Forum » Myślenice

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

  • 4 cze 2013

    na sali porodowej jest łóżko ale normalne? czy to ginekologiczne do porodu już?i tam z bólami jest się od poczatku?

    2 Cytuj
  • 5 cze 2013

    chodzi mi czy na sali porodowej można się położyć?jest też normalne łóżko?i to ginekologiczne tez?

    1 2 Cytuj
  • 5 cze 2013

    hej, hej, mam do was takie pytanko mam zalecenia rodzić w krakowie na kopernika, z powodów zdrowotnych, w sumie w Myślenicach mam swojego lekarza (do krakowa jeżdżę tylko do kontroli) ale wiecie co rodziłam już w Myślenicach 2 razy ostatni 6 lat temu i nie narzekam było ok warunki dobre i położne też (w perwszej ciąży też miałam zalecenia w krakowie rodzić ale dojechałam do Myślenic bo w krakowie mi sie wydaje za duży ruch jak dla mnie i jakoś poszło w tych myslenich u siebie) ale w tej ciąży maleństwo się jeszcze nie odwróciło i mam problem bo poczytałam w necie, że na kopernika każą naturalnie rodzić jeżeli to ciąża z kolei a wyczytałam że to niezbyt bezpieczne, ale myślę że wiedzą chyba co robią, ale jak to wygląda w Myślenicach czy od razu na cesarke czy też naturalnie czy może próbują odwrócić dziecko przed porodem bo wyczytałam że nieraz lekarze odwracają dzidziusia by ułożyło się główkowo słyszała któraś o czymś takim, w sumie jeszcze mam czas bo na koniec sierpnia termin ale jak się nie zechce odwrócić, bo coraz większe

    1 2 Cytuj
  • 5 cze 2013

    chodzi mi czy na sali porodowej można się położyć?jest też normalne łóżko?i to ginekologiczne tez?

    2 Cytuj
  • 5 cze 2013
    weronika napisał/a:

    chodzi mi czy na sali porodowej można się położyć?jest też normalne łóżko?i to ginekologiczne tez?

    Na sali porodowej jest łóżko do porodu jego funkcjonalność pozwala na ustawienie również w pozycji leżącej. Jeżeli chcesz wiedzieć jak to wygląda to po prostu udaj się na blok porodowy i zobacz. Chyba nie powinno być z tym większego problemu. O tym czy jesteś na bloku porodowym czy na oddziale ginekologicznym decyduje lekarz. Normalnym jest, że z bólami kierują Cię na blok.

    5 Cytuj
  • Justyna xxx 6 cze 2013

    Na sali porodowej jest łóżko na którym możesz się normalnie położyć a gdy zbliża się już poród i masz większe rozwarcie wtedy położne rozkładają łóżko i przygotowują do porodu. A tak jak wspomina AAgnieszka zawsze możesz udać się do szpitala i położna lub pielęgniarka pokaże Ci jak wygląda sala porodowa i sala poporodowa. Nie stresuj się aż tak :) Wszystko będzie dobrze :D

    1 Cytuj
  • 7 cze 2013

    dzieki:)

    1 Cytuj
  • 7 cze 2013

    weronika podczas boli watpie zebys mogła ulezec na tym twoim wypytanym łożku

    1 Cytuj
  • Kazimierz Nawara 8 cze 2013

    Witam, ostatnim razem czyli 3 lata temu:) rodziłam w Myślenicach, wtedy nic nie trzeba było zabierać dla dziecka, czy teraz dużo się zmieniło? coś słyszałam o pampersach i ubrankach, proszę o podpowiedź ostatnio rodzących Pań:)

    Cytuj
  • 9 cze 2013
    kazdoor napisał/a:

    Witam, ostatnim razem czyli 3 lata temu:) rodziłam w Myślenicach, wtedy nic nie trzeba było zabierać dla dziecka, czy teraz dużo się zmieniło? coś słyszałam o pampersach i ubrankach, proszę o podpowiedź ostatnio rodzących Pań:)

    Obecnie trzeba mieć ze sobą pampersiki i chusteczki nawilżone dla maluszka. Najlepiej wkładać po kilka sztuk <3-4>pampersow do wózka i uzupełniać bo jak się da więcej to szybko znikają :) Ubranka dla dzidziusia i nosidełko potrzebne są w dniu wyjścia do domu, w trakcie pobytu dziecko jest ubierane w rzeczy szpitalne. Warto się zaopatrzyć w podkłady BELLA MAMA gdyż nie ma tak jak było przynajmniej 2 lata temu, ligniny. Rodziłam dwa miesiące temu i ososbiście polecam szpital.

    3 Cytuj
  • Kazimierz Nawara 9 cze 2013
    Maaszta napisał/a:

    kazdoor napisał/a:Witam, ostatnim razem czyli 3 lata temu:) rodziłam w Myślenicach, wtedy nic nie trzeba było zabierać dla dziecka, czy teraz dużo się zmieniło? coś słyszałam o pampersach i ubrankach, proszę o podpowiedź ostatnio rodzących Pań:)Obecnie trzeba mieć ze sobą pampersiki i chusteczki nawilżone dla maluszka. Najlepiej wkładać po kilka sztuk <3-4>pampersow do wózka i uzupełniać bo jak się da więcej to szybko znikają :) Ubranka dla dzidziusia i nosidełko potrzebne są w dniu wyjścia do domu, w trakcie pobytu dziecko jest ubierane w rzeczy szpitalne. Warto się zaopatrzyć w podkłady BELLA MAMA gdyż nie ma tak jak było przynajmniej 2 lata temu, ligniny. Rodziłam dwa miesiące temu i ososbiście polecam szpital.

    dziękuję za odpowiedź, jeszcze mam chwilkę ale lepiej się przygotować :) pozdrawiam

    Cytuj
  • 11 cze 2013

    dziewczyny w czym jest wygodnie rodzić ?kupiłam sobie koszule do karmienia z krótkim rękawem ale wydaje mi się że będzie mi gorącą..

    Cytuj
  • 11 cze 2013
    weronika napisał/a:

    dziewczyny w czym jest wygodnie rodzić ?kupiłam sobie koszule do karmienia z krótkim rękawem ale wydaje mi się że będzie mi gorącą..

    też taką miałam do rodzenia, sprawdziła się

    1 Cytuj
  • Kazimierz Nawara 12 cze 2013
    weronika napisał/a:

    dziewczyny w czym jest wygodnie rodzić ?kupiłam sobie koszule do karmienia z krótkim rękawem ale wydaje mi się że będzie mi gorącą..

    ja zabieram zawsze 3 :) jedna to na pewno za mało, w tej co się przebierzesz po przyjęciu to będziesz rodzić, a po kilku godzinach pasuje się przebrać jak już będzie można wstać, bo wylejesz siódme poty z siebie podczas porodu :)

    1 1 Cytuj
  • 12 cze 2013

    dziś dowiedziałam się że w Myślenicach można mieć znieczulenie przy porodzie czy może ktoś to potwierdzić?

    1 Cytuj
  • Kazimierz Nawara 12 cze 2013
    paulinanaw napisał/a:

    dziś dowiedziałam się że w Myślenicach można mieć znieczulenie przy porodzie czy może ktoś to potwierdzić?

    pewnie zależy na jakiego lekarza się trafi :) i jak się z nim &#039;POROZMAWIA&#039; :)

    4 2 Cytuj
  • Justyna xxx 13 cze 2013

    Ciekawe kto wam takich bzdur naopowiadał?? Miesiąc temu rodziłam i za żadne pieniądze nie można było dostać znieczulenia zewnątrzoponowego. Jedynie znieczulenie jakie dostałam to był GAZ ale szczerze mówiąc kompletnie nic nie dało więc szkoda się w to bawić i stresować. Jak chcecie znieczulenie które wam pomoże to jedynie poród w Krakowie was ratuje.

    3 Cytuj
  • 13 cze 2013
    weronika napisał/a:

    dziewczyny w czym jest wygodnie rodzić ?kupiłam sobie koszule do karmienia z krótkim rękawem ale wydaje mi się że będzie mi gorącą..

    Najlepiej do samego porodu mieć dłuższy tshirt męża tak by tyłek zakrywał (dobra rada położnej)- na początku trzeba się trochę przemieszczać, ale potem wygodnie jest nie mieć mnóstwa materiału pod sobą. Ja swój później wyrzuciłam

    1 Cytuj
  • Kazimierz Nawara 13 cze 2013

    z tego co się orientuję w Limanowej jest bezpłatne znieczulenie zewnątrzoponowe dla każdej chcącej takie mieć jeśli nie ma przecwiwwskazań medycznych, ale SZCZERZE tego szpitala nie polecam!!!!!!!!!!!!! wolę się pomęczyć ale rodzić w Myślenicach!!!!!
    dla chętnych link:

    http://limanowa.in/wydarzenia/news;bezplatne-znieczulenie-zewnatrzoponowe,12631.html

    3 1 Cytuj
  • 19 cze 2013

    ja mam termin dopiero na styczeń a już jestem pełna obaw i niepokoju...

    1 2 Cytuj
  • 22 cze 2013

    paulina ja mam termin porodu lada chwila bardzo się boje porodu bez zzo ,wiec zdecydowałam sie na szpital w krk nie bójcie się tej decyzji,polecam dni otwarte w kazdym ze szpitali takie są!rozwieja watpliwosci kazdej z was..nic nie kosztuja,a ja osobiscie jestem teraz spokojna i czekam na porod z radoscia,a nie ze strachem!

    5 5 Cytuj
  • 23 cze 2013
    Cczarnula napisał/a:

    paulina ja mam termin porodu lada chwila bardzo się boje porodu bez zzo ,wiec zdecydowałam sie na szpital w krk nie bójcie się tej decyzji,polecam dni otwarte w kazdym ze szpitali takie są!rozwieja watpliwosci kazdej z was..nic nie kosztuja,a ja osobiscie jestem teraz spokojna i czekam na porod z radoscia,a nie ze strachem!

    Ja nie polecam Krakowa sama byłam głupia że wybrałam bardzo popularny szpital .... tu na mijescu mamy znakomitych specjalistów więc czemu nie rodzic TU ?? skoro ciąże prowadzimy u miejsowych lekarzy ?? po co szukac ??

    5 3 Cytuj
  • 23 cze 2013

    ja chodzę do lekarza do Krakowa...ale nie wiem czy tu nie będę rodzić jeśli wszystko będzie dobrze...a ma któraś termin na styczeń?

    4 Cytuj
  • 30 cze 2013
    Mini napisał/a:

    .... tu na mijescu mamy znakomitych specjalistów więc czemu nie rodzic TU ?? skoro ciąże prowadzimy u miejsowych lekarzy ?? po co szukac ??

    A po to chociażby ,żeby móc mieć wybór rodzić ze znieczuleniem lub bez..w Myslenicach masz tylko pewność ,że możesz rodzić bez znieczulenia.
    Każdy ma inną opinie na temat tego szpitala- mówie o swoich osobistych odczuciach..mialam "przyjemnosc" leżec na ginekologi w Myślenicach w tym roku i serdecznie dziękuje nigdy wiecej!
    Tyczy się to nie tylko warunków,ale przede wszystkich opieki..

    6 3 Cytuj
  • 30 cze 2013
    Cczarnula napisał/a:

    Mini napisał/a: .... tu na mijescu mamy znakomitych specjalistów więc czemu nie rodzic TU ?? skoro ciąże prowadzimy u miejsowych lekarzy ?? po co szukac ??A po to chociażby ,żeby móc mieć wybór rodzić ze znieczuleniem lub bez..w Myslenicach masz tylko pewność ,że możesz rodzić bez znieczulenia.
    Każdy ma inną opinie na temat tego szpitala- mówie o swoich osobistych odczuciach..mialam "przyjemnosc" leżec na ginekologi w Myślenicach w tym roku i serdecznie dziękuje nigdy wiecej!
    Tyczy się to nie tylko warunków,ale przede wszystkich opieki..

    Nie narzekaj na myslenicki szpital. Lazalam niedawno w jnym z krakowskicj szpitali i w porownaniu z myslenicami to masakra. Panie tam to chyba za kare pracuja. W Myslenicach sa naprawde super warunki i opieka rowniez. Wiadono,ze mozr sie komus trafic zly dzien

    5 2 Cytuj

Odpowiedz