Forum » Myślenice

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

  • 11 lip 2011

    Co jeszcze odrazu dla dziecka jest potrzebne ?

    Cytuj
  • 11 lip 2011

    nic więcej. Tylko pampersy te najmniejsze -newborn i chusteczki nawilżane. Ewentualnie można zabrać smoczek :)

    Cytuj
  • 12 lip 2011

    Jak wygląda sprawa położnej środowiskowej? Czy po porodzie jak już jesteśmy w domu ona ma przyjść? Przychodzą? Gdzieś się to zgłasza?

    Cytuj
  • 12 lip 2011

    Jaki rozmiar ciuszków kupować dla noworodka?

    1 Cytuj
  • 12 lip 2011

    Jaki rozmiar ciuszków kupować dla noworodka? słoneczko22 a co nie wiesz jakie wymiary ma twoje dziecko? nie umiesz sobie obliczyć, nie ale mnie rozśmieszacie takimi pytaniami.

    2 5 Cytuj
  • 12 lip 2011

    Jeśli chodzi o położną to 6 lat temu,lekarka w szpitalu pytała mnie którą wybieram pediatrę zapisywała i wówczas zgłaszali z Myślenic i położna była na drugi dzień u mnie jak wyszłam ze szpitala,nie trzeba było samemu zgłaszać,natomiast ostatnio środowiskowa poinformowała mnie ,że jak urodzę teraz to muszę sama zgłosić do ośrodka a więc zmiany są przynajmniej w naszym ośrodku należę pod Dobczyce.

    Cytuj
  • 12 lip 2011

    moja znajoma rodziła w czerwcu w Myślenicach i jej tak samo kazali się zgłosić do ośrodka. Tyle, że ona wyszła ze szpitala w środę a położną miała już w czwartek choć do ośrodka nic nie zdążyła zgłosić. Położna sama się zjawiła :) :)

    1 Cytuj
  • 12 lip 2011

    [quote=gość: aaaa] Jaki rozmiar ciuszków kupować dla noworodka? słoneczko22 a co nie wiesz jakie wymiary ma twoje dziecko? nie umiesz sobie obliczyć, nie ale mnie rozśmieszacie takimi pytaniami. [/quote]
    no rzeczywiście powinnam wiedzieć jakie wymiary ma moje dziecko w moim brzuchu! Wybacz, nie wszyscy maja takie zdolności jak ty. Cóż chciałam wiedzieć jaki rozmiar kupować robiąc wyprawkę.
    Ciekawe po jaka cholerę w ogóle coś takiego piszesz, przez takich właśnie ludzi jak ty pisanie na forum traci sens.

    4 Cytuj
  • 12 lip 2011

    -słoneczko22-jesli jestes wysoką osoba i tatus takze to polecam zacząc od rozmiaru 62.jesli dzieciątko urodzi sie mniejsze zawsze zdążysz dokupic cos mniejszego(56)rozmiary zaczynaja sie standardowo od 56 i sa co 6 pkt-56-62-68...itp.natomiast jesli jestes niskiej i drobnej budowy kup cos na 56 i cos na 62-jesli odrobinke zbywa na dziecku to mozna podwinac a za miesiąc bedzie dobre-generalnie potrzeba ok 6 zmian bielizny:)pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego:)

    2 Cytuj
  • 12 lip 2011

    Ile sztuk pampersów jest potrzebne do szpitala ?

    Cytuj
  • 12 lip 2011

    Myślę, że paczka wystarczy . w razie "W" ktoś zawsze dowiezie

    Cytuj
  • 12 lip 2011

    Najlepiej kup 62 bo dziecko szybko wyrośnie z 56 a 62 bedzie w sam raz - wcale nie za duzy. Ja urodziłam synka teraz ma 55 cm dł i ubranko miałam na 62 i jest super

    Cytuj
  • 12 lip 2011

    No tak paczka ... tylko te paczki sa rożne ....

    2 Cytuj
  • 12 lip 2011

    Ja kupiłam Pampersa -"newbaby" to są te najmniejsze newborn 2-5kg. W paczce jest 43 sztuk. Myślę,że wystarczy. W końcu to tylko parę dni

    Cytuj
  • 12 lip 2011

    słoneczko22-ja bym Ci poleciła kupić wyprawkę w rozm 56,ja kupiłam córce 62 (nie miałam pojęcia,wszyscy polecali 62) była strasznie duża,tyko ze moja mała miała 53 cm dł.poza tym rozmiary są już od 50-56-62-68,ale nie kupuj dużo w tym rozmiarze bo dziecko rośnie bardzo szybko,ale wyprawkę do szpitala to ja osobiście polecam 56,po co ma się" topić "dzidzia w pierwszym ubranku(tak jak moja córa 6 lat temu)ale to moje zdanie oczywiście,pozdrawiam!

    Cytuj
  • 13 lip 2011

    [quote=gość: gość k] Jeśli chodzi o położną to 6 lat temu,lekarka w szpitalu pytała mnie którą wybieram pediatrę zapisywała i wówczas zgłaszali z Myślenic i położna była na drugi dzień u mnie jak wyszłam ze szpitala,nie trzeba było samemu zgłaszać,natomiast ostatnio środowiskowa poinformowała mnie ,że jak urodzę teraz to muszę sama zgłosić do ośrodka a więc zmiany są przynajmniej w naszym ośrodku należę pod Dobczyce. [/quote]

    myślę, że wynika to z rejonizacji jaka obowiązywała. Kobietka przyjeżdżała do "swojego" szpitala i z automatu wiedzieli, że urodziła .Teraz możesz jechać i rodzić w innej miejscowości, więc powinnaś zgłosić ten fakt, że położna ma przyjść. Mnie o tym, że powinnam się zgłosić do wybranej położnej, poinformowali w szpitalu w którym rodziłam.
    W sumie takie wizyty mogą być pomocne, jak kobieta czuje się niepewnie. W moim przypadku pierwsza wizyta trwała 10 minut, druga 3. Trzeciej nie chciałam. A że sobie radziłam położna na kolejne spotkanie nie nalegała.
    W sumie fajna była, nie natrętna :)

    [quote=gość: aniaa] Ja kupiłam Pampersa -"newbaby" to są te najmniejsze newborn 2-5kg. W paczce jest 43 sztuk. Myślę,że wystarczy. W końcu to tylko parę dni [/quote]

    tylko, że w ciągu tych paru dni dziecko często robi kupkę (smółkę) i może nie wystarczyć.
    Jeśli będzie ktoś kto może przywieść dodatkowe pieluchy to faktycznie nie ma co zabierać więcej niż jedno opakowanie. Ja miałam inną sytuację a poza tym okazało się, że spędzę z dzieckiem w szpitalu 5 dni. Nie było jednak wielkiego problemu, bo w szpitalu była dobrze zaopatrzona apteka, więc spokojnie mogłam pieluchy dokupić. I chusteczki. Bo wydawało mi się, że jedna paczka wystarczy. Przeliczyłam się z moimi umiejętnościami wycierania dziecka i w rzeczywistości poszło tych chusteczek trochę. Z resztą wykorzystywałam je też dla siebie.

    Polecam też zabrać do szpitala wkładki laktacyjne. I nie kilka sztuk. Całe opakowanie. Ciężkie nie są, a dają poczucie komfortu.

    W sumie to zazdroszczę Wam przyszłe mamy :) To były niezapomniane przeżycia związane z przygotowaniami do powitania dziecka na świecie :)

    1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    A jak To jest ze raz Trzeba zabrac pieluchy a innym razem nie ?

    Cytuj
  • 13 lip 2011

    To zależy od szpitala. Do niedawna w Myślenicach nie były wymagane pieluchy, teraz już wymagają. U nas dodatkowo matka nie przebiera dziecka tylko wozi je na oddział noworodków i tam panie przebierają.

    Cytuj
  • 13 lip 2011

    [quote=gość: aniaa]U nas dodatkowo matka nie przebiera dziecka tylko wozi je na oddział noworodków i tam panie przebierają. [/quote]

    a czemu nie przebierają? Ja rozumiem zmęczenie po porodzie, ale chyba łatwiej przebrać niż zawozić.

    2 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Te pieluszki to juz do porodu trzeba zabrac ? odrazu pakuja dzidzie w pampersa ?

    1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Tak pampersy spakuj sobie od razu do torby tej co będziesz brać do szpitala. Jak się dzidziuś urodzi to zakładają mu pampersa i czapeczke i takiego kładą na brzuch matki. Jeśli chodzi o przewijanie to nie wiem dlaczego tak jest , ale wiem ,że nawet z becika nie wolno dziecka odwijać samemu

    1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    [quote=gość: aniaa] Tak pampersy spakuj sobie od razu do torby tej co będziesz brać do szpitala. Jak się dzidziuś urodzi to zakładają mu pampersa i czapeczke i takiego kładą na brzuch matki. Jeśli chodzi o przewijanie to nie wiem dlaczego tak jest , ale wiem ,że nawet z becika nie wolno dziecka odwijać samemu [/quote]

    strasznie dziwny zwyczaj, że własnego dziecka nie można odwijać z becika :)
    z tą pieluchą po urodzeniu też dziwne. Ja jak urodziłam to nikt sobie nie zawracał głowy zakładaniem pieluch i czapeczek tylko od razu dostałam dziecko brzuch.
    Pieluchę założone miało dopiero po dwóch godzinach po porodzie.

    2 Cytuj
  • 13 lip 2011

    [quote=monika85] a czemu nie przebierają? Ja rozumiem zmęczenie po porodzie, ale chyba łatwiej przebrać niż zawozić [/quote]

    ja będę zadowolona jeśli mi przebiorą, wykąpią przynajmniej przez te 3 doby będę mogla chodź troszkę odsapnąć po porodzie

    [quote=monika85] strasznie dziwny zwyczaj, że własnego dziecka nie można odwijać z becika :) [/quote]
    na pewno wolno tylko pytanie po co skoro przewijają panie pielęgniarki :D

    2 1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Z tego co wiem to właśnie nie wolno na własną ręke choćbyś chciała. Nie wiem jak by wyglądała sprawa gdybyś mocno się uparła, że chcesz i basta :)

    1 1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Z tym odwiązywaniem to chodzi o to,że podobno(już dawno) wypadło dziecko z rożka bo któraś mama zle zawiązała,a jak rozwożą dzieci to właśnie za rożki podnoszą

    1 Cytuj

Odpowiedz