Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • 26 paź 2010

    Teraz już widać skąd te nagrody i wyróżnienia.Władza która przyjmie wszystko świństwo od innych i jeszcze zainwestuje spore pieniądze aby inni mieli czystą wodę będzie zawsze chwalona.Jak na razie to nasze władze dbają bardziej o innych niż mieszkańców(czysta woda dla Krakowa,śmieci z całej okolicy,zarobek dla MPK Łódź,asfaltownia w mieście itd.)kosztem zadłużania gminy.
    Pan Kielan jest odważny że znając co zostawia poprzednik chce jeszcze kandydować.

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Szanowny wielce brucie sorry, że się tak wtrącę ale zaiast dyskutować czy wolelibyśmy mieć obandarzowaną czy zagipsowaną kończynę, może zadalibyśmy sobie pytanie czy wolelibyśmy mieć zdrową czy chorą. Wybacz ale ja naprawdę nie wiem dlaczego w Myślenicach 3 km w lini prostej od rynku mają być składowane odpady z miejsc takich jak:
    Limanowa, Mszana Dolna, Dobra, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Limanowa (gmina wiejska), Łukowica, Mszana Dolna (gmina wiejska), Niedźwiedź, Słopnice, Tymbark, Dobczyce, Sułkowice, Lubień, Pcim, Raciechowice, Siepraw, Tokarnia, Wiśniowa

    Wymieniam tu tylko Gminy, proszę to sobie przełożyć na sołectwa i miasta? Czy ktoś sobie wyobraża dokładnie tą skalę k...a czy nie?

    Nie to ja pomogę:

    Limanowa, Bałażówka, Kanina, Kisielówka, Kłodne, Koszary, Lipowe, Łososina Górna, Makowica, Męcina, Młynne, Mordarka, Nowe Rybie, Pasierbiec, Pisarzowa, Rupniów, Siekierczyna (sołectwa: Siekierczyna I i Siekierczyna II), Sowliny, Stare Rybie, Stara Wieś (sołectwa: Stara Wieś I i Stara Wieś II), Walowa Góra, Wysokie,Glisne, Kasinka Mała (sołectwa:Kasina Mała-Dolna Wieś i Kasina Mała-Górna Wieś), Kasina Wielka (sołectwa: Kasina Wielka-Kasina Dolna i Kasina Wielka-Kasina Górna), Lubomierz, Łętowe, Łostówka, Mszana Górna, Olszówka, Raba Niżna, Chyszówki, Dobra (siedziba gminy), Gruszowiec, Jurków, Porąbka, Półrzeczki,Przenosza,Skrzydlna,Stróża,Wilczyce,Wola Skrzydlańska, Jodłownik, Góra Świętego Jana, Janowice, Kostrza, Krasne-Lasocice, Mstów, Pogorzany, Sadek, Słupia, Szczyrzyc, Szyk, Wilkowisko, Zbludza, Szczawa, Zasadne i Zalesie, Kamienica, Laskowa,Jaworzna, Kamionka Mała, Żmiąca, Strzeszyce, Ujanowice, Krosna, Kobyłczyna, Sechna,Jadamwola, Jastrzębie, Łukowica, Młyńczyska, Owieczka, Przyszowa (sołectwa: Przyszowa I i Przyszowa II 'Berdychów'), Roztoka, Stronie, Świdnik, Konina, Niedźwiedź, Podobin, Poręba Wielka, Słopnice Dolne (sołectwa I i V), Podmogielica (sołectwo II), Słopnice Górne (sołectwo III) oraz Granice (sołectwo IV), Piekiełko, Podłopień, Tymbark, Zamieście, Zawadka, Bieńkowice, Brzączowice, Brzezowa, Dziekanowice, Kędzierzynka, Kornatka, Niezdów, Nowa Wieś, Rudnik, Sieraków, Skrzynka, Stadniki, Stojowice, Dobczyce, Harbutowice, Rudnik, Biertowice, Krzywaczka, Sułkowice, Bojańczyce, Czasław, Dąbie, Gruszów, Kawec, Komorniki, Krzesławice, Krzyworzeka, Kwapinka, Mierzeń, Poznachowice Górne, Raciechowice, Sawa, Zegartowice, Żerosławice,Bogdanówka, Krzczonów, Skomielna Czarna, Tokarnia, Więciórka, Zawadka, Pcim (sołectwa: Pcim Centrum, Pcim-Krzywica i Pcim-Sucha), Stróża (sołectwa: Stróża Dolna i Stróża Górna), Trzebunia, Czechówka, Łyczanka, Siepraw (sołectwa:Siepraw I, Siepraw II i Siepraw III), Zakliczyn, Bogdanówka, Krzczonów, Skomielna Czarna, Tokarnia, Więciórka, Zawadka, Glichów, Kobielnik, Lipnik, Poznachowice Dolne, Węglówka, Wierzbanowa, Wiśniowa, Jawornik, Bęczarka, Krzyszkowice, Polanka, Bysina, Jasienica, Głogoczów, Zawada, Borzęta, Osieczany, Droginia, Łęki, Bulina, Trzemeśnia, Zasań, Poręba, Myslenice.
    To prezent dla miasta od Burmistrza, filantropa i Pani Prezes.

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Panowie, zaraz..., zaraz... Rozmawialiśmy sobie spokojnie i kulturalnie o cenach. Wyszło inaczej niż byście chcieli, to mamy znowu po staremu - ja oczywiście jestem na etacie u burmistrza... A nie jestem, bo od ładnych kilkunastu lat pracuję w Krakowie.

    Też chciałbym, żeby wysypisko było daleko. Ale gdyby było daleko i drogo, to zaraz byłyby głosy (i to nie ja pierwszy bym je podnosił), że lepiej żeby było blisko, bo tak to jest za drogo i władze (jak w Limanowej) nie dopilnowały, aby wysypisko na miejscu utrzymać. Co by nie było - zawsze mozna ponarzekać.

    Cytuj
  • 26 paź 2010

    Drogi wyładunku, zapomniałeś jeszcze o gminie Światniki Górne, oraz pokazujący się raz za czas samochód z Jordanowa.:)

    Cytuj
  • 1 lis 2010

    Ciekawa jestem czy Gmina Myślenica pozyskała jakiekolwiek środki z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Europejski Fundusz Społeczny)? Od kilku lat można było pozyskać i zainwestować W LUDZI naprawdę dużo kasy. To były ogromne możliwości dla poszczególnych mieszkańców miasta i gminy, szczególnie tych, którzy są w trudnej sytuacji. Wie ktoś coś na ten temat?

    Tu jest zestawienie ale nie ma szczegółów. Wg tego zestawienie jesteśmy na 65 miejscu:
    http://www.powiatmyslenice.pl/aktualnosci/srodki-unijne-klasyfikacja-niektorych-gmin-powiatu-myslenickiego,669.html

    Cytuj
  • 2 lis 2010

    Wyładunek a co ze śmieciami robi Kielan? Wywozi do Krakowa, czy zaśmieca nasze wysypisko?

    Cytuj
  • 2 lis 2010

    śmieciarz , to posprzątaj swoje śmieci bo jak jest wiatr to latają po mojej działce

    Cytuj
  • 2 lis 2010

    Zastanawiam się czy poziom kampanii sięgnął już dna ?

    Cytuj
  • 2 lis 2010

    Na razie Wesoły, poziom wyleciał ze śmietnika i lata po okolicy...

    Cytuj
  • 3 lis 2010

    http://www.gazetaprawna.pl/serwis/samorzad/ranking_gmin_2010?woj_id=6&order=miasto_suma_punktow&miasto=&strona=5

    Zobaczmy o jaką ilość środków można ubiegać się w PO KL:
    http://www.powiatmyslenice.pl/wnioski-o-srodki-z-ue.html

    kwota gwarantowana dla Małopolski w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki to:
    600 mln euro (na lata 2007-2013)

    Cytuj
  • 3 lis 2010

    Daj spokój Luna gdzie tam Maciejowi zajmować się ludźmi. On zajmuje się ZUO i na nie pozyskuje środki.

    Cytuj
  • 3 lis 2010

    Dlaczego Luna ma "dać spokój"? Pisze się na tym forum i nie tylko peany na temat inwestycji, inwestycji, a nikt nie pisze jakie inwestycje nie zostały - mimo jedynej i niepowtarzalnej szansy - zrealizowane. Widać dysonans interesów, widać na czym buduje się elektorat. Liczą się ludzie? Tak dla Ostrowskiego liczą się jako statystyka podatników. Zestawienie przychodu z PIT, CIT, podatku mieszkaniowego i rolnego. Taki jest przelicznik.

    Cytuj
  • 4 lis 2010

    "Człowiek - najlepsza inwestycja". Wg. mnie o tym zapomniano w Myślenicach. Inwestowanie w ludzi sprawia, że lepiej sobie radzą w życiu, są kreatywni, zaradni, potrafią rozwiązywać swoje problemy i sprawnie organizować rzeczywistość wokół siebie. Inwestowanie w ludzi procentuje.
    "Liczą się ludzie" - to mnie przekonało:)

    Cytuj
  • 4 lis 2010

    Luna!
    To nie spis powszechny żeby Kielan liczył ludzi, a co gorsza żeby liczyli się sami!

    Cytuj
  • 4 lis 2010

    Liczenie, naprawdę nie dało się napisać coś bardziej inteligentnego?
    To za duży wysiłek żeby nie wyjść na buraka już w jednym zdaniu wypowiedzi?
    Proszę postaraj się, bo przez takie wpisy to forum staje się niestrawne...

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Widzę, że w temacie środków unijnych z PO KL do zainwestowania w mieszkańców gminy dalej cisza. Jak to? Brak sukcesów? Nie było żadnej nagrody?

    Cytuj
  • 8 lis 2010

    [quote=Luna]Widzę, że w temacie środków unijnych z PO KL do zainwestowania w mieszkańców gminy dalej cisza. Jak to? Brak sukcesów? Nie było żadnej nagrody?[/quote]
    Jak to trafnie wczoraj powiedział Pan Wiktor: dopiero będzie nagroda - Wiktor !

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Co się dzieje z nauczycielami??? Czy moralność tej grupy zawodowej jest zagrożona???
    http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12833129,wiadomosc.html

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    [quote]Co się dzieje z nauczycielami??? Czy moralność tej grupy zawodowej jest zagrożona???
    http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12833129,wiadomosc.html[/quote ]

    "Zamiast uczyć biją, molestują, piją i zażywają narkotyki"
    A ci co tego nie praktykują postanowili kandydować na Radnych i na Burmistrza...

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    Nie wiem czy to właściwe miejsce do tego, z czym chciałam się podzielić.
    Oglądałam prezentacje kandydatów z Komitetu Macieja Ostrowskiego i jedna rzecz związana z samym Maciejem jest dla mnie szczególna - cytuję poniżej :

    "Moje kwalifikacje, doświadczenie w pracy samorządowej, a ponadto pragnienie solidnej i uczciwej pracy dla dobra innych ludzi, powodują, że ponownie oddaję się Państwa dyspozycji."

    Zwracam uwagę na słowo PRAGNIENIE. Jak więc widać, to nie uczciwa i solidna praca jest ważna lecz jej pragnienie. Nie wiem, czego WY wszyscy chcecie od Macieja, skoro on PRAGNIE, a że czasami nie wychodzi i nie dostaje tego co chce to już nie jego wina. To Wy wszyscy, krytycy jesteście winni.

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    Jak ma pragnienie to niech napije sie wody. Przetworów z jabłek nie polecam, zwłaszcza jak później siada sie "za kółkiem". Szanowna Zenobio, a co będzie dopiero wtedy gdy oprócz pragnienia dojdzie jeszcze ŁAKNIENIE. O zgrozo...

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    MOŻE BEZ SENSU, A MOŻE.... (artykuł z interii)

    Ludzie mają to do siebie, że są zwierzętami stadnymi. Żyją w stadzie, tudzież grupie i pełnią różne role. Na ile człowiek jest prawdziwy pełniąc owe role? Jakie byłoby nasze zachowanie, gdyby nie patrzyli i nie oceniali nas inni ludzie? Czy bylibyśmy tacy, jacy jesteśmy?

    Społeczeństwo narzuca pewne normy, według których człowiek powinien żyć. Kiedy człowiek prowadzi życie według innych norm niż powszechnie uznawane, bądź nie uznaje żadnych, jest wyalienowany i zaczyna funkcjonować na granicach (bądź poza granicami) życia społecznego.

    Ilu z nas jednak "pokazuje" innym, że prowadzi życie zgodne z przyjętymi w danym społeczeństwie zasadami, a kiedy jest sam, kiedy nikt nie widzi, robi rzeczy, których uczynienia nigdy nie dopuściłby się będąc w grupie?

    Romans – ukrywany, bo przecież nieakceptowany społecznie.

    Upodobanie seksualne – tylko niektórzy mają w sobie tyle siły, żeby przyznać się do swojej orientacji seksualnej, ponieważ wielu z nich zostałoby "wygnanych" stamtąd, gdzie teraz mieszkają.

    Wiara i religia, które często powinny nauczać tolerancji wobec innych, a czasem wręcz "namawiają" do linczu ludzi, którzy owej wiary w jednego, czy więcej bóstw nie posiadają lub do tych, których bóg jest inny niż ten, w którego wszyscy powszechnie wierzą.

    Wyżej wymieniłam tylko trzy z wielu przykładów sfer, gdzie ludzie mogą mieć inne zdanie, mogą "czuć" inaczej niż narzuca to na nich społeczeństwo.

    Mówi się: "Żyjemy w wolnym kraju!" Czy aby na pewno?

    Jeśli tak to spróbujcie zrobić eksperyment i na przykład jutro w pracy powiedzcie wszystkim, że jesteście homoseksualistami! Kto z was mógłby się odważyć na coś takiego?

    Teraz pomyślcie, jak wyglądałoby wasze życie, gdyby NIKT, zupełnie nikt nie zwrócił uwagi na to, co teraz ukrywacie? Nie usłyszelibyście najmniejszego słowa krytyki z tego powodu, że jesteście gejem czy lesbijką, że jesteście niewierzący, że macie romans z sekretarką, że bijecie żonę po powrocie do domu. Kim bylibyście wtedy? Jakie cechy charakteru "wyszłyby na wierzch", gdyby nie trzymały was w ryzach normy i zasady społeczne?

    Przyjęte wzory postępowania uważam za słuszne, bo człowiek musi przecież wiedzieć jak się zachowywać, aby nie krzywdzić innych i aby z nimi w zgodzie żyć. Jednakowoż zachęcam do zastanowienia się na tym, kim i jacy naprawdę jesteśmy. Jak zachowujemy się siedząc samotnie w domowym zaciszu, kiedy nie musimy niczego przed innymi udawać? Jak czujemy się z tym, co wtedy robimy? Czy to, że nie przyznajemy się do pewnych rzeczy nie budzi czasem w nas frustracji? Czy "te rzeczy" naprawdę raniłyby innych, gdybyśmy się do nich przyznali?

    Zachęcam do życia w zgodzie ze samym sobą i do bycia sobą nie tylko w domu, ale i na zewnątrz. Oczywiście nie namawiam do tego, aby pójść po siekierkę i pozbyć się wszystkich, którzy nam przeszkadzają, bo ukrywamy nienawiść do nich, a chcielibyśmy dać upust swoim uczuciom! Nie mówię o patologii. Mówię o rzeczach czasem małych, o różnych upodobaniach nie do końca akceptowanych przez społeczeństwo, ale nikomu niezagrażające. Może ktoś czeka na twój krok, na twoje ujawnienie? Może za tobą pójdą tłumy myślących podobnie? Przemyśl to.

    Cytuj
  • 12 lis 2010

    niektóre upodobania lepiej zachować dla siebie, szczegolnie wtedy, kiedy ktoś piastuje publiczne stanowisko:)

    Cytuj
  • 12 lis 2010

    Jak to ktoś pięknie napisał; PRAGNIENIA? :D

    Cytuj

Odpowiedz