Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • 20 sie 2012

    Interesujący artykuł przeczytałem w dzisiejszym Dzienniku Polskim
    Okazuje się, że Gmina Myślenice po raz kolejny jest w czołówce.......... tym razem dłużników.
    Zadłużenie na jednego mieszkańca wynosi 2065 zł co daje nam 8 pozycję
    Natomiast w długu nominalnym jesteśmy już na 4 pozycji!
    Z zadłużeniem 88,22 mln zł pobiliśmy min. Nowy Sącz, Chrzanów, Niepołomice, Skawinę i Brzesko (to ostatnie o ponad 30 mln)
    W województwie małopolskim (o ile dobrze pamiętam ) są 182 gminy więc również i w tym rankingu wyprzedziliśmy ponad 170 konkurentów!
    Jestem dumny ;)

    9 Cytuj
  • 20 sie 2012

    Niesamowite jaki ten Dziennik Polski jest nieobiektywny, pisać takie rzeczy na nasze władze...

    Przecież wiadomo że inwestycje są potrzebne i zarabiają na siebie, taka strzelnica już podobno prawie cała spłacona ze sprzedanych biletów, razem z cegłą klinkierową na elewacji ;-)

    13 1 Cytuj
  • 20 sie 2012

    jeżeli gmina pozyskała ponad 160 mln na kanalizację to musiała wziąść kredyt na realizację inwestycji unia kase oddaje najczęściej po tym jak się coś zrobi.

    2 5 Cytuj
  • 2 wrz 2012

    Czy się mylę czy Administrator wprowadza demokratyczne standardy miłościwie panującej PO i miłującego wolność słowa Prezydenta RP w imieniu którego ABW składa poranne wizyty zbyt zagorzałym wielbicielom?
    Teraz myślę na forum będzie pięknie jak w pozostałych wolnych mediach?Naprawdę korzystne zmiany wymuszone oczywiście przez użytkowników gdyż nie wierzę że mógł ktoś naciskać -zresztą w dobie wolnych mediów to rzecz niewyobrażalna aby władza miała wpływ na dziennikarzy.Sprawdzona metoda robienia z ludzi idiotów-to dla naszego dobra.Większej bzdury nie można wymyślić.
    Ja dziękuję,wysiadam na przystanku wolność słowa nie po drodze mi z wami.

    12 4 Cytuj
  • Bartek Bartkowski 2 wrz 2012
    pesymista napisał/a:

    Czy się mylę czy Administrator wprowadza demokratyczne standardy miłościwie panującej PO i miłującego wolność słowa Prezydenta RP w imieniu którego ABW składa poranne wizyty zbyt zagorzałym wielbicielom?
    Teraz myślę na forum będzie pięknie jak w pozostałych wolnych mediach?Naprawdę korzystne zmiany wymuszone oczywiście przez użytkowników gdyż nie wierzę że mógł ktoś naciskać -zresztą w dobie wolnych mediów to rzecz niewyobrażalna aby władza miała wpływ na dziennikarzy.Sprawdzona metoda robienia z ludzi idiotów-to dla naszego dobra.Większej bzdury nie można wymyślić.
    Ja dziękuję,wysiadam na przystanku wolność słowa nie po drodze mi z wami.

    czlowieku a wysiadaj. dosyc juz bylo chamstwa na tej stronie i kolejny frustrat obrazajacy wszystkich wokol nie zrobi nikomu roznicy :) od dawna sami uzytkownicy podnosili temat obowiazku rejestracji a ty w to wlaczasz politykow? hehe smieszne te twoje argumenty i tyle

    4 11 Cytuj
  • 3 wrz 2012
    pesymista napisał/a:

    .
    Ja dziękuję,wysiadam na przystanku wolność słowa nie po drodze mi z wami.

    Coś mi się wydaje, że mało osób będzie płakało po Tobie ....

    3 8 Cytuj
  • 8 paź 2012

    bartek, jeżeli dobrze kojarzę to znasz się na komputerach. Spróbuj mi wyjaśnić.
    Czy ważniejsza jest rejestracja gdzie można wpisać bzdury,
    czy ważniejszy jest IP komputera?
    Proszę Cię wytłumacz jaka jest różnica między zarejestrowanym aaa a niezarejestrowanym gościem aaa.

    3 1 Cytuj
  • Bartek Bartkowski 8 paź 2012
    aaa napisał/a:

    bartek, jeżeli dobrze kojarzę to znasz się na komputerach. Spróbuj mi wyjaśnić.
    Czy ważniejsza jest rejestracja gdzie można wpisać bzdury,
    czy ważniejszy jest IP komputera?
    Proszę Cię wytłumacz jaka jest różnica między zarejestrowanym aaa a niezarejestrowanym gościem aaa.

    moze taka ze kazdy ma mozliwosc indywidualnego kontaktu z autorem posta?

    4 4 Cytuj
  • 9 paź 2012

    Bartek dobrze napisał,umożliwia to tylko kontakt z autorem i nic więcej.Ktoś palnął głupotę że to cos zmieni gdy będzie wymóg rejestracji(zmieniło tyle że jest o wiele mnie wpisów)jest tyle możliwości np. programy generujące IP itd. a druga sprawa że nikt nie będzie namierzał komputera w sieci z powodu jakiejś pierdoły .

    3 1 Cytuj
  • mirek@ 9 paź 2012
    pesymista napisał/a:

    Bartek dobrze napisał,umożliwia to tylko kontakt z autorem i nic więcej.Ktoś palnął głupotę że to cos zmieni gdy będzie wymóg rejestracji(zmieniło tyle że jest o wiele mnie wpisów)jest tyle możliwości np. programy generujące IP itd. a druga sprawa że nikt nie będzie namierzał komputera w sieci z powodu jakiejś pierdoły .

    spadła też ilość wulgarnych wpisów i obrażania nie tyle innych użytkowników co mieszkańców. weźcie pod uwagę jeszcze jedną rzecz - dostawcy internetu w Myślenicach często jeden numer IP przyznają wielu osobom lub nawet całej wsi - blokując takiego gagatka odbierasz dostęp tłumom ludzi, a tak admin zbanuje konto i po klopocie. Według mnie ta zmiana jest jak najbardziej na plus. Podniosła się kultura wypowiedzi, brakuje spamerów i nie można bać się tego słowa - zwykłych chamów od których wcześniej się tutaj roiło.

    5 4 Cytuj
  • 9 paź 2012

    Dla mnie to dodatkowe hasło i login do zapamiętania. Czas logowania się i pamiętanie o wylogowaniu.
    A odpowiedzialność za wpisy, które zamieszczałem była taka sama logując się i nie logując.

    mirekm nie rozumiem, czy po zarejestrowaniu na forum moje konto (całej wsi) się zmieni na moje prywatne?
    Gdybyś widział opis policji jak i co ustaliła przy wykryciu delikwenta nie zarejestrowanego i to dotyczy tego forum, który pisał obraźliwe maile z miejsca publicznego to więcej nie pisałbyś tych bzdur.

    2 2 Cytuj
  • 10 paź 2012

    Dalej uważam że poza ilością wpisów nic sie nie zmieniło(no może teraz są łagodniejsze ,nie dotykaja pewnych niewygodnych dla niektórych tematów)
    Moda idzie z góry,jak aresztowali autora strony Antykomor,chcą kneblować społeczeństwo to i na dole trzeba iść z prądem tym bardziej że jest to na rękę władzy a i jak mniej będzie opluwać się miejscowych przedsiębiorców to i sypną groszem na reklamy na forum.
    Logowanie niczego nie zmieniło ale ludzie mają to do siebie że będą bronić swoich decyzji a im głupsza tym bardziej zaciekle na co przykład w dzisiejszym DP.
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki.html
    Z treści można wywnioskować że niektórzy radni są kompletnie oderwani od rzeczywistości co widać we wcześniejszej uchwale o pieskach w Rabie i ogniskach.
    Druga sprawa -ile pieniążków nie wpłynęło do gminy za ten czas jeżeli miesięcznie busiarze płacili około 10 tys?

    4 2 Cytuj
  • 10 paź 2012

    Idąc tokiem myślenia niektórych to ja mam propozycję, że gdy ktoś na ulicy będzie chciał zapytać o np. godzinę to najpierw musi okazać dowód osobisty a potem może pytać.

    Można na forum zabronić podawania docelowych stron jak zrobił pesymista.

    A czy cytowane powyżej teksty moje jak i pesymisty to własność autorów? Może do cytowania trzeba mieć zgodę autorów? No taki-gościu i bartek czy łamiecie prawo czy nie.
    Jak idziemy w kierunku bzdurnych działań to idźmy dalej.
    Czekam na nowe propozycje.

    2 1 Cytuj
  • 12 paź 2012
    1 Cytuj
  • 12 paź 2012
    pesymista napisał/a:

    Całe szczęście że u nas jest inaczej i nie ma takich patologii

    tjaaa...

    3 Cytuj
  • 19 paź 2012

    Co za kraj nawet na starość nie dadzą spokoju ludziom którzy pilnowali porządku aby oszołomy nie doszły do władzy.Chociaż kto by stosował takie metody ?
    http://niezalezna.pl/34015-zgniatal-palce-i-wyrywal-paznokcie
    PS.O ktorego to znamienitego mieszkańca miasta chodzi?

    3 2 Cytuj
  • 26 paź 2012

    jaka reaktywacja same nie dokonczone sprawy

    1 1 Cytuj
  • 28 paź 2012

    Jako że Sedno przeprowadziło kiedyś rozmowę z Panią Poseł popularną bardzo w Myślenicach to podaję odnośnik do wywiadu jakiego udzieliła Rzeczpospolitej.
    Niezłe.
    http://www.rp.pl/artykul/10,946328-Za-Michnikiem-skocze-w-ogien.html

    2 Cytuj
  • 25 lis 2012

    Coraz wyższe podatki, ceny za ścieki, śmieci. Wszystko to jest dostosowywane do unii bo unia to bo unia tamto, no i unia na to dała. Kanalizacja super sprawa tyko ilu zdawało sobie sprawę jakie będą opłaty z tym zwiane. Znam osoby, które oszczędzały na zużywaniu wody żeby rachunki były jak najmniejsze. Teraz gdy dojdzie im opłata za ścieki to chyba będą się myć raz na tydzień albo i rzadziej. Znam przypadki gdzie myje się naczynia w jednej komorze zlewozmywaka oczywiście nie pod bieżącą woda, a w drugiej jest płukane. Woda ta jest zbierana i wykorzystywana np. w toalecie albo do mycia podłogi. Podobnie jest z wodą po praniu, którą wykorzystują do innych celów. Ludzie również łapią wodę podczas deszczu do beczki i wykorzystują do użytku w domu. W niedługim czasie pewno kwiecień-maj opłaty wzrosną bo jest planowana następna inwestycja wodno-kanalizacyjna za 80-90 mln zł.
    Ostatnio jest mowa o zmianach odnośnie śmieci. Wszystko było by ok. gdyby opłaty nie wzrosły, ALE! W mim przypadku i pewno nie tyko moim opłata za odbiór ,śmieci” może wzrosnąć od 550-800%. Do tej pory pojemnik wystarczał na moje śmieci. Nigdy nie wyrzucałem gdzie indziej. Mam kompostniki na odpady, np. wodę mineralną kupuję w butelkach szklany, które są na wymianę więc prawie nie mam butelek plastykowych. Torby na zakupy wielorazowego użytku. Więc dlaczego mam płacić za śmieci, których nie mam?
    Przecież wysypisko przyjmuje śmieci nie od wjazdu pustej śmieciarki tylko od ciężaru dostarczanych śmieci. Dlaczego mam płacić za śmieci kogoś kto nie oszczędzał na śmieciach bo wszyscy mają płacić po równo? Dlaczego mam płacić za sam kurs śmieciarki a nie za śmieci, które odbierze śmieciarka? Podobno po zmianie teraz wszyscy będą musieli płacić za ilość śmieci. Jeżeli do tej pory nie płacili wszyscy to nawet wg. starych stawek kwoty za odbiór śmieci wzrosną. To dlaczego tak drastycznie mają wzrosną nowe opłaty za odbiór śmieci? Jednym z argumentów budowy nowego wysypiska było że będziemy mieli niskie opłaty za śmieci czy mówili prawdę? Czy burmistrz i radni też maja umowy śmieciowe o pracę i tak zarabiają? Czy nowa ustawa odnośnie śmieci to nie co innego jak monopol państwowy? Dlaczego obywatel nie ma innej możliwości np. samemu odwozić śmieci na wysypisko? Kto o tym decyduje, że nie mogę sam odwieźć śmieci na wysypisko?
    Musimy ograniczać wydatki domowych budżetów a gmina szaleje z wydatkami nie licząc się z sytuacją finansową mieszkańców. Szkoda, że to w innych miasta odwołuje się takich gospodarzy gminy. Chociaż słyszałem odpowiedź burmistrza, że jak kogoś nie stać to jest pomoc społeczna. No cóż jest jeszcze komornik.

    13 Cytuj
  • 25 lis 2012

    A od czego mamy radnych?? pewnie znów się nić nie odezwali przegłosowując kolejną śmieciową uchwałę.

    10 Cytuj
  • 26 lis 2012

    To nie sprawa radnych tylko posłów. To oni tworzą te genialne ustawy.

    2 4 Cytuj
  • 26 lis 2012

    Zwracam honor faktycznie posłów.
    Reasumując:
    - mamy własne składowisko które oddziałuje nam na okolicę
    - zapłaciliśmy za nie krocie
    - zapłacimy za nie krocie przy rekultywacji
    - system składowania w ziemi odpadów jest już przestarzały (czyli zapłaciliśmy krocie za stara technologie)
    - byliśmy mamieni o niskich stawkach za odpady
    Czyli jednym słowem nie mamy za ciekawie ,a na dodatek pani redaktor powtarzam "nie ma za to odpowiedzialnego" :D

    6 Cytuj
  • 26 lis 2012

    Naprawdę druzgocąca jest naiwność i poziom świadomości mieszkańców gminy. Przecież to nie Unia realizuje politykę u nas na szczeblu gminnym. Jest burmistrz, rada miasta i gminy i to ich decyzje doprowadziły do tego co teraz mamy. Kto ustalał, że gmina inwestuje środki w taką, a nie inną inwestycję? Posłowie?
    Jaki jest sens zadłużać się na budowę np. strzelnicy, żeby potem spłacać to latami. Inwestycje z publicznych pieniędzy (czyli naszych) powinny służyć ogółowi mieszkańców, a nie garstce! Ale jak widać najłatwiej sięgać do kieszeni podatnika.

    8 4 Cytuj
  • 4 gru 2012

    http://www.sfora.pl/Polska-droga-i-hojna-Ekipa-Tuska-przyznala-sobie-40-mln-nagrod-a50151 ponoć jest kryzys

    A w Myślenicach co nas czeka? kolejne podniesienie podatków ?? Brawo radni ...

    7 Cytuj
  • 11 gru 2012

    Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku
    W Myślenicach czeka nas kolejna inwestycja olimpijska. Inwestycje jednego sezonu, a utrzymanie wieloletnie. Czy podobnych argumentów nie używano przed budową hali sportowej na zarabiu?
    A co dzieje się z tak pięknym stokiem narciarskim w Myślenicach?
    Artykuł w GM
    http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2012/43/Zimowe-Igrzyska-Olimpijskie-w-Myslenicach-1.html

    GM
    ,,Skąd pomysł na Myślenice? Miasto jest doskonale połączone komunikacyjne z Krakowem. W powstającej strategii na lata 2013-2020 pojawił się zapis o budowie szybkiego tramwaju na trasie Myślenice – Kraków,,
    Ciekawe ile będzie kosztował bilet. Pętle będzie miał wokoło Dekady. Przecież tylko może zajeżdżać na najnowocześniejszy dworzec w Polsce.

    5 2 Cytuj

Odpowiedz