Forum » Myślenice

Już za rok wybory ...

  • 16 lis 2009

    Panie Witrozie!
    Szczerze mówiąc zastanawia mnie Twoja aktywność na tym forum. Nie wiem co Tobą kieruje, czyś Ty prowok, czy szukasz zawczasu miejsca w widocznej na horyzoncie nowej rzeczywistości czy też po prostu to zwykła ciekawość mieszkańca Myślenic.
    Niech nie dziwią Cię kamienie jakie lecą w Twoim kierunku. Jesteś przecież JEDYNYM zidentyfikowanym przedstawicielem urzędu na forum. Symbolizujesz tutaj swego wiecznie milczącego pryncypała, burmistrza który nie odpowiada na pytania, nie uczestniczy w trudnych dyskusjach a przyciśnięty do muru wysławia się jak potłuczony. Spotykają Cię niezasłużone cierpienia. Proponuje więc odciąć się ZDECYDOWANIE od polityki Macieja O.! Czekamy na taką deklarację!
    :)
    A trochę poważniej: zaintersowała mnie kwestia tajemniczego konkursu o którym wspominał niejednokrotnie Osama. O co chodziło??!

    Cytuj
  • 16 lis 2009

    Panie Wiktorze. Jeśli się powiedziało A, to dobrze powiedzieć B, czyli Po co chce Pan kandydować?

    Kochana Greto, dlaczego mam się deklarować. Występuje tu prywatnie. Dlatego daj wypowiedzieć się kandydatowi, gdyż być może on będzie kierował kiedyś tą łodzią i chyba warto zawczasu wiedzieć czy nie ciągnie na mielizny.

    Cytuj
  • 16 lis 2009

    Witam serdecznie
    Kim jest Witroz? Mistrz ceremonii czy spuszczony ze smyczy pies gończy? Jak myślicie?

    WItroz, teraz do Ciebie

    Proszę odpowiedz wszystkim na niżej wyszczególnione pytania:

    1. Jaka była Twoja rola przed wyborami samorządowymi w 1998r? Co robiłeś z Panami: Paniak, Kurowski, Ostrowski? Jaką rolę odegrał w waszych intrygach Pan Irzyk?

    2. Czy stanowisko redaktora naczelnego Gazety Myślenickiej było nagrodą za działalność o której mowa w punkcie 1?

    3. Odpowiedz o kulisach konkursy na myśleniczanina o co tyle razy prosiłem?

    4. Jak wyglądały wówczas Twoje relacje z ówczesnym radnym Panem Andrzejem Żądło?

    5. Opowiedz o swoim zaangazowaniu politycznym i aktywności w poprzednich kampaniach samorządowych?

    6. Odpowiedz jeszcze proszę na pytanie: Czy etycznym jest zakładanie szkoły niepublicznej przez pracownika nadzorującego działalność edukacyjną w Gminie?

    7. Dlaczego chcesz kandydować na radnego i na Burmistrza w nadchodzących wyborach?

    8. Jak wyobrażasz sobie przyszłość miasta jak zostaniesz Burmistrzem lub radnym?

    9. Co sądzisz o pisaniu na forum w godzinach pracy przez pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach?

    10. Opisz system nagród i kar wobec Was pracowników UMiG jakie stosuje Burmistrz

    11. Co będziesz robił jak rozstaniesz się z Pracą w Urzędzie?

    Postaraj się chociaż troszkę bym mógł zmienić o Tobie zdanie.

    Cytuj
  • 17 lis 2009

    Witroz
    Zostawiając tyle pytań bez odpowiedzi podważasz swój autorytet.
    Nauki pryncypała nie idą jednak w las.
    :)
    Witroz i Maciej - braterstwo w Milczeniu.

    Cytuj
  • 17 lis 2009

    No, tośmy sobie porozmawiali panie Wiktorze. Ale było miło.

    Wcale nie odbieram tego tak, że zadałem jakieś trudne pytanie, choć ledwo spłynęło z mojej klawiatury od razu jakaś kobieta dała mi w pysk i poszczuła talibami. Ot taki folklor lokalny. Wielokrotnie spotka się pan z jego przejawami przez ten rok. Życzę dużo pogody ducha.

    Ps. Pozdrawiam wszystkie osoby łączone w ten czy inny sposób z moim imieniem. Szczególnie pana Franka, którego już dawno nie widziałem.

    Cytuj
  • 17 lis 2009

    Witroz
    To że Pan Witor nie wdaje się w polemikę z Tobą świadczy o jego WIELKIEJ Klasie. Do dyskusji trzeba mieć partnera.
    A Ty? Ty naprawdę prawdziwa men...... jesteś.
    Proszę zrób coś bym mógł zmienić o Tobie zdanie.

    Cytuj
  • 18 lis 2009

    Skończmy już z tematem Witroza i jego przeszłości. Nie on będzie kandydował na burmistrza a jeśli brał kiedyś udział w spisku na Nowackiego, jeśli maczał palce w oszustwie przy pewnym konkursie to otwórzcie inny wątek i tam to wyjaśniajcie. Tu dajmy szansę wypowiedzieć się Wiktorowi Kielanowi. Może w końcu się zdeklaruje czy będzie startowac czy nie.
    Warto zauważyć jedno. Jak na początek wykazał się odwagą. Na forum może zostać anonimowo zbluzgany, obrażony, niesłusznie oskarżony. Często przyjdzie mu odpowiadać na zarzuty pisane przez gościa1, gościa2, gościa3...itd. Tymczasem osoba mieniąca się obecnie panującym unika spotkań z mieszkańcami a jak już przyjdzie i ktokolwiek ośmieli się ekscelencję zapytać nie tak to zaraz grozi, że wyjdzie. Burmistrz nie odpowiada na pytania prasy nawet przy pomocy swego biura a sen o debacie przedwyborczej z Kielanem to jego najgorszy koszmar nocny.
    Doceńmy otwartość Wiktora.
    :)

    Cytuj
  • 18 lis 2009

    Nie jestem tak wielkim megalomanem żeby opowiadać o moich ostatnich dziesięciu latach życia, nie jest to na pewno tak fascynująca opowieść jak sugeruje mój afgański przyjaciel.
    Ale w tym wątku mogę trochę opowiedzieć, np. w ostatnich wyborach samorządowych prowadziłem jedno ze spotkań wyborczych Wiktora Kilana.

    Pamiętam, że kiedy tak sobie siedziałem w tej strażnicy i przysłuchiwałem się dyskusji zastanawiałem się dlaczego jest tak zimno na tej sali. Do dziś się zastanawiam czy straż jest tak niedoinwestowana, że nie zagrzali z oszczędności czy zrobili to umyślnie, żeby nie stracili dotacji za grzanie sali opozycji?

    Korzystając z okazji ponownie chciałbym pozdrowi wszystkie osoby łączone z moim nazwiskiem, szczególnie pana Andrzeja. Panie Andrzeju jakby co to możemy się jeszcze kiedyś przejechać do Głogoczowa.

    Cytuj
  • 18 lis 2009

    Witroz cholera pogubiłam się...
    Prowadziłeś spotkanie Kielana, sugerujesz że straż (działacz-radny Łapa?) celowo wyłączyli grzanie sali?
    Po której jesteś stronie?:) Co powiesz jak jutro rano Maciek opier... Cię na dywaniku?

    Cytuj
  • 18 lis 2009

    Powie że walczy z emisją gazów cieplarnianych, że jesteśmy ekologiczni, a wyłączone ogrzewanie to sposób na rozwiązanie kryzysu, czytaj obniżanie kosztów, a moze sie okazać że ktoś z gminy pojedzie podpisać protokół z Kyoto.

    Cytuj
  • 19 lis 2009

    GMO, Witroz to juz przeszłość o której powoli powinniśmy zapominać.
    Już wszyscy wiedzą, jacy oni są, na co ich stać.
    Wszyscy , którzy chcę inaczej żyć: Budujmy przyszłość

    Pokażmy, że można inaczej. Zapomnijmy o używaniu słów Ostrowski, Grabowski, Bisztyga, Trolka, Tomal, Halek, Dąbrowski, Ślusarz, Łapa, Cachel i wielu wielu innych.

    "Umysł wolny od stałego wyobrażenia o kimś, kto czyni coś dla kogoś innego, jest jak słońce promieniujące samo z siebie"
    Lama Ole Nydahl

    Pozdrawiam Was wszystkich "Odmieńcy"

    Cytuj
  • 19 lis 2009

    Kielan zaginął więc wrzucę dygresję.

    Witroz a jak to było z tym placem zabaw w parku Jordana? Dlaczego kosztował tak drogo?:)

    Cytuj
  • 19 lis 2009

    No tośmy sobie podyskutowali panie Wiktorze. Myślałem, że nie będą potrzebni suflerzy ale tacy zawsze się znajdą i zawsze wiedzą wszystko lepiej.

    Tak swoją drogą tolerowanie takich zachowań zwolenników, którzy bez żadnego zastanowienia lubią obrzucić kogoś błotem przynosi zawsze skutek odwrotny do zamierzonego. Co innego zauważyć raz, że wicestarosta przywiązuje dużą wagę do obuwia - nawet zabawne, jednak powtórzyć to drugi raz to już niesmaczne. Trzeci raz byłoby już obraźliwe a przecież po wyborach okaże się że on znowu będzie wicestarostą a może już starostą i jak wtedy będzie układała się współpraca pana jako burmistrza. Czy znowu Myślenice i jego mieszkańcy mają tracić przez to, że jeden czy drugi pan nie umieją powściągnąć języka. To tylko tak pod rozwagę panie Wiktorze.

    Nieodmiennie pozdrawiam panów i panie (jak miło) łączonych z moją skromną (w tym towarzystwie bardzo skromną) osobą. Szczególnie Krzyśka.

    Cytuj
  • 20 lis 2009

    gmnina Myślenice od bidy da sobie rade bez pomocy Starostwa ale odwrotnie tego nie widzę. Bez dotacji nie da się żyć, albo jakie to życie...

    Cytuj
  • wiktor kielan 26 lis 2009

    Zastanawiam się według jakiego klucza w Myślenicach "piastuje się funkcje" i "siedzi na urzędach". Co trzeba robić albo raczej czego nie robić, żeby zostać STAROSTĄ, WICESTAROSTĄ albo BURMISTRZEM. Czy warto być fachowcem w jakiejś dziedzinie, czy wręcz odwrotnie. Czy warto mieć własne zdanie, mówić odważnie i głośno co się myśli, czy kiwać głową w takt granej przez innych muzyki, choćby piekielnie fauszowali. Czy opłaca się mówić ludziom prawdę, czy w imię świętego spokoju większości - milczeć.

    Z pewnością lepiej jest mieć wypastowane czuby w butach niż brudne.

    Cytuj
  • 26 lis 2009

    Panie WIktorze, czy nie za dużo jadu? Cóż Pan się tak uczepił tych butów biednego Krzysia?
    Tak się czasem z Maćkiem zastanawiamy, czy to co Pan wypisuje jest zdrowe?
    Czy nie potrafi się Pan zdystansować i zająć projektowaniem?
    Czy nie lepiej to Panu wychodzi?
    ściskam gorąco

    Cytuj
  • 27 lis 2009

    [quote]Tak się czasem z Maćkiem zastanawiamy, czy to co Pan wypisuje jest zdrowe?
    [/quote]

    Szlachetne zdrowie!!! Ileż Cię cenić trzeba!!!
    No właśnie czy to jest zdrowe?
    Czy w ogóle cokolwiek w tym mieście jest zdrowe?

    Czy zdrowe są węglowodory aromatyczne niepostrzeżenie ulatujące do atmosfery z asfaltowni?
    Czy nie dyskalkulią nazywa się schorzenie, które powoduje trudności w podstawowych operacjach matematycznych również tych polegających na mnożeniu ceny działek pod wysypisko przez 7?
    Czy nie jest przypadkiem objawem manii wielkości pomysł zbudowania dużego ronda w centrum miasta?
    Czy zupełnie normalne jest to, że w urzędzie miejskim praktycznie nikt nie jest w stanie podjąć decyzji bez wiedzy i przyzwolenia Najwyższego?
    Czy to nie stan maniakalny powoduje, że gmina pozywa do sądu dziennikarzy i mieszkańców?
    Czy Myśleniczanie cierpią na niedorozwój fizyczny, że trzeba wydawać ponad 30 milionów na boiska, hale i strzelnice?
    Czy to nie schizofrenia jeśli dowiadujemy się, że starostwo będzie brać udział w budowie obejścia zachodniego a najważniejszy jego urzędnik uważa, że to "PRL-owska mrzonka"?
    A na co chorują drzewa masowo pielęgnowane i wycinane w mieście?
    A miłość do Bronka B. i jego firm? Czy takie bezwarunkowe oddanie jest zdrowe?!

    Zastanówcie się więc z Maćkiem wieczorem nad pytaniem:
    "CO W TYM MIEŚCIE JEST NAPRAWDĘ ZDROWE?"

    I napisz nam potem o tym na forum.

    Cytuj
  • wiktor kielan 27 lis 2009

    Szanowna Pani Małgosiu,
    zupełnie niepotrzebnie z Maćkiem zaprzątacie sobie głowy moją skromną osobą.
    Macie przecież co robić!
    Gmina poważnie zadłużona, a tu kolejne kredyty trzeba brać żeby spłacić poprzednie zobowiązania.
    Niezadowolonych mieszkańców coraz więcej!
    Przedsiębiorcy napewno się ucieszą z mających podobno nastąpić podwyżek podatku od nieruchomości.

    Serdecznie pozdrawiam i życzę owocnej pracy dla dobra wszystkich mieszkańców.

    Cytuj
  • adzygmunt 27 lis 2009

    Pani Małgosia zapomniała.
    W przednim "załatwionym" forum napisałem, że gmina Dobczyce dużo inwestuje i dobrze na tym wychodzi. /to skrót posta/
    Pani Małgorzata odpowiedziała, że za chwilę gmina się udławi tymi inwestycjami, bo pod wszystkie poczynania inwestorskie bierze kredyt.
    Czy dzisiaj nie byłaby pani skłonna zamienić miejscowości w tym z przed lat dwóch zdaniu?, i zaktualizować owe stwierdzenie?
    Może poprzednie forum wisi gdzieś na serwerze, to ewentualne sprawdzenie wypowiedzi byłoby możliwe!

    Cytuj
  • Paweł Powroźnik 7 gru 2009

    ...w tego typu sprawach, jako komentarz, opinie, mozna kierowac sie swoim rozumem, oczywiscie jesli ktos wie jak go uzywac...nie unikanie logiki, brutalne staniecie twarza w twarz z mocnymi dowodami, racjonalne fakty, z ktorymi nie sposob polemizowac wydaja sie niezbedne dla jasnosci przekazu...umiejetnosc czytania ze zrozumieniem; zapamietywanie i szukanie informacji, umiejetnosc dzielenia sie nimi w dyskusji, dialogu spolecznym, rozmowie; pewnosc siebie, hart ducha tez maja wielki wplyw na czystosc obrazu...wszystkie te umiejetnosci razem z sumowane, czy kazda z osobna wydaja sie nieodzowne dla poznawania otaczajacego nas Swiata...maja niebagatelny wplyw na czystosc rzeczywistosci, na wciaz uciekajaca prawde, choc zyjaca w cieniu klamstwa, jednak wciaz obecnej i znanej dla osob o otwartym umysle i szerokich horyzontach...prawda sie dlugo nie ukryje, wtedy kazdy skonfrontuje swoje poglady z rzeczywistoscia, i wyjdzie na jaw to na nie kazdemu zalezy...PRAWDA!!!
    pozdrowienia dla racjonalistow

    Cytuj
  • 9 gru 2009

    Może przez to , że się nie znam, ale już z tego nic nie rozumiem "kto z kim zatańczy?" w tych nadchodzących wyborach. Czytając powyższe wypowiedzi, widzę tu niezły przyjacielski układzik - wszyscy są już teraz jawnie na ty: Wiktor, Małgosia, Maciek, Krzysiu.W tym układzie mam nadzieję, że wybory będą niepotrzebne, bo dogadanie jest bliskie i przez to zmniejszą się opłaty nakładane na nas busiarzy.
    Czy mam prawo mieć taką nadzieję Pani Greto J i Panie Wirtuozie?-do was pytanie bo widzę , że wy się tu najbardziej znacie.

    Cytuj
  • 13 gru 2009

    hej ja to mam pomysła spalarnia zwłok w Myślenicach to nie taki głupi pomysł tylko żeby to miało sens głeboki sens bo tak np. taka spalarnia z lokalizacją w Myślenicach np na "POLANCE" to strzał w dziesiątkę taka spalarnia super ekologiczna nowoczesna to alternatywa dla mieszkańców okolic i Krakowa na łatwy a przede wszystkim tani pochówek dla swoich bliskich . Takia spalarnia z prawdziwego zdarzenia z filtrami (nie chińskimi) w pełni zautomyzowana oczywiście z możliwością wgladu w zakres działania przez mieszkańców to złoty interes dla miasta to kasiora dla miasta na INWESTYCJE . takie instytucje działają w Ameryce i to jest codzienność przeciez żyjemy w XXI wieku tylko żeby to miało prawdziwy charakter bez oszukiwania mieszkańców . CZYSTY CZYSTY interes dla gminy i dochodowy a nie jakieś podłe śmietnisko naprawdę podłe to są standardy światowe a śmietnisko do d.... chyba że jest możliwośc zagospodarowania śmieci stworzenie prawdziwych przetwórni to znaczy odpalić pomysły lokalnych przeciębiorców aby odzyskiwali Kasą ze śmieci ale włodaże mają płytki umysł wolą się sądzić i ścigać za śmieci .ja jestem pro ekologiczny ruszcie mózgownicami to naprawdę proste .POZDRAWIAM BAMBO

    Cytuj
  • 13 gru 2009

    a naprzykład wytwórnia urn pogrzebowych to nowe miejsca pracy widziałem na necie urnę w kształcie piłki nożnej to pomysł na euro 2112 to nie jest śmieszne to pomysł by spełnić mażenia ludzi zwykłych ludzi co WY na to

    Cytuj
  • 13 gru 2009

    kto by nie wygral to i tak dalej bedzie to samo uklady, zlodziejstwo, i klamstwo nadajecie sie wszyscy mam nadzieje ze jest jakas sprawiedliwosc na tym swiecie i ktos was z tych wszystkich klamst rozliczy

    Cytuj
  • 14 gru 2009

    chyba dopiero święty piotr

    Cytuj

Odpowiedz