Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

 • adzygmunt 12 lis 2010

  Ja bym napisał: "marzenia ściętej głowy"!

  Cytuj
 • 13 lis 2010

  jak to wielokrotnie pokazywała hstoria monarcha absolutny wywołuje bunt podwładnych czego efektem jest rewolucja. ludzie to nie barany, które posłusznie pójdą tam, gdzie zaganiacz zapragnie;)

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  Oglądnąłem ten "Słynny" spot Wiktora Kielan i szczerze powiem że doskonale się wkomponował w przedwyborcze hasło "Liczą się ludzie". Świetnie pokazana smutna i niewygodna PRAWDA o zaniedbaniach najważniejszej funkcji któa nakazana jest prawem. Zasiadając na fotelu burmistrza nie można zajmować się tylko i wyłącznie rozwojem jednej czy dwóch dziedzin które, ze względu na umiejscowienie są najbardziej widoczne, żeby nie napisać - spektakularne.

  Nie rozumiem negatywnej krytyki pod adresem samego Wiktora odnośnie tego spotu. Tematy w nim poruszane nagle ujrzały światło dzienne, a raczej powinienem napisać wyszły z cienia zawoalowanej rzeczywistości. Dygresja pomiędzy milionami wydawanymi na monumenty i kwoty wydane na poprawienie warunków socjalnych najbiedniejszych mieszkańców naszej gminy.

  Niestosowne komentarze któe towarzyszą pojawienie sie tego filmu stanowią jedynie potwierdzenie o nepotyźmie obecnej władzy. Komentatorzy zarzucają autorowi spotu ukazywanie fałszywej rzeczywistości i sytuacji w gminie. Oczywiście, bo to nie jest WASZA rzeczywistość!! Tak samo jak nie jest ważne kuriozum dworca PKS bo WY nie musicie z niego korzystać. Was to nie dotyczy.

  Więc skoro potraficie komentować to czego dotyczy film zadajcie sobie pytanie, kto doprowadził do tego by "kielanowcy" mogli "bezczelnie" pokazać to co zostało zaniedbane. I to powiem Wam szczerze że jest jeszcze kilka tematów na tego typu spoty. I cieszyłbym się bardzo gdyby wreszcie Wiktor to pokazał czarno na białym.
  Bo jest się czego wstydzić.

  Wszyscy płaczecie o PR'y i negatywne prowadzenie kampanii wyborczej. Napiszę tak, na zachodzie negatywne kampanie prowadzi się od lat. Z coraz większym nasileniem. Powoduje to coraz większą presję na kandydujących polityków i ich polityczną uczciwość. Na zachodzie a zwłaszcza w najbardziej "demokratycznym" państwie na świecie Stanach Zjednoczonych przy kampaniach wyborczych wyciąga się NAJWIEKSZE brudy nie szczędząc nawet detali z życia prywatnego. Nasza polityka a raczej nasz polski, lokalny elektorat jeszcze do tego nie dorósł. I znów potwierdzeniem jest że sztab Wiktora jest na bierząco z formą informacyjną. Gratuluje pomysłu, jak dla mnie jednak mogło by być więcej na ostro ,choćby wywiad z mieszkańcami "baraków w Jaworniku".
  W oczekiwaniu na kolejne filmy z życia wzięte, M007.

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  Właśnie 007 NIE ROZUMIEM .....jak sam powyżej napisałeś.....wyciąganie największych brudów ma być normą Kampanii..... liczą się ludzie.... daj sobie już spokój i nie pisz.... Jakoś wcześniej nie myślałeś o tych z baraków, wykorzystujecie ich po prostu w celach wyborów. A DRZEWO ZE SPOTU BYŁO W ŚRODKU ZEPSUTE CO WIDAĆ NAWET NA TYM FILMIE !!!!! WIĘC ???? GDYBY UPADŁO NA PLAC ZABAW TOBYŚCIE ZJEDLI OSTROWSKIEGO ZA TO I TYLE.

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  Znów wesoło na strażnicy.

  O sprawie baraków w Jaworniku pisało obszernie SEDNO w 2008 roku.

  Proszę odpowiedzieć co przez te dwa lata zrobił Pan Burmistrz Ostrowski dla tych ludzi?

  I kto za tą bezczynność powinien odpowiedzieć?

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  do jawora:
  Kilka banerów mniej Pana Kielana i już są pieniążki na Jawornik.
  Wreszcie pochwalił by się pracą społeczną.

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  Cienka demagogia panie "na zdrowie"

  To samo można powiedzieć o każdym z kandydatów.
  Prawda jest jednak bolesna dla zwolenników Ostrowskiego.

  To urząd odpowiada za te skandaliczne warunki życia w barakach.

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  A może sie dowiemy personalnie kto jest odpowiedzialny za lokale socjalne w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach.A zwłaszcza ten w Jaworniku.
  No chyba ze ochrona danych osobowych .
  Albo odpowiedź po zapytaniu imiennie na piśmie za 2 lata pod warunkiem nie ujawnienia osobom trzecim?

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  SEDNO pisało o mieszkaniach socjalnych w 2008 roku, tekst pt. "Nadzieja umiera ostatnia". potem kolejny raz, bodajże w 2009 roku. ale władze Myślenic nie zareagowały. tutaj pieniadze wydaje się na inwestycje, inwestycje

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  tutaj pieniądze wydaje się na inwestycje, inwestycje... to chyba dobrze, że się ich nie przejada ????
  U nas na wsi mówią: żeby wyjąć trzeba włożyć....
  No i teraz okazuje się, że najważniejszym problemem, strategicznym dla rozwoju gminy jest Jawornik a nie śmietnisko drogi itd..
  Tonący Jawornika się chwyta....

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  Remont budynków w Jaworniku, doprowadzenie ich do stanu godnego XXI wieku nie wymaga gigantycznych nakładów.
  W każdym razie byłaby to kropla w morzu zmarnowanych przez urząd pieniędzy.

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  I rozumiem, że strategiczne problemy gminy to strzelica i remont płyty rynku.

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  [quote]tutaj pieniądze wydaje się na inwestycje, inwestycje... to chyba dobrze, że się ich nie przejada ????
  U nas na wsi mówią: żeby wyjąć trzeba włożyć....
  No i teraz okazuje się, że najważniejszym problemem, strategicznym dla rozwoju gminy jest Jawornik a nie śmietnisko drogi itd..
  Tonący Jawornika się chwyta....[/quote]
  ;)

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  Wszyscy o wyborach a ja z innej beczki.Pijąc bełta nad brzegiem Raby zastanawiałem się kto finansuje i jak wybrano firmę która przesuwa koryto Raby koło Coopera.
  Prace które odpowiednia firma wykonałaby w kilka dni wykonuje od kilku tygodni koparka i kilka przestarzałych wywrotek.Kto przewozi samochodami kruszywo na odcinku 50 metrów.Toż to idiotyzm,spychacz przesunąłby koryto rzeki w kilka dni a tak to ktoś przewozi sobie samochodzikami i kasuje pieniążki.Pewnie żadna zaprzyjaźniona firma nie ma odpowiedniego spychacza a zlecać taką robotę obcym to byłby grzech.

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  Niezdecydowanym na kogo postawić krzyżyk w niedzielnych wyborach polecam zakupić Gazetę Myślenicką w której Burmistrz odpowiada na liczne trudne pytania i sprawy- także te zadawane wielokrotnie w tym i innych wątkach.

  POLITYKA KOMUNIKACYJNA
  Czyli brak dworca w Myślenicach.

  ŚMIERDZĄCE INTERESY
  Wytwórnia mas bitumicznych.
  Składowisko odpadów.

  STREFA PRZEMYSŁOWA- CZYLI DOKĄD POPŁYNĄ INWESTYCJE

  MIASTECZKO "SENIORA", KTÓREGO NIE BYŁO

  KTO SPŁACI MOJE DŁUGI ... ?

  SĄDOWE POTYCZKI I STAWIANIE PŁOTÓW

  PO CO MI ONI SKORO WSZYSTKO WIEM NAJLEPIEJ

  Wszystko to w Gazecie Myślenickiej.

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  Nie wchodząc w szczegóły zapytam powyższego P. Obiektywnego choćby w pierwszej sprawie: POLITYKA KOMUNIKACYJNA
  Czyli brak dworca w Myślenicach.
  Tłumaczenie że "Sprzedaż działki dworca kupcom była po aktualnej wycenie..." mnie nie przekonuje. Czy na tak intratną i drogą działkę nie powinno być rozpisanego przetargu? A czy był? Jak był to zwracam honor. Czy nie jest tak ,że z przetargu przy dobrej koniunkturze nieraz uzyskuje się kilkukrotne przebicie? Jakby mógł odpowiedzieć P. Obiektywny, to byłabym zobowiązana

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  antyabsurdalna to jest odpowiedź.

  Marek Jawor pisze:
  16 listopada 2010 o 12:35
  24 października 2010 o 20:54
  Panie Marku,
  Pan jako długoletni pracownik PKS zna dokładnie kondycję finansową spółki i zapewne doskonale Pan wie, kto za to wszystko odpowiada. To nie jest kwestia decyzji ostatnich lat.

  Panie Ostrowski.
  Co do Pana ,,odpowiedzi” z 24 października 2010 r. na temat kondycji spółki PKS Myślenice to jaka jest teraz sytuacja finansowa spółki, gdy wspólnikiem jest MPK Łódź i kto odpowiada oczywiście wiem.
  Wiem również jaka była kondycja spółki gdy wspólnikiem była Gmina a Burmistrzem był Pan i kto był odpowiedzialny w tamtym czasie, też wiem.

  Oto fragmenty z postanowienia sądu w sprawie uchylenia uchwały wspólników dotyczącej sprzedaży działki na dworcu Kupcom Myślenickim:
  ,,Z protokołu zgromadzenia i zgodnych wyjaśnień stron na rozprawie wynika, że zaoferowanie działki Galerii Myślenice Sp. z o.o. bez przetargu stanowiło realizację polityki Miasta Myślenice, a nie pozwanej spółki. Tymczasem spółka z o.o. ma obowiązek dbać przede wszystkim o interes spółki, a nie większościowego udziałowca….
  ……W tej sytuacji preferowanie konkretnego nabywcy wskazuje, że przedstawiciele Miasta Myślenice w pozwanej spółce realizowali nie tyle interes Miasta Myślenice, lecz interesy Galerii Myślenice Sp. z o. o….
  …..W ostatnich latach na terenie całego kraju nastąpił duży wzrost cen nieruchomości. W tej sytuacji zdecydowanie się na sprzedaż bez przetargu za cenę niższą o 1,5 mln zł od oszacowania sprzed ponad dwóch lat i o 2,3 mln zł poniżej aktualnej ceny oszacowania wystarczająco świadczy o godzeniu w interes spółki w rozumieniu art. 249§ 1 K.s.h…..”

  Czy wg Pana działania Gminy były działaniami na szkodę spółki PKS Myślenice?

  Czy działania Gminy miały wpływ na sytuację finansową i kondycję spółki PKS Myślenice kiedy był Pan Burmistrzem?

  Czy Pan sądzi, że postanowienie Sądu to głos krzykacza, konfabulanta czy kogoś mającego partykularny interes, a może manipulacja słowami?

  Kto Pana zdaniem jest winny za to co w postanowieniu przedstawił sąd?

  Cytuj
 • 18 lis 2010

  Nie było żadnego przetargu "na siłę "przeprowadzono sprzedaż kupcom.Wybór władz spółki przebiegał tak że proponowano daną osobę bez żadnego konkursu a najlepsze jest to że statut przewidywał jednoosobowy zarząd a chciano wprowadzić stanowiska dwóch vice prezesów co wymagało zmiany statutu aby zatrudnić"wybitnych fachowców".Sytuacja PKS przed powołaniem spółki nie była wcale taka najgorsza dopiero zarządzanie przez gminę doprowadziło do zapaści.Zakup autobusów też był bez żadnego przetargu i lekką rączką wydano grube pieniądze.Może ktoś odpowie jaki doświadczenie w kierowaniu firmami mieli poszczególni prezesi?
  W sytuacji gdy powoływano spółkę która podobno miała być eksperymentem na zarządzającego powinno się powołać człowieka z doświadczeniem .
  Zaprzepaszczono szansę aby gmina miała wpływ na komunikację i zniszczono firmę którą można było uratować.
  O tym że w Myślenicach będzie dworzec proszę raczej nie marzyć ani PKS ani gmina nie ma już wpływu na to co tam powstanie a i stację paliw w tej okolicy wybuduje jak ptaszki ćwierkają nie PKS tylko zupełnie kto inny.

  Cytuj
 • 19 lis 2010

  A mnie wali jak dworzec będzie wyglądał, ile tam będzie stanowisk i co będzie obok niego. Cieszę sie że powstaje, a jeszcze bardziej że będzie obok niego galeria handlowa o którą tak płakali kupcy. Lepiej niech ktoś zrobi porządek z dostawami do ich sklepów bo beszczelnie zaopatrzenie blokuje ruch samochodów w mieście. Czy to są "Święte Krowy", że wolno im parkować gdzie chcą? Niech wybudują nawet pięć galerii przy dworcu i dziesięć stacji benzynowych. Mi to nie przeszkadza. Najwyższy czas utrzeć niektórym kupcom nosa, bo kupili obok działkę i nic tam nie robią. A kierowcom PKS-u dziękujemy. Wiemy jak traktowali ludzi 20 lat temu, a teraz płaczą że ich nie lubią. Śmiechu warte.

  Cytuj
 • 19 lis 2010

  To dlatego ,tak wyglądają Myślenice bo właśnie mamy takich Pasażerów co nie umieją się wysłowić a zabierają głos chamski.

  Cytuj
 • 19 lis 2010

  Popieram w całej rozciągłości!!!

  Cytuj
 • 19 lis 2010

  No widzisz pasażer ty jesteś z tych wyborców, któremu w przeddzień wyborów wystarczy dać kawałek chodnika i asfaltu i będziesz się cieszył jak małpka.

  Cytuj
 • 19 lis 2010

  Kurde ja chyba rozmawiam z nienormalnymi ludźmi, jak dotąd wszystkim podoba się pomysł połączenia dworca z galerią , nawet kierowcom z PKS, narzekają tylko wszyscy, że strasznie się to wszystko ciągnie.

  Cytuj
 • 19 lis 2010

  TYLKO PAN WIKTOR KIELAN NADAJE SIĘ NA BURMISTRZA!!!

  Cytuj
 • PatrycjA 20 lis 2010

  Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza aż do zakończenia głosowania. Prosimy o dostosowanie się do obowiązującego prawa i przepisów.

  Szczegółowe informacje: www.pkw.gov.pl

  Cytuj

Odpowiedz