Forum » Myślenice

Upał w mieście.

  • 20 lip 2009

    Co rok mówią,że Raba brudna.To sami ludzie gadają bzdury.Przecież Sanepid nie zamknął kąpielisk.Na ciele też nie wychodza żadne syfy,więc czemu nie korzystać z przyjemności? Plum,pluuuum.

    Cytuj
  • Euzebiusz Konstantynopolitanczykiewicz 20 lip 2009

    plum plum pluskaj sie poczekaj az Ci wyrosnie trzecia reka :D

    Cytuj
  • 20 lip 2009

    Jak pisał Wyspiański "co trzy ręce to nie jedna" , a może to pisał Chopin?

    Cytuj
  • 20 lip 2009

    [quote]Co rok mówią,że Raba brudna.To sami ludzie gadają bzdury.Przecież Sanepid nie zamknął kąpielisk.Na ciele też nie wychodza żadne syfy,więc czemu nie korzystać z przyjemności? Plum,pluuuum.[/quote]
    Powodzenia w leczeniu dyzenterii. plum plum

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    I jeszcze sprawdzi sie chinskie powiedzenie;
    "Jesli posiedzisz nad brzegiem Raby wystarczajaco dlugo, zobaczysz przeplywajaca obok kupe" ;)
    Bul bul, waaaaa, Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    [quote=Mysleniczanin007]I jeszcze sprawdzi sie chinskie powiedzenie;
    "Jesli posiedzisz nad brzegiem Raby wystarczajaco dlugo, zobaczysz przeplywajaca obok kupe" ;)
    Bul bul, waaaaa, Mysleniczanin007.[/quote]
    Ja zawsze myślałem że to hinduskie :D

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    O czym Wy tu piszecie? Raba, to nie Ganges.

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    Pod dwoma tylko wzgledami, Cygnus. Ilosci plynacej w niej wody i polozenia geograficznego...

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    ...lub trzema. Prochy naszych dziadków nie spłyneły do zalewu Dobczyckiego...

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    Tu Cygnusie, bym polemizowal. Siegnij do historii, poczytaj o podmytym cmentarzu, i przekonasz sie ze Ganges ma wiecej wspolnego z Raba niz Tobie sie wydaje...

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    Prochy potraktowane dosłownie, spalili dziadka i rozpylili na wodzie.

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    No tak zapomnialem. Wybacz moj kolokwializm.

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    Czyli nie mogę się moczyć w Rabie??? łłoooo ... prawie mnie przekonaliście że to kompletny ściek:)

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    Singwald-nie bój się.Jak na razie od kąpieli w Rabie nie wyrosła mi "trzecia ręka"ani nie przytrafiła się "dyzenteria".Nawet nie przepływała żadna kupa!!!

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    [quote=Sigwald]Czyli nie mogę się moczyć w Rabie??? łłoooo ... prawie mnie przekonaliście że to kompletny ściek:)[/quote]
    Zależy co masz na myśli pisząc "moczyć się".

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    Bez histerii, Raba to jedna z czystszych rzek(obok Bysinki):-).

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    [quote]Singwald-nie bój się.Jak na razie od kąpieli w Rabie nie wyrosła mi "trzecia ręka"ani nie przytrafiła się "dyzenteria".Nawet nie przepływała żadna kupa!!![/quote]

    spoko spoko ja wiem, trochę się naigrywałem z wypowiedzi powyżej ...jutro i pojutrze(ma być ładna pogoda), jak będe miał czas, to po pracy na pewno sie będę chlaptał, tudzież skocze sobie na główke jak za dawnych młodzieńczych lat:)
    a tą trzecią rękę co mi znowu wyrośnie, no cholera, no znowu amputuje;) bo nawet jakaś taka mała anomalia nie odbierze mi ochoty na Rabe.

    Cytuj
  • 21 lip 2009

    No właśnie Singwald ,nie ma co przejmować się tymi "anomaliami".Życzę miłej kąpieli.Ja też się wykąpię.

    Cytuj
  • M G 22 lip 2009

    Ja w ubiegłym tygodniu trzy razy chłodziłem się podczas upałów w Rabie , nic mi nie wyrosło ani nie zaszkodziło i nic na to nie wskazuje. O to że nasza Raba jest w miarę czysta na razie nazie nie ma się co spinać, bardziej martwi mnie widok samochodów nad samym brzegiem z którymi ich właścicielom tak trudno na chwilę się rozstać podczas wypoczynku nad wodą , tym bardziej że parking jest 100-200 metrów dalej.

    Cytuj
  • 22 lip 2009

    Zwieprzony nie dziw się. Ludzie się boją że im samochód ukradną :)

    Cytuj
  • 22 lip 2009

    Pojechaliśmy niedawno do Pcimia i zjechaliśmy z centrum drogą w obok kościoła i dalej w górę. Wszystkim wierzącym w czystość Raby polecam taką wycieczkę.
    Obok tej drogi jest normalnie nie zamaskowana struga ścieków, taki przydrożny potoczek, z którego "wali" na całej drodze jak z szamba. Nie sądzę żeby się kończył oczyszczalnią. Raczej idzie prosto do Raby.

    Cytuj
  • 22 lip 2009

    Ale zanim dopłynie do Myślenic osady i nieczystosci zostaną wytrącone np. w stróży. To taka filtracja jak denaturatu przez chleb.

    Cytuj
  • 22 lip 2009

    [quote=cyrk]Pojechaliśmy niedawno do Pcimia i zjechaliśmy z centrum drogą w obok kościoła i dalej w górę. Wszystkim wierzącym w czystość Raby polecam taką wycieczkę.
    Obok tej drogi jest normalnie nie zamaskowana struga ścieków, taki przydrożny potoczek, z którego "wali" na całej drodze jak z szamba. Nie sądzę żeby się kończył oczyszczalnią. Raczej idzie prosto do Raby.[/quote]
    No to niezły cyrk... Górska rzeka a taki syf.

    Cytuj
  • 23 lip 2009

    Ryby pływaja to ludzie też mogą. A że niby górska rzeka, mało razy w górach mieli problemy z bakteriami koli(tak sie to pisze). U nas nigdy nie było takich akcji. A dziś znów grzeje, pływajcie śmiało:-)

    Cytuj
  • adzygmunt 26 lip 2009

    W okolicach "asfaltowni" można już śmiało używać Raby. "Plumka-NIEwwodzie" niczym nie grozi. Żadnych bakterii NIE ZNAJDZIESZ-CIE !!!
    Ps: "Niewoda" jesten autorem nowego słówka!

    Cytuj

Odpowiedz