Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • 8 lut 2010

    Uwaga, uwaga!!!!!!!!!!
    Czekają nas nowe inwestycje, inwestycje. Luba nawet inwestycje, inwestycje, inwestycje, inwestycje. I inwestycje.

    Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice ogłosił przetarg na udzielenie kredytu inwestycyjnego na sfinansowanie wybryków kanalizacyjnych.
    Kwota kredytu...
    ....to........

    38 MILIONÓW ZŁOTYCH

    Płatne w ratach do roku 2033.

    Ciekawe ilu z światłych członków rady miasta dożyje szczęśliwej chwili spłaty wszystkich zobowiązań po obecnej władzy.

    Cytuj
  • 8 lut 2010

    Rok wyborów wszyscy będą za ,przecież nie oni to spłacają.

    Cytuj
  • 8 lut 2010

    Walka o kolejną kadencję zdaje się być dla GMO walką o wszystko. Zgęstnienie działań mających zatrzeć smród wysypiskowo-działkowo-asfaltowo-pksowy jest naprawdę imponujące. Strzelnica goni bibliotekę, ta z kolei kanalizację, rewitalizację, halę, chodniki, rynek itp. itd. Osiągnięcie celu jakim jest utrzymanie władzy przez kolejne cztery lata i bądź tuszowanie obecnych błędów i nadużyć bądż też ich rozkwit (czego się można bardziej spodziewać) jest czymś dla czego warto podjąć każde ryzyko.
    Tymczasem niezbyt miłe nastroje panują w środowisku związanym z Galerią Myślenice. To co w Panu Burmistrzu wydawalo się najpierw sprzyjać korzyściom spółki, czyli nazwijmy to delikatrnie - niefrasobliwość w rozbiórce majątku PKS, teraz stało się dla niej widmem najwiekszego zagrożenia. Reszta PKS została sprzedana MPK Łódź z zapisami w umowie, dzięki którym wprowadzenie do Myślenic sklepu sieciowego stało się obowiązkiem władzy. Zgodnie z umową musiała ona wspierać przedsięwzięcia komercyjne PKS z łódzkimi właścicielami, które przygotowało działkę nowemu inwestorowi handlowemu. Teraz już nic nie przeszkodzi powstaniu mniejszej co prawda ale za to stabilniej finansowanej konkurentki dla Galerii Myślenic.
    Zachłyśnięci perspektywą własnych zysków kupcy rozpoczynając swój projekt zapomnieli o jednym, że mają do czynienia z gościem, który zanim da komuś słowo to już je kilkakarotnie wcześniej zdążył złamać.

    Cytuj
  • 8 lut 2010

    O naszej demokracji krąży powiedzenie że kadencja trwa cztery lata,przez trzy lata ustawia się rodzinę i znajomych a w czwartym roku zaciera ślady.Czyżby to była prawda?

    Cytuj
  • Piotrek 8 lut 2010

    jaka kampania, jaka walka ? od dłuzszego czasu w Myslenicach słychac tylko co burmistrz zrobił złego a nie dobrego dla miasta...tylko sszkoda ze opzycja nawet nie porobuje promowac jakiegos sensownego kandydata tylko smaruje po MO. Jedyny efekt bedzie taki ze w najblizszych wyborach znow wygra jakis prlowski działacz albo przypadkowy kandydat. a najgorsze ze do niedawna obiektywny i rzetelny Dziennik Polski dołaczył do prowadzenia antykampani...

    Cytuj
  • 9 lut 2010

    Dziennik Polski 05.02.2010 - Do samorządu nie wracam
    http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/myslenice.html,0:paglst:2,0:paglst:3#nav0

    Jestem zszokowany po przeczytaniu tego wywiadu. Aż dziw bierze, dlaczego nie został on zatytułowany przez
    dziennikarzy tytułem: SPIS OBRZYDLIWOŚCI
    Jak mozna w taki sposób demoralizować młodych ludzi? Jak społeczeństwo może wybierać na reprezentantów takich ludzi, przecież oni nie dość że nic nie umieją to w konsekwencji tych wyborów zarządzają ogromnym majątkiem,
    swoimi decyzjami budują standardy naszego życia.
    Zabrakło jeszcze jednej informacji - Maciej, Wit, Stanisław i cała cała reszta też są z takiego rozdania.
    Wiek XIX był wiekiem inteligencji, wiek XX wiekiem inteligencji emocjonalnej, a wiek XXI ma być wiekiem inteligencji duchowej.
    Mam nadzieję, że społeczeństwo Myślenic opamięta się bardzo szybko wybierając kolejnych swoich reprezentantów.
    Do samorządu nie wracam - szokujący obraz myślenickiego myślenia.

    Cytuj
  • 9 lut 2010

    Myślę że samorząd bez "tak wybitnej postaci" jakoś przeżyje.Tacy ludzie sami się kompromitują nie trzeba "negatywnej kampanii"

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 9 lut 2010

    Z tymi Panami Redaktorami to utrapienie nie do uwierzenia. Czytam ja ten wywiad co Pan Osama i rzeczywiście. Co jedno pytanie to w obrzydlkiwości ale za to jak odpowiedziane Przez Pana Posła. Mądrość tu pżebija w każden jeden wyraz!

    "To my powiemy. Od innej strony. Umieścił Pan swoich bliskich współpracowników na relatywnie ważnych stanowiskach. Krzysztof Halek jest wicestarostą, Jarosław Szlachetka - wicewójtem Pcimia. Nie chcemy umniejszać ich roli, a czy jest Pan naprawdę przekonany, że obydwaj są już przygotowani do poważnych funkcji? Z boku wygląda to trochę na tworzenie własnego przyczułka, a nawet - nie przesadzając - folwarku.

    - Nie mam takiego wrażenia. Krzysztof Halek zanim został wicestarostą przez dwa lata był członkiem zarządu, w którym się sprawdził. Miał czas, żeby zapoznać się z tym, co robi starosta i wicestarosta. Teraz dostaje konkretne zadania i je realizuje i to z dobrym skutkiem. Dlatego nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem użytym na końcu pytania.

    Potrafi Pan wskazać, czym Krzysztof Halek mógłby się pochwalić przez te dwa lata?

    - O to trzeba zapytać jego samego, bo nie chciałbym czegoś pominąć w jego osiągnięciach. Z pewnością jest operatywny, pracowity, ma umiejętności w zarządzaniu i dobrze wywiązuje się z powierzonych mu obowiązków. Dlatego gdy powstał nowy skład zarządu powiatu uważałem, że jest tam dla niego miejsce - po to, żeby się cały czas uczyć.

    No właśnie. Zasadnicze pytanie jest takie: czy obejmując ważne stanowiska ktoś ma się dopiero uczyć czy już powinien mieć solidny bagaż doświadczeń?"

    Tu złośliwości w pytaniu kiedy wiadomo rze ono w temacie ludzi młodych. I sztuka Pana Posła w odkryciu diamentuw i oszlifowaniu co się tyczy Pana Halka jak i Pan Jarosław obydwaj. Któren by wcześniej powiedział na dkrycie Pan Stanisław Cichoń przez Pana Macieja jako orzeł w dziennikarstwie, kiedy wcześniej tylko skromność nauczyciela od geografii? Ale tu Pan Burmiszcz umie się wpaczeć w te cechy na ten przykład błysk oka albo inteligencja na stadionie kiedy Dalin mecz. Umie i muwi do Pana Stanisława - choć Panie Staszku na dziennikarstwo w dodatku naczelne. I z tej skromności w geografii nagle żetelność, obiektywność i talent długopisu.
    To samo Pan Poseł.
    Tu czeba mieć oko do Pana Halka gdzie nie od razu widać ten talent a on jest w ukryciu jak motyl w dżownicy. Czeba popaczeć na szczeguł na ten przykład but - piękne wypolerowanie aż do przejrzenia w lustro i dobranie z garnitur. Któren by zobaczył rze tu zapisana shlódność i umiłowanie do porządku jak u wielki jakiś organizator. Onemu Panu Jaroslawowi takrze Pan Poseł wypaczył te zdolności, które w ukryciu ale zaś po innch szczegółach. I on zawojuje samorząd w moment. Tu morze być nawet jeszcze nieznany Pan Marszałek albo Wojewoda a nawet nowy Pan Burmiszcz kiedy juz Pan Maciej w ministry. Zresztą w identyczności Pan Halka.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 9 lut 2010

    Zdzichó zgadzam się z tobą z tym szlifowaniem diamentów ale czy masz świadomość ile "płynu"idzie do chłodzenia tarcz szlifierskich przy tym procesie.Potem są takie problemy jak pod Chęcinami.Pozdrawiam.

    Cytuj
  • 9 lut 2010

    Wszystkie te Wasze "orły" to się nadają do Parku Narodowego, tam niech się uczą jak przeżyć zimę bez dokarmiania z reki. Wystarczy przeczytać powyższy cytat;

    "Potrafi Pan wskazać, czym Krzysztof Halek mógłby się pochwalić przez te dwa lata?

    - O to trzeba zapytać jego samego, bo nie chciałbym czegoś pominąć w jego osiągnięciach. Z pewnością jest operatywny, pracowity, ma umiejętności w zarządzaniu i dobrze wywiązuje się z powierzonych mu obowiązków. Dlatego gdy powstał nowy skład zarządu powiatu uważałem, że jest tam dla niego miejsce - po to, żeby się cały czas uczyć."()
    I zaraz widać jak na dłoni czyja to dłoń karmi naszego wicestarostę. Moi drodzy, instytucja gminy, powiatu, województwa to nie są szkoły!!!! Tam sie nie ma uczyć!!! To są biznesy samorządowe które maja zarabiać a nie WYDAWAC FUNDUSZE Z BEZMYŚLNIE ZACIĄGNIĘTYCH KREDYTÓW!!!!!!

    Żadnego szanującego sie biznesmena nie stać na takie decyzje za które będą płacić jeszcze jego wnuki. Ludzie opamiętajcie sie!!!! "Kandydaci" o których spekuluje sie nie tylko tutaj ale także na ulicach w sklepach i spotkaniach wśród przyjaciół, już zaczęli wybory, prowadząc personalne roszady na terenie naszego regionu. Czy chcecie żeby wynik wyborów był równie zaskakującycy jak efekt "rewitalizacji" placu zabaw na Zarabiu!!!! To jest tylko mały przykład jak i w jakim kierunku podąża "elita orłów" którzy traktują NASZE OKOLICE jak własne folwarczne podwórko.

    Na stanowiska o których tak burzliwie sie dyskutuje nadaje się jedynie ktoś kto ma doświadczenie w prowadzeniu firmy, nie zajęć z grupą uczniów w klasie czy gronem nauczycielskim w szkole. Czasem mam jednak wrażenie że niechlubne widmo minionych szkolnych lat, ma na Was taki wpływ że pozwala innym traktować Was jak ucznów z "podstawówki".

    Czekam na kogoś kto odważnie podniesie rękawice w turnieju o fotel burmistrza. Kandydata już mam nawet bardzo aktywnego na tym forum. Myślę że pasujący kompetencjami i chęcią zmiany. Nie zgadzamy się w kilku kwestiach, lecz od czego są dyskusje przy "jabłkach" i "pieczonej sowie". ;) A wiem że osoba ta nie będzie się wzbraniać od KOMPETENTNYCH doradców.

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 9 lut 2010

    Co do Pana Halka to Pan Halka tutaj się już wykazał jako w pracy w Starostwie.
    Zanim został wicestarostą przez dwa lata był członkiem zażądu gdzie się wykazał, po czym się w nim sprawdził. Miał czas, żeby zapoznać się z tym, co robi Pan Starosta i Pan Wicestarosta i się zapoznał. Na szczęście krótko kiedy obecny Pan Starosta, któren jest tylko kiedy wcześniejszy. Potem zaznaczył swoją obecność a nawet się zasłużył. Nabył doświadczenie w kierownictwie i zarządzie gdzie się znowu zapoznał. Potem znowu za czas zdobył doświadczenie jako dyrektor bióra Pana Posła. Tu się znowusz zaznaczył a nawet wyrurznił po czym wykazał i odznaczył. Na pewno prawdpodobnie jest w operatywności i pracowitości, ma umiejętności do zażądzania i dobrze wywiązuje się z powierzonyh mu obowiązkuw na ten przykład w biórze Pana Posła.
    To samo Pan Jarosław.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 9 lut 2010

    Podobno był najlepszym fachowcem jeżeli chodzi o odmiany jabłek,znał się na gatunkach dobrych przy diecie cukrzycowej!

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 11 lut 2010

    Wstałem ja dziś rano i pomyślałem rze Panienko Święta co za czasy! Z jedny strony źle ale z drugiej lepi. Naten przykład młodzież w zepsució i narkomanii. Niejeden stary w chomofobii. Cały świat na postawiony na głów. Ale tu w Myślenice jak w rajó.
    Rze mi przyszło żyć popod Panem Burmiszczem Maciejem.
    Jeden mnie się wczoraj pytał a po co oni święcą nad boisko z poliuretyn kiedy żaden nie gra w oblodzenie? A ja do onego któren widać nierozgarnięty jak Ci Panowie z opozycji, w te słowa:
    kiedy takie dokonanie Pana Burmiszcza Macieja nie rzal prąd! Tu się robi widoczność dla dokonania! Rzeby każden wiedział takie to miasto Myślenice gdzie bogactwo w miód mleko i poliuretyn. Co się objawia w iluminacji.
    Tak samo Pan Stanisław z gazety objawiona zdolność w dziennikarstwo, jako ten latarń. Gdzie karzden krok Pana Burmiszcza w dokument obok zdjęcie i na druk! Bo skąd by się wiedziało ile w Panu Macieju ówarzania? Gdzie pochylenie nad karzden prosty strarzak czy nauczyciel. Tutaj się powinno o czym sie już zresztą muwi głośno ufundować tablica przed wjazd w miasto:
    Bogu niech będą dzięki za Pana Burmiszcza, Pana Senatora i Pana Posła oraz wszystkich radnych z szkuł i RPGK.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • adzygmunt 11 lut 2010

    Zdzichó z Suwałk saprszam će na pontrzki. Ty je pszynieź, dozuć chirbato a ja wżątek. cukru nie pszynoź mam w kostkch. :)

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 11 lut 2010

    Tu się dba o linię Panie Ad co widać na muj zdjęć gdzie kobiety oglądają się na ulicy. Dlatego ja nie skorzystam ale dziękuje.
    pozdraawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • adzygmunt 11 lut 2010

    Poczekam cierpliwie aż przytyjesz jak wuj Józef i zaproszę ponownie. :P

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 11 lut 2010

    Cały monitor we łzah... po poczytaniu tego listu Pan Radnego Jarosława u Pana Stanisława w Gazecie, któren odchodzi w Gmine Pcim. Taka skromność u Pana Jarosława któren jako jeden z nielicznych radnych pełnił dyrzóry a i 90 razy w wystapieniach na radzie!
    A ile doświadczenia w kontakcie z profesjonalnymi i odpowiedzialnymi samorzondowcami! Panie Jarosławie gdzie ta kultura i szlahetność wypływa chyba z Pana nazwiska niech Pan uwierzy, dziś jakem szedł rano po hleb i gazetę Pana Stanisława to karzden przechodzień zapłakany i czerwony ocz!
    Aż żem się sam popłakał ale gdzie to nie przystoi przystojnemu mężczyźnie więc tó się chce ukryć w zaułku i co?
    Paczę a tu Panowie co tam piją wino obejmujący się w trosce i pohlipujący! Jeden nagle podniusł głów i zakrzyknoł: Auuu, co my zrobimy dziateczki bez Pana Jarosław?! Co poczniemy.
    To żem już nie wyczymał i podeszłem do objęcia z nimi i napicia się wina.
    A jaka w tym liście prawda a jaka szczerość a zasługa a inteligencja - tak my z onymi lamentowali.
    Co za utrata Pana Jarosław dla Myślenice!
    I rze Pan Poseł do tego dopuścił!
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 11 lut 2010

    [quote=Zdzichó z Suwałk] dziś jakem szedł rano po hleb i gazetę Pana Stanisława to karzden przechodzień zapłakany i czerwony ocz!
    [/quote]

    To straszne co piszesz, wrecz dramatycznie przerażające, żeby to nie był cholera znowu jakiś wirus jak ta świńska grypa. Profilaktycznie zakropie sobie oczy.

    Cytuj
  • 11 lut 2010

    i w związku z tym ZDZICHÓ NA PREZYDENTA O PRZEPRASZAM !!! NA BURMISTRZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Cytuj
  • 11 lut 2010

    Widzę spamowy atak "butowy" , ale skoro kazdy tu może pisać to co tam. Niech bedzie też spam;)

    Cytuj
  • 11 lut 2010

    A może to ktoś z gabinetu wicestarosty? "Pchają się wszędzie z tymi "butami"... ;)

    Cytuj
  • 11 lut 2010

    Zdzichó z Suwałk napisał:
    "dziś jakem szedł rano po hleb i gazetę Pana Stanisława to karzden przechodzień zapłakany i czerwony ocz!"

    Cygnusie zakropienie ocz nic nie pomoże. Jak popatrzysz na czerwone stringi Zdzicha to i tak zaraz Twój ocz znów będzie czerwony;):D

    Cytuj
  • 11 lut 2010

    Patrze na te stringi, ale żeby nie mieć koszmarów patrzę tylko jednym ocz;)

    Do czego nas ta metroseksualna moda doprowadzi....kobiety na traktory, mężczyźni w stringi.

    Cytuj
  • adzygmunt 11 lut 2010

    I w kamasze!

    Cytuj
  • 12 lut 2010

    panowie nie ma co plakać napewno z pod skrzydeł pana Posła znowu wyleci jakiś młody ambitny i bardzo zdolny radny

    Cytuj

Odpowiedz