Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • 7 cze 2012

    http://miasto-info.pl/myslenice/1699,ciagle-mamy-szanse-na-euro-2012.html
    Gdzie te drużyny które miały u nas trenować i mieliśmy zbić na tym niezłą kasę?

    4 3 Cytuj
  • 7 cze 2012

    [quote=gość: ????] http://miasto-info.pl/myslenice/1699,ciagle-mamy-szanse-na-euro-2012.html
    Gdzie te drużyny które miały u nas trenować i mieliśmy zbić na tym niezłą kasę? [/quote]
    Szukaj w obiecankach cacankach grupy interesów która zrobiła kasę na przetargach przy budowie infrastruktury.

    4 Cytuj
  • 7 cze 2012

    Kolejne kilka milionów do wydania ,jak pisze Głos Myślenicki Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie modernizacji targowiska na Dolnym Przedmieściu.

    5 Cytuj
  • 8 cze 2012

    Czy to nie firma Pana Łabiaka układała kostkę koło hali?

    4 Cytuj
  • 8 cze 2012

    [quote=gość: Meeeeeee] Witajcie!

    Dzisiaj widzialem ekipe kopiaca na rondzie Koziolka Matołka.... przecinanie wsteg - WKROTCE!!! [/quote]

    Kopią od paru dni, ostatnio zalewali zbrojone fundamenty, dzisiaj znowu koparka pracuje.

    Może ktoś się orientuje ile to będzie nas kosztowało?? Ile wynosi koszt wynajęcia koparki na godzinę? Razy kilkadziesiąt godzin + pracownicy + zbrojenia + płyta z napisem za parę tysięcy.

    Moim zdaniem pomysłodawców stawiania tablic na rondach powinno się wystawić z urzędu razem z biurkami.. Co nam daje NAZWANIE ronda, które między ludźmi i tak zostanie rondem Koziołka Matołka.

    9 1 Cytuj
  • 8 cze 2012

    no i wstyd na całą Polskę z tym rondem.................

    5 4 Cytuj
  • 9 cze 2012

    Za niedługo więcej będą kosztowały te pomniki niż cała budowa ronda tych mikroskopijnych rozmiarów. Zobaczcie na to w Dobczycach które buduja.

    3 2 Cytuj
  • 5 lip 2012

    Budują wielka i drogą kanalizację. Podobno część jest już dawno oddana. Mam pytanie, jaką płacą cenę podłączeni do nowej kanalizacji? A może ktoś zna odpowiedź jaka będzie cena za ścieki?

    Budują nową oczyszczalnie wody pitnej. Czy po wybudowaniu cena za wodę mniejsza, nie zmieni się czy będzie droższa a może znacznie droższa?
    A wystarczyłoby zamiast budowy odkręcić kurek z Dobczyc.

    4 1 Cytuj
  • 17 lip 2012

    To taka gmina: kiepsko się dzieje,
    Ludzi przybywa, wszystko drożeje,
    Są wielkie plany i dobre chęci,
    Lecz lody tutaj to każdy kreci!

    Kręcą doktory i generały,
    Kręcą burmistrze i wsiowe pały,
    Kręcą ci ze wsi, kręcą ci z miasta,
    Co dzień kręcenie tu się rozrasta.

    Kręcą na dole, kręcą u góry,
    Kręci wesołek, kręci ponury,
    Kręci babinka i dziadek kręci,
    Kręcą prawdziwi, kręcą pogięci.

    Kręci tu stary i kręci młody,
    Ci z NCS-u też kręcą lody,
    Kręci minister i ministerka,
    Kręci tu szpaner, kręci szpanerka.

    Kręcą tu księża, kręcą księżniczki,
    Kręcą tu młode i stare piczki,
    Kręcą hierarchy i ministranty,
    Kręcą geniusze, kręcą palanty.

    Choć wszystkich wokół podróże nęcą,
    To z biur podróży też lody kręcą
    I lecą w kulki, kasę zbijają,
    Ludzi w butelkę wciąż nabijają.

    I tak kręcimy, i jakoś leci,
    Nad lodziarzami słoneczko świeci,
    Każdy te swoje lody tu ma,
    Więc nie jest kiepsko i szafa gra!

    4 1 Cytuj
  • 11 sie 2012

    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1235546-zakaz-grilla-nad-raba.html,,0:pag:2#nav0
    Krótki fragment artykułu" Do projektu nowego regulaminu utrzymania czystości i porządku - z inicjatywy burmistrza Macieja Ostrowskiego - został wprowadzony zapis zakazujący rozpalania ognisk i grillowania właśnie wzdłuż Raby, ..."
    Czytam i przecieram oczy ze zdumienia czy to 1 kwietnia czy komuś naprawdę odbiło?
    Dosyć że już mało kto chce przyjeżdżać na to zad....ie to jeszcze niech wprowadzą zakaz grillowania.Fakt karygodne jest wjeżdżanie nad samą rzekę ale na ten temat są odpowiednie przepisy i tylko wystarczy je egzekwować na co np. reaguje Straż Rybacka a inne służby mają to gdzieś ale zabronić grillowania czy palenia ognisk albo tego żeby piesek wszedł do wody to już kwalifikuje się do nagrody państwowej albo nawet Nobla.Z treści można wywnioskować że znowu jakiś przedsiębiorca pożalił się władzy że wredni turyści nie kupują u niego kiełbasek i węgla drzewnego.Teraz już wiem dlaczego radni są przeciwni publikowania stenogramów posiedzeń,jeżeli zajmują sie takimi pomysłami to się nie dziwię.Jeżeli to nie żart to mamy
    to przed czym przestrzegał
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Folwark_zwierz%C4%99cy

    4 Cytuj
  • 11 sie 2012

    Skandal!!!
    Wszyscy w mieście wiedzą że pan przedsiębiorca dzierżawiący dolny jaz i burmistrz się przyjaźnią.
    Jak można wysuwać tak dwuznaczne propozycje!
    Ogniska nad Rabą były tradycją naszej młodości, w czasach kiedy burmistrz MO poruszał się jeszcze na czterech kończynach!!!
    Skandal!!!

    9 Cytuj
  • 11 sie 2012

    Heh. A Ci znowu sporzątali zalew. Nawet śmieszny filmik im wyszedl.
    http://www.youtube.com/watch?v=y_MGBlCNbo8

    3 3 Cytuj
  • 11 sie 2012

    Filmik jak cała akcja śmieszny.
    Pytanie jedno -do kogo należał sprzęt pływający i jakim prawem pływał po zalewie?
    Jeżeli do straży to od kiedy sprzętu ratowniczego można używać do prywatnych przejażdżek?
    No chyba że były to uzgodnione uzgodnione wcześniej ćwiczenia?Ha,HA,HA.
    Co do propozycji,w tym mieście nic nie powinno dziwić.

    4 2 Cytuj
  • 11 sie 2012

    Życie należy upraszczać a nie komplikować.
    Zamiast wprowadzać zakazy palenia grilla i ognisk, które nie wiadomo czy miałby kto wyegzekwować lepiej niech nasza władza gminna od razu uchwali obowiązek, żeby każdy mieszkaniec raz w tygodniu szedł na obiad do restauracji przy parku. Na poczet tego można by jak wkrótce będzie ze śmieciami pobierać odpowiedni podatek, a obiad otrzymywalibyśmy na podstawie talonów wydawanych w dziale promocji UMIG.

    8 Cytuj
  • 11 sie 2012

    Nie wiem czy u nas też ale wszędzie gdzie indziej działa to tak.Władza popiera zaprzyjaźnionego restauratora o ile możliwe zamawia u niego imprezy które można rozliczyć aby w zamian mieć za darmo u niego"spotkania "których nie da się zaksięgować.
    CO JAK CO ALE WŁADZA OKROPNIE NIELUBI PIĆ ZA SWOJE(może to i racja duzo większy kac )

    10 Cytuj
  • 11 sie 2012

    A to co potrafi myślenicki radny Kudas i jego kolega:
    http://www.youtube.com/watch?v=D_JgGZKWkaE

    żal.pl

    8 2 Cytuj
  • 12 sie 2012

    zacofany albo nie potrafisz słuchać ze zrozumieniem albo jesteś przekrętem. Palić będzie można tylko w wyznaczonych, bezpiecznych miejscach. Napisz jeszcze o swojej propozycji wyprowadzania swoich psów na plaże na Zarabiu- bo ty masz prawo. O sceno gramach piszesz, napisz jeszcze o swoich pozostałych propozycjach-ZERO 000000000 !!!!!!!!! Zrób coś a potem krytykuj.

    1 10 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Czyli jadąc na weekend do Myślenic muszę oddać pieska do schroniska bo wchodząc do wody może zabrudzić ten ściek płynący Rabą?Co do ognisk a głównie grilla to nie słyszałem aby był to teren chroniony czy też park narodowy aby wprowadzać takie ograniczenia.Jeżeli komuś kuleje interes z kiełbaskami to od razu radni mają uchwalać zakaz pieczenia kiełbasek?
    Jeżeli wprowadzą tylko w wyznaczonych miejscach to potem co szkodzi wprowadzić przepis że muszą to być kiełbaski producenta x... z miejscowości y... zakupione w sklepie należącym do z...... itd .Jak szaleć to szaleć ale na bank budujemy Folwark zwierzęcy.
    Jako zacofany,nieoświecony pesymista nie wszystko łapię w lot tak jak większość inteligentnych internautów wypowiadających się na tym forum więc proszę mi czasem wybaczyć gdy czegoś nie rozumiem.Uważam że jest wiele ważniejszych spraw dla radnych niż to że komuś spadają obroty na pieczonych kiełbaskach.

    10 Cytuj
  • 13 sie 2012

    Zacofany - o ch... Ci chodzi? gdzie tam byly prywatne przejazdzki? Ja tam widze ludzi w kamizelkach Strazy i sprzet strazacki, widocznie pilnowali bezpieczenstwa w trakcie sprzatania, co by nikomu nic sie nie stalo... ktos wpadl na pomysl, poswiecil swoj czas i zebral grupke ludzi ktora w czynie spolecznym posprzatala ten syf jaki tam jest... ale Ty jako wieczny niezadowolony musiales dodac cos od siebie, a moze tak ruszylbys tylek i sam cos posprzatal? zamiast siedziec tutaj na forum i wiecznie byc niezadowolonym i krytykowac wszystkich...

    1 8 Cytuj
  • 14 sie 2012

    A to oni w wodzie też sprzątali?
    Dalej komuna siedzi wam w łbach i nic więcej,takie akcje gó...no dają a robicie szum na całą Polskę .
    NIECH SPRZĄTA SOBIE WŁAŚCICIEL TERENU BO MA NA TO FUNDUSZE,może u mnie byście posprzątali?
    Nie bo nikt w mediach by nie napisał i zdjęcia nie zrobił a o to głównie chodzi,żeby sie pokazać.

    8 2 Cytuj
  • 14 sie 2012

    zacofany czy jeszcze nie zauważyłeś, że sprzątaczka pokazuje Ci białą kartkę i wmawia, że jest CZARNA.

    Podczas wyborów tak mówili i ludzie się nabrali.

    3 1 Cytuj
  • Łukasz Tabaszewski 16 sie 2012

    Wieczorową porą wpadłem na pomysł przeglądnięcia forum i okazuje się, że i tu pisze się o naszej akcji - dzięki! Może to również wpłynie na świadomość ekologiczną społeczeństwa. Krótko odniosę się do słów zacofanego odnośnie celów naszej akcji. Piszesz, że to nic nie daje i chodzi tylko i wyłącznie o "szum medialny". I to właśnie bardzo się mylisz bo m.in. dzięki temu "szumowi medialnemu" zmienia się bardzo dużo. Nieco ponad 2 tygodnie temu miałem przyjemność uczestniczyć w audycji Radia Kraków na temat udostępnienia Zalewu Dobczyckiego. Na przeciw mnie posadzono zastępczynie Dyrektora RZGW która publicznie na antenie poinformowała o wpłynięciu do jej instytucji wniosku o zmiany w strefach ochronnych którego nadawcą było MPWiK. Mają czas na rozpatrzenie tego do końca roku. Wnioskując z rozmowy już poza nagraniem mam niejako przeświadczenie, że RZGW pozytywnie zareaguje na ów wniosek. Czyli w przyszłym roku możemy spodziewać się realnych zmian. A to w moim odczuciu dopiero początek :D

    3 5 Cytuj
  • 17 sie 2012

    Mam rozumieć że dzięki akcji sprzątania udostępnią nam zalew.Może jestem zacofany ale proszę nie robic ze mnie idioty,ONI TE CAŁE WASZE AKCJE MAJĄ GŁĘBOKO W D....
    Przez tyle lat nie dało się te sprawy załatwić atu masz zebrali kilkadziesiąt woreczków śmieci i sprawa załatwiona.Co następne załatwicie?

    3 1 Cytuj
  • 17 sie 2012

    W Polsce narasta przeświadczenie tzn decydentów że wodę skażają nie kajakowi i żeglarscy turyści - oni są wyłączeni z pod abolicji - motorowodną brać przepraszam. Skażenie pól i wszechobecny plastik, co raz mniej ścieki gospodarcze, oto główny problem.
    Wiele zalewów udostępniono np Straszyn koło Gdańska. Tylko, że Galicja to swoje piętno odcisnęła na myśleniu.
    Ale dojdzie do tego komercja terenów zalewowych to wymusi!!!!

    1 Cytuj
  • 17 sie 2012

    Tubylcy mają jeszcze za dużo działek nad zalewem,jak sprzedadzą wszystkie to zalew sie otworzy a nie z powodu paru woreczków śmieci zebranych przez "działaczy".
    Czyżby zbliżały sie przedterminowe wybory?Słońce Peru przeczuwa kryzys i chce oddać to zadłuzone Państwo?

    1 Cytuj

Odpowiedz