpisałam] gość:
    poniewaz buraczku byłby zastawiany dojazd do sklepów i samochody zaopatrzenia nie miałyby gdzie zaparkować!!!
    a zamiast ze swojej wsi jezdzic pojedynczo samochodami i blokować miejsca parkingowe mógłbys skrzyknąc kumpli i podjechać "do miasta" jedna furmanką - i to by bylo ekologiczne :P [/quote]

    a no widzisz ziemniaczku, nie wszyscy tak jak zapewne Ty posiadaja super fure, ja na przyklad posiadam tylko traktor i nim dojezdzam do pracy. Niestety wiec nie jestem wstanie wziasc kumpli bo traktorek moj ma tylko jedno miejsce siedzace. Zapewniam Cię jednak ze bede parkowal tak dlugo jak tylko mi sie uwidzi.

    5 4 Cytuj

Odpowiedz