Forum » Myślenice

droga zachodnia/obwodnica myślenic

  • 19 lip 2012

    Witam
    Jesli chodzi o dzialki budowlane i poczatek drogi zachodniej to sa juz plany zagospodarowania lecz ludzie nie chca sie zgodzic na podzal ziemi
    zainteresowanych odsylam do linka
    http://www.plan.myslenice.pl/os_sob_dab/
    jest to plan osiedla pod cpn w mysleniach a ja to uwazam za poczatek drogi zachodniej
    pozdrawiam

    1 2 Cytuj
  • 19 lip 2012

    Dariusz - nie jestes sam. Takich jak ty jest duzo wiecej. A mialo byc tak pieknie.

    1 3 Cytuj
  • 20 lip 2012

    [quote=gość: bob] Witam
    Jesli chodzi o dzialki budowlane i poczatek drogi zachodniej to sa juz plany zagospodarowania lecz ludzie nie chca sie zgodzic na podzal ziemi
    zainteresowanych odsylam do linka
    http://www.plan.myslenice.pl/os_sob_dab/
    jest to plan osiedla pod cpn w mysleniach a ja to uwazam za poczatek drogi zachodniej

    ale to jest jakis staroc. Ta mapka chyba juz nie jest aktualna, bo projektuja przebieg tej drogi troche inaczej. Chyba ze sie myle.
    pozdrawiam [/quote]

    Cytuj
  • giehajz 20 lip 2012

    wiatam
    mapa jest aktualna
    http://www.myslenice.pl/mieszkaniec/dla-mieszkancow/gospodarka/plan-zagospodarowania
    patrz na samym dole strony

    mam tam dzalki wiec wiedzial bym ze cos zmieniaja

    1 Cytuj
  • giehajz 20 lip 2012

    lik na stronie w/w grafika 1 zostal juz podmieniony jest tam teraz inna mapa

    1 Cytuj
  • 20 lip 2012

    z tego co widze to tam nie ma żadnej grafiki planu górnego

    1 Cytuj
  • giehajz 20 lip 2012

    jeszcze rano byla mapa
    zreszta temat jest
    OBSZAR DLA OSIEDLA SOBIESKIEGO - DĄBROWSKIEGO W MYŚLENICACH
    mapa pokazuje centrum myslenic
    ktos nie ma zielonego pojecia

    1 1 Cytuj
  • 25 lip 2012

    Ludzie!
    Wiadomo juz cos, czy nie? Jest ktos, kto ma jakies wiarygodne informacje? Mam dzialke, ktora jest zablokowana bo przez jej czesc ma przechodzic droga dojazdowa. Chce budowac dom i nie mam zamiaru czekac kilka lat na to czy bedzie droga, czy nie.

    1 Cytuj
  • 25 lip 2012

    [quote=gość: Lelu] Ludzie!
    Wiadomo juz cos, czy nie? Jest ktos, kto ma jakies wiarygodne informacje? Mam dzialke, ktora jest zablokowana bo przez jej czesc ma przechodzic droga dojazdowa. Chce budowac dom i nie mam zamiaru czekac kilka lat na to czy bedzie droga, czy nie. [/quote]

    budyj najwyzej potem bedziesz w uwadze na tvn i bedziesz slawny

    1 2 Cytuj
  • 25 lip 2012

    ludzie mówią na mieście, że burmistrz zajmie się w najbliższych dniach sprawą tej drogi i zagospodarowania tego terenu, ma być expresowe tempo, sprawa będzie oczkiem w głowie burmistrza

    2 2 Cytuj
  • 26 lip 2012

    a dlaczego oczkiem, co on ma tam jakies dzialki ze tak mu zalezy ?

    2 1 Cytuj
  • 18 gru 2015

    Być może warto odgrzać temat budowy "Zachodniej Obwodnicy Myślenic" z uwagi na wypadek koło Domu Parafialnego, o którym miasto-info informuje na głównej stronie http://miasto-info.pl/myslenice/10705,myslenice-czolowe-zderzenie-autobusy-z-ciezarowka.html

    6 7 Cytuj
  • 18 gru 2015
    hedonic napisał/a:

    Być może warto odgrzać temat budowy "Zachodniej Obwodnicy Myślenic" z uwagi na wypadek koło Domu Parafialnego, o którym miasto-info informuje na głównej stronie http://miasto-info.pl/myslenice/10705,myslenice-czolowe-zderzenie-autobusy-z-ciezarowka.html

    Popieram, przy kosztach kładek nad Zakopianką, wyliczony niegdyś koszt budowy obwodnicy to pikuś!
    A z całą pewnością przyniesie więcej korzyści niż one (jeszcze żywej duszy na żadnej kładce nie widziałem).

    4 4 Cytuj
  • Robert 18 gru 2015

    W Polsce jest przewaga wiatrów zachodnich. Jeśli obwodnica powstanie tuż pod Dalinem, to całość spalin z tirów, które będą tamtędy przejeżdżać zapewni nam wszystkim w mieście zimowe doznania w lecie, czyli oddychanie dymem w centrum i w ogóle w całym mieści. Nie mówiąc o tym, że najlepsze tereny pod rozbudowę jednorodzinną zostaną zniszczone. Nie wspominając też o zwierzętach, które nad poddalinskich łąkach mają wspaniałe miejsce do życia. Nie jeden raz widziałem tam sokoły (lub jastrzębie), jest od groma bażantów i kuropatw, sarny podchodzą pod domostwa i w ogóle jest to jakiś rezerwat w tym mieście.
    Powinno być tam raczej urządzone osiedle domów jednorodzinnych, a nie obwodnica, która zatruje życie nie tylko sąsiadującym z drogą mieszkańcom, ale całemu miastu.

    Obwodnice powinny być tylko z zachodu, a że się nie da z racji ukształtowania terenu, to trudno. Niech tiry jeżdżą przez Sułkowice. W końcu do tej betoniarni jest i tak bliżej z Sułkowic. Albo dlaczego w ogóle mają jeździć przez Myślenic. Tylko z powodu jednej małej betoniarni? Nie najtaniej było by w ogóle sprezentować właścicielowi tej betoriarni, skoro życie mieszkańców Myślenic dla włodarzy miasta ma mniejszą wartość, działkę pod budowę nowej lokalizacji zakładu i zafundować im jeszcze przeprowadzkę. Założę się, że to było by tańsze niż budowa obwodnicy nie mówiąc już o kładkach, których kosmiczny koszt i tak jest wielokrotnie niższy od kosztów budowy drogi.

    Obwodnicy przez środek miasta mówię NIE! Miasteczko między dwoma obwodnicami. Tylko w Polandi... Proponuję od razu przegłosować również zmianę nazwy z Myślenice na Obwodnice.

    10 10 Cytuj
  • 18 gru 2015
    robertko5 napisał/a:

    Tylko z powodu jednej małej betoniarni? Nie najtaniej było by w ogóle sprezentować właścicielowi tej betoriarni, skoro życie mieszkańców Myślenic dla włodarzy miasta ma mniejszą wartość, działkę pod budowę nowej lokalizacji zakładu i zafundować im jeszcze przeprowadzkę.

    Panie robertko5... zanim napiszesz to się zastanów i nie rżnij mądrali z siebie bo daleko Ci jeszcze...
    Tam są 2 betoniarnie, 2 tartaki i kamieniołom. Wystarczy?
    Nie wspomnę o tranzytowcach, którym za viatole się nie chce płacić.

    7 9 Cytuj
  • 19 gru 2015

    robertko 5 czyli rozumiem że te spaliny mają lecieć do Sułkowic i tam niech się ludzie trują tak?Myślisz o swoim podwórku kosztem sasiadów... Straszysz dymem z cięzarówek a brakuje ci duuuuużej wiedzy że ciezarówki (nie wszystkie ale ok 85%) mają emisje spalin euro 5 i euro 6( jeżeli wiesz co to wogóle) Zajmij się sprzątaniem przed świętami a nie udawaj mędrca .. Pozdrawiam i nie obrażaj się na nas ;)

    2 8 Cytuj
  • 19 gru 2015

    Ta droga tranzytowa to poroniony pomysł. Zniszczy sie najlepsze działki. Górne Przedmieście, Bysina, Jasienica to piękne tereny. Mam nadzieje że nigdy nie wejdzie w życie ten projekt.

    10 5 Cytuj
  • 19 gru 2015
    m_markos napisał/a:

    Ta droga tranzytowa to poroniony pomysł. Zniszczy sie najlepsze działki. Górne Przedmieście, Bysina, Jasienica to piękne tereny. Mam nadzieje że nigdy nie wejdzie w życie ten projekt.

    Działki na których rośnie trawa, no ale "to moje"!

    4 9 Cytuj
  • Robert 19 gru 2015

    Jedyny interes w tej drodze mają ci, którzy kupowali działki pod Dalinem za bezcen wiedząc, że pójdzie tamtędy droga, gdy jeszcze nikt tego nie wiedział. W interesie miasta droga ta nie leży wcale.

    [cytat]czyli rozumiem że te spaliny mają lecieć do Sułkowic i tam niech się ludzie trują tak?Myślisz o swoim podwórku kosztem sasiadów... Straszysz dymem z cięzarówek a brakuje ci duuuuużej wiedzy że ciezarówki (nie wszystkie ale ok 85%) mają emisje spalin euro 5 i euro 6( jeżeli wiesz co to wogóle) [/cytat]

    Hmm... no to chyba również nie zaszkodzą Sułkowicom?

    Normy normami, a każdy widzi jak ciężarówki kopcą i jakie są realia.

    [cytat]Tam są 2 betoniarnie, 2 tartaki i kamieniołom. Wystarczy?[/cytat]

    To nadal przedkładanie prywatnego interesu kilku prywatnych właścicieli nad dobro całego miasta.

    Najlepsze tereny pod zabudowę jednorodzinną poświęcić pod jakąś obwodnicę... Gdzie miasto ma się rozbudować w przyszłości? Na południe góry i obwodnica południowa, na wschód obwodnica zachodnia i tereny przemysłowe, na północ obwodnica północna i jeszcze tylko od zachodu nie ma żadnej drogi, ale przecież trzeba zrobić dojazd do betoniarnii, dwóch tartaków oraz "kamieniołomu". Infrastruktura pierwszej potrzeby doprawdy. Zabetonować zatem najlepsze tereny, na których kiedyś mogły by stanąć domy naszych dzieci. W momencie powstania tej drogi Myślenice będą martwym miastem bez przyszłości i możliwości rozwoju, a wszystko za sprawą paru niewielkich biznesów. To można by rozwiązać inaczej.

    9 5 Cytuj
  • 19 gru 2015
    robertko5 napisał/a:

    W Polsce jest przewaga wiatrów zachodnich.(...)

    Obwodnice powinny być tylko z zachodu, (...)

    Obwodnicy przez środek miasta mówię NIE! Miasteczko między dwoma obwodnicami. Tylko w Polandi... Proponuję od razu przegłosować również zmianę nazwy z Myślenice na Obwodnice.

    robetko czy ty czytasz co piszesz? czy robisz to dla jaj? pomyśl też o tym, że w centrum też mieszkają ludzie i zwierzątka i też chcą żyć

    4 8 Cytuj
  • 20 gru 2015

    robertko, jasne, wybudować kolejne osiedle, zabudować gęsto bo tak ma funkcjonować deweloperstwo.
    A potem aj waj bo nie ma czym oddychać, bo smog w mieście.
    Najlepiej wybudować na górze, żeby już w ogóle wymiany powietrza w mieście nie było.

    3 5 Cytuj
  • Robert 20 gru 2015
    oportunista napisał/a:

    Obwodnice powinny być tylko z zachodu, (...)

    Przejęzyczenie, kto chce zrozumie z kontekstu. Niestety nie mogę skorygować, bo po pewnym czasie brak możliwości edycji. Oczywiście powinno być, że obwodnica i wszystko "brudne" powinno u nas znajdować się po wschodniej stronie z racji przewagi wiatrów zachodnich. W liceum byliśmy na plebańskiej z nauczycielem geografii i pokazywał nam miasto, opowiadał różne ciekawostki, między innymi właśnie te dlaczego w polsich miastach winno się, i gdzieniegdzie właśnie tak się robi, budować przemysł po wschodniej stronie. Tu dochodzi jeszcze kwestia zamknięcia miasta między czterema dużymi drogami. Małego miasteczka.

    4 Cytuj
  • 20 gru 2015

    @Pan Kracy. Według wiadomości które ja gdzieś zasłyszałem (stad nie wiem czy do końca dokładne), ta obwodnica ma wyglądać mniej więcej tak jak na rysunku. Ma to być droga z ograniczonym dostępem do niej w zamysle wojewódzka. Pomożesz mi zrozumieć komu ona ma służyć?

    Zdjęcia

    Moim zdaniem jest to droga do nikąd. Kończy się ona gdzieś w Jasienicy nie ma żadnego sensownego połączenia z Sułkowicami. Jest może korzystna dla kilku firm z Jasienicy ale po co droga za grubą kasę dla kilku firm? Tranzyt ale komu jak przez Jawornik jest sensowna droga wojewódzka.

    Chcesz zjazdu z zakopianki przez "zielone nieużytki" OK. To niech będzie zwykła droga z której niech to właściciele skorzystają z działek i niech będzie to kierunek rozwoju Myślenic na następne lata.

    Moim zdaniem najlepszym wyjściem choć trudnym z uwagi na istniejącą zabudowę jest stworzenie zwykłej drogi łączącej ORLEN z górnym przedmieściem i 3 Maja a nie ciągnięcie "autostrady do znikąd"

    10 2 Cytuj
  • 14 mar 2018

    chyba plan jest wylozony do konsultacji teraz. Tak jak byla mowa wczesniej.. autostrada do nikad.

    2 1 Cytuj
  • 15 mar 2018

    Jeżeli Myślenice ma się rozwijać, to taka droga jest niezbędna. Obecnie tereny inwestycyjne, mieszkaniowe to jedynie Osieczany. Północ zamyka obwodnica, południe Raba i zakopianka.
    Obwodnica to uruchomienie na tereny mieszkaniowe zachodnich zasobów Myślenic. Od Szubiennej po Mikołaja, kończąc na Jasienicy.

    8 41 Cytuj

Odpowiedz