Forum » Myślenice

Ile kosztuje starostwo.

  • 4 sty 2010

    Szczerze mówiąc jeszcze nie słyszałem o jakiejś oficjalnej kandydaturze. Więc z punktu widzenia konfabulanta, nonsensem jest zadawanie takich pytań forumowiczom. Relatywnie, jeżeli nawet Pan Wiktor zdecyduje podnieść rękawice, myśle że sam, we właściwym czasie, wypowie sie na temat "naprawy" gminy, nie tylko tutaj ale i na spotkaniach wyborczych twarzą w twarz. Wtedy każdy będzie mógł zadac pytanie stojąc na przeciw kandydata. Myślę że to jest fair, zarówno dla startującego do urzędu burmistrza, jak i dla wyborców. Odwaga, szczerośc i zaufanie. Do zobaczenia wkrótce. ;)

    1 Cytuj
  • 4 sty 2010

    Bez zaplecza sam nie naprawi Gminy,chyba że oprze się na "wybitnych fachowcach" ale to już przerabialiśmy i chyba nie o to chodzi?

    Cytuj
  • 4 sty 2010

    Ja myśle że w tym przypadku należałoby sięgnąc do literatury starożytnej ;) Piąta z prac Heraklesa też wydawała się nie do wykonania, a jednak... A myśle drogi Pesymisto, że zaplecze u nas mamy doskonałe. Pisząc to myślę o ludziach młodych którzy już aktywnie pracuja nad rozwojem w gminie. Taka gminna szansa na sukces. ;)

    Cytuj
  • adzygmunt 5 sty 2010

    Temat: Ile kosztuje starostwo?
    Kto przymierza się do kandydowania na urząd Starosty w powiecie?
    Postawiłbym na sprawdzonego, młodego gospodarza, może wójt z Pcimia?

    1 Cytuj
  • 5 sty 2010

    Ale jajcarz z ciebie Ad!!!Przy nim Maciek to jest wcielenie uczciwości i wszelkich cnót.

    1 Cytuj
  • 5 sty 2010

    Ad na trzeźwo coś takiego nie przyszłoby mi do głowy,chyba że twój parafianin promotor wójta Pcimia podsunął Ci tą kandydaturę.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 5 sty 2010

    Moi drodzy parafianie? :D ;( ;)

    Cytuj
  • 5 sty 2010

    Szkoda Wójta Pcimia na Starostę ! Ten gość powinien kandydować na Burmistrza Myślenic.
    Maciek miałby wieeeeeeeelki zgryz !
    Daniel Obajtek na Burmistrza Myślenic !

    1 Cytuj
  • 5 sty 2010

    Al-Zarkawi, Ty chyba chcesz żebyśmy w życiu z długów i kredytów nie wyuszli !

    Daniel nabrał kredytów, że hej, podobnie jak nasz mości nam...

    1 Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 6 sty 2010

    Ja tutaj widzę stanowisko dla Pana Urbańskiego z wodociągów. Nie ma co porównywać do obecnego Pana Leniwego (wiadomo o kogo chodzi). Pan Andrzej szeroko lubiany a przy tym rzelazna ręka. I wszystko w wodzie wyprowadzone na prostą - ozyszczalnia i kanalizacja. Tak samo by było w szpitalu i drogach. A jaka wspólpraca z Panem Maciejem który już jest Burmiszczem w kieszeni na sto procent?
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 18 sty 2010

    Ktoś kiedyś rzucił kwestię: czym zajmuje się firma, która zrobiła na zlecenie starostwa audyt myślenickiego szpitala?
    Jednym z podstawowych warunków właściwie przeprowadzonego audytu jest niezależność i obiektywność oceny. Czy firma KNOW-HOW z którą zawarł umowę starosta gwarantowała spełnienie tych wymagań?
    Odpowiedź znajdujemy w necie:
    "Know How specjalizuje się w:

    przekształcaniu placówek medycznych w spółki prawa handlowego,

    przeprowadzaniu procesów prywatyzacji,

    doradzaniu w zakresie strategii zmian w “systemie ochrony zdrowia”,

    ocenie funkcjonowania szpitali i diagnozowaniu przyczyn problemów

    opracowywaniu programów naprawczych,

    wspieraniu zarządzania w placówkach medycznych.

    opracowywaniu wniosków o fundusze UE

    Know How opracował własne rozwiązania pozwalające wyprowadzać szpitale z zapaści. Stworzył nowatorskie zasady skutecznego zarządzania placówkami medycznymi, które są wdrażane od kilku lat w różnych miejscach w Polsce. Umożliwiają one szpitalom ciągły rozwój i funkcjonowanie zgodnie z określonymi standardami.

    W trakcie 16 lat działalności ZUK Know How zainicjował powstanie wielu nowych firm, które są z nim powiązane funkcjonalnie i właścicielsko. Tworzą one Grupę KNOW HOW. Należy do niej m.in. Grupa NOWY SZPITAL – sieć szpitali, działających w oparciu o partnerstwo publiczno – prywatne. Jest to obecnie największy i najbardziej dynamiczny projekt ZUK Know How Sp. z o. o."

    Grupa KNOW-HOW przejmuje więc szpitale. A jak jej idzie?

    http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,2819150.html :

    http://www.okolicenajblizsze.pl/news.php?n=357

    http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100107/POWIAT17/22777582
    cytat:

    http://www.nowyszpital.pl/ - grupa KNOW-HOW ma 7 placówek.

    Kierunek przekształceń w służbie zdrowia, który zakłada udział kapitału prywatnego osobiście uważam za słuszny. Obecność firmy KNOW-HOW w myślenickim szpitalu byłaby pewnie szansą na jego uzdrowienie.
    Ale na miłość boską jak można być tak ciemnym, żeby zlecić audyt firmie która może odnieść wymierne korzyści z wyboru jednego z wariantów?!!!!

    1 Cytuj
  • 18 sty 2010

    Brawo Greto !!!

    To co pokazałaś to przykład na całe myślenickie s.................. . Starosta usilnie namawiający do wariantu związanego z najmem powinien natychmiast podać się do dymisji ! Tak zachowałby się człowiek z klasą po ujawnieniu informacji.
    Rycho, Miro i cała reszta niczym się nie różni.
    Mam nadzieję, że media ujawnią całą tą historię.

    Starosto Tomal - podaj się do dymisji!!!

    1 Cytuj
  • 18 sty 2010

    Robią z nas idiotów. Żygać się chce takimi władzami.
    nauczyciele do szkół.

    1 Cytuj
  • 18 sty 2010

    [quote]Robią z nas idiotów. Żygać się chce takimi władzami.
    nauczyciele do szkół.[/quote]

    Kasieńko, przecież ferie mamy (i nauczyciele też mają) :D

    A tak serio... popieram - MO i JT - wyny z urzędów !!!

    1 Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 19 sty 2010

    Mój Boże! Co to u tego Pana Starosty się wyprawia?! Rzeby ta sama firma w audycie co potem możliwa do przejęcia w szpitalu? Pan Burmiszcz nigdy by do tego nie dopuścił. Ale Pan Starosta wiadomo rze nauczyciel. Tutaj dla zratowania w powiecie tylko Pan Urbański, sprawdzony fahowiec, dusza człowiek i złego słowa! Albo Pan Kościelniak gdzie doświadczenie z niejednego pieca. Mam nadzieję rze Pan Stanisław to opisze w swojej gazecie.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    1 Cytuj
  • adzygmunt 19 sty 2010

    Na dworze snieg i mróz a w starostwie cicho, ciepło, sennie i spokojnie! :(

    1 Cytuj
  • Michal P. 19 sty 2010

    Firmy konsultingowe to żyła złota,napiszą jakiś bezwartościowy świstek,zgarną konkretną kasę i za nic nie odpowiadają.Widziałem kilka" programów naprawczych" które na dobrą sprawę mógłby napisać średnio rozgarnięty uczeń szkoły średniej.
    Firma wzięła za to sporą kasę a co najlepsze "leczony pacjent" ledwo dycha a według programu naprawczego już po roku wdrażania miał przynosić zysk.Podobnie będzie ze szpitalem.

    1 Cytuj
  • 26 sty 2010

    A różowe, można prosić?

    Cytuj
  • 26 sty 2010

    Ciekawe czy original czy fake. Ceny kuszące w porównaniu do Europy... Ale co to ma do rzeczy? Oferta dla starosty?

    1 Cytuj
  • 26 sty 2010

    Biorąc pod uwagę sposób reklamy jestem pewien że wyprodukowane na szybko w Chinlandii z półproduktów odpadowych. Starosta i vice wyglądali by w nich jak bracia Bond. We wszystkich naraz. ;) Tak jak modne "oryginalne" torebki Coach czy Vuitton na "tandecie" dostępne za 20 zł.

    1 Cytuj
  • 26 sty 2010

    Jak z odpadów to dobrze, jesteśmy gminą ekologiczną. Słuszną linie ma nasza gmina.

    Cytuj
  • 26 sty 2010

    Piszesz o "linii najmniejszego oporu"? Czyli "jadę ja, wszystko ch##!"?

    1 Cytuj
  • 26 sty 2010

    Linii politycznej, strategicznej, ekologicznej(chyba że okulary świecą)....Już widzę sesje w starostwie.... a turyści na stoku krzyczą, patrzcie zorza polarna, na co miejscowi, to nie zorza, to spotkanie w starostwie:)

    1 Cytuj
  • 26 sty 2010

    "A słowo, ciałem się stało i mieszkało między nami"()

    Cytuj
  • 26 sty 2010

    Oj znam ten cytat, gdziś mi dzwoni , tylko nie wiem w którym kościele;), a nie to tylko moja komórka.

    Cytuj

Odpowiedz