Forum » Myślenice

Myślenickie myślenie - reaktywacja

  • 23 sty 2013

    Kolejny odcinek opowieści o firmie oddanej przez nasze władze w ręce "poważnego inwestora"
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1258472-oficjalnie-nie-sprzedaja.html
    a w nim odpowiedzi poważnego rzecznika,poważnego zarządu i poważnego przedstawiciela.Jeżeli mówią że nie sprzedadzą to na pewno....zrobią po swojemu a większość wie jak było w przeszłości.
    Ciekawe jak wyglądałyby dojazdy do pracy gdyby nie znienawidzone przez większość busy?
    A miało być tak pięknie co dokumentuje ten filmik
    http://www.youtube.com/watch?v=gBt9xDRbkN0

    4 Cytuj
  • adzygmunt 23 sty 2013

    150 tysięcy dolarów słownie sto pięćdziesiąt tysięcy to równa się +/- pół miliona złotych!!!
    Najbardziej cieszy mię ten tramwaj. Nareszcie dojedziemy do Krakowa jak ludzie w cywilizacji
    XXI w.
    A co mi tam! Ja przedłużyłbym trasę tramwaju do Zakopanego. Ja szaleć to na całego! PKP z kicha się z zazdrości! Teraz ich pociągi mkną z Krakowa by w cztery godziny być w Zakopcu!
    komunikacja na południe jest potrzebna. U nas tylko będą bobsleje sic! narodowy masowo uprawiany sport. Reszta to Zakopane Kraków i Słowacja!
    Mamy jeszcze stok i wyciąg Co prawda na razie nie jeździł tej zimy, ale do 2022 będzie silny zwarty i gotowy!
    Gdzie mam rezerwować bilety? W spółce EKO- SPORT M-CE?

    6 Cytuj
  • ania 23 sty 2013
    aaa napisał/a:

    Coraz wyższe podatki, ceny za ścieki, śmieci. Wszystko to jest dostosowywane do unii bo unia to bo unia tamto, no i unia na to dała. Kanalizacja super sprawa tyko ilu zdawało sobie sprawę jakie będą opłaty z tym zwiane. Znam osoby, które oszczędzały na zużywaniu wody żeby rachunki były jak najmniejsze. Teraz gdy dojdzie im opłata za ścieki to chyba będą się myć raz na tydzień albo i rzadziej. Znam przypadki gdzie myje się naczynia w jednej komorze zlewozmywaka oczywiście nie pod bieżącą woda, a w drugiej jest płukane. Woda ta jest zbierana i wykorzystywana np. w toalecie albo do mycia podłogi. Podobnie jest z wodą po praniu, którą wykorzystują do innych celów. Ludzie również łapią wodę podczas deszczu do beczki i wykorzystują do użytku w domu. W niedługim czasie pewno kwiecień-maj opłaty wzrosną bo jest planowana następna inwestycja wodno-kanalizacyjna za 80-90 mln zł.Ostatnio jest mowa o zmianach odnośnie śmieci. Wszystko było by ok. gdyby opłaty nie wzrosły, ALE! W mim przypadku i pewno nie tyko moim opłata za odbiór ,śmieci” może wzrosnąć od 550-800%. Do tej pory pojemnik wystarczał na moje śmieci. Nigdy nie wyrzucałem gdzie indziej. Mam kompostniki na odpady, np. wodę mineralną kupuję w butelkach szklany, które są na wymianę więc prawie nie mam butelek plastykowych. Torby na zakupy wielorazowego użytku. Więc dlaczego mam płacić za śmieci, których nie mam?Przecież wysypisko przyjmuje śmieci nie od wjazdu pustej śmieciarki tylko od ciężaru dostarczanych śmieci. Dlaczego mam płacić za śmieci kogoś kto nie oszczędzał na śmieciach bo wszyscy mają płacić po równo? Dlaczego mam płacić za sam kurs śmieciarki a nie za śmieci, które odbierze śmieciarka? Podobno po zmianie teraz wszyscy będą musieli płacić za ilość śmieci. Jeżeli do tej pory nie płacili wszyscy to nawet wg. starych stawek kwoty za odbiór śmieci wzrosną. To dlaczego tak drastycznie mają wzrosną nowe opłaty za odbiór śmieci? Jednym z argumentów budowy nowego wysypiska było że będziemy mieli niskie opłaty za śmieci czy mówili prawdę? Czy burmistrz i radni też maja umowy śmieciowe o pracę i tak zarabiają? Czy nowa ustawa odnośnie śmieci to nie co innego jak monopol państwowy? Dlaczego obywatel nie ma innej możliwości np. samemu odwozić śmieci na wysypisko? Kto o tym decyduje, że nie mogę sam odwieźć śmieci na wysypisko? Musimy ograniczać wydatki domowych budżetów a gmina szaleje z wydatkami nie licząc się z sytuacją finansową mieszkańców. Szkoda, że to w innych miasta odwołuje się takich gospodarzy gminy. Chociaż słyszałem odpowiedź burmistrza, że jak kogoś nie stać to jest pomoc społeczna. No cóż jest jeszcze komornik.

    wiecie, że rwałam sobie na forum szaty za sortownię, dalej jestem "za" ale ostatnio usłyszałam (od razu zaznaczam, że informacja nie potwierdzona), że na zebraniu w Osieczanach zaproponowano stawkę miesięczną za odbiór śmieci 17 zł od osoby!!!!!!!!!!
    Rozumiem 7 zł ale 17!!????
    Szykują się żniwa dla urzędu miasta i śmieciarzy!

    8 1 Cytuj
  • 23 sty 2013

    Wszystko możliwe,trzeba spłacać pozaciągane kredyty ale macie co chcecie chociaż prawdę powiedziawszy nie było wielkiego wyboru.Ludzie wybrali starą władzę zamiast nieznanej nowej.Praktycznie nie ma u nas opozycji a ludzie wyczuli że program wyborczy opierał się głównie na walce z wysypiskiem więc woleli stare znane układy.

    6 Cytuj
  • 23 sty 2013

    Właśnie! A gdzież się podziała ta cała internetowa opozycja w postaci Cyrków, Gret i innych? Prawda jest taka że ta zacięta walka jak słusznie zauważyłeś toczyła się wyłącznie o wysypisko bo 90% opozycji miało w tym interes (czyt. domy, działki). Myśleniczanie albo wykazali się sporą intuicją albo los ich strzegł bo ładnie byśmy teraz wyglądali z władzą która nie miała ani ochoty ani kompetencji do zarządzania miastem.

    4 4 Cytuj
  • 23 sty 2013

    Oświadczenie p. Bednarskiej byłej prezes pks Myślenice.
    http://d.polskatimes.pl/k/r/13/9f/2e/50a28ea332d97_z.pdf

    1 Cytuj
  • 24 sty 2013

    Zabawy "poważnego inwestora " wybranego przez jak najbardziej poważne władze miasta w prowadzenie biznesu i politykę "jakby komunikacyjną".
    Tak na marginesie ale było fachowców zarządzających PKS,co który to lepszy ale tylko Pani Prezes potrafiła się "postawić" i coś wyciekło na zewnątrz?Jedna osoba tylko w tej firmie trwa na stanowisku a prezesi się zmieniają.Musi to być wybitny fachowiec?

    Cytuj
  • 12 mar 2013

    Aby wzmocnić świadomość swoich praw i możliwości warto wziąć odział w bezpłatnym szkoleniu na temat dostępu do informacji publicznej:

    „Prawo dostępu do informacji publicznej – prawo do wiedzy”, które odbędzie się w dniu 15 marca br. (piątek) w godz. 9.30 - 16.30 w sali szkoleniowej Restauracji Il Camino przy ul. Kasprowicza 13 w Myślenicach.

    http://www.stanczyk.org.pl/szkolenie-dostep-do-informacji-publicznej-myslenice-15-3-2013/

    4 Cytuj
  • 17 maj 2013

    Ciekawy tekst Dziennika Polskiego na temat przejrzystości wydatkowania pieniędzy publicznych:

    "(...) W Polsce w czarnej dziurze niejasnych interesów wciąż giną wielkie pieniądze podatników. Mogłyby iść na drogi, edukację, pomoc ubogim i inne potrzeby obywateli, a trafiają do kieszeni krewnych i znajomych władzy. Pora to zmienić. Mamy wyrok i nie zawahamy się go użyć!

    W listopadzie zeszłego roku, rozstrzygając trzyletni spór między warszawskim ratuszem a radnym opozycji, Sąd Najwyższy uznał, iż gmina musi ujawnić nazwiska i imiona osób, z którymi zawiera umowy o dzieło lub zlecenia (...)"

    Cały artykuł: "Komu płaci władza"
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1274188-komu-placi-wladza.html,0:pag:2,0:pag:1#nav0

    Niektórzy burmistrzowie i wójtowie zadeklarowali upublicznienie danych. A u nas? Odpowiedź w powyższym tekście ;)

    Dodatkowo:
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/po-godzinach/felietony/edytorial/1274224-mamy-wyrok-i-nie-zawahamy-sie-go-uzyc.html

    5 Cytuj
  • 21 sie 2013

    Grupa chętnych i badamy każdą decyzję w każdej gminie, chodzimy na posiedzenia rad gminnych, nagrywamy, piszemy, dyskutujemy, publikujemy (prasa, miasto.info), oceniamy a przede wszystkim patrzymy na łapy. Proste.

    6 3 Cytuj
  • 2 wrz 2013

    Na horyzoncie pojawia sie czarna chmura dla ZZO w Myślenicach. Krakow zamierza obniżyc koszty wywozu śmieci - [...]"Teraz Kraków ma najwyższe opłaty w Małopolsce."[...] Czyli wynika z tego że mieszkańcy Gminy Myślenice są celowo wprowadzani w błąd porównaniem do cen krakowskich. RÓWNAMY CENY DO NAJDROŻSZYCH A NIE NAJTAŃSZYCH!!!!! I tym właśnie sposobem mydli sie mieszkańcom oczy, wychwalając jak to u nas nie jest tanio! Ciekawe jaki fimik z Burmistrzem wypuści teraz Dział Promocji UMiG Myślenice? Obniżą koszta czy nie? Może obstawimy typy? Taki "gambling" wydaje sie byc pewniejszy niż Liga Mistrzów....
    Pełny artykuł tutaj

    6 Cytuj
  • 3 wrz 2013

    Ciekawe ile kosztują teraz śmieci na wysypisku? Kiedyś było 250 zł za tonę. Pytam dlatego, że za lipiec i sierpień oddałem 5 worków żółtych ze śmieciami, a w woru było ok 4 kg śmieci. Razem to ok 20 kg. Czyli gdybym zawiózł śmieci na wysypisko zapłaciłbym 5 zł (słownie pięć złotych!!!) plus dojazd. Z taka ilością śmieci mógłbym jeździć na wysypisko nie częściej jak raz na pół roku. A bandyckie rozwiązanie zedrze ze mnie ok 45 zł.
    Kosz zielony i brązowy od początku jest pusty i tak nadal będzie.
    Dlaczego tak drogo kosztują mnie moje śmieci??????????????????????

    4 Cytuj
  • 3 wrz 2013

    Bo utrzymanie władzy kosztuje,etaty dla swoich zbrojne ramię czyli SM itd.a jak zaczniemy spłacać kredyty to dopiero zacznie się szopka.
    Czy ktoś zauważył ten majstersztyk z ustawą śmieciową-dawniej płaciliśmy firmie która odbierała smieci i co politycy z tego mieli -g...no.Wymyślili super sposób=płacimy gminie,gmina wybiera firmę która się tym zajmuje i jak śmieci mają być tańsze?

    4 Cytuj
  • 15 wrz 2013

    Właśnie został opublikowany coroczny raport najbardziej zadłużonych samorządów.
    No i w końcu jesteśmy na podium zajmując "szlachetne" trzecie miejsce.
    Ciekaw jestem czy Burmistrz pochwali się wynikiem w kolejnej Gazecie Myślenickiej.

    http://www.wspolnota.org.pl/uploads/media/Miasta_powiatowe.pdf

    Starosta radzi sobie "dużo gorzej" dopiero 206 miejsce i poza Oświęcimiem jest najmniej zadłużony w województwie małopolskim.

    http://www.wspolnota.org.pl/uploads/media/Powiaty.pdf

    No cóż, pozostaje mieć nadzieję na "zmianę" na stołkach w przyszłym roku i mamy gwarancję, że Maciej wprowadzi nas znów na podium.

    Również słynne Dobczyce radzą sobie dużo gorzej - dopiero 4 dziesiątka w swojej kategorii.

    http://www.wspolnota.org.pl/index.php?id=600

    3 Cytuj
  • 15 wrz 2013

    Nieraz mówiłem że te fanaberie władzy kosztują to tłumaczono że Unia daje.Wiem że w Brukseli są idioci ale nie aż tacy.Przykład idzie z góry jak pokazuje Słońce Peru tak robią inni.Ile inwestycji jest robionych tylko po to aby dać zarobić firmom budowlanym?

    3 Cytuj
  • 15 wrz 2013

    Jedno co pocieszające, to to że w rankingu za 2013 mamy wreszcie szanse coś wygrać i awansujemy na 1 miejsce w Polsce.
    Może wówczas ludzie w tym mieście się opamiętają,
    Jednakże patrząc na skalę radości społeczeństwa z tego, że od następnego miesiąca będą mieć kilkaset złotych mniej w kieszeniach (wyrażanej na tzw. piknikach ekologicznych) to naprawdę trudno w to wierzyć.......

    4 Cytuj
  • 11 paź 2013

    No i powoli zaczyna się
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1291414-przedsiebiorca-place-za-wywoz-powietrza.html
    radość z tanich śmieci niedługo minie .
    Ale co to za temat ?Kogo to interesuje?

    3 Cytuj
  • 15 sty 2014

    Za to w innych dziedzinach jak PRL za Gierka zawsze na czele.

    2 Cytuj
  • 15 sty 2014
    1 Cytuj
  • Robert 15 sty 2014

    Jeszcze tylko tor bobslejowy z okazji igrzysk i będziemy pierwsi!

    1 Cytuj
  • 2 mar 2014

    Oglądając naszą "młodzież"w programie Młodzież kontra zastanawiam jak długo niektórzy będą sie kompromitować swoim prostackim zachowaniem,już kiedyś jeden został "zmiażdżony" przez JKM.Takie prostackie i czasami chamskie wypowiedzi dobre są na zebraniu wiejskim czy spotkaniu lokalnej kanapy partyjnej ale w programie ogólnopolskim raczej nie pasują.Palikota nie przebijecie,nie ta liga ..

    6 Cytuj
  • 2 mar 2014

    Żeby nie być gołosłowną podaję link do programu gdzie JKM nie zostawia suchej nitki na jednym z naszych bohaterów.
    http://www.youtube.com/watch?v=9P2QTdS9ItU
    Te ponad 200 tysięcy wyświetleń to nie ze względu na naszego bohatera ,

    7 Cytuj
  • 3 mar 2014

    krowka123 obejrzałem - dno i kompromitacja. Dla Myślenic i harcerstwa

    3 Cytuj

Odpowiedz