Forum » Myślenice

Oficjalnie, przestępstwo - ceny wody

  • 7 wrz 2015

    to tylko wierzchołek góry lodowej jak to mawiają, ciekawiej by było gdyby NIK zbadał zasadność modernizacji sieci wodociągowych w praktycznie niezaludnionych miejscach, które MZWiK robiło na kredyt a odbija w cenie wody

    15 3 Cytuj
  • 9 wrz 2015

    0,03 zł – taki jest koszt nieprawidłowości MZWiK na 1 m3 wody. Jest to napisane na str. 5 dokumentu wymienionego w dole artykułu: http://forum.miasto-info.pl/myslenice/4725,oficjalnie-przestepstwo-ceny-wody,2.html . Stwierdzenie nieprawidłowości jest faktem, ale nadanie mu wyolbrzymionej rangi to już nadużycie służące wprowadzaniu ludzi w błąd. Kto nie doczytał wskazanego w artykule dokumentu może niesłusznie wyobrażać sobie, że od jutra cena wody spadnie o 2 zł, 3 zł a może nawet 5 zł. - Nic bardziej mylnego.
    Nasuwa się też pytanie, czy sprawa tych „wielkich” nieprawidłowości jest w ogóle warta uwagi i głębszej dyskusji nie od strony ceny wody, ale samej formy nadużyć. Przecież MZWiK nie ukradło źle wydanych pieniędzy, lecz głównie przeznaczyło je na cele oświatowo-informacyjne (konkurs, piknik oświatowy, informacje w prasie, banery).
    I żeby było jasne. Nie jest moim celem bronienie prezesa, burmistrza, czy radnych, tak chętnie atakowanych na tym forum. Tu idzie o zwyczajnie rozumianą uczciwość. O to, że całe zamieszanie wokół ceny wody niczemu dobremu nie służy. Może jedynie skutecznie odwracać uwagę od spraw ważnych, gdzie naprawdę można zaoszczędzić duże pieniądze. Wystarczy przespacerować się po osiedlu Tysiąclecia II, popatrzeć na spartaczone, świeżo remontowane balkony, obskurne bloki i zapytać, czy ten rejon ma gospodarza? - Od pytania tego nie powinni odwracać się mieszkańcy niezwiązani z ZORZĄ. Wszystkim powinno zależeć na schludnym wyglądzie naszego miasta.

    7 11 Cytuj
  • 9 wrz 2015

    tadeusz750 dla Ciebie kwota 87 573,94 zł to niby nic? Następnym razem podniosą cenę o 1 zł i co tydzień będzie piknik to też będzie dobrze? Ja mam płacić za dostawę wody, a nie za wybujałe fantazje zarządu MZWiK.

    MZWiK bezprawnie pobrało od nas pieniądze, to jest samowola czy okradanie klientów?
    Czy zarząd dla mieszkańców jest wiarygodny czy nie?
    Czy zarząd powinien stracić stanowisko czy nie?

    14 5 Cytuj
  • 9 wrz 2015

    Stwierdzasz to na podstawie słowa "MOGŁO" czy powtarzasz jak papuga za GASCAN-em?

    4 10 Cytuj
  • Andrzej 10 wrz 2015
    bill napisał/a:

    Stwierdzasz to na podstawie słowa "MOGŁO" czy powtarzasz jak papuga za GASCAN-em?

    Mogło, czy nie mogło, czytaj stanowisko UOKiKu:

    [cytat]
    Jednocześnie Prezes UOKiK przyjął zobowiązanie MZWiK do podjęcia działań zmierzających do zaniechania ww. praktyki i usunięcia jej skutków, poprzez:
    - zaprzestanie (począwszy od taryfy wchodzącej w życie z dniem 26.04.2015 r.) ustalania niezbędnych przychodów w ww. sposób;
    - usunięcie skutków ww. nieprawidłowych działań poprzez pomniejszenie niezbędnych przychodów będących podstawą do ustalania taryfowych cen i stawek opłat o kwotę 87 573,94 zł.
    Z powyższego wynika, że klienci MZWiK otrzymają rekompensatę skutków działań tej spółki w postaci cen i stawek opłat taryfowych obliczonych na podstawie niezbędnych przychodów pomniejszonych o ww. koszty reprezentacji i reklamy.

    Z upoważnienia Dyrektora Delegatury UOKiK w Krakowie
    [/cytat]

    Skoro tylko mogło, a nie zaistniało, to czemu prezes zobowiązał się do naprawienia wyrządzonej szkody?
    Ot, taki altruista, podarował klientom ponad 87 tys.? Przecież działa na szkodę spółki.

    11 3 Cytuj
  • 10 wrz 2015
    aaa napisał/a:

    tadeusz750 dla Ciebie kwota 87 573,94 zł to niby nic? Następnym razem podniosą cenę o 1 zł i co tydzień będzie piknik to też będzie dobrze? Ja mam płacić za dostawę wody, a nie za wybujałe fantazje zarządu MZWiK.

    MZWiK bezprawnie pobrało od nas pieniądze, to jest samowola czy okradanie klientów?
    Czy zarząd dla mieszkańców jest wiarygodny czy nie?
    Czy zarząd powinien stracić stanowisko czy nie?

    Czytaj uważniej a może zauważysz, że namawiam do racjonalnego myślenia. Apelowałbym nawet, by nie uprawiać hipokryzji.
    1)Przyjmijmy, że gospodarstwo domowe zużywa w miesiącu +/- 15 m3 wody. Łatwo policzyć, że straty z powodu "nadużyć" MZWiK wynoszą 15x0,03=0,45zł, czyli mniej niż wartość połowy papierosa, którego w 10 minut w mojej obecności wypalił jeden z oburzonych na MZWiK,
    2) Jeśli kontrola dopatrzyła się nieprawidłowości w stawce 0,03 zł na m3 wody można domniemać, że innych nieprawidłowości już nie ma, co należałoby uznać za optymistyczne,
    3) 50 zł za m3 grzanej wody płaci mieszkaniec osiedla Tysiąclecia II, czyli o 24 zł więcej niż w jednej ze wspólnot. Przy około 4 m3 miesięcznego zużycia daje to 96 zł straty, czyli 213 razy więcej w stosunku do "marnotrawstwa" MZWiK. Jeśli ten sam mieszkaniec milczy w sprawach niegospodarności Zorzy a "drze gębę" na prezesa MZWiK lub burmistrza, to ja się pytam, do której części ciała spłynął mu rozum? - Bo w głowie na pewno go nie ma.
    4) Koszt wody podyktowany jest głównie wartością amortyzacji kanalizacji. Tych kosztów cofnąć się nie da. Skoro nie ma odwrotu i płacić trzeba, po co jątrzyć rozgrzebując temat? - Nie widzę sensu

    6 12 Cytuj
  • 10 wrz 2015

    tadeusz chociaż jedna mądra wypowiedź na tym forum, bo jak do tej pory to sama propaganda i bicie piany.

    3 10 Cytuj
  • 10 wrz 2015

    tadeusz750 jak widać jest was już dwóch od oczyszczania z zarzutów bezprawnego działania MZWiK. Nie mieszkam na osiedlu i sprawa mnie nie dotyczy. Jestem odbiorcą wody z MZWiK i na ten temat się wypowiadam.
    Jak jesteśmy traktowani przez MZWiK to można na forum poczytać, a osoba która kieruje tą spółką wypowiada się w innym temacie oto przykład (myślę, że dotyczy to tadeusz750), SEDNO str 5;

    http://sedno.myslenice.org.pl/pdf/sedno-2014-02.pdf

    W artykule Sedna widać jak punkt widzenia jest uzależniony od punktu siedzenia.

    9 4 Cytuj
  • 10 wrz 2015

    UOKIK badał i wykazał nieprawidłowości za okres tylko 1 roku. A co z poprzednimi laty??? Można przypuszczać, że było tak samo. A więc kwotę ok. 87 tys. należałoby pomnożyć przez x razy???

    9 4 Cytuj
  • 10 wrz 2015

    [cytat=aaa]tadeusz750 jak widać jest was już dwóch od oczyszczania z zarzutów bezprawnego działania MZWiK. (...)

    1)wyraziłem się jasno - nikogo nie oczyszczam, proszę nie posuwać się do insynuacji
    2)wykazałem, że temat wody przekroczył granice absurdu a TY w swoim zacietrzewieniu nie masz odwagi wycofać się z tego z twarzą. Dalej jątrzysz. Tylko po co?........
    3)Forum nie jest właściwym miejscem do wylewania z siebie wynurzeń.

    7 5 Cytuj
  • 10 wrz 2015

    tekla a gdzie te nieprawidłowości wykazał? I czemu te setki tysięcy rocznie nagle skurczyły się do 3 ........ groszy? A wogóle to dlaczego wszystko inne na zakładzie jest idealne? Czyżby władze MZWiK działały tak dobrze?

    2 9 Cytuj
  • 10 wrz 2015
    tadeusz750 napisał/a:

    3)Forum nie jest właściwym miejscem do wylewania z siebie wynurzeń.

    Ciekawe, Twoje wynurzenia są prawidłowe na Forum, a moje nie?

    Załóż nowy temat na Forum z billem i będziecie pisać sobie o samouwielbieniu bez wynurzeń.
    Drugi temat to Zorza, zbieżność zainteresowań z Urbańskim, tam wylej swoje wynurzenia.

    8 4 Cytuj
  • 10 wrz 2015

    aaa dyskusja z ludźmi pokroju billa nie ma najmniejszego sensu,mózg wyprany w najlepszej marki wybielaczu,ciepła posadka za aportowanie od pana więc szkoda klawiatury.To jego być albo nie być ,będzie dawał głos jak pan każe albo miejsce w azylu.Wiadomo co wybierze.

    8 5 Cytuj
  • 10 wrz 2015

    Do aaa: Wyżej napisano: "Dalej jątrzysz. Tylko po co?........". - Szkoda, że przeszłaś obok tych słów bezrefleksyjnie i proponuję zamknąć tą smutną dyskusję.

    5 6 Cytuj
  • 10 wrz 2015
    tekla napisał/a:

    UOKIK badał i wykazał nieprawidłowości za okres tylko 1 roku. A co z poprzednimi laty??? Można przypuszczać, że było tak samo. A więc kwotę ok. 87 tys. należałoby pomnożyć przez x razy???

    dobre pytanie, ciekawe jak mogło by to wyglądać. Zastanawiam się też jakie były by wyniki kontroli NIK ostatnich inwestycji MZWiK, które robili na kredyt i są nierentowne

    7 3 Cytuj
  • 10 wrz 2015
    xxxxxxx napisał/a:

    proponuję zamknąć tą smutną dyskusję.

    Proponować możesz i tylko tyle możesz.
    Czyli inaczej, o MZWiK cichosza, o Zorzy można jątrzyć.

    7 4 Cytuj
  • 10 wrz 2015

    krówka123 to raczej takie cwaniaczki nie liczący się z nikim tylko ze swoja kliką i tylko dla swojego prywatnego interesu. Oczywiście mierny ale wierny. Zastanawia mnie czego jeszcze tak się boją, że nas atakują. Podobno MZWiK płaci jakieś czynsze czy dzierżawy, ale za co i komu nie znalazłem takiej informacji.

    W wielu spółkach miejskich są bilanse oraz rachunki zysków i strat rocznych podane do publicznej wiadomości na stronach internetowych. Czy może widziałaś gdzieś takie dokumenty w myślenicki spółkach miejskich?
    Oto przykład;
    http://bip.mpwik.krakow.pl/katalog/strona,14.html

    7 2 Cytuj
  • 10 wrz 2015

    Gascan liczyć telefony to ty może umiesz ale nic poza tym. Może oświeć nas dlaczego ostatnie inwestycje MZWiK były nierentowne albo uznam że ty rzeczywiście jesteś niedowartościowanym akwizytorem.
    z aaa szkoda gadać. Małostkowa, tępa i gburowata. Tak jak ktoś napisał - umie tylko jątrzyć i to wszystko na co ją stać. A czynsze to pewnie płacą krasnoludkom albo ufoludkom. Macierewicz ze Szlachetką wyjaśnią to po wyborach.

    3 8 Cytuj
  • 11 wrz 2015

    Dla ignoranta.

    Dziennik Polski wrzesień 2015
    MZWiK
    . W tym roku wydzierżawiamy już całość sieci, nie licząc tej budowanej w ramach rozszerzania projektu, i ponosimy w związku z tym koszty. Obecnie płacimy już ok. 5 mln zł podatku i 5 mln zł czynszu dzierżawnego

    MZWiK przejmie do końca tego roku tę część inwestycji, która była realizowane w ramach rozszerzenia, czyli m.in. nowe sieci w mieście oraz nową Stację Uzdatniania Wody. Koszty MZWIK z tytułu podatku i czynszu, jak mówi prezes, wrosną wtedy o ok. 3 mln zł

    6 1 Cytuj
  • 11 wrz 2015

    Podatki to domena radnych, a nie MZWiK. Radni z PIS-u je podniosą, a potem i tak zwalą winę na kogoś innego.
    A że przez to wzrośnie cena wody to nic, będzie na prezesa. I na tym polega partyjny populizm.
    Z najlepszymi życzeniami dla aaa żeby przejrzała na oczy.

    3 9 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 19 wrz 2015

    http://miasto-info.pl/myslenice/6391,gmina-myslenice-od-maja-spadna-ceny-za-wode-i-scieki.html

    A z innej beczki jak popatrzyłem na przelewy to wychodzi mi że zapłaciłem za wodę i ścieki (500zł na osobę za rok) ponad półtorej razy więcej niż za gaz (kuchenka gazowa w kuchni używana nieekonomicznie plus gazowy podgrzewacz wody użytkowej)

    Tak się zastanawiać zacząłem co jest bardziej opłacalną inwestycją - która by się szybciej zwróciła kolektory słoneczne do podgrzewania wody czy też własna studnia i oczyszczalnia przydomowa?

    6 1 Cytuj
  • Andrzej 20 wrz 2015

    Dobre pytanie. Studnię głębinową już mam, miejsce na oczyszczalnię przed dom!em też. Trzeba przeliczyć to wszystko, ile trzeba czasu na zwrot inwestycji. Z tą oczyszczalnią też nie jest tak różowo, kilku znajomych z pracy posiada takie cudo, podpytam o szczegóły.

    2 Cytuj
  • 20 wrz 2015

    sh_ma 500 zł na rok na osobę to nie tak dużo biorąc pod uwagę że od Dudy dostaniemy po 500 zł co miesiąc na każde dziecko. Chyba że nas ten PIS-owski działacz okłamał.

    4 7 Cytuj
  • 23 sie 2016

    Nie jesteśmy wyjątkiem co wcale nie znaczy że to powód do chwały
    https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-ksztaltowaniu-cen-za-dostarczanie-wody-i-odprowadzanie-sciekow.html
    Cała nadzieja że może kiedyś ktoś weźmie się za te lokalne księstwa.

    4 Cytuj
  • 23 sie 2016

    MZWiK działa jak prywatna firma Urbańskiego za przyzwoleniem Ostrowskiego i jego koleszków.

    „Prawo do bezpiecznej i czystej wody pitnej i urządzeń sanitarnych jest prawem człowieka, niezbędnym do pełnego cieszenia się życiem i korzystania ze wszystkich praw człowieka.” (Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego ONZ z dnia 3 sierpnia 2010r.)

    „Woda nie jest produktem handlowym takim jak każdy inny, ale raczej dziedzictwem, które musi być chronione, bronione i traktowane jako takie.”

    Rozumiem że jeśli woda jest zbyt droga to, gmina łamie rezolucję ONZ? :P

    Czytam ten artykuł, NIK obalił wymówki Ostrowskiego jakoby projekt modernizacji sieci miał być głównym powodem droższych cen.

    Swoją drogą chyba przewidziałem taką kolej rzeczy, w tamtym roku ;) :

    Gascan napisał/a:

    to tylko wierzchołek góry lodowej jak to mawiają, ciekawiej by było gdyby NIK zbadał zasadność modernizacji sieci wodociągowych w praktycznie niezaludnionych miejscach, które MZWiK robiło na kredyt a odbija w cenie wody

    4 Cytuj

Odpowiedz