Forum » Myślenice

Media w Myślenicach

  • 12 wrz 2013

    Czy ja wyglądam na idiotę? Napisało się słówko za dużo i teraz trzeba się z tego wycofać,żeby była jasność
    "Pracując nad montażem innych reportaży w Osieczanach zobaczyliśmy i usłyszeliśmy samochody straży pożarnej i pogotowia... więc nie zastanawiając się, po chwili pojechaliśmy za nimi... dopiero po drodze dostaliśmy informację co się stało... "
    Zresztą faktycznie jako laik jestem na przegranej pozycji w dyskusji z fachowcem.Co do łatwości krytyki jak sie jest anonimowy,to ostrożność nabyta z wiekiem a gdy Pan redaktor jest odważny to czekam na reportaż krytyczny dla władzy a tematów jest sporo.

    5 5 Cytuj
  • mirek@ 12 wrz 2013

    [quote=Bartosz Cwynar]

    zawodowa styczność z mediami: wyższe studia, i kilka ładnych lat pracy w kilku redakcjach prasowych, rozgłośni radiowej i biurze prasowym Urzędu Miasta.... (nie w Myślenicach)... myślę, że to wystarczający argument jednak....

    [/quote]

    a mnie bawi jak ciagle piszesz o sobie mimo ze temat dotyczy tego co opublikowaliście wy nie najwieksza stacja w polsce... i nie pisz ze komus sie podoba a innym nie, bo dla kogo robicie ta telewizje? dla ludzi czy... no wlasnie :)

    4 5 Cytuj
  • 12 wrz 2013

    Jak redaktor kazał tak zrobiłem i obejrzałem kilka waszych materiałów(z braku czasu niewiele) i przyznam że nie odbiegacie rzetelnością i doborem tematów i rozmówców najlepszym.żeby nie być gołosłownym wasz reportaż
    http://www.myslenice-itv.pl/otwarcie-nowego-targowiska-miejskiego-w-myslenicach/
    i podobna relacja
    http://www.youtube.com/watch?v=KRp54xT3oP8
    Oba reportaże pokazują rzetelnie i krytycznie rzeczywistość i wymagały nie małej odwagi redakcji .To naprawdę kawał dobrego dziennikarstwa .

    6 3 Cytuj
  • Bartek Bartkowski 12 wrz 2013
    krowka123 napisał/a:

    Jak redaktor kazał tak zrobiłem i obejrzałem kilka waszych materiałów(z braku czasu niewiele) i przyznam że nie odbiegacie rzetelnością i doborem tematów i rozmówców najlepszym.żeby nie być gołosłownym wasz reportaż
    http://www.myslenice-itv.pl/otwarcie-nowego-targowiska-miejskiego-w-myslenicach/
    i podobna relacja
    http://www.youtube.com/watch?v=KRp54xT3oP8
    Oba reportaże pokazują rzetelnie i krytycznie rzeczywistość i wymagały nie małej odwagi redakcji .To naprawdę kawał dobrego dziennikarstwa .

    Cała prawda:)

    6 4 Cytuj
  • 12 wrz 2013

    Ten reportaż z wypadku w Bulinie i ujęcia z reanimacji ofiary to HAŃBA.
    Powinno się to natychmiast usunąć.

    A jeśli chodzi o cynki to niech pan redaktor pamięta, że to małe miasto i
    ludzie wiedzą kto gdzie pracuje.
    Przy kolizji koło starostwa też pan był,przypadkiem z kamerą czy może ktoś szybko zawiadomił?

    4 8 Cytuj
  • 12 wrz 2013

    Oni uważają że wszystko jest OK i wystarczy napisać że materiał zawiera drastyczne sceny.
    Co do cynku to nie drążę tematu bo gdyby czasem okazało się że o zdarzeniu informuje osoba biorąca udział w akcji ratunkowej to taka osoba powinna wylecieć z pracy na zbity pysk.Tak na marginesie tyle służb i ludzi a widać że każdy mógł podejść i nagrać sobie gorący materiał z akcji ratowniczej.
    Dalej podtrzymuję że materiał na poziomie tabloidu że nie powiem brukowca i żadna szanująca się redakcja nie puściła by materiału w tej wersji(poza może Al jazeera)

    5 6 Cytuj
  • 13 wrz 2013

    @ Bartosz Cwynar

    Jak możesz pisać o niezależności mediów, jeśli pobieracie od tych samorządów pieniadze? Twierdzenie, że samorząd nie finansuje a tylko współfinansuje przedsięwzięcie, to... zaklinanie rzeczywistości i gra słówkami, które w istocie skazują Was na zależność, i to bez względu czy współfinansują w 1 czy 99%-ach :)

    Myślisz, że możesz liczyć na obiektywność, jeśli inwestor - a tak należy nazwać samorząd - "współfinansuje" Was chociażby w 1% i, że "współfinansujący" nie będzie chciał ingerować w treść? Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz :)

    5 2 Cytuj
  • 13 wrz 2013

    Czytelniku napisałem to właśnie kilka postów wcześniej -jak tacy niezależni kozacy to niech nakręcą reportaż krytyczny dla władzy a nie kroniki filmowe w stylu wczesnej komuny?
    Czy u nas wszystko jest cacy ?Jeżeli tak to przepraszam.
    Dla mnie to video wydanie GM.

    4 4 Cytuj
  • 13 wrz 2013

    Co do upublicznionego materiału pt. "Śmiertelny wypadek w Bulinie"

    Ja mogę tylko odnieść się właściwie do pewnego wyczucia Waszych "mediów", jedynie wyrazić subiektywne odczucie po obejrzeniu materiału. Rozumiem, że dziś by przyciągnąć sobie "czytelnika/widza" często trzeba szokować - takie twarde warunki stawia rynek, ale trzeba też mieć pewne wyczucie, którego w Waszym przypadku zabrakło.

    Pokazanie miejsca zdarzenia, czy wywiad w zupełności by wystarczył, a pokazywanie niemal akcji ratowniczej i człowieka który walczy o życie... to już po prostu mocna przesada, i dziwię się, że po takiej ilości negatywnych opinii jakie tu można wyczytać nie posypaliście sobie głowy popiołem a materiał jeszcze u Was wisi.

    5 3 Cytuj
  • 13 wrz 2013

    Czytelniku a czy GM przyznała się kiedyś do błędu?
    Materiał szokuje każdego nie tylko najbliższych,granica została przekroczona .Ale jak ktoś wcześniej napisał jest osobą doświadczoną na rynku mediów i nie będą jacyś prostacy dyktować co ma pokazać?Zastanawia jedno ktoś może być uparty ale gdzie są sponsorzy czy jak ich tam zwał? Przecież mienią się Telewizją Powiatową to czy nie ma w tej instytucji osoby która by powiedziała -chłopcy nieładnie się bawicie ,zdejmijcie ten materiał?I nie będzie to żaden zamach na wolne media bo wolność nie polega na tym że pokazujemy wszystko co nam się podoba ale na pewnych samoograniczeniach.

    3 5 Cytuj
  • 13 wrz 2013

    krowka123 dokładnie "moja wolość kończy się tam, gdzie zaczyna cudza"!

    Gdyby to była osoba doświadczona na rynku mediów... hmmm, ale chyba nie do końca tak jest. Z resztą zależne, czy te doświadczenia są właściwe i solidny kręgosłup moralny, czy wachliwy - i brak kręgosłupa. Ja mam tylko nadzieję, że mimo wszystko dojdzie do jakieś autorefleksji a w konsekwencji - autocenzury.

    5 1 Cytuj
  • 13 wrz 2013

    Sam się tak określa że ma doświadczenie na rynku mediów.
    Ponoć są już ekipy które na weselach kręcą noc poślubną i są tacy którzy uważają że to nic zdrożnego.Każdy ma jakieś zasady których się trzyma.

    4 2 Cytuj
  • Bartek Bartkowski 13 wrz 2013

    według mnie skoro samorzady pompuja w takie przedsiewziecia medialne pieniadze powinno byc jawne ile i komu oraz za co zaplacily. przeciez to publiczne pieniadze... o ile finansuja, bo tego nie jestem w stanie okreslic

    6 2 Cytuj
  • 14 wrz 2013

    w woli ścisłości:
    1. materiał zawiera sceny drastyczne ale nie możecie oceniać Naszego działania bo nie było Was na miejscu i nie wiecie co mogliśmy jeszcze pokazać.
    Wszystko robiliśmy dyskretnie aby nie urazić uczuć rodziny zrezygnowaliśmy np z ujęć motocyklu ponieważ ciało leżało zaraz koło niego w ten sposób chcieliśmy uszanować rodzinę, kto tam był to wie. W materiale nie mówiliśmy o wszystkim bo uwarzmy że tak należy.
    Jeśli chodzi o materiał to naszym zdaniem ta śmierć to tragedia ale materiał w sposób dobitny musiał pokazać że życie to nie bajka i żadne obrazki typu karetka nie przemówią nikomu do rozsądku dzięki tym ujęciom na chwilę można się zastanowić nad nami samymi. A w założeniu od początku było że materiał będzie tylko 1 tydzień by nie ranić bliskich przypominając to nieszczęsne zdarzenie.
    To tyle. kto chce niech przyjmie to do wiadomości kto nie niech dalej wyolbrzymia i próbuje się wykazywać na forum POZDRAWIAM JAREK

    2 7 Cytuj
  • 14 wrz 2013

    Cytat "1. materiał zawiera sceny drastyczne ale nie możecie oceniać Naszego działania bo nie było Was na miejscu i nie wiecie co mogliśmy jeszcze pokazać." zdanie to zrozumiałem tak że
    swojego zdania bronimy do końca,my są artysty a wy się ta nie znacie na sztuce.
    Następny fragment"Wszystko robiliśmy dyskretnie aby nie urazić uczuć rodziny zrezygnowaliśmy np z ujęć motocyklu ponieważ ciało leżało zaraz koło niego w ten sposób chcieliśmy uszanować rodzinę, kto tam był to wie. "
    Motocyklu nie pokazaliście bo chcieliście uszanować rodzinę ale reanimację już można pokazać ?Czy wam naprawdę już odbiło?Czy to że latacie z kamerą za lokalnymi politykami sprawiło że czujecie się jak gwiazdy CNN?Wiedziałem że przyjaźń z władzą demoralizuje ale że aż do takiego stopnia?
    Następnym razem gdyby zdarzył się(nie daj Bóg) jeszcze większy wypadek to aby przemówić ludziom do rozsądku może pokażecie fragmenty zwłok rozrzucone na drodze ?
    Tylko pytanie co ludziom publikującym taki materiał może przemówić do rozsądku?
    Widzę że jesteście odważną redakcją więc w ramach tej odwagi pokażcie jakiś inny materiał w którym na jakiś temat z poruszanych tu na forum wypowiadają się zwykli ludzie a nie "przypadkowi" ludzie związani z władzą (np.na otwarciu targowiska,same wypowiedzi przypadkowych ludzi:)):))

    3 Cytuj
  • 14 wrz 2013
    Myslenice-itv napisał/a:

    Wszystko robiliśmy dyskretnie aby nie urazić uczuć rodziny zrezygnowaliśmy np z ujęć motocyklu ponieważ ciało leżało zaraz koło niego w ten sposób chcieliśmy uszanować rodzinę, kto tam był to wie.

    Nie wiem czy śmiać się czy płakać, ale wypadało by raczej zapłakać, jeśli operator kamery i redaktor uważają, że widok resuscytowanego człowieka jest dla rodziny mniej drastyczny niż widok rozbitej owiewki motocykla. Naprawdę winszuję wyczucia i taktu...

    Myslenice-itv napisał/a:

    Jeśli chodzi o materiał to naszym zdaniem ta śmierć to tragedia ale materiał w sposób dobitny musiał pokazać że życie to nie bajka i żadne obrazki typu karetka nie przemówią nikomu do rozsądku dzięki tym ujęciom na chwilę można się zastanowić nad nami samymi.

    Dobrze, róbcie materiały edukacyjne, uświadamiajcie ludziom zagrożenia w ruchu drogowym, piętnujcie niewłaściwe zachowania, ale na Boga - nie cudzym kosztem!

    5 3 Cytuj
  • 14 wrz 2013

    a czyim? na manekinach się szkoli, na ludziach praktykuje!
    następny nastolatek zanim wsiądzie na motocykl czy skuter być może przypomni sobie ten właśnie widok... a nie bzdurne paplanie o wartościach forumowych.

    4 2 Cytuj
  • 14 wrz 2013
    Myslenice-itv napisał/a:

    w woli ścisłości:
    aby nie urazić uczuć rodziny zrezygnowaliśmy np z ujęć motocyklu ponieważ ciało leżało zaraz koło niego w ten sposób chcieliśmy uszanować rodzinę,

    proponuje się rozpędzić i uderzyć głową o ścianę...

    6 2 Cytuj
  • 14 wrz 2013

    nosferatos na manekinach się szkoli, na ludziach praktykuje, ale czy my tu dyskutujemy o praktykowaniu technik ratowniczych? Nie! Mówimy o materiale który nie nadaje się do upublicznienia, bo niewątpliwie godzi on w interesy i wrażliwość rodziny ofiary, których zapewne nikt z szanownej ekipy "telewizji powiatowej" nie zapytał o zgodę na upublicznienie. Mówisz o edukacji użytkowników drogi, to w pierwszej kolejności zapytaj czy rodzice tego chłopaka chcieliby by robiono te kadry kosztem ostatnich chwil jego życia.

    Nawiasem mówiąc, jeśli chcesz edukować nastolatków, to w pierwszej kolejności zacznij od siebie i na drodze dawaj im przykład a nie szokuj scenami z dramatycznych wypadków, bo nie tędy droga Panie nosferatos.

    4 2 Cytuj
  • 14 wrz 2013

    ludzie ale wy jesteście ... nie powiem jacy, mamy telewizję powiatową powinniśmy się cieszyć byli na miejscu wypadku jak każde inne telewizje to robią a wy jeszcze narzekacie ja w materiale o wypadku motocyklisty nie widzę nic złego

    5 6 Cytuj
  • 14 wrz 2013
    pawcio napisał/a:

    ludzie ale wy jesteście ... nie powiem jacy, mamy telewizję powiatową powinniśmy się cieszyć byli na miejscu wypadku jak każde inne telewizje to robią a wy jeszcze narzekacie ja w materiale o wypadku motocyklisty nie widzę nic złego

    O tak, cieszę się do tego stopnia, że niebawem zezwolę filmować własne dzieci pod prysznicem...

    Cieszę się z "telewizji powiatowej", doceniam starania, ale nie oznacza, że mam być w stosunku do tego przedsięwzięcia i ich materiałów bezkrytyczny.

    6 4 Cytuj
  • 22 wrz 2013

    Myślenicka Telewizja Powiatowa.
    A czy aby Pan redaktor nie spokrewniony z pewnym byłym radnym z Zarabia?

    4 2 Cytuj
  • 27 wrz 2013

    Oglądając w stacjach telewizyjnych programy interwencyjne np.Sprawa dla reportera itp. wszędzie pojawiają się dziennikarze lokalnej prasy którzy piętnują niewłaściwe postępowanie władzy czy też wspierają ludzi którzy zostali w jakiś sposób skrzywdzeni .A u nas?Wszędzie tylko propaganda sukcesu,przecięcia otwarcia chwalenie władz albo żyjemy w innym kraju ,jesteśmy" zieloną wyspą"albo nie mamy dziennikarzy tylko etatowych komisarzy wydziałów propagandy.
    A może ja tylko ciągle narzekam?A rzeczywistość wygląda tak jak ją rysują lokalne media.

    3 3 Cytuj
  • 4 lut 2014

    A czy to że nie będą zaciągać nowych zobowiązań nie wynika z tego że dług zbliżył się do niebezpiecznej granicy i nie ma chętnych na dalsze kredytowanie?Z ekonomii jestem słaba ale chyba dłużej jak 75 lat bo jeszcze trzeba doliczyć odsetki?

    4 Cytuj
  • 12 mar 2014

    Jest wydawany taki biuletyn informacyjny, miejscowych władz redagowany a raczej przedrukowywany (komunikaty ze spotkań samorządowców, tudzież ich zdjęcia, uśmiechnięty radny, starosta, burmistrz tu i tam i gdzie się tylko da).
    Kolportuje to pan prywatnie nauczyciel, działacz turystyczny, radny, showman i cholera wie jeszcze kto, zamienił na tym stanowisku, krytykowanego przez siebie poprzednika pana W, tez nauczyciela, na którym nie zostawił suchej nitki.
    Nic by w tym złego nie było gdyby to coś nie nazywało się gazetą i kazano za to coś jeszcze płacić. (przeglądnięcie biuletynu zajmuje tyle ile gazetki rozdawanej na skrzyżowaniach - i kosz)
    Takie biuletyny informacyjne kolportowane są w kraju za darmo a wydawcę finansują ci o których tam się pisze ( rodzinne zdjęcia sagi rodu..., kolekcjonerzy zdjęć czy pocztówek, reklama fotograficzna z prywatnych podróży itd.)
    to wszystko mieści się w takich biuletynach i swoje zbiory może zamieszczać każdy, kogo prywatny wydawca zamieści.
    To coś zwane Gazetą, robione jest na jednym schemacie od czasu gdy pan przejął pod swą komendę gazetę a było to ho, ho, ho w poprzednim stuleciu,gdy jeszcze miał jakąś inicjatywę. Dzisiaj już sędziwy pan, dalej na Dniach Myślenic robi za showmana, co na twarzach młodzieży powoduje grymas politowania.

    Przyzwyczajamy się do ludzi, dlatego, gdy sami tego nie dostrzegają, trudno im powiedzieć, że już czas na zmianę, że młodzi tryskają świeżymi pomysłami a pan też przed laty krytykował, w tedy mówił "starych dziadów"

    30 4 Cytuj

Odpowiedz