Forum » Myślenice

Już za rok wybory ...

  • 9 mar 2010

    [quote=Greta J.]Twoja strata Kochanie:)... nie dowiesz się wielu interesujących rzeczy:)[/quote]

    nie pisz do mnie kochanie bo homoseksualistą nie jestem

    Cytuj
  • 10 mar 2010

    to że we władzach miasta mamy teraz znaczną liczbę nauczycieli to wynik tego że Oni potrafią podejmować trudne decyzje i posiadają wykształcenie i obycie wśród ludzi!
    Nie narzekajcie pisząc wciąż że "nauczyciele to nauczyciele tamto"!
    Sami spróbujcie jak jesteście tacy mądrzy!
    A jeśli brak Wam odwagi wyślijcie pielęgniarki po podstawówce niech rządzą naszym miastem!!

    Przestańcie wreszcie płakać bo obecne władze wiele zmieniły w gminie i powiecie! Za burmistrza Kota to jedna decyzja na kadencje znacząca była już sukcesem a teraz wiele ciekawych inicjatyw zostaje realizowana w miarę szybko!
    Niestety wiem jednak że dalej będziecie wieszać psy na władzy bo taka wasza natura. Jako bezrobotni siedzicie w domu non-stop i narzekacie na władze że 'nie znajduje' Wam pracy.

    'Pozdrawiam' wszystkich próźniaków.

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    Nie rozumiem ludzi Twojego pokroju, a zastanowiłeś się jakie były czasy za burmistrza Kota ?? wkurza mnie jak ktoś pierniczy takie bzdury nie zwracając uwagi na przemianę ustroju, oraz nawyki z tamtych lat.

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    Nauczyciele powinni uczyć w szkołach bo do tego tylko się nadają, do rządzenia i planowania HISTORYK raczej to nie jest dobra partia, podobnie jak pielęgniarki w związku z ich cwaniactwem OUT do szpitala

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    obiektywny, bronisz rządzących nauczycieli bo Ci pensyjkę podnoszą ?!

    Spójrz, skoroś taki obiektywny, jak rządzą nauczyciele nie tylko u nas, masz rząd "nauczycielski" i co ? Podoba się ?

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    [quote] obiektywny napisał:

    Przestańcie wreszcie płakać bo obecne władze wiele zmieniły w gminie i powiecie! Za burmistrza Kota to jedna decyzja na kadencje znacząca była już sukcesem a teraz wiele ciekawych inicjatyw zostaje realizowana w miarę szybko.[/quote]

    Tak, ciekawe inwestycje tylko kto spłaci te pożyczki a w tym roku mają być jeszcze większe.

    Gmina Myślenice posiada na dzień 30 września 2009r następujące zadłużenie z tytułu
    zawartych umów:
    • kredytu w BS w Wieliczce na finansowanie inwestycji kwota 8.828.340,94 zł.
    • kredytu w PKO Bank Polski Spółka Akcyjna Regionalny Oddział Korporacyjny w
    Krakowie na finansowanie inwestycji kwota 2.623.500 zł
    • kredytu w Banku Pocztowym w Bydgoszczy na finansowanie inwestycji pn
    „Rewitalizacja miasta” kwota 2.876.314,95 zł
    • pożyczki z NFOŚ i GW na finansowanie inwestycji kwota 378.750 zł.
    • pożyczki z WFOŚ i GW w Krakowie na finansowanie inwestycji kwota 5.769.806,83 zł
    • wyemitowania obligacji komunalnych na realizację zadań inwestycyjnych kwota
    8.700.000 zł,
    • poręczenie spłaty kredytu w kwocie 5.406.000 zł udzielonego Miejskiemu Zakładowi
    Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach spółka z o.o na sfinansowanie realizowanej
    inwestycji modernizacji oczyszczalni ścieków w Myślenicach

    Razem 34 204 341,47 zł

    Ktoś nabierze tych pożyczek, a ludzie-mieszkańcy będą musieli je spłacić. Tak więc wg. obserwatora mamy nie narzekać i cicho siedzieć. Jak ktoś twierdzi, że potrzebna jest strzelnica to niech usiądzie na rynku ze skarbonką i niech nazbiera . I dopiero wtedy rozpoczyna budowę. Czy nie ma spraw bardziej pilnych?

    A po podstawówce to chyba ty jesteś.
    Pozdrawiam wszystkich po podstawówce

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    No to nas w niezłe szambo GMO wpakował !

    Będzie miał (i jego poplecznicy) moje uznanie w nadchodzących wyborach !

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    Czyli średnio na 1 mieszkańca Gminy Myślenice przypada 819 zł rewelacja doda się każdemu do podatku i problem się spłaci. Obiektywny może zapłacisz za mnie i innych forumowiczów jak to Ci nic nie robi ??

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    Panie Wiktorze Kielan jak Pan by widział rozwiązanie takiej sytuacji zadłużenia ??

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    Co do strzelnicy to nikomu z mieszkańców nie jest potrzebna, chyba że na jej końcu będą stawali przestępcy polityczni i złodzieje jakich ostatnio w naszej gm nie brakuje.

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    Hmmm poruszając temat pożyczki to powiem że znaczna jej część poszła na rozwój kanalizacji w gminie.

    Mieszkańcy okolicznych wsi bardzo się skarżą na brak wodociągów i kanalizacji ale jak Burmistrz bierze pożyczke na rozwój i naprawę tego problemu to rodzi się w waszych głowach kolejny czyli pożyczka...

    I jeszcze jedno, chcecie kanalizacje ale broń Boże nie przez Wasze podwórko..
    Przez to właśnie mieszkańcy wsi dalej macie to co 'macie'... Wasz problem..

    Czekam na komentarze odnośnie tego tematu.

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    Kanalio z miasta .W mieście za to są tak uczynni ludzie że kładą się w dziurach w asfalcie żeby wieśniacy nie zniszczyli zawieszenia.A tak poważnie to ludzie są wszedzie jednakowi czasem tylko kolejność klepek się nie zgadza

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    Kanalizacja?? a może chodziło o modernizacje oczyszczalni żeby ścieki ze śmietnika tak bezpośrednio nie wpadały do Raby. Na temat kanalizacji na wsiach można też wiele kwestii poruszyć ludzie się nie zgadzają bo zamiast kanalizacje poprowadzić granicą działki jak jest taka możliwość to oni wolą na ukos bo tak jest im prościej a na dodatek zrobią niezły burdel na działce którego nie zasypią tak jak powinno być. Ludzie są zgodni ale też im to trzeba UCZCIWIE przekazać.

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    ja myślę że nie macie pojęcia o czym mówicie, nie rozumiecie jaki jest problem i jak zebrać kilak tysięcy zgód na przejście danego medium. najlepiej nic nie piszcie na temat o którym nie macie pojęcia

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    Cycu może nas oświecisz? Czy będziesz tak jak to macie w zwyczaju wymądrzać się bez jakichkolwiek argumentów..

    Cytuj
  • 11 mar 2010

    Przychodzą i mówią " Albo się pan zgodzi albo i tak panu przejdziemy przez działkę" na koniec robią burdel w mapach gdzie nagle pojawiają się mniejsze działki o kilka arów i chodź tu człowieku odkręcaj to.
    Po pierwsze powinni mieć umowy z prawdziwego zdarzenia gdzie każdy wie na czym stoi, powinien przyjsc biegły i wycenić koszt takiego "przejscia przez działke" nic teraz sie nie robi za darmo. Ja płace za to podatki, ja kupiłem ta ziemię wiec sobie nie pozwole jej spaprać MAM DO TEGO PEŁNE PRAWO.

    Cytuj
  • 12 mar 2010

    Więc pokryj sobie koszt kanalizacji .Niedługo będziesz chciał żeby linie lotnicze płaciły ci za przelot po "twoim niebie"

    Cytuj
  • 12 mar 2010

    ej, ludzie ....ludzie.... mówiłem zamknąć wszystko nie brać żadnych pożyczek, nic nie budować i nic nie robić i nie będzie problemów. Zróbmy se skansen!!!!!
    Pozdrowienia dla Grety (ale gdzie jest beton?????)

    Cytuj
  • 12 mar 2010

    [quote]ej, ludzie ....ludzie.... mówiłem zamknąć wszystko nie brać żadnych pożyczek, nic nie budować i nic nie robić i nie będzie problemów. Zróbmy se skansen!!!!!
    Pozdrowienia dla Grety (ale gdzie jest beton?????)[/quote]

    Wiedziałam, że na wsi strażoki piją, ale nie miałam pojęcia ża aż tyle i tak często.
    :)

    Cytuj
  • 12 mar 2010

    A w mieście tylko sie modlą

    Cytuj
  • 12 mar 2010

    Miasto i Gmina mają też do tego PEŁNE PRAWO żebyś nie miał kanalizacji i ścieki odprowadzał do szamba i co tydzień ponosił koszty wywózki tego syfu..

    popieram Biegłego w 100%

    jeśli chodzi o Wieśniaka to nie mam ochoty na dyskusje z wieśniakami na Twoim poziomie bo to jest kompletnie bez sensu..

    Cytuj
  • 12 mar 2010

    Beton jest z Wieśniaka To jest Beton na skale światową.
    Jak ktoś narusza moją własność niech za to zapłaci, nikt się nie będzie robił męczennikiem dla dobra ogółu, ale żebyście nie zrozumieli źle też nie jestem zwolennikiem blokowania takich inwestycji dla zasady "ot tak" wszystko sie da zrobić tylko trzeba sensownych propozycji

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    dzięki za docenienie mojej skromnej osoby, a mówią że to mnie nerwy puszczają. weź sobie tą swoją prywatną własność i ogródź murem betonowym (no właśnie gdzie jest beton???) tylko potem nie płacz, że podatki płacisz więc wszystko ci przysługuje..
    znamy takich panów co to mówią podłączę się chętnie ale kopcie przez ogródek sąsiada bo mój (zakichany) trawnik najważniejszy na świecie i wara wam od niego.
    i jeszcze jedno pani Greto przecież wszyscy wiedzą, ze strażak ochotnik powinien być gruby, z wąsem i ciągle pijany. więc o co chodzi ???

    Cytuj
  • 13 mar 2010

    no no w naszej gminie jest wszystko tak poukładane jak w radzie czyl (nie)porządek przed chwilą byłem na stronie UMiG-samorząd i co? radnym nadal jest p Jarosław Sz. albo dziennik pl. kłamie że ww pan pracuje w Pcimiu albo mamy bałagan w naszej radzie dajcie info do dziennika niech dadzą sprostowanie

    Cytuj
  • 14 mar 2010

    pewnie się jeszcze z żalu za Jarosławem nie otrząsnęli, może liczą, że wróci

    Cytuj

Odpowiedz