Forum » Myślenice

PIT 2015 ROZLICZANIE I CZEKANIE NA ZWROT

  • Magdalena 13 mar 2015

    Od Listopada 2011. I od tamtej pory byłam rozliczana i tak na 1 dziecko bo siostra stwierdziła ze nawet jak będzie wpisywać drugie to nie dostane nic więcej bo nie mialam wystarczających dochodów

    2 Cytuj
  • 13 mar 2015

    ok napisze jak sie cos dowiem

    1 Cytuj
  • 13 mar 2015

    u mnie tez pracuje tylko maz tez ma minimalne wynagrodzenie od zeszlego roku ma 2 dziecko i w tym roku ksiegowa ju zrobila ulge na 2 i mam zwrot wiekszy o ponad 1000 niz w zeszlym roku

    1 1 Cytuj
  • Magdalena 13 mar 2015

    Ja mam rente po mamie i w tamtym roku też zaczęłam pracować pod koniec roku + inwentaryzacje i w tym roku wyszło mi na 2 synów 2500zł...

    2 Cytuj
  • 13 mar 2015
    renaw napisał/a:

    Nie wiem co Wy za głupoty tu wypisujecie z tą ilością dzieci? Co to kogo , a zwłaszcza urzędników w US interesuje ile kto ma dzieci? Zwroty wysyłają jak leci i w zależności czy mają pieniądze.

    U mnie PIT wysłany 24.02.- zwrot na konto 12.03. - 1 dziecko - chyba tragedii nie ma.

    Ja też:)

    2 Cytuj
  • 13 mar 2015
    madziulka23 napisał/a:

    Od Listopada 2011. I od tamtej pory byłam rozliczana i tak na 1 dziecko bo siostra stwierdziła ze nawet jak będzie wpisywać drugie to nie dostane nic więcej bo nie mialam wystarczających dochodów

    zrobiła cie w błot

    2 Cytuj
  • Magdalena 13 mar 2015

    tzn??

    1 Cytuj
  • 13 mar 2015
    madziulka23 napisał/a:

    tzn??

    należy sie na oby dwoje dzieci zwrot......

    2 Cytuj
  • Magdalena 13 mar 2015

    Ona twierdziła że to nie byłoby różnicy czy poda jedno czy 2 dzieci dostane ta sama kwote czyli w ubiegłym roku mimo iż 2 synów mam podała że jest tylko jeden i dostałam chyba coś ok 900 zł. I nawet jeżeli zglosiłaby 2 synów dostalabym i tak 900zł a nie więcej..

    1 Cytuj
  • 13 mar 2015

    Na pewno madziulka23 (http://www.pit.pl/ulga-prorodzinna/ ) poczytaj sobie, dostałabyś więcej, zgłaszając dwoje dzieci. Ja w tym roku na jedno będe mieć 1700zł, ale koleżanka w zeszłym roku składała za jeno i miała coś około 1500 w tym roku za dwoje i juz dostała ponad 2000;)
    W końcu po to są te ulgi na kazde dziecko.

    3 1 Cytuj
  • 13 mar 2015

    Pierwsze dziecko
    92,67 zł/mc
    1112,04 zł/rok
    Drugie dziecko
    92,67 zł/mc
    1112,04 zł/rok

    1 Cytuj
  • Magdalena 13 mar 2015

    O proszę... I nie liczy się mały dochód i to że małe składki od męża były odprowadzane? Ja tylko piszę co moja siostra mi mówiła... Szok normalnie... W tym roku mi wyszło 2598zł na oboje już.. Ale mnie w bambuko zrobiła normalnie jej wypomne

    1 Cytuj
  • Andrzej 13 mar 2015

    Twoja siostra dobrze mówiła. Jeśli za jedno dziecko miałaś zwrot 900 PLN, to nie dostałabyś ani grosza więcej, nawet, jakbyś rozliczyła 3 dzieci. Nie wiedziałem o zwrocie przytoczonym przez @dzuibek02, ale z podlinkowanego wpisu wynika, że jest ona dopiero od zeznania za 2014 rok (czyli obecne zeznania) i trzeba dodatkowo jakiś PIT/UZ wypełnić, aby był zwrot. Zwrot ten też nie musi być być równy uldze za 2 dzieci, wszystko zależy, jak dużo zarobiliśmy (jeśli składki + podatek będą poniżej przysługującej ulgi, to dostaniemy zwrot tylko do wysokości tychże zapłaconych składek i podatku, nie więcej).

    Dobrze tłumaczy to przykład zawarty w podlinkowanym artykule (pozwolę sobie zacytować):
    [cytat]
    Przykład

    Państwo Kowalscy osiągnęli łącznie dochód w kwocie 20.000 zł, a podatek wyniósł 2000 (po odliczeniu już składek na ubezpieczenie zdrowotne) i posiadają 3 dzieci.

    Podatek do zapłaty jest znacznie niższy niż kwota przysługującej im ulgi z tytułu wychowywania dzieci. W zeznaniu za 2013 r. nadwyżka ulgi ponad wartość podatku do zapłaty przepadała (1892,2 zł). W zeznaniu za 2014 nie dość że kwota ulgi na trzecie dziecko została podwyższona, to jeszcze niewykorzystaną kwotę urząd skarbowy na wniosek zwróci Kowalskim (dodatkowe 2224,12 zł).

    Wniosek o zwrot dotyczyć będzie okresu od 2014 r. Nie ma natomiast możliwości składania wniosku wstecz, i korygowania zeznań podatkowych za lata wcześniejsze. Nie ma również możliwości przenoszenia niewykorzystanej kwoty ulgi z lat wcześniejszych do obecnej deklaracji podatkowej i składania wniosku o zwrot.

    Wniosek o zwrot niewykorzystanej kwoty ulgi na dziecko dotyczyć może wyłącznie kwoty, która nie przekracza sumy:

    składek ZUS (rozliczanych przez podatnika w zeznaniu podatkowym),
    składek zdrowotnych (rozliczanych przez podatnika w zeznaniu podatkowym).

    Jeżeli podatnik nie płąci składek ZUS lub zdrowotnych, lub też nie są one pobierane przez płatnika – zwrot ulgi nie będzie możliwy.
    [/cytat]

    1 1 Cytuj
  • 13 mar 2015

    ja tam nie dostałam za rok 2013 nie dostałam tej ulgi bo nie przysułgiwała nam a po zmianach na rok 2014 dostałam i to na 3 dzieci pełny zwrot przeszło 42200 z groszami...........

    1 4 Cytuj
  • 13 mar 2015

    http://www.pit.pl/ulga-prorodzinna/ A TU JEST PEŁNA INFORMACJA.....................

    1 Cytuj
  • Magdalena 13 mar 2015

    No to jednak okej... Ale nic by się nie stało jakby wpisywala to drugie dziecko nie? Teraz będę miała jakiś problem ze strony US że dopiero teraz jest wpisane to 2 dziecko?

    1 Cytuj
  • 13 mar 2015
    justyna37 napisał/a:

    ja tam nie dostałam za rok 2013 nie dostałam tej ulgi bo nie przysułgiwała nam a po zmianach na rok 2014 dostałam i to na 3 dzieci pełny zwrot przeszło 42200 z groszami...........

    ILE????? Noo, to Cię ładnie dofinansowali :D

    3 2 Cytuj
  • Andrzej 14 mar 2015
    madziulka23 napisał/a:

    No to jednak okej... Ale nic by się nie stało jakby wpisywala to drugie dziecko nie? Teraz będę miała jakiś problem ze strony US że dopiero teraz jest wpisane to 2 dziecko?

    Nie, nie będziesz miała żadnych problemów. Najwyżej każą Ci przyjść do US z aktami urodzenia dzieci. Żadne nieprzyjemności Ci nie grożą.

    2 1 Cytuj
  • Magdalena 14 mar 2015

    No to ulga :) Kamień z serca :) Dzięki za pomoc

    1 Cytuj
  • 15 mar 2015

    ja dostałam kaske po tygodniu ponad na konto a rozliczałam w połowie lutego

    1 1 Cytuj
  • 16 mar 2015

    Ja wysłałam 23.02 ale do tej pory jeszcze nie dostałam.

    2 Cytuj
  • 16 mar 2015
    Dora_z napisał/a:

    Ja złożyłam 28.02 przez internet i cisza w eterze :) Też liczę na to że lada moment będą.

    czy dostałaś juz zwrot?

    Cytuj
  • 16 mar 2015

    Ja rozliczalam 27 lutego przez internet i jeszcze nie dostalam zwrotu.

    Cytuj
  • 16 mar 2015

    a Ty kasiczka2140 dostalas juz zwrot?

    Cytuj
  • 16 mar 2015
    kasiczka2140 napisał/a:

    czy dostałaś juz zwrot?

    Jeszcze nie. Myślę że będzie dopiero po 20 :/

    1 Cytuj

Odpowiedz