Forum » Myślenice

droga zachodnia/obwodnica myślenic

  • 8 wrz 2009

    witroz!
    Długo czekałem, ale wreszcie po kilku latach się z Tobą - zgadzam! Przyzagrodowe oczyszczalnie - rozwiązanie doskonałe , na zachodzie ale i w Polsce dobrze znane, a w Myślenicach jakbyś witroz odkrył Amerykę. Fakt, w Myślenicach wszyscy znają się na śmieciach.

    Cytuj
  • 8 wrz 2009

    Kto by to finansował? Z prostymi solarami sie nie udało, a oczyszczalnia na moje inżynieryjne oko, to produkt bardziej skomplikowany i kosztowny.

    Cytuj
  • 8 wrz 2009

    Może filantrop by się dorzucił?
    ;)

    Cytuj
  • 8 wrz 2009

    [quote=witroz]
    Co do żarcików o kamionce - wiadomo że w samorządzie tak jak w innych instytucjach są lobby, które przepychają swoje pomysły. Jednak w tej sprawie tak jak w wielu innych nie ma jednej uniwersalnej racji są tylko różne punkty widzenia [/quote]

    Czy lobby kamionkowe w naszej gminie tworzą burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski wraz z prezesem MZWiK Andrzejem Urbańskim? Wszak ich jest to zasługą, że drogie rury niemieckiej firmy KERAMO wędrują na zapadłe myślenickie wioski. To nie kto inny tylko ta dwójka była tuż przed ogłoszeniem w ubiegłym roku przetargu na wykonanie kanalizacji na wycieczce w fabryce KERAMO w Niemczech. Ciekawe co z sobą z tej zagranicznej wyprawy przywieźli Ci światli decydenci...

    Cytuj
  • 8 wrz 2009

    Cyrk napisal;
    "Montowanie kamionkowej kanalizacji na Bulinie to według mojego rozmówcy pracującego od wielu lat w branży kanalizacyjnej mniej więcej podobne jej zastosowanie. Zwłaszcza, że w Myslenicach ta kanalizacja wykonana jest z PCV"
    I to daje wiele do myslenia. Nieprawdaz? Sprobojmy przez chwile zapomniec o samej inwestycji jaka bylo podjecie decyzji o jakze kosztownej instalacji kamionki na Bulinie. Wazniejszym pytaniem jawi sie tutaj dla mnie samo "Po co?"
    Skoro inwestuje sie juz w kanalizacje dla regionu nazwanego przez Grete J. "zapadla myslenicka wioska", musi istniec jakis tajny plan zagospodarowania tej miejscowosci. Wybaczcie ale zimno kalkulujac, kto inwestuje w tak kosztowne przedsiewziecia nie majac z tego zadnego zysku? Pomijajac "lokalnego filantropa" oczywiscie.
    A moze Greto J. oprocz pamieci pocalowanych rak, kontraktu i nowych wrazen, nasi moznowladcy przywiezli pomysl. Pomysl co zrobic z "zapadla myslenicka wioska"
    Czasem moi drodzy, jedna wycieczka moze diametralnie zmienic spojrzenie na otaczajaca nas rzeczywistosc. Ktos zawsze ma jakis plan ;) Jak to mowia w sferach biznesu; Konkurencja nie spi.
    Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 8 wrz 2009

    Witroz napisał:
    Oczywiście, że jest to własność prywatna - święta. Ale z ludźmi trzeba rozmawiać. Droga Zachodnia tez musi przebiegać po - dziś - prywatnych działkach.

    1. Z ludźmi TRZEBA rozmawiać, zgoda. To dlaczego władze miasta NIE ROZMAWIAJĄ z ludźmi ws. wykupu ziemi pod łącznik ul. Solidarności ?!

    2. Droga zachodnia ma przebiegać - póki co - po niezabudowanych terenach, Ty zaś chcesz równać Strażnicę z ziemią ? Przecież między Strażnicą a Bysinką to para za rączkę wnet nie przejdzie...

    Cytuj
  • 8 wrz 2009
    Cytuj
  • 9 wrz 2009

    No plosie:
    budowa realizuje wiele strategicznych celów gminy Dobczyce, takich jak poprawa komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców centrum miasta, ochrona obiektów zabytkowych oraz zapewnienie odpowiedniego dla ruchu ciężkiego połączenia z dobczycką strefą ekonomiczną[...]

    [...]ruchu ciężkiego i tranzytowego centrum Dobczyc. Jest on uciążliwy nie tylko dla mieszkańców i turystów, ale również szkodliwy dla obiektów zabytkowych znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie rynku, ze względu na drgania i emisję spalin samochodowych.[...]

    Cytuj
  • 9 wrz 2009

    No, i co w tym dziwnego? Dbaja, o mieszkancow, turystow i zamek. A u nas? Mieszkancom sie podoba (tak twierdzi Maniek/Wujek i ten jak mu tam...) turysci maja Zarabie, a zamek dopiero sie bedzie budowal. Jak Mosciwie Nam Panujacy wygra kolejne wybory. A i tak beda budowac na Bulinie, to ruch przez centrum nie bedzie zamkowi przeszkadzal. ;)

    Cytuj
  • 9 wrz 2009

    Co do ul. Solidarności - dziś, kiedy nie będzie łącznika z ul. Niepodległości - ta inwestycja nie poprawi komunikacji w mieście. Oczywiście ta droga (ul. Solidarności) jest potrzebna włascicielom działek na Plebańskiej, którzy dziś nie mogą się budować (nie mają drogi i mediów). Ale to już inna bajka i nie ma to nic wspólnego z rozwiązywaniem problemów komunikacyjnych miasta

    Cytuj
  • 9 wrz 2009

    A i tak beda budowac na Bulinie

    Będą, będą bo już kanalizację na następne parę wieków (z kamionki) robią.

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    No i proszę jak skuteczne jest pisanie w SEDNIE. W ubiegły piątek ukazał się tam mój artykuł poświęcony "niebudowaniu drogi zachodniej" i braku działań UMiG w kierunku opracowania projektu budowlanego. Nie dalej jak wczoraj na stronach internetowych burmistrz ogłosił przetarg na "Kompleksową poprawę bezpieczeństwa i komunikacji w mieście i gminie Myślenice - budowę zachodniego obejścia Myślenic i Bysiny". Tytuł co prawda nieco mylący gdyż w treści zaznaczono, że chodzi tylko o wykonanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę, ale reakcja jest:).
    Przetarg odbędzie się 7.10.2009, rozstrzygniecie potrwa pewnie do listopada a czas wykonanie to 18 miesięcy. Budowa nie rozpocznie się więc przed połową 2011 jeśli w ogóle do niej dojdzie.

    W każdym razie jeśli ktoś ma jakiś nierozwiązywalny problem z UMiG to polecam sprawdzoną metodę - artykuły Grety J. w SEDNIE. Reakcja burmistrza natychmiastowa.
    :)

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    Brawo!:)

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    Czyli jednak ktos sie boi SEDNA, a tak by sie wydawalo ze to tylko szczekaczka brukowa. Ciekawe co teraz napisze konkurencja. :D A swoja droga, teraz czas na miejscowego "filantropa" zeby pozyczyc Gminie "bańke". Po dogodnych warunkach, oczywiscie.

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    Żadna człowieka w miasto nie czytać ta paskudna gazeta! U nas w Japonia baba nie mieć głosa a jak taka głupia jak Greta to iść w gejsza.

    Ja ma koncepcja droga i ją przedstawiła burmistrz Ostrowska. Mój kolega w Japonia mieć firma co produkować kostka brukowa i taka być moja koncepcja żeby cała droga być wybrukowana. I to była jedna tylko słuszna koncepcja!

    Ja trochę znów pochwalić - wczoraj dyrektor Grabowska przekazać mi swoja biurko, telefon i fotel. Ja siedzieć dwie godzina bardzo wygodnie, uśmiechnięta a obie nóżka na stole.:)

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    tak trzymać Greta J.(przyznacie że jest bardzo atrakcyjna...), niech sedno da popalić burmistrzowi za jego opieszałość. Co zauważyłem: podejrzewam że maćka zaczyna już drażnić temat drogi zachodniej i zmienił nazwę przedsięwzięciu na "obejście zachodnie".

    Cytuj
  • adzygmunt 10 wrz 2009

    Greto, Greto!!!
    Napisz coś o skrzyżowaniu Osieczany na most Słowackiego. Dzisiaj tyło tam małe 15 min zamieszanie.
    Uciekłem obwodnicą koło Coopersa.
    Jeno bić na alarm w tarabany. Tam ktoś polegnie nie zdążywszy przed pociągami z asfaltem.
    Imaginujesz sobie taki obrazek. Zalane auto od góry cieknącym asfaltem? brr.!

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    Napisałam w sąsiednim wątku. To jakaś telepatia Ad.:)
    Na poważnie: to skrzyżowanie to koszmar - z jednej strony samowolka właściciela stacji benzynowej PETRO-cośtam a z drugiej strony totalna ignorancja dróg wojewódzkich i powiatowych ze słynnym dyrektorem na czele.

    PS. Jak podoba Ci się rozpełzająca się z dnia na dzień Wytwórnia Mas Bitumicznych?:) Pamiętasz jak urokliwym miejscem był kiedyś okolice mostu osieczańskiego?

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    Rozwijac sie musi, praca wre, a po rozpoczeciu "Kompleksowej poprawy bezpieczeństwa i komunikacji w mieście i gminie Myślenice" to zamiast wozic asfalt, wybuduja rurociag i beda go tloczyc w plynie :)
    A tak na powaznie, ktos szepnal ze po ukonczeniu prac nad "zakopianka" WMB miala zwinac kramik i odejsc z "krolestwa", a tymczasem zapowiada sie kolejna dochodowa inwestycja. Czyzby to bylo swiadome zwlekanie z inwestycjami, zeby bylo co pokazac przy wyborach? A my tu i tam tylko wycieramy klawiatury? A teraz znowu WMB bedzie "niezbedna". Wyglada mi to na swego rodzaju nekromancje.
    Mysleniczanin007.

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    Brawo Greta:)
    A nie mówiłam, że kobiety mają duży wpływ;)
    Mężczyźni albo boją się ich siły, albo ulegają ich urokowi i chcą się przypodobać albo boją się własnych ukrytych pragnień;)

    Cytuj
  • 10 wrz 2009

    Przetarg odbędzie się 7.10.2009, rozstrzygniecie potrwa pewnie do listopada a czas wykonanie to 18 miesięcy. Budowa nie rozpocznie się więc przed połową 2011 jeśli w ogóle do niej dojdzie.

    Brrrrrr.... frrrrrr...

    Dobczyce - jak dobrze pójdzie za 2 tygodnie ruszą z pracami przy obwodnicy a u nas 18 miesiączków będzie tyle trwało ?

    To ja nie doczekam :(

    Cytuj
  • 14 wrz 2009

    Ci z 3 Maja to maja racje, ze walcza z tymi Tirami. Dzisiaj to chyba rekordowa ich ilosc przez miasto przejechala i jeszcze pewno przejedzie.

    Cichosza !!!

    Cytuj
  • adzygmunt 14 wrz 2009

    Gość: Observer
    Cichosza !!! Właściwie "tłukosza"

    Cytuj
  • adzygmunt 15 wrz 2009

    :party:

    Cytuj
  • 15 wrz 2009

    Tym razem Ci ad nie wyszło :-)

    Cytuj

Odpowiedz