Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • 3 gru 2009

    Tylko to potrafi....

    Cytuj
  • 3 gru 2009

    Tu nie chodzi o to co potrafi, tylko jak nawiąże do poziomu wypowiedzi rozmówcy. :D

    Cytuj
  • 3 gru 2009

    Muszę przyznać, że Greta rozwaliła elokwenta bardzo inteligentnie. Teraz pewnie on coś wymyśli. Oczywiście inteligentnego. Aż jestem ciekawy co...

    Cytuj
  • 3 gru 2009

    Coś inteligentniejszego...

    Cytuj
  • 3 gru 2009

    A propos. Tydzień się kończy, a tu żadnej afery?
    Czyżby Greta nic nie wywęszyła. A może za bardzo rozmyśla o dyrektorze ZDP?
    Pozdrowienia od kolegi. Mnie nie zmylisz, wiem, że żaden z Ciebie Maciek H. ani jego żona.

    Cytuj
  • 3 gru 2009

    Tydzień się kończy, miesiąc zaczyna. 10 wychodzi SEDNO w którym przeczytasz co nieco o ZDP. Niestety Maciej H.,którym nie jestem (ani jego żoną) wraz z redaktorem Cyrkiem zabronili mi publikacji na forum ciekawych informacji aby gazeta nie była później o nie uboższa.
    Życzę miłej lektury
    :)

    Cytuj
  • 3 gru 2009

    elokwent nie potrzebnie się martwiłeś, jak to mówią "mówisz - masz" chciałeś aferę - będzie afera.
    Proponuję zabawę zrzućmy sie po stówce i zagrajmy w zgaduj zgadulę, kto zgadnie kim jest piękna Greta bierze całą pulę.

    Cytuj
  • 4 gru 2009

    A CZY JEST SZANSA ZEBY UTWORZYC RUBRYKE LISTÓW OTWARTYCH DO WŁADZY :) MNIE NP INTERESUJE DLACZEGO STUDZIENKI KANALIZACYJNE SA ROZMIESZCZONE NA ZLOSC KIEROWCOM, DLACZEGO NA SLOWACKIEGO BRAKŁO FARBY NA LINIE :) DLACEGO.... ITD ALE JEST SENS PYTAC JEZELI KTOS ODPOWIE

    Cytuj
  • 4 gru 2009

    nie licz na to nikt nie odpowie.

    Cytuj
  • adzygmunt 4 gru 2009

    Niepotrzebnie zaprzątasz sobie tym głowę. Władza słucha władzy!

    Cytuj
  • 4 gru 2009

    JAKI jest wiec sens bicia piany ???
    uwazam, że gdyby była szansa ze nasze pytania anonimowe mogłyby być przekazywane do starosty czy burmistrza to politycznym zabójstwem byłoby dla nich na nie nie odpowiadac
    mam wrazenie ze to mogloby coś zmienic wladza boi sie krytyki ale krytyka moze kształtowac rzeczywistość
    czy my musimy byc bierni ? i tylko dyskutowac ? czym sie to rozni od dyskusji politykow !
    niech z tych dyskusji cos wynika cos konstruktywnego dla naszego dobra !

    Cytuj
  • 4 gru 2009

    Bicie piany jest niezbędne dla osiągniecia satysfakcjonującego wypieku. Już w 16 wieku stwierdzono zaletę oddzielenia żółtka od białka i rozbicie tegoż białka na tak zwaną "pianę". Ciasto staje się wtedy bardziej pulchne i mniej podatne na powstanie zakalca. Więc jak mawiają mistrzowie cukiernictwa; trzepaczki w dłoń i bić pianę !!!! Im lepiej będzie ubita tym wieksza szansa na smaczny wypiek. :)

    Cytuj
  • 4 gru 2009

    Władza nie odpowiada na pytania z forum tylko namierza piszących na razie tylko bodajże w Szczecinie,gorzej jak ta zaraza rozejdzie się jak "świńska grypa" i inni samorządowcy zaczną ścigać forumowiczów.

    Cytuj
  • 4 gru 2009

    To sie muszą u nas pospieszyć, żeby zdążyli przed wyborami. Bo póżniej to "forumowicze" ich pięknie namierzą. :D

    Cytuj
  • 6 gru 2009

    MYŚLENICKIE MYŚLENIE U SĄSIADÓW.......
    U nas też się dzieje!!!! Pan WIKTOR KIELAN działa- ale niestety już nie ekologicznie. U nas projektuje dużą STACJĘ PALIW tam gdzie ich być nie może!!! Dziwnym trafem jako pełnomocnik uzyskał decyzję środowiskową dla tej stacji ( choć była ona niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego). Zgodnie z uzgodnieniami zobowiązano inwestora do wykonaniu raporu oddziaływania na środwisko, a tym samym należało przeprowadzić konsultacje społeczne. Ale tutaj Pana Kielana to nierusza. To jest wymagane przez Pana "EKOLOGA" ale tylko w wybranych miejscach. Dobrze chociaż, że wielki "EKOLOG" daje przykład jak walczyć. Uczymy się Panie Wiktorze. Szkoda, że nie interesują Pana losy sąsiadów projektowanych przez Pana inwestycji. Wiemy już dużo o Pana projektach i poza obserwatorium "doskonale" Panu wychodzą projekty ubojni zlokalizowanych w zlewni wody pitnej, stacji paliw w sąsiedztwie terenów mieszkalnych itp. itd. BRAWO!!!! A Myślenicom "gratulijemy" WIKTORA KIELANA

    Cytuj
  • 6 gru 2009

    Brawo ! Ogłaszam uroczyście: Kampania wyborcza 11.2010 rozpoczęta !
    PR-owcy MOści nam panującego zaczeli działać. To klasyka i sprawdzony sposób na kreowanie opinii publicznej w Myślenicach.
    Dobro i prawda obronią się samo, gówno zaś ściekiem pójdzie.

    Cytuj
  • wiktor kielan 6 gru 2009

    Szczytem hipokryzji, złośliwości, albo niekompetencji jest obarczanie architekta odpowiedzialnością za decyzje wydawane przez urzędników.
    Dobrze sąsiad, albo raczej, jak się domyślam, sąsiadka wie, że wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który otrzymałem od Inwestora został wydany na stację paliw i LPG i był podpisany przez Burmistrza Miasta i Gminy Sułkowice poprzedniej kadencji i potwierdzony przez Obecnego Burmistrza Pułkę.
    Decyzja środowiskowa została wydana przez właściwy wydział tegoż samego urzędu.
    Drogi sąsiedzie, trudno dziwnym trafem nazwać wypełnienie stosownego wniosku i złożenie go na dzienniku podawczym w urzędzie.
    Nie mnie oceniać w tym konkretnym przypadku, czy lokalizacja inwestycji jest właściwa, czy tez nie. Za decyzje lokalizacyjne w Sułkowicach odpowiada rada miasta i gminy i pan Burmistrz, a mieszkańcy mogą uczestniczyć w procedurach w ramach przewidzianych prawem - o to walczymy w Myślenicach.
    Nie odpowiadam również za konsultacje społeczne lub ich brak w Sułkowicach. Domagam się ich w Myślenicach bo tutaj mieszkam.
    Sąsiedzie, zamiast świadomego wprowadzania ludzi w błąd proponuję - domagaj się konsultacji u siebie! Miej odwagę domagać się swoich praw oficjalnie, nie obarczaj mnie w anonimowych postach odpowiedzialnością za rzeczy na które kompletnie nie mam i nie miałem wpływu.
    Nie odpowiadam również za komplet przekazanych mi dokumentów przez Inwestora dotyczących ubojni. Warunki zabudowy, decyzja środowiskowa, umowa dzierżawy gruntu z Gminą Myślenice były podpisane przez Burmistrza Myślenic Ostrowskiego lub jego pełnomocników i umożliwiały realizację ubojni w tym właśnie miejscu. Moim zadaniem było wykonanie projektu zgodnie z zapisami powyższych decyzji. Zgodność projektu z przepisami prawa, stosownymi decyzjami, weryfikuje Starostwo Powiatowe przed wydaniem pozwolenia na budowę. Przecież Sąsiad o tym doskonale wie!

    Widzę, że niekompetencja urzędników czasami zaczyna dotykać ich samych. To dobry znak. Następnym razem wydając jakąś decyzję może pomyślą o drugim człowieku, nawet jeśli nie mieszka za płotem.

    Na koniec.
    W swojej działalności społecznej dotyczącej szeregu inwestycji nigdy nie obarczałem odpowiedzialnością za nie architektów. To nie środowiskowa solidarność ale wiedza - kto za co odpowiada.
    Nie jest winą Herzoga de Meurona, że zaprojektowali piękny stadion olimpijski (ludzkie gniazdo) w Pekinie, chociaż Chiny się wielu nie podobają. O Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zdecydował MKOL.
    O przestrzennym bałaganie w Polsce decydują lokalne samorządy. Tak jest również w Sułkowicach i Myślenicach.

    Cytuj
  • 6 gru 2009

    A więc kampania wyborcza się rozpoczęła. Kielan zaatakowany przez spec-służby Najjaśniejszego.
    Jeśli to wszystkie "brudy" i "nieprawidłowości" jakie przygotowano na konkurencję to zupełna słabizna. Bosh, co za kadry ma miłościwie nam Panujący!
    Postarajcież się chłopaki bardziej. Pochodźcie, popytajcie sąsiadów, poszperajcie w koszu na śmieci... Może znajdziecie coś lepszego, może żonę bije, znęca się nad chomikiem albo smaruje salceson z dżemem?

    Cytuj
  • 6 gru 2009

    Brzydzę się władzą w tym mieście.
    Żal mi tutejszych mieszkańców, żal mi Pana WIktora.
    Panie WIktorze, po co Panu to wszystko. Oni są tego nie warci.
    Czy nie boi się Pan być postawiony w jednym szeregu z Ostrowskim, Trolką, Grabowskim i całą resztą?

    Cytuj
  • 6 gru 2009

    Najwyraźniej w Sułkowicach mają problem. Nie mają swojego Kielana.

    Cytuj
  • 6 gru 2009

    MYŚLENICKIE MYŚLENIE U SĄSIADÓW.......
    U nas też się dzieje!!!! Pan WIKTOR KIELAN działa- ale niestety już nie ekologicznie. U nas projektuje dużą STACJĘ PALIW tam gdzie ich być nie może!!! Dziwnym trafem jako pełnomocnik uzyskał decyzję środowiskową dla tej stacji ( choć była ona niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego). Zgodnie z uzgodnieniami zobowiązano inwestora do wykonaniu raporu oddziaływania na środwisko, a tym samym należało przeprowadzić konsultacje społeczne. Ale tutaj Pana Kielana to nierusza. To jest wymagane przez Pana "EKOLOGA" ale tylko w wybranych miejscach. Dobrze chociaż, że wielki "EKOLOG" daje przykład jak walczyć. Uczymy się Panie Wiktorze. Szkoda, że nie interesują Pana losy sąsiadów projektowanych przez Pana inwestycji. Wiemy już dużo o Pana projektach i poza obserwatorium "doskonale" Panu wychodzą projekty ubojni zlokalizowanych w zlewni wody pitnej, stacji paliw w sąsiedztwie terenów mieszkalnych itp. itd. BRAWO!!!! A Myślenicom "gratulijemy" WIKTORA KIELANA

    CAŁA PRAWDA O WK... Lepiej wyjedź z tamtąd skąd przybyłeś, bo my sąsiedzi nie chcemy takiego człowieka jak Ty w naszym mieście. Porównując WK popatrz ile zrobił dobrego dla nas MO, a poźniej krytykuj...

    Cytuj
  • 6 gru 2009

    Sąsiad!
    Muszę z cała stanowczością przyznać, że WK zabiega tylko o własne INTERESY i podkreślam to z cała stanowczością.. Tam gdzie jest mu wygodnie to protestuje, bo chce być zauważony...
    MY sąsiedzi przekonaliśmy się jaki fałszywy jest WK myślę, że w wkrótce przekonają się o tym mieszkańcy GMINY MYŚLENICE... Lepiej trzymać się daleko od takich LUDZI!

    Cytuj
  • 6 gru 2009

    Niezależny...

    Masz jakiś konkret na Kielana czy tak tylko szczekasz bo jecie z burmistrzem z jednego koryta?

    Cytuj
  • 6 gru 2009

    Po pierwsze pisze, a nie szczekam... To taka mała uwaga... Nie jestem zwolennikiem ani jednego ani drugiego... Denerwuje mnie tylko ludzka fałszywośc i chęc zarobienia pieniędzy... WK już wiele razy to udowodnił, że nie liczą się ludzie i środowisko ważne są tylko pieniądze jakie dostanie za projekt..

    Cytuj
  • 6 gru 2009

    Wielkie protestowanie przeciwko asfaltowni WK a kto projektowal STACJE BP niedaleko otaczarni? Takie jest właśnie WK człowiek o dwóch nawet trzech twarzach!

    Cytuj

Odpowiedz