Forum » Myślenice

droga zachodnia/obwodnica myślenic

  • 8 lis 2011

    Bo nikt z włodarzy o ten kompromis nie zabiegał, a teraz niech nie opowiadają bzdur, że głupi ludzie są winni wszystkiemu. To jest BULWERSUJĄCE!!

    4 4 Cytuj
  • 8 mar 2012

    Mam takie pytanko. Wiadomo już coś o tym obejściu bo słyszałam ze mają działki w tym roku skupowac od ludzi?

    1 4 Cytuj
  • 8 mar 2012

    jakby mieli za co :)

    2 4 Cytuj
  • 27 mar 2012

    Słyszałem ,że obejście zachodnie wcale ma się nie kończyć na bysinie tylko ciągnąć ją dalej przez jasienicę i sułkowice. Ma być podobno włączona w ciąg drogi wojewódzkiej tzw. Beskidzkiej Drogi INtergracyjnej. może to ktoś potwierdzić lub obalić?

    3 2 Cytuj
  • 27 mar 2012

    [quote=gość: gada] Słyszałem ,że obejście zachodnie wcale ma się nie kończyć na bysinie tylko ciągnąć ją dalej przez jasienicę i sułkowice. Ma być podobno włączona w ciąg drogi wojewódzkiej tzw. Beskidzkiej Drogi INtergracyjnej. może to ktoś potwierdzić lub obalić? [/quote]
    Jeśli tak to GIT !

    2 5 Cytuj
  • 24 kwi 2012

    Na zebraniu 25 marca w Jasienicy odbyło się głosowanie na temat obejścia gdzie przesądzano, że będzie on biegło dalej po północnych stokach i w rezultacie będzie dalej rozbudowana. I pewnie w przyszłości przejmie ją zarząd wojewódzki lub krajowy. I nie będzie ono miało nic wspólnego z odciążeniem wsi, ani terenami budowlanymi. A wy się wieśniaki i chłopy cieszcie :-)) bo wam urząd nawali :-))

    3 4 Cytuj
  • 28 maj 2012

    I nagle sprawa ucichła, a pod domem mam taki ruch, że nieraz jest problem aby przejść przez ulicę pod garaż. Nie mówiąc już o rozjeżdżonej nawierzchni przez kierowców samochodów ciężarowych i "gruszek". jak mam 23 lata nawierzchnia asfaltowa (górna) nie była zmieniana a z tego co wiem powinno się to robić co 15 lat.

    na drodze jest coraz bardziej niebezpiecznie 2 wypadki w przeciągu ostatniego miesiąca, jednym z nich było czołowe zderzenie osobówki ze skuterem.
    w niedługim czasie nagram film komórką,ukazujący ruch na ulicy 3 Maja w normalnym dniu roboczym i wyślę do redakcji, może go tu umieszczą.

    9 4 Cytuj
  • 28 maj 2012

    [quote=seba] I nagle sprawa ucichła, a pod domem mam taki ruch, że nieraz jest problem aby przejść przez ulicę [/quote]
    Zgadzam się z seba. Ruch na 3 Maja w ostatnim czasie bardzo się nasilił, szczególnie zwiększyła się ilość przejeżdżających pojazdów wysokotonażowych. Jadą nawet po 3 jeden za drugim co jest niedopuszczalne a kontroli nad tym co się dzieje ani widu ani słychu. Czasem radiowóz stanie na parkingu, zatrzyma kilka samochodów do kontroli aby mieli potwierdzenie, że byli na służbie i na tym się kończy.
    Ciężarówki mkną jak szalone, czy to dzień czy noc. W nocy spać nie dają bo po tych studzienkach się tłuką niemożliwie !
    Ciekawe, że Starosta mieszkający przy tej ulicy nie widzi problemu ?

    11 4 Cytuj
  • 30 maj 2012

    Myślę że dow***** ten dotyczy większości inwestycji drogowych w Polsce
    " Władze niemieckiego miasteczka chcą wybudować symboliczną bramę, aby uczcić wejście w nowe tysiąclecie. Ogłaszają przetarg. Zgłaszają się trzy firmy: turecka, niemiecka i polska. Turek żąda 6 tys. euro. Niemiec chce 10 tys., a na pytanie, dlaczego tak drogo, wyjaśnia, że w zamian gwarantuje niemiecką precyzję, solidność i jakość wykonania. Kiedy Polak proponuje 56 tys. euro, członkowie komisji przetargowej łapią się za głowy. Nasz rodak jednak spokojnie tłumaczy: 25 tys. dla mnie, 25 tys. dla szanownej komisji za dokonanie słusznego wyboru, 6 tys. dla Turka, bo ktoś tę bramę musi wybudować."

    10 2 Cytuj
  • 30 maj 2012

    [quote=gość: knot] Ciężarówki mkną jak szalone, czy to dzień czy noc. W nocy spać nie dają bo po tych studzienkach się tłuką niemożliwie !
    Ciekawe, że Starosta mieszkający przy tej ulicy nie widzi problemu ? [/quote]

    Mało tego, obecny Komendant KPP jest z II osiedla i też głuchy i ślepy na to co się dzieje !

    7 2 Cytuj
  • 30 maj 2012

    Zablokujcie drogę. Długie chodzenie po pasach jest teraz modne.

    /To nie uszczypliwości w kierunku narzekających na taki stan rzecz. Ot taka luźna propozycja. Też mnie boli jak widzę takie pojazdy w centrum miasta, niekoniecznie w Myślenicach.

    3 3 Cytuj
  • 30 maj 2012

    [quote=gość: kkk] Zablokujcie drogę. Długie chodzenie po pasach jest teraz modne [/quote]
    To zajęcie chyba dla emerytów czy rencistów, tym nie przeszkadzają ciężarówki w mieście.
    Kto ma dziś czas na spacery po pasach ?

    Jeśli już to zaprosimy do Myślenic Telewizję, zrobimy promocję miasta bo władze okoniem do mieszkańcow stoją !

    4 7 Cytuj
  • 31 maj 2012

    Zaraz zaraz.... Czy Wy chcecie wybudować obwodnice, czyli wielomilionową inwestycję specjalnie dla jednej (czy dwóch) firmy której kilka ciężarówek poruszających się po drodze publicznej przeszkadza kilkudziesięciu mieszkańcom?
    Czy jest w tym jakikolwiek ekonomiczny sens? To już taniej byłoby wykupić te firmy i zamknąć i wszyscy przeciwnicy dużych samochodów mieliby spokój, szkoda tylko pracowników firm ale jakoś byście im to wytłumaczyli...
    Rozwalać dziesiątki hektarów zieleni, ciągnąć kilkukilometrową obwodnicę wraz z całą infrastrukturą dróg bocznych, bo istnieje firma X która wozi materiały ciężarówkami... Kolejny pomnik ekonomicznego geniuszu naszego Narodu.

    10 1 Cytuj
  • 31 maj 2012

    mnie się wydaje że jednak warto zainwestować w to obejście, jest więcej + niż -, nie muszą odrazu rozwalać hektarów od orlenu do het tam jasienicy tylko po kolei do pierwszego łącznika, na tych terenach nie ma praktycznie żadnych upraw, a teren pod dalinem jest atrakcyjny i rozległy, otworzą sie nowe obszary pod zabudowe bo widze jak ludzie sie stawiają koło osiedla na 1 czy 2 arach to śmiech na sali jak to wygląda

    1 3 Cytuj
  • 31 maj 2012

    [quote=gość: Pirat] Zaraz zaraz.... Czy Wy chcecie wybudować obwodnice, czyli wielomilionową inwestycję specjalnie dla jednej (czy dwóch) firmy której kilka ciężarówek poruszających się po drodze publicznej przeszkadza kilkudziesięciu mieszkańcom?
    [/quote]
    kolego drogi te kilka firm są to nasi "stali klienci" u których jedna wypakowana po brzegi ciężarówka mknie obok mojego domu z prędkością co najmniej 80 km/h (ograniczenie do 40) przynajmniej kilka razy w ciągu dnia. nie wspominam tu o samochodach ciężarowych,które "są u nas" wyłącznie przejazdem. prawda taka jest, że w mieście coraz więcej samochodów a dróg nowych nie ma, a przez ruch jest już prawie jak na zakopiance.
    Dla tego zastanawiam się czy inwestycja utknęła w martwym punkcie czy coś się jednak dzieje?, mieli ostro robić rondo koło PZU, prace zacząć miały się w Maju, dziś ostatni i nic.
    pewnie czekają na opady deszczu wówczas będą mogli powiedzieć tak jak w przypadku prac nad biblioteką, że okres budowy wydłużył się ze względu na złe warunki meteorologiczne.

    2 4 Cytuj
  • 31 maj 2012

    [quote=gość: Pirat] Zaraz zaraz.... Czy Wy chcecie wybudować obwodnice, czyli wielomilionową inwestycję specjalnie dla jednej (czy dwóch) firmy której kilka ciężarówek poruszających się po drodze publicznej przeszkadza kilkudziesięciu mieszkańcom? [/quote]
    Kolego Pirat, jak idzie o obwodnicę to tutaj nie chodzi tylko i wyłącznie o ciężarówki bo CAŁY ruch pojazdów, które PRZEJEŻDŻAJĄ przez centrum miasta można tamtędy puścić.
    Owszem, ciężarówki są uciążliwe ale tutaj nie chodzi o JEDNĄ czy DWIE firmy.
    Jeśli chcesz to Ci wyliczę ile z nich tak naprawdę non-stop jeździ przez miasto:
    Betoniarnia GOŚCIBIA
    Betoniarnia WID-BET
    Tartak Jasienica
    Tartak Bysina
    Kamieniołom Bysina/Jasienica
    Smolarnia Bysina.

    Wystarczy ? A może jeszcze coś przeoczyłem ?
    Ile samochodów jedzie TRANZYTEM przez centrum miasta tylko i wyłącznie dlatego, że nie ma innej drogi ?

    3 2 Cytuj
  • 1 cze 2012

    Przy obwodnicy nie ma i nie będzie działek budowlanych!! nie będzie żadnego osiedla pod Dalinem z atrakcyjnymi działkami! to czysty wyzyska właścicieli tych pół, które chcą całe zniszczyć!!

    4 2 Cytuj
  • 27 cze 2012

    Jak ludzie myślą, że będą mieć działki koło obwodnicy i powstaną tam piękne osiedla to niech się w łeb pukną! Obwodnica idzie dalej przez Jasienicę i dalej. Nie ma charakteru drogi o łatwym dostępie. To droga tranzytowa. Jeśli ktoś nie wie co to znaczy niech zapozna się z ustawą o drogach co znaczy to pojęcie. A jeśli to do niego nie przemawia niech zasięgnie wiedzy, choćby w necie na temat dróg z drogami serwisowymi po co się buduje serwisówki i w jakich przypadkach. I bardzo proszę o brak naiwności oraz logiczne myślenie.

    6 3 Cytuj
  • 27 cze 2012

    Dokladnie to samo slyszalem. Zwalaja na ludzi ze nie chca obejscia zachodniego i opozniaja prace, a problem jest taki ze ludzie chca, ale nie w takim charakterze jakim chce to zaserwowac wladza.

    4 4 Cytuj
  • 27 cze 2012

    z tego co wiem to ma maja byc tez jakieś zjazdy, drogi lokalne, póki co zabieraja sie za gruszke tzn. rondo przy strażnicy, które nikomu nie jest potrzebne, taki interes jak ze strzelnicą, ten tomal jest niekompetentny i oderwany od rzeczywistości, kto go wogóle wybierał na stanowisko starosty, gość bez żadnych kwalifikacji, a teraz ostrowski bedzie podnosił podatki aby spłacić kolejny kredyt zaciągnięty na budowe ronda, bankierzy śmieją sie i zacierają ręce, w jakim kraju ja żyje z roku na rok podnoszą podatki a płaca idzie w dół i w takim polplaście dadzą ci zarobić 1100zł koszmar

    6 5 Cytuj
  • 19 lip 2012

    ruszyło coś do przodu z tym obejściem? czy burmistrz jest zajęty "oczyszczaniem" sie z zarzutów i pomówień? bo planuje tam dom zbudować pod dalinem jak uwolnią w końcu te tereny, ile to jeszcze będzie trwać?

    6 Cytuj
  • 19 lip 2012

    hihi... zeby sie nie zdziwil ze ci pozwola :) przeciez nigdy nikt nie powiedzial ze beda tam dzialki budowlane i je przekwalifikuja.

    3 2 Cytuj
  • 19 lip 2012

    ja powiem tak trąbią juz o tym obejściu któryś rok, dobczyce juz zbudowały, po pierwsze zwracam sie tutaj do burmiszcza starosty i do wszystkich którzy za to odpowiadają że mam na przebiegu tej drogi troche ziemi i za bezcen jej nie oddam tzn. ze jest to moja własnosc i nie interesuje mnie interes wszystkich mieszkańców aby wyrzucić tranzyt na nową droge, burmistrz kiedyś powiedział ze nie zapłaci kokosów za ar i ze interes w tym jest dla wszystkich, a ja mu mowie ze chce dostać pieniedze za ta ziemie po wartości rynkowej+premia za umożliwienie rozwojowi miastu a droga ta powinna byc z przeznaczeniem do dalszej zabudowy miasta tzn puścić wzdłuz niej media, jeśli te warunki nie zostaną spełnione zaskarżam ten bajzel do sądu potem trybunału podrawiam władze i zycze pomyślności, nie zgadzam sie na wyłączny tranzyt i degredacje terenów tylko jestem za rozwojem i rozbudową tamtych obszarów

    3 4 Cytuj
  • 19 lip 2012

    U nas się trąbi a gdzie indziej BUDUJĄ.

    1 2 Cytuj

Odpowiedz