Forum » Myślenice

Budowa ronda w Śródmieściu.

  • 12 wrz 2011

    [quote=gość: dorotka-trzpiotka] Mam nadzieję, że po ukończeniu inwestycji ich wiedza na ten temat wzrośnie. [/quote]
    Ale TIRy po centrum będą pomykały, co mi z tego, że oni się czegoś nauczą ???

    8 1 Cytuj
  • 12 wrz 2011

    już tych rond jest za dużo! az niedobrze sie robi! ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU w Śródmieściu i tyle w tym temacie! no chyba że zacny pan tomal chce posade stracić...

    8 6 Cytuj
  • 12 wrz 2011

    Jesteśmy chyba jedyną Gminą na świecie, która sprowadza ruch do centrum miasta. NIKT tego nie stosuje. No ale czego można się spodziewać po RZĄDZĄCYCH nauczycielach ?

    14 3 Cytuj
  • 12 wrz 2011

    [quote=gość: gość 23] Do tego pomysłu budowy ronda proponuję przywrócić ruch dwukierunkowy przez rynek.
    Zrobimy wtedy z centrum Myślenic skansen - "LATA 70-te w PRL-u" i nauczyciele historii będą mogli naocznie pokazywać pokazać ówczesne rozwiązania. Myślę ,że dworzec BUS-ów mógłby ( z powodu braku miejsca lokalizacji ) zostać stworzony na Rynku np. tu gdzie jest ogródek- CYDRON a postój TAXI po przeciwnej stronie. [/quote]

    Przywrócić ruch do rynku, dworzec autobusowy, postój taksówek, stację CPN.

    Dlaczego niby urzędnicy mają mieć spokój w rynku a ja mam mieć non-stop TIRY popod oknami ?
    Jeśli urzędnicy ze starostwa i Zarządu Dróg Powiatowych chcą ronda to niech się liczą z blokadami i przyjazdami telewizji do Myślenic.

    11 2 Cytuj
  • 13 wrz 2011

    http://dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1172090-komunikacyjna-rewolucja.html,,0:pag:2#nav0
    Ta sprawa ma głębsze dno, fakty są takie: burmistrz i starosta wspólnie byli zaangażowani w projekt i realizację Drogi Zachodniej jak dotąd nic w tym kierunku nie drgnęło, mamy kolejny projekt i nic dalej. Obaj panowie potrzebują sukcesu politycznego w postaci spektakularnej inwestycji, nie ważne potrzebnej lub nie, Starosta widząc że są problemy z realizacją Drogi zachodniej pozostawił burmistrza z problemem, a sam przy pomocy ludzi z rządzącej koalicji realizuje swój sukces polityczny. Każde dzieło kosztuje tak czy siak wydawane są publiczne pieniądze, więc kryteria rozwoju miasta zawarte w programie wojewódzkim ochrony powietrza dla Myślenic powinny być zachowane. W tym przypadku nie są, dlaczego?Jak mają wyglądać Myślenice w przyszłości gdy złamane są fundamenty polepszenia jakości życia w Myślenicach? Chciałbym by na te pytanie odpowiedzieli P.Poseł Łatas z PIS i P. Senator Bisztyga z PO na łamach Gazet i na forum

    6 1 Cytuj
  • 13 wrz 2011

    Jeśli rondo w Śródmieściu zostanie wybudowane to raz na zawsze Myślenice zostaną pozbawione możliwości zbudowania ścieżek rowerowych i tym samym sami się zatrujemy!

    Czy jako mieszkańcy SKAZANI jesteśmy TYLKO na ruch samochodowy ?

    11 6 Cytuj
  • 13 wrz 2011

    ha,ha,ha, na tym właśnie polega wyborczy sukces. robi się dużą inwestycję za pieniądze podatników, a potem opowiada się o sukcesie wszem i wobec drukując swoje zdjęcia na tle tego obiektu w gazetach i folderach. nie jest ważne, że po wyborach trzeba dokładać do utrzymania takiego kolosa

    8 3 Cytuj
  • 15 wrz 2011

    nie długo każde skrzyżowanie będzie rondem - oddajcie mi normalne , spokojne lata 90-te..

    6 3 Cytuj
  • 15 wrz 2011

    A może starosta wybuduje rondo pod ogólniakiem ?!
    Tam by się bardziej przydało, pod Strażnicą w ogóle nie ma wypadków.

    7 2 Cytuj
  • 15 wrz 2011

    Zbudują rondo to i pod Strażnicą będą wypadki. Na razie za wolno tam samochody jadą

    5 1 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    jeśli budowa ronda ruszy, a pieniądze nie zostaną przekazane na obejście zachodnie i tiry nadal będą robiły nam smrodu w postaci hałasu spalin niebezpieczeństwa to ZWOŁUJEMY LUDZI NA FEJSIE i blokujemy Myślnice i starosta zacny i elokwentny pan józef już sobie nie pojeździ swoim pieknym nowym czarnym opelkiem de facto za nasze piniądze

    7 2 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    na reczy, skoro fundujesz samochody za swoją kasę to i mnie zasponsoruj (tylko coś nowszego niż kilkuletni-"nowy" czarny opelek). widać stać cię. a co do ronda to po codziennym staniu w korku na skrzyżowaniu- jestem "za". jak dotąd sprawdziło się ono w M-cach w każdym miejscu. wqd- podczas spokojnych lat 90-tych nie było w (prawie) każdej rodzinie po 2-3 samochodów, więc trzeba iść z potrzebą czasu a nie stać w miejscu a co do TIR-ów pod oknami to są dwie opcje: albo niezadowolony będzie 3-majowy, albo właściciele działek przez środek których pobiegnie obwodnica- tak więc niech na reczy załatwia sobie swoje prywatne kompleksy z elokwentniejszymi od siebie (sam nie potrafi- musi mieć wsparcie) a ja czekam na rondo bo mam dosyć korków pod strażnicą

    6 5 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    STOP RONDOM TAM GDZIE NIE SĄ POTRZEBNE!!!
    w tym miejscu trzeba zmienić organizację ruchu, a zaoszczędzone pieniądze wydać na naprawę dróg w powiedcie, bo są fatalne!!!

    7 3 Cytuj
  • toksyk@wp.pl 16 wrz 2011

    Nistety chyba na te cele pieniądze idą z różnych budżetów wiec nie da się tak poprostu zaoszczędzić i wydać na naprawy. Odkąd weszliśmy do UE można zauważyć że jeżeli jest na coś dofinansowanie to trzeba to robić. Nie ważne czy jest to potrzebne czy nie. Trzeba robić bo przecież jest dofinansowanie a jak nie zrobimy to przepadnie. A żal. Tymczasem gminy i powiaty przeznaczając nawet 40% środków na te inwestycje, ciągle się zadłuzają. A dług publiczny wciąż rośnie.

    1 1 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    [quote=Toksyk] Odkąd weszliśmy do UE można zauważyć że jeżeli jest na coś dofinansowanie to trzeba to robić. [/quote]
    Toksyk, pieniądze nie są z Unii, cyt starostę:
    "pieniądze jakie można było pozyskać z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego do 2013 roku"

    A radni - bezradni przegłosowali uchwałę upoważniającą zarząd powiatu do tego, aby mógł zaciągać zobowiązania wykraczające poza rok budżetowy do kwoty 1 889 593 zł. Taką kwotę właśnie przeznaczy powiat na zadanie w roku 2012.

    Tak więc jak widzisz - to nasze pieniądze, nie UNIJNE !

    4 1 Cytuj
  • toksyk@wp.pl 16 wrz 2011

    3-Majowy "Małopolski Regionalny Program Operacyjny to najważniejszy program finansowany ze środków europejskich w latach 2007-2013 w Małopolsce. Program ten był negocjowany z Komisją Europejską przez Zarząd Województwa przy współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego."
    czyli jednak Unia ;-) Sprawdź chociaż w googlach zanim napiszesz na forum. Co wcale nie znaczy że to nie są nasze pieniądze. Wprost przeciwnie one są nasze!

    A radni jak to radni coś muszą robić żeby nie było że nic nie robią wiec zaciągają pożyczki pod inwestycje. Może i powiata się zadłuża, rośnie zadłużenie całego kraju ale infrastruktura rośnie w siłę.

    1 2 Cytuj
  • 17 wrz 2011

    Proszę przeczytajcie dzisiejsze doniesienia Dziennika Polskiego Tygodnik Myślenicki jest poświęcony prawie w całości przedmiotowemu tematowi są tam też opinie -najciekawsza jest wypowiedź p. Olejarza który piastował stanowisko w Starostwie i był odpowiedzialny za organizacje ruchu w naszym mieście i całym Powiecie Myślenickim, jest też wywiad ze starostą który twierdzi że rondo będzie budowane dla aut osobowych nie ciężarowych??!! Tylko co robią w projekcie mosty o nośności powyżej 20t !!!!!!!!!
    http://dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1173638-to-nie-gruszka-na-wierzbie.html

    3 1 Cytuj
  • 17 wrz 2011

    Ciekawe jest podejście nauczyciela :

    "Droga przez Jawornik jest prosta i z punktu widzenia kierowców wygodniejsza."

    "Jeśli chodzi o ruch ciężki, to już dziś mogłoby go tu nie być. Jest przecież mostek przy strażnicy o nośności 15 ton, są służby, które mogą egzekwować zakaz przejeżdżania przez niego cięższych pojazdów. Tyle, że dziś nie ma dla nich żadnej alternatywy. Przypomnijmy, że od strony Sułkowic także są mostki o nośności 15 ton i to nie jeden, ale cztery."

    "Bzdurą jest twierdzenie, że rondo stanie się zachętą dla ciężarówek. Dziś nie ma dla nich alternatywy."

    Panie Grabowski, czy Pan kontroluje swoje wypowiedziane słowa ?!
    Od strony Sułkowic nie ma możliwości - są tam (więcej niż jeden) mostki 15 tonowe, na drodze przez Myślenice w tej chwili pozostało tylko JEDNO ograniczenie, które zamierzacie zlikwidować przebudowując obecny most 15 tonowy. Zatem niech Pan powie - którędy będą jeździły ciężarówki ? Tak Pan wyprowadza ruch zwłaszcza ciężkich pojazdów z miasta ?! Przecież po tej przebudowie już nie będzie ich NIC POWSTRZYMYWAŁO przed jazdą przez miasto, wręcz będzie na to przyzwolenie bo to będzie JEDYNA droga, na której nie będzie takich ograniczeń.

    Skoro Pan wie - i NIE TYLKO PAN, że systematycznie łamany jest przepis przekraczanego cieżaru pod Strażnicą to dlaczego "służby, które mogą egzekwować zakaz przejeżdżania przez niego cięższych pojazdów" nie czynią swej powinności ? Co nam - mieszkańcom - z tego, że macie tego świadomość ?

    I jeszcze z innej beczki - po następnej wypłacie kupię sobie czołg i nie będzie mnie interesowało, że nie mam warunków do poruszania się nim, niech mnie ktoś spróbuje zatrzymać na ograniczeniu tonażu !

    8 Cytuj
  • 18 wrz 2011

    Dla kilku prywaciarzy czynicie takie udogodnienia ?
    Ile osób jest zatrudnionych w tych firmach (betoniarnie, tartaki) a ilu ludziom niszczą ich majątek i niejednokrotnie dorobek swojego życia, że nie wspomnę o zagrożeniach bezpieczeństwa, przyzwalając na wojaże ciężkich samochodów przez miasto ?

    7 1 Cytuj
  • 18 wrz 2011

    [quote=gość: wqd] nie długo każde skrzyżowanie będzie rondem - oddajcie mi normalne , spokojne lata 90-te.. [/quote]

    na zachodzie się to sprawdza, gdyby nie było w Myślenicach żadnych skrzyżowań tylko Minironda uwierz mi, że by to zdecydowanie upłynniło ruch, rzecz jasna tylko wówczas gdyby były w Myślenicach jakieś miejsca parkingowe, bo z tym jest masakra(wszystkie ulice obstawione samochodami, i jest problem z przejazdem gdziekolwiek szczególnie w poniedziałki i piątki). ciekaw jestem kiedy zrobią parking PŁATNY na dawnym "dworcu busów", dziwi mnie fakt że nasze władze nie chcą jeszcze otrzymywać haraczu, za pozostawienie samochodu w tamtym miejscu. Pewnie po wyborach to sie zmieni.

    8 2 Cytuj
  • 18 wrz 2011

    Do budowy ronda się przymierza starostwo a dziś mija 2 tygodnie jak studzienka została "zabezpieczona" i NIKT z tym NIC NIE ROBI !

    Codziennie co najmniej 2 razy obok niej przejeżdża starosta no ale on jej tak nie widzi jak problemu ruchu ciężarówek.

    11 4 Cytuj
  • 19 wrz 2011

    Dzisiaj widziałem przejeżdżającą wannę przez małe rondko obok starostwa, czyli jednak nie ma żadnych problemów przy pokonaniu tak małego ronda, a co dopiero będzie pod Strażnicą. Tam to chyba nawet kierownicą nie będą musieli kręcić tylko hulaj dusza, Policji nie ma !

    A pod samą Strażnicą będzie tylko 1m szerokości chodnik - ratuj się (pieszy) kto może !

    5 1 Cytuj
  • 20 wrz 2011

    Są planowane inwestycje poprzez które region będzie się rozwijał- jak Droga Zachodnia. Są też takie jak budowa ronda które nie wygenerują rozwoju, mówi o tym sam starosta. Czy o to nam chodzi? Czy to jest myślenie na miarę nowoczesnego państwa? Czy zasługujemy na to by nasze miasto się nie rozwijało?
    ,,- Nawet jeśli przyjmiemy takie założenie, to jaką ma Pan gwarancję, że więcej ciężkich samochodów nie będzie tędy przejeżdżało? Bo będą miały takie możliwości. Tym bardziej, że akurat na tej trasie są zlokalizowane różne zakłady: tartak, otaczarnia...

    - I tyle, wystarczy. Więcej ich nie będzie. Będę temu przeciwny. Oczywiście, nie mogę zagwarantować, że nie przejedzie tędy jedna czy dwie ciężarówki więcej, ale na pewno nie będzie to masowe."
    http://dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1173638-to-nie-gruszka-na-wierzbie.html,,0:pag:2#nav0

    2 2 Cytuj
  • 20 wrz 2011

    Ciekawe co staroście do działalności gospodarczej na terenie gminy. Jego pozwolenie jest psu na budę potrzebne

    2 Cytuj
  • 5 paź 2011

    http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111005/POWIAT03/983563813

    Panie starosto, chce Pan tego w Myślenicach ?!

    3 1 Cytuj

Odpowiedz