Forum » Myślenice

PARKINGI W MYŚLENICACH

  • 8 lis 2012

    A czy burmistrz Myślenic, kiedykolwiek przejmował się mieszkańcami ?

    11 2 Cytuj
  • 11 lis 2012
    Lukaszz napisał/a:

    A czy burmistrz Myślenic, kiedykolwiek przejmował się mieszkańcami ?

    jak wybory były to napewno :D hehe

    6 1 Cytuj
  • 11 lis 2012

    ostatnio parkując samochód w Dobczycach przy Galeri JAN podjechał w mundurze kapitana pewien męszczyzna i zaparkował na kopercie opisanej jako miejsce parkingu dla inwalidów swoją BWM X5 po zwróceniu uwagi temu oto Panu dostałem odpowiedź cytuję " ***** " jaka to polityka w tym kraju....

    2 Cytuj
  • 11 lis 2012

    ostatnio parkując samochód w Dobczycach przy Galeri JAN podjechał w mundurze kapitana pewien męszczyzna i zaparkował na kopercie opisanej jako miejsce parkingu dla inwalidów swoją BWM X5 po zwróceniu uwagi temu oto Panu dostałem odpowiedź cytuję " ***** " jaka to polityka w tym kraju....

    nirvana napisał/a:

    ostatnio parkując samochód w Dobczycach przy Galeri JAN podjechał w mundurze kapitana pewien męszczyzna i zaparkował na kopercie opisanej jako miejsce parkingu dla inwalidów swoją BWM X5 po zwróceniu uwagi temu oto Panu dostałem odpowiedź cytuję " ***** " jaka to polityka w tym kraju....

    było tam słowo " s ... " ręce opadają

    1 Cytuj
  • Krzysztof 10 gru 2012

    Parking po busach jest płatny, a karta parkingowa jest ważna przez całą godzinę również na innych płatnych parkingach. Nie trzeba kupowac nowej, jak się ma ważną obecną, o czym pewo nie wszyscy wiedzą. Tylko tylko trzeba ją mieć.

    1 Cytuj
  • 11 gru 2012
    Krzys napisał/a:

    Parking po busach jest płatny, a karta parkingowa jest ważna przez całą godzinę również na innych płatnych parkingach. Nie trzeba kupowac nowej, jak się ma ważną obecną, o czym pewo nie wszyscy wiedzą. Tylko tylko trzeba ją mieć.

    Nie masz racji. Parkingi w rynku i wokół rynku tworzą tak zwaną strefę płatnego parkowania i tam można przejechać z jednego parkingu na drugi z tą samą kartą w ciągu godziny. Parking przy ul. Słowackiego jest osobnym parkingiem, nienależącym do strefy płatnego parkowania, z innymi kartami i z innym cennikiem. Tam karta z innych parkingów nie jest ważna. Również karta z tego parkingu nie jest ważna gdzie indziej. Na kartach kupowanych w centrum wyraźnie jest napis "Strefa płatnego parkowania", a na kartach z parkingu przy ul. Słowackiego jest napis "Parking ul. Słowackiego". Są to dwie różne karty.

    Cytuj
  • Monika Jania 11 gru 2012

    Czy Urzędnicy Miasta Myślenice nie mogli by parkować swoich samochodów na placu targowym a parking przy Urzędzie oddać petentom ? Urzędnicy stoją tam cały dzień zmuszając petentów do parkowania na placu targowym lub na płatnym parkingu ! Czy nie można by oddać tego parkingu dla petentów natomiast stojący cały dzień urzędnicy mogliby stawać na placu targowym!

    15 1 Cytuj
  • Monika Jania 11 gru 2012

    Po co komu pusty parking?! Ulice boczne po blokowane przy dworcu a cały parking na słowackiego pusty płatny ? To są takie proste sprawy a nikt nic nie robi dla mieszkańców Myślenic i przyjezdnych z gminy Myślenice! Oddajmy ten parking dla ludzi i odblokujmy zatłoczone zaparkowane małe uliczki ! ! !

    12 Cytuj
  • mirek@ 11 gru 2012

    Ciekawe jak długo jeszcze parking będzie musial świecić pustkami zeby dotarli do radnych ze pidjelu zla decyzję

    5 Cytuj
  • 11 gru 2012
    razdwatrzy napisał/a:

    Po co komu pusty parking?! Ulice boczne po blokowane przy dworcu a cały parking na słowackiego pusty płatny ? To są takie proste sprawy a nikt nic nie robi dla mieszkańców Myślenic i przyjezdnych z gminy Myślenice! Oddajmy ten parking dla ludzi i odblokujmy zatłoczone zaparkowane małe uliczki ! ! !

    Przez pewien czas ten parking był bezpłatny a i tak nie dało się tam zaparkować, bo ludziska zostawiali tam auta na cały dzień i jechali sobie busami do Krakowa i cały parking był zajęty. Najpierw ludzie musieliby zmienić swoją mentalność ...

    3 3 Cytuj
  • mirek@ 12 gru 2012
    Viking napisał/a:

    razdwatrzy napisał/a:Po co komu pusty parking?! Ulice boczne po blokowane przy dworcu a cały parking na słowackiego pusty płatny ? To są takie proste sprawy a nikt nic nie robi dla mieszkańców Myślenic i przyjezdnych z gminy Myślenice! Oddajmy ten parking dla ludzi i odblokujmy zatłoczone zaparkowane małe uliczki ! ! !Przez pewien czas ten parking był bezpłatny a i tak nie dało się tam zaparkować, bo ludziska zostawiali tam auta na cały dzień i jechali sobie busami do Krakowa i cały parking był zajęty. Najpierw ludzie musieliby zmienić swoją mentalność ...

    nie przesadzaj stalo tam kilka aut na stale a przez dzien smialo mozna bylo parkowac

    1 2 Cytuj
  • 11 sty 2013

    Dołaczylem ten post ze wzgledu na to ze mnie za przeproszeniem widok samochodow pracownikow tesco badz innych sklepow a co gorsza osob ktore przyjezdzaja sobie wczesnie rano na parking szybke przykrywaja folia badz kartonem ida na pobliskiego busa i jada do szkoly pracy badz gdziekolwiek do krakowa lub w inne miejsce to ludzka paranoja jestem za wprowadzeniem kamerki takich samochodow lub zalozenie blokad na kola albo za parkingiem platnym tak jak pod carrfourem po pierwszej godzinie spedzonej na parkingu nie wiem czy ktos mnie poprze ale z checia wolalbym zaparkowac pod tesco niz na 3 z kolejii ulicy

    6 3 Cytuj
  • Raphaell 11 sty 2013

    ....tutaj masz jeden z lepszych Myślenickich "parkingów"..ha ha.Wiem jednak o czym piszesz.Ostatnio jezdziłem wokół parkingu cztery razy i...nie miałem miejsca by zaparkować by wejść do apteki:/....http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-polska-kraina-zametu-sprzecznosci-paradoksow-i-absurdow,nId,768651

    2 2 Cytuj
  • 12 sty 2013

    No to masz problem człowieku, bo to prywatny parking zarządcy Galerii Dekada, i to jego sprawa czy woli udostępnić go klientom galerii, pracownikom Tesco, czy pasażerom busów. Niektórzy to chyba jeszcze mentalnie w komunie zostali i nie pojmują wolności, własności prywatnej i kapitalizmu. Jeśli Cię to denerwuje, to rób zakupy gdzie indziej, a nie żal się na forum.

    3 6 Cytuj
  • Raphaell 12 sty 2013

    ....

    J29_ napisał/a:

    No to masz problem człowieku, bo to prywatny parking zarządcy Galerii Dekada, i to jego sprawa czy woli udostępnić go klientom galerii, pracownikom Tesco, czy pasażerom busów. Niektórzy to chyba jeszcze mentalnie w komunie zostali i nie pojmują wolności, własności prywatnej i kapitalizmu. Jeśli Cię to denerwuje, to rób zakupy gdzie indziej, a nie żal się na forum.

    ?!...naprawdę nie interesuje mnie fakt J29?!...czy to parking pana K. jak piszesz czy też Ojca Rydzyka,Jest ogólne udostępniony więc stwierdzam fakt.Jeśli to własność prywatna to raczej wolą "prywatnego zarządcy Galerii Dekada" był wcześniej parking dla klientów a nie jak pisze "Nirvana" dla np klientów busów? Pozdrawiam.....

    2 Cytuj
  • Raphaell 12 sty 2013

    ....

    J29_ napisał/a:

    No to masz problem człowieku, bo to prywatny parking zarządcy Galerii Dekada, i to jego sprawa czy woli udostępnić go klientom galerii, pracownikom Tesco, czy pasażerom busów. Niektórzy to chyba jeszcze mentalnie w komunie zostali i nie pojmują wolności, własności prywatnej i kapitalizmu. Jeśli Cię to denerwuje, to rób zakupy gdzie indziej, a nie żal się na forum.

    ?!...naprawdę nie interesuje mnie fakt J29?!...czy to parking pana K. jak piszesz czy też Ojca Rydzyka,Jest ogólne udostępniony więc stwierdzam fakt.Jeśli to własność prywatna to raczej wolą "prywatnego zarządcy Galerii Dekada" był wcześniej parking dla klientów a nie jak pisze "Nirvana" dla np klientów busów? Pozdrawiam.....

    Viking napisał/a:

    Krzys napisał/a:Parking po busach jest płatny, a karta parkingowa jest ważna przez całą godzinę również na innych płatnych parkingach. Nie trzeba kupowac nowej, jak się ma ważną obecną, o czym pewo nie wszyscy wiedzą. Tylko tylko trzeba ją mieć.Nie masz racji. Parkingi w rynku i wokół rynku tworzą tak zwaną strefę płatnego parkowania i tam można przejechać z jednego parkingu na drugi z tą samą kartą w ciągu godziny. Parking przy ul. Słowackiego jest osobnym parkingiem, nienależącym do strefy płatnego parkowania, z innymi kartami i z innym cennikiem. Tam karta z innych parkingów nie jest ważna. Również karta z tego parkingu nie jest ważna gdzie indziej. Na kartach kupowanych w centrum wyraźnie jest napis "Strefa płatnego parkowania", a na kartach z parkingu przy ul. Słowackiego jest napis "Parking ul. Słowackiego". Są to dwie różne karty.

    masz rację "Viking"-inny dzierżawca to inne karty parkowania...

    2 Cytuj
  • 4 lut 2013

    Przeglądałem ostatnio przepisy dotyczące opłat za parkowanie na drogach i miejscach publicznych i znalazłem ciekawostkę:
    Zgodnie z art. 13 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 21.03.1985 roku o drogach publicznych, korzystający z dróg publicznych są obowiązani do ponoszenia opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania. Opłatę pobiera się za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania, w wyznaczonym miejscu, w określone dni robocze, w określonych godzinach lub całodobowo.
    Rozumiem, że w Myślenicach za parkowanie w soboty opłaty są pobierane bezprawnie.
    Bo rzeczywiście Krakowie w soboty nie ma opłat w strefach parkowania. Tak samo w innych miastach.

    3 2 Cytuj
  • 4 lut 2013

    Sobota jest także dniem roboczym.

    2 5 Cytuj
  • 5 lut 2013
    Viking napisał/a:

    Sobota jest także dniem roboczym.

    Nie dla wszystkich,na razie obowiązuje u nas pięciodniowy tydzień pracy z normą 40 godzin,chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
    Ottoman bardzo dobre pytanie i czekamy na odpowiedź,może nowe media podlecą z kamerą do kogo trzeba?

    3 Cytuj
  • 5 lut 2013

    Słyszałem że w Krakowie planują wprowadzenie opłat także w weekendy i to nie tylko w sobotę ale również w niedzielę... :/

    1 Cytuj
  • 14 lis 2013

    Witam. Temat ten pewnie już nie raz poruszany ale wart przypomnienia. W ostatnim czasie zrobienie zakupów w Dekadzie graniczy z cudem. Dlaczego? Nie ma gdzie zostawić samochodu. Niby wprowadzono opłatę za parkowanie powyżej 2 godzin, ale widok parkingowego jest dość rzadki. Zdaje sobie sprawę, że jadący do Krakowa busem gdzieś samochód muszą zastawić, ale praktyka zostawiania pod Dekadą wpływa niekorzystnie na tamtejszy handel. Ja widzę tylko jedno wyjście - postawić szlaban i bileciki. Parking do 2 godzin free a każda dodatkowa godzina 2 złote. Może na terenie przystanku busów zrobić parking typu "park & drive". Kontrowersyjne i radykalne, ale w okresie świątecznym jak zacznie obowiązywać strefa będzie jeszcze gorzej.

    5 5 Cytuj

Odpowiedz