Forum » Myślenice

Budowa ronda w Śródmieściu.

 • 20 cze 2011

  spokojnie panowie, wojewoda zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia, wskazując na pewne uchybienia, które starosta musi wziąć pod uwagę przy ponownym rozpatrywaniu sprawy, więc zapewne wydane zostanie nowe pozwolenie

  3 2 Cytuj
 • 21 cze 2011

  http://dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1152216-historia-ronda-zatoczyla-kolo.html
  Warto przeczytać ten tekst. Jeśli starosta wyda w lipcu decyzje o budowie ronda i nie przekieruje pieniędzy z tej inwestycji na budowę drogi zachodniej to zrobi największy błąd w swojej karierze. Oznacza to że postawił na pozostawieniu ruchu ciężarówek przez centrum Myślenic, a co za tym idzie na wzrost zagrożeń, zanieczyszczenie powietrza, hałas i wszystko złe co się z tym wiąże.

  5 2 Cytuj
 • 22 cze 2011

  oby zrobili

  1 4 Cytuj
 • 23 cze 2011

  [quote=gość: powaga] http://dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1152216-historia-ronda-zatoczyla-kolo.html
  Warto przeczytać ten tekst. Jeśli starosta wyda w lipcu decyzje o budowie ronda i nie przekieruje pieniędzy z tej inwestycji na budowę drogi zachodniej to zrobi największy błąd w swojej karierze. Oznacza to że postawił na pozostawieniu ruchu ciężarówek przez centrum Myślenic, a co za tym idzie na wzrost zagrożeń, zanieczyszczenie powietrza, hałas i wszystko złe co się z tym wiąże. [/quote]
  Masz rację są inne możliwości uzyskania efektu ruchu okrężnego w oparciu o istniejące mosty, kwestia ustawienia znaków koszt takiego rozwiązania to ok 1000zł, taka kwota padała na jednym z zebrań na Górnym Przedmieściu z ust przedstawiciela Izby Gospodarczej

  7 Cytuj
 • 29 lip 2011

  My tu sobie gadu gadu na forum o busach a tu
  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1161686-jest-pozwolenie-na-budowe-ronda.html
  Busów nie można przenieść na działkę kupców bo to może chyba zagrozić bezpieczeństwu państwa ale kontrowersyjne rondo ekspresowo idzie?
  Coś co naprawdę potrzebne rodzi się w bólach np. obwodnica ale kontrowersyjne inwestycje szybko jakoś można klepnąć.Dlaczego w Dobczycach nie wpadli na to że ronda są lekarstwem na wszystko tylko budują piękną obwodnicę której niejedni będą im zazdrościć?
  A przepraszam oni mają burmistrza który nie jest nieomylny i czasami radzi się mieszkańców:)

  4 1 Cytuj
 • 30 lip 2011

  nasz samorząd powinien dostać medal zasługi w dziedzinie najlepiej marnotrawionych pieniędzy. przecież większość inwestycji na naszym terenie jest nietrafiona, a to co jest bardziej potrzebne nie jest budowane.
  wstawienie kilku znaków i zmiana organizacji ruchu to koszt może trochę ponad tysiąca a oni wolą wydać ogromne kwoty. no tak, trzeba dać zarobić ...

  9 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 30 lip 2011

  Chciałbym wierzyć naszym władzom, ale jakoś coraz trudniej mi to przychodzi :(

  6 Cytuj
 • 31 lip 2011

  Masakra... Wielce myślą o tym, żeby tam upłynnić ruch, a tymczasem go pogorszą budową ronda, którego tam sobie w ogóle nie wyobrażam. Lepiej zmieniliby tam organizację ruchu wstawiając np sygnalizację świetlną- byłoby 10 razy szybciej i milion razy taniej. Ale to tylko moje zdanie- może się mylę, ale uważam, że to by wystarczyło by poprawić w tym miejscu płynność i bezpieczeństwo ruchu.

  9 Cytuj
 • jeden język a dwoje uszu 31 lip 2011

  Tylko wtedy by wszyscy się przekonali że nie ma sensu budować ronda wcześniej niż obwodnicy!

  9 Cytuj
 • 1 sie 2011

  Zacznijmy od tego, że to rondo w ogóle nie jest tam potrzebne. Lepiej niech się zajmą obwodnicą, którą już dawno powinni wybudować

  11 Cytuj
 • 11 sie 2011

  W dzisiejszej GM jest artykuł nt. ronda i wypowiedzi p. Grabowskiego - b. nauczyciela i obecnego szefa Zarządu Dróg Powiatowych. Otóż z jego wypowiedzi wynika, że zamiast pełniącego od dłuższego już czasu funkcji powinien zająć się przepowiadaniem przyszłości bo zauważyłem, że ma zdolności jasnowidzenia.

  Panie Grabowski - na jakiej podstawie stwierdza Pan, że zmiana organizacji ruchu i "inne" rozwiązania nie sprawdzą się w tym miejscu ?
  Jakież to "ukształtowanie terenu" na to nie pozwala (a pozwala na budowę tak wielkiego ronda) ?

  Powiada Pan, że inwestycja ma kosztować... ... ponad 5mln zł ? Ja Panu powiem, że ani 8mln nie pomoże ! Nie ma tańszych rozwiązań ? Jeśli Pan uważa, że nie ma... to proszę się zdymisjonować.

  Proszę się nie skrywać bo wszyscy wiedzą, że czyta Pan to forum i proszę o konkretną wypowiedź na ten temat.

  10 1 Cytuj
 • 11 sie 2011

  Niech ZDP naprawi drogi powiatowe na terenie miasta i nie tylko a nie wywala pieniędzy na nikomu niepotrzebne rondo.

  Drogi powiatowe są delikatnie rzecz biorąc w opłakanym stanie.

  9 Cytuj
 • 12 sie 2011

  Szlag mnie trafia znów rondo ,piąte z kolei to chyba jakaś choroba !!!!!!!! .Może szanowny powiat przeznaczył by trochę kasy dla wsi ??? może by CHODNIKI w końcu pobudować , NAWIERZCHNIE ponaprawiać ,ROWY POWYBIERAĆ bo aż wstyd !!! , ale poco przecież władza od tego jeżdżenia po rondach jest tak ZAKRĘCONA ,że o wsiach nie pamięta .DZIĘKUJEMY P.GRABOWSKI .

  7 Cytuj
 • 12 sie 2011

  czyżby ktoś miał mieć interes w tym rondzie? u nas w mieście nic nie dzieje się bez przyczyny, a to co się dzieje jest odpowiedzią na potrzeby ... kogo?

  6 Cytuj
 • 12 sie 2011

  A jak myślisz kto będzie wykonawca "podwykonawcą" w/w ronda? Czyżby firma z betonem w herbie znana z filantropi na rzecz Myśleniczan?

  7 Cytuj
 • 12 sie 2011

  Masz rację Trzeźwo myślący. Zapewne już niektórzy od dłuższego czasu przebierają nóżkami i zacierają rączki na obiecanki Starostwa.

  5 Cytuj
 • 12 sie 2011

  skoro już biorą się za inwestycje nich wszystko wykonają solidnie, a nie z takimi błędami
  http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/region-myslenicki/felietony/1152748-nie-pozwalam.html
  "Czy nasi urzędnicy nie potrafią wydać dokumentu, którego wojewoda albo sąd nie muszą uchylać? Gdyby się raz tak zdarzyło, żadnego krzyku by pewnie nie było, bo nawet prawo można nieraz różnie interpretować. Ale przy każdej dużej inwestycji?! Toż to już prawdziwa plaga."

  4 Cytuj
 • 12 sie 2011

  Takich mamy urzędasów.. niedołęgi jedne i tyle.
  Za rządzenie się biorą, echhh

  4 Cytuj
 • 12 sie 2011

  Teraz MO zabiera się do zniszczenia firm z rybku. Teraz przez dwa lata (czas budowy ronda) nie będzie można dojechać do rynku na zakupy i znikną miejsca parkingowe koło strażnicy.

  7 Cytuj
 • 12 sie 2011

  oj tam oj tam, mój nauczyciel ruchu drogowego w zeszłym wieku mawiał: jak jesteś w ruchu okrężnym, choćbyś24 godziny w kółko jeździł zawsze masz pierwszeństwo------ i o to chodzi z tymi rondami -- im więcej ich będzie, tym więcej naszych krajanów będzie miało pierszeństwo

  3 1 Cytuj
 • 11 wrz 2011

  No i wybrała władza drogę na skróty zamiast wyprowadzić ruch ciężki i tranzytowy z Myślenic na drogę zachodnią ,zostanie wybudowane rondo z mostami o dużym tonażu dla pojazdów członowych z załadunkiem i ruch tranzytowy przez Myślenice zostanie wzmocniony.
  http://dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1171771-3-mln-zl-na-rondo.html
  Jest źle a będzie jeszcze gorzej w Myślenicach, zapalono zielone światło dla TIRÓw. Jest jeszcze jedna zła informacja jak wynika z wypowiedzi P.Tomala w Dz. PL ,, Najdłuższe inwestycje" przewidywany termin realizacji drogi zachodniej to rok 2020 to znaczy że do tego roku Miasto raczej się nie rozbuduje !
  http://dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1171769-najdluzsze-inwestycje.html

  3 Cytuj
 • 11 wrz 2011

  rondo to dobre rozwiazanie

  1 5 Cytuj
 • 11 wrz 2011

  [quote=gość: red] rondo to dobre rozwiazanie [/quote]
  Nie wszędzie i nie za wszelką cenę !

  Będziemy mieli TIRy na okrągło, chcieliście takiego starostę to Go jeszcze popamiętacie...

  4 Cytuj
 • 12 wrz 2011

  W miastach w których włodarze myślą nowocześnie ruch samochodów usuwany jest poza centrum.
  Do tego pomysłu budowy ronda proponuję przywrócić ruch dwukierunkowy przez rynek.
  Zrobimy wtedy z centrum Myślenic skansen - "LATA 70-te w PRL-u" i nauczyciele historii będą mogli naocznie pokazywać pokazać ówczesne rozwiązania. Myślę ,że dworzec BUS-ów mógłby ( z powodu braku miejsca lokalizacji ) zostać stworzony na Rynku np. tu gdzie jest ogródek- CYDRON a postój TAXI po przeciwnej stronie. Gratuluje pomysłu budowy ronda. Czy Myślenice naprawdę nie dysponują mądrymi inżynierami ruchu , którzy zaproponowali by alternatywne rozwiązania wyprowadzenia ruchu z centrum? Tragedia

  5 Cytuj
 • 12 wrz 2011

  O budowie tego ronda w mieście zdecydowało dwóch nauczycieli ze szkół podstawowych, z których jeden jest obecnie dyrektorem dróg powiatowych a drugi starostą. Żaden z nich nie ma wykształcenia choćby zbliżonego do kierunków związanych z inżynierią ruchu czy budową dróg.
  Mam nadzieję, że po ukończeniu inwestycji ich wiedza na ten temat wzrośnie. Człowiek uczy się całe życie, a najlepiej na swoich błędach. Tyle, że nie każdy z nich kosztuje 6 czy 7 mln złotych.

  4 Cytuj

Odpowiedz