Forum » Myślenice

Poród w myślenickim szpitalu i wszystko co z nim związane

  • 22 sty 2016

    badania które trzeba wziąść do szpitala to: OWA, TSH, HCV, HBS ANTYGEN, wymaz z pochwy w kierunku paciorkowców grupy B, grupę krwi Mamy orginał, kartę ciąży, morfologię, mocz a jeśli ktoś ma planowane cc to INR, APTT, SÓD, POTAS koniecznie DOWÓD OSOBISTY!!!

    Cytuj
  • 22 sty 2016

    aha badania do cc są ważne tylko 3 dni tak samo jak do znieczulenia zoo.

    Cytuj
  • sobota 23 sty 2016
    gosia2897 napisał/a:

    a wiecie może jak wygląda sprawa z dokarmianiem noworodków, bo nie każda mama może karmić piersią, trzeba mieć swoje początkowe mleko modyfikowane czy szpital coś zapewnia?

    Szpital zapewnia enfamil :)

    2 2 Cytuj
  • 23 sty 2016

    Norma dziękuję za info :)

    1 1 Cytuj
  • 23 sty 2016
    gosia2897 napisał/a:

    aha badania do cc są ważne tylko 3 dni tak samo jak do znieczulenia zoo.

    A jakie badania są wymagane do znieczulenia zo??? Kto na te badania kieruje ???

    Cytuj
  • 23 sty 2016
    Norma napisał/a:

    Szpital zapewnia enfamil :)

    Nie tylko Enfamil. Szpital zapewnia mleko początkowe. Są to różne rodzaje : Nan , Hipp, Bebilon itp...

    2 1 Cytuj
  • sobota 24 sty 2016
    renaw napisał/a:

    Nie tylko Enfamil. Szpital zapewnia mleko początkowe. Są to różne rodzaje : Nan , Hipp, Bebilon itp...

    A to nie wiedziałam jak ja byłam w grudniu to był enfamil właśnie.

    Cytuj
  • 24 sty 2016

    Lizi, z tego co wiem jak przyjedzie się do szpitala z akacją porodową i poprosi o znieczulenie to może wydłużyć się czas oczekiwania na to znieczulenie, bo właśnie na miejscu pewnie zrobią badania a na wyniki trzeba poczekać... tych wyników wymaga anestezjolog który podaje to znieczulenie ale nie jestem ekspertem tylko tak mi się wydaje, na takie badania powinien skierować cie twój lekarz prowadzący, a tak naprawdę najlepiej się go dopytać, aaaa i jeszcze jedno nie znam żadnej dziewczyny która by dostała zoo w Myślenickim szpitalu. Jak jakieś są to niech dadzą znać jak to jest :) W Ujastku dają znieczulenie na żądanie, polecam odwiedzić dni otwarte tego szpitala i tam wszystko tłumaczą co i jak ;)

    3 1 Cytuj
  • 25 sty 2016
    xvzy napisał/a:

    Z tego co piszesz Tula nie wiem czy się chwalisz swoją wiedzą, czy naprawdę szukasz profesjonalnej osoby. czytając twoje posty uważam, że jesteś lekko nawiedzona jeśli chodzi o karmienie( bez obrazy). Dobra rada matki 2 dzieci, która miała ogromne problemy z karmieniem (krwawe rany na piersiach, guzy, zastoje pokarmu, zapalenie) wyluzuj trochę, bo cię macierzyństwo szybko zeżre.

    rozśmieszyłaś mnie doprawdy :))) wolę słuchać rad mojego lekarza :)

    2 7 Cytuj
  • 25 sty 2016
    gosia2897 napisał/a:

    Lizi, z tego co wiem jak przyjedzie się do szpitala z akacją porodową i poprosi o znieczulenie to może wydłużyć się czas oczekiwania na to znieczulenie, bo właśnie na miejscu pewnie zrobią badania a na wyniki trzeba poczekać... tych wyników wymaga anestezjolog który podaje to znieczulenie ale nie jestem ekspertem tylko tak mi się wydaje, na takie badania powinien skierować cie twój lekarz prowadzący, a tak naprawdę najlepiej się go dopytać, aaaa i jeszcze jedno nie znam żadnej dziewczyny która by dostała zoo w Myślenickim szpitalu. Jak jakieś są to niech dadzą znać jak to jest :) W Ujastku dają znieczulenie na żądanie, polecam odwiedzić dni otwarte tego szpitala i tam wszystko tłumaczą co i jak ;)

    gosia, no właśnie też nie znam mamy, która dostała zoo w Myślenicach. a ze znieczuleniem w ujastku też chyba różnie bywa. Mi nie chcieli dać, dopiero interwencja mojej lekarki pomogła. Koleżanka z kolei rodziła w żeromskim i tam jej powiedzieli, że nie dają znieczulenia. Z gazem rozweselającym jeszcze gorzej, bo jest drogi i szpitale niechętnie go kupują, choć jego działanie jest mocno wątpliwe

    Cytuj
  • 25 sty 2016
    gosia2897 napisał/a:

    Lizi, z tego co wiem jak przyjedzie się do szpitala z akacją porodową i poprosi o znieczulenie to może wydłużyć się czas oczekiwania na to znieczulenie, bo właśnie na miejscu pewnie zrobią badania a na wyniki trzeba poczekać... tych wyników wymaga anestezjolog który podaje to znieczulenie ale nie jestem ekspertem tylko tak mi się wydaje, na takie badania powinien skierować cie twój lekarz prowadzący, a tak naprawdę najlepiej się go dopytać, aaaa i jeszcze jedno nie znam żadnej dziewczyny która by dostała zoo w Myślenickim szpitalu. Jak jakieś są to niech dadzą znać jak to jest :) W Ujastku dają znieczulenie na żądanie, polecam odwiedzić dni otwarte tego szpitala i tam wszystko tłumaczą co i jak ;)

    Bardzo dziękuję :-)
    Szkoda, że to zzo tak trudno dostępne jest :-/

    1 Cytuj
  • 25 sty 2016
    Tula napisał/a:

    rozśmieszyłaś mnie doprawdy :))) wolę słuchać rad mojego lekarza :)

    ciesze się, ze wywołuje uśmiech u obcych osób ;) Ale tak poważnie, chodziło mi o to, że nie potrzebujesz profesjonalisty w naszym szpitalu, bo z tego co czytam, to Ty więcej wiesz niż niejeden lekarz hehehehe....
    P.S. pisze, również, że na chwile nie zostawiła byś samego swojego dziecka, to jestem ciekawa, jak będziesz rodzić drugie, razem z pierwszą pociechą na sali porodowej? Przemyśl trochę najpierw, zanim coś pouczającego napiszesz. Dobra koniec tych uszczypliwości hehehe....Pozdrawiam przyszłe mamusie, dacie radę, w Myślenicach wbrew pozorom nie jest tak źle :))))

    10 3 Cytuj
  • sobota 25 sty 2016

    To ze zabierają dzieciaczki na noc- tak naprawdę od ok 22 do 4:30 to nie jest takie złe bo różne są przypadki. Ja np po cc rozchorowalam się w szpitalu (zapalenie zatok) te kilka godzin były zbawieniem -dostałam dozylnie przeciwbólowe i zasypialam jak kamień. Rano czułam się lepiej i mogłam zajmować się dzieckiem.

    11 1 Cytuj
  • 26 sty 2016

    Kochane Mamy wiecie może gdzie najtaniej w Myślenicach można kupić mleko modifikowane- początkowe dla noworodka? Słyszałam coś na temat ,,jakiś recept" wydawanych przez lekarza gdzie można kupić mleko nawet do 40-30% taniej, słyszałyście coś o tym?

    1 Cytuj
  • 26 sty 2016
    gosia2897 napisał/a:

    Kochane Mamy wiecie może gdzie najtaniej w Myślenicach można kupić mleko modifikowane- początkowe dla noworodka? Słyszałam coś na temat ,,jakiś recept" wydawanych przez lekarza gdzie można kupić mleko nawet do 40-30% taniej, słyszałyście coś o tym?

    Owe mleko to nie mleko zwykle a dla dziecI które maja problemy np AZS lub alergie na białko mleka.
    Zalezy jakie mleko pije dziecko i szukac gdzie aktualnie promocje są. Ewentualnie jak wieksza ilość do na allegro się opłaca.

    4 Cytuj
  • 27 sty 2016

    Witam wszystkich:) Mam pytanie czy któraś z Pań ma porownanie porodu w szpitalu w Myślenicach a w Limanowej?

    Cytuj
  • Ania 28 sty 2016

    Mam do oddania kilka opakowań Luteiny. Opakowania nowe, nieużywane. Zostały mi po ciąży. Zainteresowane Panie- piszcie na priv :)

    Cytuj
  • 28 sty 2016
    mama Mania napisał/a:

    Witam wszystkich:) Mam pytanie czy któraś z Pań ma porownanie porodu w szpitalu w Myślenicach a w Limanowej?

    Dwie koleżanki rodziły w Limanowej, ja w Myślenicach. W limanowskim szpitalu na przestrzeni kilku lat zdarzały się przypadki zgonów niemowląt gdzie działał czynnik zewnętrzny (np. zbyt późna reakcja lekarzy, zła diagnoza, zarażenie bakterią etc). Zasadniczo o tej placówce nie krążą dobre recenzje co nie znaczy, że szpital jest zły. Po prostu nagłaśniane są sprawy, które inne szpitale zamiatają pod dywan. Lepiej rodzić tam gdzie ma się lekarza prowadzącego.

    Cytuj
  • 29 sty 2016

    Mska bardzo dziękuje za odpowiedz! :) a czy w Myślenicach jest coś takiego jak wynajęcie prywatnej położnej?

    4 Cytuj
  • Ania 29 sty 2016
    mama Mania napisał/a:

    Mska bardzo dziękuje za odpowiedz! :) a czy w Myślenicach jest coś takiego jak wynajęcie prywatnej położnej?

    Można umówić się z położną, ale warunek chyba jest taki, że lekarz prowadzący jest z Myślenic. Mi udało się umówić, ale uważam, że lepiej zainwestować w doulę :)

    2 2 Cytuj
  • 12 lut 2016

    mamy a czy któraś z Was w ostatnim trymestrze poddawała sie zabiegom akupunktury?

    1 Cytuj
  • Kazimierz Nawara 16 lut 2016
    mama Mania napisał/a:

    Witam wszystkich:) Mam pytanie czy któraś z Pań ma porownanie porodu w szpitalu w Myślenicach a w Limanowej?

    Ja mam i w życiu bym już nie rodziła w Limanowej, tam po prostu zgroza, docinki " co z pani za matka ze nie może wykarmic swojego dziecka" ? Synek mało przybieral na wadze z braku pokarmu przez pierwsze dni, a o flaszce nie ma mowy, mimo krwawiacych brodawek- jednym słowem masakra!!!!! SZCZERZE NIE POLECAM!!!!!!!!

    Cytuj
  • 18 lut 2016

    Witam. Czy ktoras z was rodzila bez ubezpieczenia za darmo,? Z tego co wiem to ciezarnym nalezy sie porod za darmo tak jak i opieka po porodzie

    Cytuj
  • Ania 22 lut 2016

    Przepraszam, że nie na temat, ale chciałabym opowiedzieć o oddziale dziecięcym w Myślenicach. Oddział nowy, piękny, sale przyjemne, wrażenie czystych. Lekarze i pani ordynator bardzo miłe, empatyczne, ludzkie podejście, spokojnie wszystko wyjaśniają. Panie pielęgniarki- o zgrozo! Większość (chyba dwie tylko "normalne"),nadąsane, przy lekarzach jeszcze się powstrzymują od głupich gadek. Podczas zakładania wenflonu KAŻĄ matce wyjść z pokoju zabiegowego, bo im się "źle pracuje przy rodzicu". Kompletnie nie rozumiem takiej postawy. Pielęgniarka oddziałowa zamiast przypilnować, żeby nie zabrakło mydła w płynie w toalecie (podstawowa zasada higieny w szpitalu- mycie rąk), żeby nie zabrakło bandaży (tak, tak, przez kilka dni pielęgniarki nie miały większych bandaży do zmiany wenflonu), to chodziła po salach i kazała przesuwać bagaż, bo "idzie obchód". Daleko im postawą do normalności. Poza tym w ich mniemaniu rodzic ma być umęczony, wykrzywiony cały dzień na krzesełku, niewyspany, przestraszony. Miałam wrażenie rzucania kłód pod nogi. Całe szczęście lekarze nadrabiają i, tak jak pisałam, można im zaufać i powierzyć zdrowie dziecka.

    13 1 Cytuj
  • BASIA KKK 22 lut 2016

    WITAM MAM TAKIE PYTANIE CO NALEZY ZABRAC DO SZPITALA DLA DZIECKA I DLA MAMY NA PORODÓWKE.

    3 4 Cytuj

Odpowiedz