Forum » Myślenice

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

  • 12 paź 2009

    Zgadzam się z eve pełna kultura

    1 Cytuj
  • 16 paź 2009

    Hej dziewczyny,
    a dlaczego na stronce szpitala jest w takim razie napisane że "Usługi za które pobierane są odpłatności:
    - obecność osoby towarzyszącej, członka rodziny" oraz "prowadzenie porodów w znieczuleniu pod opieką anestezjologa pozwala rodzić świadomie nie odczuwając bólu."? muszę się chyba do nich przejśc i wypytac bo troche to dziwne...czy któraś z was rodziła w sali do porodu rodzinnego i czy standardy są tam lepsze oraz jak wkońcu jest z tym znieczuleniem bo już zgłupiałam:/

    Cytuj
  • 16 paź 2009

    wiadomości są nieaktualne, nie ma opłat za poród rodzinny, a co do znieczulenia to nie mam informacji

    Cytuj
  • 19 paź 2009

    Mam pytanie dotyczące becikowego. Wszędzie szukam w necie i nie mogę znaleźc:/ czy myślenice przyznają becikowe gminne (samorządowe)?

    Cytuj
  • 21 paź 2009

    Tak przyznaja becikiowe-wszystkie informacje w miejskim ośrodku pomocy społecznej-oni sie zajmuja wyplata i przyznawaniem świadczen rodzinnych-ponadto w tej chwili-bez ironii mozna wmyśleni9ckim szpitalu całkiem za darmo zlapac-sepse-na oddziale noworodkór był przypadek zakazenia 2 tygodnie temu a wszedzie cisza...

    2 Cytuj
  • 21 paź 2009

    Ty "matka polka" przestań pierdoły opowiadac o sepsie. Cisza wszedzie bo nic takiego nie miało miejsca.Sprawy sobie nie zdajesz jaki nadzór ze strony sanepidu jest na neonatologi.Pomyliła ci sie sepsa chyba z wadą serca bo coś takiego miało miejsce i zakończyło sie tak jak piszesz oddziałem specjalistycznym w Krakowie.I przestań szkalowac ten oddział oszczerstwami.

    1 Cytuj
  • 22 paź 2009

    od kiedy to można zarazić się sepsą? sepsa to reakcja organizmu na zakażenia różnego pochodzenia. Radzę poczytać. sepsa była od wieków ale ostatnio zrobiła się medialna, bo niektóre stacje i prasa szuka taniej sensacji, a najlepiej gdy dzieje się tragedia ludzka. zgadzam się z covid, nie tak łatwo o sepsę na neonatologii. PrEdzej dzidziuś "wyszedł" z brzuszka z jakąś bakteryjką, jeśli miało to już miejsce, choć wątpię w to. Coś się usłyszało, jakiś wyraz się przekręcił w tle szpital " be" i sensacja.

    Cytuj
  • 22 paź 2009

    Zarazic sie sepsa nie mozna ale można zarazic sie bakteriami które ją wywołuja i na naszym oddziale to juz 3 przypadek w ciagu 3 miesiecy z czego niestety w sierpniu dzieciatko zmarło...nawet personel nic nie powie...bo wkrótce zostałby bez pracy.Ja też wiem o przypadku sprzed 2 tygodni i to 100%..

    Cytuj
  • 25 paź 2009

    rodzilam 2 dzieci --pierwszy poród wspominam okropnie , natomiast drugi bez zastrzeżeń--polozne sa bardzo pomocne na porodówce ale dobrze jest miec kogos poleconego zlwaszca polzoną bo lekarze przy porodzie nic nie robia --jesli prebiega bez problemów--znieczulenia niestety zandego zewnatrzoponiowego u ans nie ma na razie --córkę rodziłam w marcu 2009 i dopóki nie e bedzie na porodówce dodatkowego anestezjologa to niestety marzenie --co do warunków normalny polski szpital bez luksusów -- choć przydałyby mu sie dotacje --co do pierwszego mojego porodu jak porównań teraz jest lepiej--robią ktg i usg nawet podczas porodu --niestety u na pełna naturalność przy porodzie--sala rodzinna jest fajna i nie palcilama z a nią pieniążków- natomiast 4 lata temu musiałam zapłacić-można korzystać podczas porodu w niej z prysznica , piłek- poręczy -przy nas może być ososoba z rodziny maż czy nawet kozlanka siostra lub mama to już nasza sprawa ---takz e położne naprawdę fajne kobietki --co do znów odzialu noworodków personel niemiły tzn pielęgniarki mogłyby sie więcej przyłożyć do pracy --położnictwo w porządku ---to tyle na razie jak ktos ma pytanka służę

    Cytuj
  • 25 paź 2009

    Mam pytanie odnośnie sali do porodu rodzinnego- czy jest jedna dostępna czy więcej? zdecydowaliśmy się na poród rodzinny jednak obawiam się, że akurat taka sala będzie zajęta. I czy przed porodem trzeba załatwic jakieś formalności w szpitalu? pozdrawiam wszystkie mamy myślenickie:)

    Cytuj
  • 25 paź 2009

    W tym wątku pojawiły się fałszywe informacje na temat becikowego.
    Sprawdziłam. Gmna wypłaca tzw. BECIKOWE USTAWOWE wysokości 1000 zł. BECIKOWE SAMORZĄDOWE (GMINNE) nie jest wyłacane w Myślenicach, ponieważ nie zostało uchwalone przez nasze władze samorządowe. Takie dodatkowe becikowe jest wypłacane np. rodzicom zameldowenym w Krakowie w wynosi 1000 zł. Najwyrażniej w Myślenicach wszystkie środki przeznaczone są na inwestycje, inwestycje np. strzelnicę lub halę zapaśników.
    Pozdrawiam i życzę zdrowia.

    Cytuj
  • 26 paź 2009

    Czy w myślenickim szpitalu przy wypisie wystawiają L4 dla męza na 14dni na opiekę nad żoną po porodzie?czy taką opiekę można uzyskac będąc w ciąży, tzn czy zamiast po porodzie można ją dostac przed porodem i jeśli tak to do kogo się o to zgłosic?do lekarza prowadzącego czy do internisty?

    Cytuj
  • 26 paź 2009

    z tego co wiem to opieka dla męża nad żoną należy się tylko po cięciu cesarskim ,chyba jest to 14 dni. Wypisuję ją lekarz rodzinny. ja tak miałam.

    Cytuj
  • 28 paź 2009

    w myslenicach panie polozne sie dosc zagadaly nikt nie wiedzial ze mam pelne rozwarcie i dziecko sie rodzi gdyby nie to ze kazaly mi wstac po ktg a tu nie ma jak wstac cisnienie im chyba skoczylo do 220\180 po 15 min wrocilam do pokoju jako mamusia potrafia reagowac jak sie im w kieszen laduje krakow ma lepsza opieke wieksze doswiadczenie lekarze nie biora a polozne dbaja aby pacjetki nie przeoczyc:)uwazajcie zeby w waszym przypadku sie nie zagadaly

    1 2 Cytuj
  • 28 paź 2009

    Urodziłam 2 naturalnie dzieci i mąż przy każdym korzystał z opieki 14 dniowej na żone od lekarza ginekologa-było to 7 lat temu ale z tego co wiem dalej tak jest.

    Cytuj
  • 29 paź 2009

    Witam, czy któraś z Was zna może doświadczoną, prywatną położną, którą można by wynając na poród w myślenicach? zależy mi aby przy porodzie miec sprawdzoną kobietę, która się mną zajmie, i pomoże szybko urodzic a nie zostawi na oddziale na 20h:/

    Cytuj
  • 30 paź 2009

    Zgadzam sie ze pielęgniarki na oddziale noworodków sa strasznie niemiłe, na kazde pytanie z mojej strony tylko odburkiwały, natomiast nie mogę złego słowa powiedzieć o położnych ,z ich strony opieka super.Ciesze sie ze juz jestesmy z dzidziusiem w domku.

    Cytuj
  • 3 lis 2009

    dokładnie pielęgniarki a noworodkach powinny dostać nagane łaskę robią ze na jakiekolwiek pytanie odpowiadaja zawsze niemiło zwłaszcza można sie zracic przy 1 dziecku

    przyszła mamo-- wiesz co ja 2 razy rodziłam tu i 2 razy w tej sali rodzinnej --tyle ze 4 lata temu placilam za to a teraz jest bezpłatna --jak juz cie przyjmą na porodowa sale to pytaj od razu czy jest wolna rodzinna jeśli nie ejst wolna to jest tez druga sala skromniejsza ale lepsze to niz wspólna ktorej nie polecam

    wera --wiesz co tera nie można mieć własnej położnej prywatnie dostepne sa te panie które sa na odzilae ale naprawie położne sa w porzadku teraz moje wspomnienia z marca sa dobre inaczej wspominam 4 lata temu....

    Cytuj
  • 3 lis 2009

    wera[--- ja rodziłam w marcu i kochana nie ma znieczulenia zewnatrzoponowego pyatlalam o to panie powiedziały z e obecnie nie ma ale będą sie starca zeby było--powód powiedzily z e musi byc dodatkowy anestezjolog na odziale porodowym a nie ma go wiec niestety czlowiek zdany na Nature --ps chyba ze do tej pory cos sie zmieniło

    Cytuj
  • 3 lis 2009

    Niestety ja nie mam miłych doświadczeń z pielęgniarkami na noworodkach, wredne baby, oczywiście nie wszystkie. Położne też w większości niezbyt miłe.

    1 Cytuj
  • 3 lis 2009

    Co do pielegniarek na noworodkach-mamusie zebyscie wiedziały ile skur,,,,i ch... poleciało pod adresem waszych malutkich dzieciatek tobyście nie uwierzyły.Urodziłam synka i musiał lezec na sali septycznej-bardzo długo przy nim siedziałam przy inkubatorku i chodzilam go tam karmic-panie pielęgniarki a raczej obsługa bo z pielegniarkami maja niewiele wspólnego bardzo czesto zapominały ,że "obcy"siedzi na oddziale i niedfaj boże jak któres dziecko zaczynalo płakac..zamaist podejsc i zoczyc najpierw leciała wiazanka....włos sie na głowie jezy..a kąpanie..wyglada gorzej niz płukanie kurczaka pod kranem..

    4 Cytuj
  • 20 lis 2009

    jestem pracownikiem oddzialu polozniczego i z calą odpowiedzialnościa mogę powiedzieć że żadnej sepsy nie bylo i żadne dziecko nie umarło w Myslenickim Szpitalu!
    Nie wiem kto i w jaki celu sieje zamęt.
    Aktualnie jest remont sali porodowej ( bedzie piękna z wszystkimi unijnymi standartami), jednak prosze się nie martwić porodówka działa sprawnie ( 3 łóżka porodowe w tym 1 rodzinna sala).

    2 Cytuj
  • 22 lis 2009

    odpowiedz dla Oli- stereotypowym jest stwierdzenie że w Krakowie lepiej, taniej się rodzi. Ja rodziłam porównując do myślenickiego szpitala, w pięknej czystej klinice Ujastek .Rodziło tam przed moim porodem dużo koleżanek i były zachwycone! Ja nie miałam szczęścia... nie wchodząc w szczegóły, bo boli na samą myśl, to uparłam się i powiedziałam, że nie dam w kieszeń, bo mam dostać to co mi się należy. Mimo pięknych kafelek własnej łazienki, urodziłam aniołka z dwoma punktami w skali A. zabrali ją na oddział noanotologi na kopernika. Pomyśl ja tu, ona tam... i żeby być z nią musiałam dać w łapęęęęęęę dwa razy więcej.
    Reasumując nie ważne jest tak naprawdę gdzie rodzisz ważne czy masz szczęście, czy trafisz na dobrą zmianę, czy tak jak w moim przypadku położne zamiast ci pomóż nie będą oglądać M jak mi... WALCZ O CESAKRĘ to najbespieczniejsza forma porodu dla twojego aniołka

    1 Cytuj
  • 30 gru 2009

    Witam wszystkie świeżo upieczone mamusie:)
    Ja mam termin na 8 stycznia i chciałam się dowiedzieć jak jest teraz z porodem rodzinnym bo słyszałam że zabraniają teraz rodzić z mężem i nie pozwalają odwiedzać a ja nie wiem z jakiego powodu? czy ktoś wie coś o tym?

    Cytuj
  • 30 gru 2009

    Teinko- jest remont na porodówce, więc nie ma warunków do porodów rodzinnych tam, gdzie tymczasowo jest porodówka. Odwiedziny też nie są możliwe, bo trzeba by minąć otwarte sale rodzących, a to nikomu nie spodobałoby się-tobie pewno też:)

    Cytuj

Odpowiedz