Forum » Myślenice

Media w Myślenicach

  • Basia 19 lip 2014

    ponawiasz sprawę bo już była na forum i mały odzew był.po drugie mam wrażenie że jednym z przegranych jesteś właśnie ty.

    3 3 Cytuj
  • 19 lip 2014

    Pytanie postawione na początku i szybka odpowiedź -jak to komu władzy jak większość mediów w ty kraju.Co do metod rodem z PRLu,jak by nie patrzyć w tamtych czasach starano się zachowywać pewne pozory demokracji a teraz nikt sie nie przejmuje takimi pierdołami jak procedury prawo czy elementarna uczciwość.Dyrektorzy z teczki i wszechobecna korupcja była za PRL ale teraz udoskonalono metody,za PRL aby zostać dyrektorem z teczki trzeba było spełnić pewne wymagania odnośnie np. wykształcenia a teraz może zostać największy debil byleby był nasz a o korupcji nie wspomnę tamci przy tych to amatorszczyzna.Co do opisanych wyborów to i tak pikuś ja była parę lat temu świadkiem lepszego numeru w jednej ze spółek.Gdy wynik wyborów był nie po myśli zarządzono ponowne wybory widząc że większość elektoratu zwycięskiego kandydata wyszła z sali .\\\\\\\\efekt był zgodny z oczekiwaniami ,wybory wygrał człowiek który zgodnie z prawem nie mógł nawet kandydować bo nie miał odpowiedniego wykształcenia.Tak że czasem porównania do czasów PRL wychodzą na niekorzyść,fakt mamy wolność tylko nie znam przypadku zwolnienia ludzi w Myślenicach za politykę .W tamtych czasach ludzie byli odważni bo wiedzieli że znajdą pracę a teraz z "wilczym biletem" pozostaje robota na czarno albo emigracja.
    Na koniec dlaczego niezależna prasa przemilcz pewne tematy -w trosce o zdrowie mieszkańca i dobre samopoczucie władzy .

    5 2 Cytuj
  • 19 lip 2014
    basiek napisał/a:

    ponawiasz sprawę bo już była na forum i mały odzew był.po drugie mam wrażenie że jednym z przegranych jesteś właśnie ty.

    1 3 Cytuj
  • 19 lip 2014

    W Gazecie jest na pierwszej stronie zdjęcia władz, opis ich działań :np. ognisko na Suchej Polanie, zebranie strażackie, zawody strażackie, koło gospodyń wiejskich,
    a na kolejnych mogły by być zapowiedzi, plotki, nekrologi i informacje o zmarłych i komu się urodziło.
    Następnie ogłoszenia parafialne, relacja z wycieczki na Kudłacze,
    i reklama.
    Reklamie poświęcił bym najwięcej miejsca, bo to prawdziwe życie miasta, ludzie płacą i mają:
    tu fryzjer przedłuża włosy, tam dziewczyna stoi na przystanku, tu i tu radny przyjmuje strony, tam odbywa się koncert, tu jest dobra knajpa, a ta kapela świetni gra i przeniósłbym jeszcze do reklamy stronę pierwszą i drugą Gazety- tu jest zebranie strażackie i będzie poseł, tam będzie ognisko i będą radni itd.

    2 Cytuj
  • Samanta Rigerr 19 lip 2014

    Przydało by się w mieście lokalne radio albo jeszcze lepiej TV, gazet to już raczej się nie kupuje, no może starsze osoby. Gdyby powstały takie media ,mogły by na bieżąco informować co się dzieje w mieście. Może ktoś się tym zainteresuje ,postara się o koncesję i będzie robił biznes. Brakuje czegoś takiego.....

    4 3 Cytuj
  • mirek@ 19 lip 2014
    carna napisał/a:

    Przydało by się w mieście lokalne radio albo jeszcze lepiej TV, gazet to już raczej się nie kupuje, no może starsze osoby. Gdyby powstały takie media ,mogły by na bieżąco informować co się dzieje w mieście. Może ktoś się tym zainteresuje ,postara się o koncesję i będzie robił biznes. Brakuje czegoś takiego.....

    za maly rynek a takie media jak radio i tv musza nadawac nieustannie... mi sie wydaje ze gazeta myslenicka ma dobra marke ale nie wykorzystuje swojego potencjalu, nie podejmuje trudnych tematow, chociaz ostatnio to oni napisali i tonacym dalinie jako pierwsi i musze przyznac ze czytalem wczoraj z zainteresowaniem

    1 3 Cytuj
  • 19 lip 2014
    mirekm napisał/a:

    za maly rynek a takie media jak radio i tv musza nadawac nieustannie... mi sie wydaje ze gazeta myslenicka ma dobra marke ale nie wykorzystuje swojego potencjalu, nie podejmuje trudnych tematow, chociaz ostatnio to oni napisali i tonacym dalinie jako pierwsi i musze przyznac ze czytalem wczoraj z zainteresowaniem

    GM ma dobrą markę jak Trybuna Ludu czy Rude Prawo a telewizja istnieje i robi jak GM głównie laurki i trudno i się dziwić.Niezależność to kosztowny sport na którego w Polsce mało kogo stać.Tak naprawdę lubię oglądać na TV Historia stare dzienniki i porównywać -tamta propaganda to był pikuś w stosunku do aktualnego s*****...nia mediów.W miejscowościach gdzie jest opozycja są media ktore czasami podadzą coś interesującego ale u nas jak na Kubie wszyscy z przewodnią siłą więc opozycja niepotrzebna.

    3 1 Cytuj
  • mirek@ 19 lip 2014
    krowka123 napisał/a:

    GM ma dobrą markę jak Trybuna Ludu czy Rude Prawo a telewizja istnieje i robi jak GM głównie laurki i trudno i się dziwić.Niezależność to kosztowny sport na którego w Polsce mało kogo stać.Tak naprawdę lubię oglądać na TV Historia stare dzienniki i porównywać -tamta propaganda to był pikuś w stosunku do aktualnego s*****...nia mediów.W miejscowościach gdzie jest opozycja są media ktore czasami podadzą coś interesującego ale u nas jak na Kubie wszyscy z przewodnią siłą więc opozycja niepotrzebna.

    ok moze nie wyrazilem sie zbyt precyzyjnie - ma mocna marke z potencjalem, ale nie jest odpowiednio wykorzystywana.

    co do opozycji - to rowniez ciekawy temat. przed ostatnimi wyborami byla bardzo mocna i nie dawala o sobie zapomniec. zasiadla w radzie miasta i... sluch po niej zaginal, wiec twoja teoria dotyczaca opozycji wykracza poza sfere mediow. takie to mamy spoleczenstwo...

    2 3 Cytuj
  • Samanta Rigerr 19 lip 2014
    krowka123 napisał/a:

    a telewizja istnieje i robi jak GM głównie laurki i trudno i się dziwić.

    TV istnieje,chyba nie masz na myśli filmów które wrzuca na YouTube Jarosław Chęć z tygodniowym opóźnieniem ?
    Mało tego na każdym filmie wywiad z burmistrzem,starostą, albo wójtem. Pan Jarek pokazuje włodarzy i tylko przy okazji coś co się gdzieś kiedyś,podkreślam kiedyś wydarzyło. Widziałam kilka Jego filmów, nie pamiętam o czym ,wiem że to miała być relacja z jakiejś uroczystości, no i była prawie cały filmik wypowiadał się jakiś ważny ,który chciał zabłysnąć.

    7 1 Cytuj
  • 19 lip 2014
    carna napisał/a:

    Przydało by się w mieście lokalne radio albo jeszcze lepiej TV, .....

    carna napisał/a:

    Mało tego na każdym filmie wywiad z burmistrzem,starostą, albo wójtem. Pan Jarek pokazuje włodarzy i tylko przy okazji coś co się gdzieś kiedyś,podkreślam kiedyś wydarzyło. Widziałam kilka Jego filmów, nie pamiętam o czym ,wiem że to miała być relacja z jakiejś uroczystości, no i była prawie cały filmik wypowiadał się jakiś ważny ,który chciał zabłysnąć.

    Radio widzę.
    Telewizji nie, bo czym miała by wypełnić nawet tylko godzinny program dziennie?
    No chyba, że transmisja na żywo z restauracji i z wesel, budowy kładki (żart), no bo sami się zastanówcie czym wypełnić codzienny godzinny program?

    4 3 Cytuj
  • 20 lip 2014

    Bono chociażby czytaniem naszej dyskusji?

    3 Cytuj
  • 20 lip 2014
    krowka123 napisał/a:

    Bono chociażby czytaniem naszej dyskusji?

    Do czytania jest radio. No chyba, że chcesz się ujawnić na wizji?

    2 Cytuj
  • 20 lip 2014
    basiek napisał/a:

    ponawiasz sprawę bo już była na forum i mały odzew był.po drugie mam wrażenie że jednym z przegranych jesteś właśnie ty.

    Obawiam się, że Pani <basiek> nie zrozumiała problemu. Jego istotą nie jest dobry ranking na forum, ale przegrana tysięcy mieszkańców "slumsów", bezsilnych wobec od lat źle pracujących organów spółdzielni Zorza. Same Apele obnażają jedynie kulisy sprawowania władzy, która z demokracją ma niewiele wspólnego

    4 4 Cytuj
  • 2 sie 2014

    Czy wie ktoś coś więcej na temat mającej powstać TV Myślenice ?
    http://www.tvmyslenice.vgh.pl

    3 3 Cytuj
  • 4 sie 2014
    mkopernik napisał/a:

    Czy wie ktoś coś więcej na temat mającej powstać TV Myślenice ?
    http://www.tvmyslenice.vgh.pl

    HE he he dobre He he.
    Brawo. Jeśli ta ich strona zrobiona na stronie za free na serwerze za free polegająca na kopiuj / wklej , warunków uzyskania koncesji na nadawanie tv naziemnej, zrobienia filmiku "reklamowego" wątpliwej jakości jest początkiem działalności to powodzenia życzę.
    Szkoda złudzeń.

    4 5 Cytuj
  • 4 sie 2014

    He he... dobre...Szkoda że font z logo nie ma polskich znaków... i co za profesjonalizm...
    A tak na poważnie - zero konkretów, tylko puste hasła... no bo przecież jakie filmy? Jaka rozrywka? ehhh...

    5 5 Cytuj
  • Samanta Rigerr 5 sie 2014

    A ja się cieszę że będziemy mieć lokalną telewizję. Jaka będzie to się okaże,

    3 4 Cytuj
  • 6 sie 2014

    Krytykowano mnie kiedyś gdy napisałam że o ważnych lokalnych sprawach muszę dowiadywać się z ogólnopolskich mediów i kolejny kamyczek do tego ogródka-we wszystkich mediach od samego rana temat kataklizmu który nawiedził niektóre rejony powiatu myślenickiego,telewizje wysłały swoje ekipy a lokalny portal wrzuca wiadomość dnia o budowie boisk przy szkołach.Żyjemy w dwóch różnych światach czy to chodzi o inny powiat?

    8 1 Cytuj
  • 6 sie 2014

    @krowka123
    Redakcja jeśli Ci odpisze, to przekaz będzie mniej więcej taki "Miasto info to portal społecznościowy, chcesz to napisz sam/a".

    Ja zaglądam tu coraz rzadziej - często polityczne laurki bez komentarza drugiej storny - wyborców/mieszkańców, sportu nie czytam prawie w ogóle - bo tam też tylko autolaurki. Niestety tutaj nie ma dziennikarstwa więc trudno mieć pretensje o newsy typu "boisko". Oczywiście chcę zastrzec - że niektórzy społecznicy rzetelnie przygotowują się do tekstów i nie chcę tutaj uogólniać, pretensje mam cały czas głownie do redakcji że puszcza wszystko jak leci, a sama nie wiele robi... a reklamy się ładnie wyświetlają.

    3 2 Cytuj
  • mirek@ 6 sie 2014
    userman napisał/a:

    @krowka123
    Redakcja jeśli Ci odpisze, to przekaz będzie mniej więcej taki "Miasto info to portal społecznościowy, chcesz to napisz sam/a".

    Ja zaglądam tu coraz rzadziej - często polityczne laurki bez komentarza drugiej storny - wyborców/mieszkańców, sportu nie czytam prawie w ogóle - bo tam też tylko autolaurki. Niestety tutaj nie ma dziennikarstwa więc trudno mieć pretensje o newsy typu "boisko". Oczywiście chcę zastrzec - że niektórzy społecznicy rzetelnie przygotowują się do tekstów i nie chcę tutaj uogólniać, pretensje mam cały czas głownie do redakcji że puszcza wszystko jak leci, a sama nie wiele robi... a reklamy się ładnie wyświetlają.

    A mi sie wydaje ze internet was rozpiescil: chcecie wszystko od razu najlepiej na zywo i z kazdego zakatka swiata, nie zapominajcie ze mieszkamy w malym miasteczku i ciezko porownywac predkosc reakcji lokalnych serwisow z ogolnopolskimi (http://miasto-info.pl/myslenice/9632,nawalnice-w-malopolsce-ulewa-nie-oszczedzila-powiatu-myslenickiego.html ).

    Kiedy powodz byla w myslenicach i miasto-info ostrzegalo o zblizajacych sie ulewach tez nie brakowalo hejterow i tez mi sie dostalo w komentarzach kiedy pisalem ze moze byc powodz... a jednak tylko tu na biezaco pisali o zagrozeniu http://miasto-info.pl/myslenice/9425,wielka-woda-2014-wspolnie-tworzymy-raport-powodziowy-z-powiatu.html ... w sumie to ludziom nigdy nie dogodzisz, zawsze sie znajdzie ktos komu nie pasuje... narzekactwo to przeciez nasza narodowa cecha :)

    1 4 Cytuj
  • 6 sie 2014

    Prawdziwa cnota krytyk się nie boi a userman post wcześniej przewidział treść odpowiedzi-prorok to cy jaki insy skurcybyk jak powiedział kiedyś baca?Media ogólnopolskie z początku polegały tylko i wyłącznie na lokalnych informatorach a dopiero później posłały swoje ekipy ,główne informacje czerpali od osób związanych z limanowskim portalem który pokazał że można szybko reagować proszę zobaczyć jak działa konkurencja,nie tylko laurki ale i bieżące informacje
    http://www.limanowa.in/
    Ostatnie zdanie zwala z nóg
    "w sumie to ludziom nigdy nie dogodzisz, zawsze sie znajdzie ktos komu nie pasuje... narzekactwo to przeciez nasza narodowa cecha :)"
    od dogadzania ludziom są inne zawody i agencje zwane towarzyskimi:) :)

    4 2 Cytuj
  • 30 paź 2014

    W ostatnim numerze Gazety Myślenickiej z dnia 30 października 2014 roku Pan Starosta Powiedział, że Starostwo Powiatowe w Myślenicach nie obciąża obywateli jeśli chodzi o koszty administracji i że Powiat jest na 15 miejscu w skali kraju pod tym względem. Nie wytłumaczył jednak skąd się to bierze, skoro zarówno Pan Starosta, jak i wice Starosta i Pani Skarbnik maja maksymalne stawki zarobków w określonej skali na swoich stanowiskach. Bierze się to stąd, że pracownicy z wyższym wykształceniem zarabiają 1600-1700zł brutto a po 5-8 latach są wstanie osiągnąć nawet 2300zł brutto, czyli tyle ile w biedronce po roku pracy :). Myślę że w przypadku kiełbasy wyborczej powinien o tym wspomnieć ciekawe dlaczego zapomniał.
    życzliwy myśleniczanin

    5 3 Cytuj
  • 30 paź 2014

    Temat dotyczy mediów ale jako że o Staroście i jego przechwałkach to mam pytanie-może Starosta pochwali się jak przestrzega wyrok Trybunału Konstytucyjnego i ilu mieszkańcom zwrócono niesłusznie pobrane pieniądze za Kartę Pojazdu???W odpowiedziach które przesyłano można było zrozumieć z tego urzędniczego bełkotu że można ich pocałować w ....To jak zwracacie czy nie zrabowane pieniążki?

    5 3 Cytuj
  • 9 lip 2016

    "Czasami człowiek musi inaczej się udusi..." - tymi słowami z tekstu piosenki Jerzego Stuhra rozpocznę ten mój wpis, ponieważ to pierwszy mój wpis na tym zacnym forum.

    Od kilku ładnych lat śledzę myślenickie media, począwszy od Gazety Myślenickiej, poprzez inne pisma typu SEDNO, aż do bardzo aktywnych ostatnio mediów tj. MYŚLENICKA TELEWIZJA ITV oraz ten portal tj. MIASTO INFO.
    Przez dłuższy czas swojego bytu na rynku mediów, każde z z nich było konstruktywną i pełną ciekawych informacji platformą, w której to można było przeczytać bądź obejrzeć gro wiadomości z naszego miasta i regionu.

    Niestety to co z lokalnymi mediami dzieje się ostatnio, jest czymś niewytłumaczalnym. Bo mogę zrozumieć, że obecna władza zrobiła sobie tubę propagandową z telewizji państwowej TVP, bo niestety takie są prawa rządzących. Ale to jak bardzo w stronę PiS-u skręciły myślenickie media jest dla mnie czymś porażającym !!!

    Nie będę ukrywał, że drażnią mnie wszystkie partie jakie są obecnie w Sejmie, bo czy to PIS,PO, N, Kukiz15 czy też PSL, to każda z nich patrzy na siebie i swoich, a nie na nas - szaraczków. Ale nie o tych na górze, chciałem dalej pisać...
    Tym bardziej właśnie od lokalnych mediów każdy z nas oczekiwałby niezależności, prawdy i czystego obiektywizmu w przekazywaniu informacji.
    To samo ma się z wywiadami jakie te nasze lokalne media przeprowadzają, bo oto każdy z nas chciałby przeczytać, czy też obejrzeć interesujące rozmowy z ciekawymi ludźmi, ale z ludźmi o różnych poglądach na świat oraz z ludźmi o różnych poglądach politycznych !
    A TYMCZASEM CO według mojej skromnej osoby stało się z naszymi MEDIAMI ?!

    GAZETA MYŚLENICKA - chyba najmniej partyjne pismo, ale to tuba propagandowa obecnych władz lokalnych. Trzeba uczciwie przyznać, że trafi się czasem jakiś porządny artykuł z historii Myślenic, ale reszta to informacje o przetargach UMiG i artykuły pochwalne dla Burmistrza, Radnych Miasta i Gminy i Radnych Powiatu.

    SEDNO - tutaj żal serce ściska, bo kiedyś to była bardzo dobra gazeta, która była alternatywą dla Gazety Myślenickiej. To gazeta w której celnie punktowano wpadki lokalnych władz, a pisały o tym osoby naprawdę inteligentne. NIESTETY !!! Dzisiaj to gazeta pochwalna Prawa i Sprawiedliwości !!! Nieobiektywnie krytykuje wszystko i wszystkich, którzy mają odmienne zdanie niż poseł Szlachetka. A co najgorsze to 90% artykułów stanowią pieśni pochwalne dla PiSu, dla władz PiSu w Pcimiu itd...

    TELEWIZJA MYŚLENICKA ITV - medium które budziło moje największe nadzieje na obiektywizm i niezależność polityczną i takim przez dłuższy czas było. Bardzo kibicowałem młodej ekipie, której to w naszym regionie udało się stworzyć coś bardzo fajnego, co pozwoliło na to by być blisko wszystkich lokalnych wydarzeń. NIESTETY !!! To co dobre trwało do czasu... Bo oto od kilku miesięcy ITV zamieszcza cykl wywiadów z "ciekawymi"osobami z naszego regionu. Jak najbardziej zrozumiałe są wywiady z najważniejszymi w naszym mieście i powiecie tj. panem Burmistrzem, czy też panem Starostą, ale już w dalszej perspektywie zapraszano głownie osoby o prawicowych środowisk PiS-u tj. pan Poseł Szlachetka PiS, pan były Wójt Pcimia Obajtek PiS, czy też następca wójta Pcimia pan Hajduk ( z ramienia PiS), który w w/w wywiadzie spektakularnie rozpoczął swoją kampanię wyborczą na Wójta Pcimia...
    Dla równowagi raz zaproszono byłego senatora PO pana Bisztygę, ale to i tak dalekie od równowagi politycznej jaką powinny zachować lokalne media.
    Ratują sytuację wywiady z ludźmi ciekawymi : panem Piotrem Gofroniem, czy też to z dyrektorem naszego szpitala, czy też spotkanie z panem Szewczykiem.
    Natomiast zupełną katastrofą jak dla mnie jest ostatni - dzisiejszy - raczej sponsorowany wywiad z jednym z lokalnych przedsiębiorców, który był czystą formą reklamy deweloperskiej.

    MIASTO INFO - tutaj raczej nie będę się przyczepiał, bo portal mimo tego, że emituje lekko prawicowe wywiady właśnie ITV, to sam w sobie jest najbardziej niezależnym medium w naszym mieście i regionie. Sam fakt, że ten mój wpis nie zniknie, pokazuje to, że tutaj każdy niezależnie od poglądów może wyrazić swoją opinię. Dodatkowo artykuły z życia miasta i gminy pokazują w sposób piękny naszą lokalną kulturę i nie robią tego poprzez pryzmat nadmiernego zachwalania lokalnych włodarzy. Brawo !!!

    Puentując ten mój długawy wpis, pragnę wyrazić nadzieję, że wszystkie nasze lokalne media obiorą w końcu prawidłowy - niezależny i obiektywny kurs.

    Bynajmniej nie piszę tutaj o tym, żeby ludzi związanych z PiS-em czy też Urzędem Miasta, nie zapraszać do wywiadów czy też artykułów. NIE !!!
    Tam też jest cała masa mądrych i ciekawych osób, o których przeczytać czy też obejrzeć z nimi wywiad będzie wielką przyjemnością.
    Ale proszę by nie było nadmiaru jednej ze stron debaty publicznej !!! Pewnie są inne osoby w naszej gminie związane np. z PO czy też innym ugrupowaniami politycznymi, których nie musimy kochać, ale mają wiele ciekawego do powiedzenia, a to już sprawi, że zachowamy tę równowagę o której to pozwoliłem sobie tutaj wyżej napisać.

    NIECH CHOCIAŻ LOKALNE MEDIA, BĘDĄ TYMI WOLNYMI MEDIAMI :)

    27 13 Cytuj
  • 9 lip 2016

    wladze poszczegolnych gmin w powiecie myslenickim sa pod propaganda Pisu....od Sulkowic poczawszy ..wiec i media rowniez...

    7 13 Cytuj

Odpowiedz