Forum » Myślenice

Budowa ronda w Śródmieściu.

  • 5 paź 2011

    Problem jest.......................... Jak sie jezdzi na rondach??????

    2 Cytuj
  • 5 paź 2011

    centrowy, nie pasuje ci rondo pod oknami, trudno. jest jednak masa osób które mają dosyć korków a rondo je rozładuje. nie tylko prywatny interes się liczy. ja jestem ZA rondem, więc nie truj na okrągło. ( też mogę mieć prywatny interes w tym żeby nie przepuścić obwodnicy zachodniej przez moją działkę i wypisywać tu swoje gderania- mam więcej do stracenia...) pochodź sobie z transparentem to może się dotlenisz

    1 10 Cytuj
  • 5 paź 2011

    1234, wyobraź sobie, że nie mam ŻADNEGO interesu w miejscu gdzie (nie daj Bóg) starosta wymyślił sobie rondo. Mieszkam przy jednej z ulic gdzie natężenie ruchu jest bardzo duże a przez to, że będzie rondo, które potem NIE OGRANICZY już w żaden sposób przejazdu ciężarówek a i ruch małych też się zwiększy mam prawo do protestu jak i wielu, wielu.
    To, że Ty masz tam problem to jest Twój "problem" a my nie będziemy przez to cierpieć !

    10 1 Cytuj
  • 13 lut 2012

    W dzisiejszym Dzienniku PL mamy artykuł:
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1208158-rondo-to-potrzeba-czy-gigantomania.html

    Pan Starosta otoczony fachowcami m.in. nauczycielem zajęć praktycznych, sam jest nauczycielem i w swoim dążeniu nieomylny i NIEUGIĘTY, głuchy na głosy ludu...

    8 1 Cytuj
  • 17 lut 2012

    Czekam na to rondo, czy ktoś wie kiedy rozpoczna budowę

    2 6 Cytuj
  • 17 lut 2012

    Super niech go robią jak najszybciej

    2 7 Cytuj
  • 17 lut 2012

    kiedy zacznie sie jakaś robótka w tym miejscu?

    1 2 Cytuj
  • 17 lut 2012

    Najpierw niech Starostwo zajmie się remontem dróg jakie mają pod sobą bo nie chcieli ich przekazać Gminie a jeździć po nich się nie da a potem dopiero za jakieś nowe "inwestycje".

    4 2 Cytuj
  • 17 lut 2012

    Po skrzyżowaniu przy PZU też nie da się jeździć. Zwłaszcza rano i po południu kiedy stoi się w korku sięgającym pod stara mleczarnie. Dlatego z tym też trzeba coś zrobić. I dlatego ma tam być rondo.

    4 4 Cytuj
  • 17 lut 2012

    Nie wiem gdzie to rondo ma być o którym tutaj piszecie, ale jeżdżąc po Myślenicach uważam że najpilniejsze powinno być właśnie skrzyżowanie przy PZU a nie jakieś inne rondo.
    Dziwi mnie że chcą robić jakieś ronda w śródmieściu a przy PZU zostawiają to co jest. Dobrze pisze majster od tapet, po południu nie da się skręcić jadąc od Bysiny w stronę Rynku.
    To rondo powinno być robione w pierwszej kolejności a nie jakieś inne wydumane miejsce.

    2 4 Cytuj
  • 17 lut 2012

    oni zrobili rondo na zarabiu gdzie nigdy nie było problemów ani korków a skrzyzowanie przy PZU zostawili sobie na sam koniec, niech sie kierwocy męczą a co

    5 Cytuj
  • 17 lut 2012

    [quote=gość: majster od tapet] Po skrzyżowaniu przy PZU też nie da się jeździć. Zwłaszcza rano i po południu kiedy stoi się w korku sięgającym pod stara mleczarnie. Dlatego z tym też trzeba coś zrobić. I dlatego ma tam być rondo. [/quote]
    Masz już rondo, o co krzyczysz ?
    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1208158-rondo-to-potrzeba-czy-gigantomania.html
    Tak samo go nie dostrzegasz jak Ci w Zarządzie Dróg Powiatowych i w Starostwie

    4 1 Cytuj
  • 17 lut 2012

    [quote=gość: zarabie] oni zrobili rondo na zarabiu gdzie nigdy nie było problemów ani korków a skrzyzowanie przy PZU zostawili sobie na sam koniec, niech sie kierwocy męczą a co [/quote]
    To chyba nie próbowałeś nigdy wyjechać z mostowej. Gdy przychodziły wakacje , lub jakaś ładna niedziela graniczyło to z cudem.

    4 1 Cytuj
  • 14 maj 2012

    wie ktoś może kiedy zaczynają?

    1 2 Cytuj
  • 14 maj 2012

    W maju

    2 1 Cytuj
  • 15 maj 2012

    w maju ale którego roku?

    1 Cytuj
  • 15 maj 2012

    a na co w ogule to rondo?

    1 1 Cytuj
  • 15 maj 2012

    żeby go nazwać

    1 Cytuj
  • 15 maj 2012

    nareszcie będzie rondo.skończy się koszmar kierowców.jak by bylo za mało miejsca na rondo w kształcie gruszki to zawsze można zmienić plany i wybrać kształt banana. ewentualnie można tą starą strażnice rozwalić

    8 2 Cytuj
  • 16 maj 2012

    Do Krzychu: to rondo będzie właśnie koło PZU,mają zacząc budowe w maju tego roku.Osobiście też jestem za budową tego ronda w końcu będzie można normalnie tamtędy przejechać

    2 5 Cytuj
  • 17 maj 2012

    A propos ronda vs ścieżek rowerowych itp.
    To może czas na pierwszą myślenicką masę krytyczną?
    (Dla niezorientowanych w każdy ostatni piątek miesiąca - praktycznie na całym świecie -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Masa_Krytyczna )

    4 Cytuj
  • 17 maj 2012

    [quote=gość: userman] A propos ronda vs ścieżek rowerowych itp.
    To może czas na pierwszą myślenicką masę krytyczną?
    (Dla niezorientowanych w każdy ostatni piątek miesiąca - praktycznie na całym świecie -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Masa_Krytyczna ) [/quote]

    Z czym do plebsu? Na quady was nie stać? W mieście ma być przepustowość! A plebs niech sobie jedzie na rowery do Dobczyc.

    6 Cytuj
  • 17 maj 2012

    [quote=gość: Menagos]Z czym do plebsu? Na quady was nie stać? W mieście ma być przepustowość! A plebs niech sobie jedzie na rowery do Dobczyc. [/quote]
    Jaka szkoda, że Bozia ma takich lokatorów......

    4 Cytuj
  • 17 maj 2012

    Gdyby wprowadzić zmianę organizacji ruchu przy niewielkich korektach i wytyczyć "rondo" podobnie jak koło Alberta istniejącymi mostkami to jaki z tego pożytek? Ile można wydać na taka inwestycję?
    I najważniejsze nie ułatwi to ruchu ciężkich pojazdów a przecież o to chodzi.Chyba nie ma naiwnych po tych wszystkich "inwestycjach" którzy wierzą że chodzi o mieszkańców.

    3 Cytuj
  • 17 maj 2012

    Zastanawia mnie tylko dlaczego nie tłumaczy się mieszkańcom sensowności takich "inwestycji" !
    Na forum była ankieta kto za, kto przeciw, ale NIKT nie napisał, nie wytłumaczył ludziom (oczywiście podparłszy się KONKRETNYMI obliczeniami), że inne alternatywne rozwiązania nie rozwiążą problemu korków w tym miejscu o co "oficjalnie" chodzi Starostwu !
    Nikt NAWET NIE PRÓBOWAŁ zmienić organizacji ruchu ażeby sprawdzić czy istnieją inne drogi rozwiązań.
    Na podstawie braku takich prób mogę stwierdzić, że tutaj nie chodzi o pójście na rękę mieszkańcom i tutejszym kierowcom, którzy po kilka razy przejeżdżają przez to skrzyżowanie.

    Tutaj TYLKO i WYŁĄCZNIE chodzi o jakże silne LOBBY ze strony właścicieli betoniarni, tartaków i kamieniołomu !

    3 Cytuj

Odpowiedz