Forum » Myślenice

Dotacje z PUP na założenie własnej działalności sposobem na bezrobocie?

  • 11 mar 2011

    Mnie panie z PUP po 15 min czekania ( ponieważ spożywały jogurt ), odesłały z wizytówką i poleceniem sprawdzenia wszystkiego w internecie. Kiedyś po prostu nagram taką decydentke i umieszczę to w sieci. Pracują tam osoby nie dla ludzi. Może nie wszystkie ale jednak tak jest.

    Cytuj
  • 12 mar 2011

    Mam pytanko, jak w końcu złożymy wniosek to trzeba rowniez dołaczyć do niego Zaświadczenie dla poręczyciela, czy można pozniej można donieść? Bo takie zaświadczenie jest ważne miesiac, a jeszcze nie wiadomo kiedy bedzie nabor wniosków.

    Cytuj
  • 12 mar 2011

    A wnisoki z tego co mi wiadomo bedzie mozna składac na przełomie marzec kwiecień:) także jescze będziemy musieli sobie jeszcze poczekać...

    Cytuj
  • 12 mar 2011

    Myśle że zaświadczenie dla poręczyciela będzie potrzebne tylko wtedy gdy wniosek o dotacje zostanie pozytywnie rozpatrzony,a do tego etapu wypełniamy tylko rubryke we wniosku z danymi poręczycieli i potwierdzeniem źródła dochodu na kwote 1700zł brutto.

    Cytuj
  • 14 mar 2011

    Czy mógłby ktoś napisać jak wyglądał nabór wniosków w 2010r? Jaki był długi okres oczekiwania na rozpatrzenie wniosków? Ile trwało szkolenie z Małej przedsiębiorczości? I po jakim czasie dostaliście pieniądze?

    Cytuj
  • 15 mar 2011

    Jeśli masz pomysł na założenie własnej działalności gospodarczej w branżach wspierających rozwój regionu dolnośląskiego na EURO 2012 i spełniasz kryteria uczestnictwa w projekcie to możesz starać się o uzyskanie dotacji ze środków unijnych. Polecam skorzystanie ze wsparcia w ramach projektu „Europrzedsiębiorca 45+” , które realizuje Centrum Integracji Społecznej.

    Cytuj
  • 19 mar 2011

    czy tabelki odnośnie kalkulacji kosztów, zwłaszcza ta druga, mają zawierać kwoty za dane rzeczy tak?

    Cytuj
  • 19 mar 2011

    Tak, specyfikacja i harmonogram wydatków w ramach wnioskowanych środków powinien zawierać konkretne kwoty jakie zamierzamy wydać na dane środki urządzenia,maszyny,wyposażenie itp.

    Cytuj
  • 21 mar 2011

    dzięki piter, a pomaga ktoś ogólnie w wypełnianiu wniosków tak żeby nie zawierały one błędów, które mogłyby wyeliminować wniosek?

    Cytuj
  • 19 kwi 2011

    czy dostal juz ktos odpowiedz na zlozony wniosek o dotacje w myslenicach

    Cytuj
  • 19 kwi 2011

    Wy się napalacie na dotacje z PUP a 6.2KL rekrutowany przez nasz MARG składa się do 9 maja. A to dużo lepsza propozycja choć nie każda branża jest ujęta ;)

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Nie, na odpowiedz czeka się miesiąc.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Od dwóch tygodni do miesiąca, zależy od ilości złożonych wniosków :)

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    a czy wie ktos ile osob zlozylo i ile kasy bezrobocie dostalo na rozdysponowanie bo ja zlozylam i sie martwie czy mi przyznadza

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    jest ponad 100 wniosków albo i więcej, w tym roku będzie ciężko żeby wszystkim przyznali dotacje. Pup dostał o połowe mniej kasy niż w tamtym roku.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    A możecie nam powiedzieć jak było w tamtym roku z dotacjami? Bo słyszałam że dostali wszyscy.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Ciekawa sprawa jak to będzie z rozpatrywaniem tych wniosków bo w regulaminie pisze że ma być jakaś komisja od punktacji a później sam dyrektor urzędu ma decydować komu sie należy, a dziś słyszałem od znajomego że jest ponoć w urzędzie od dotacji tylko jeden gość który ma się zajmować wnioskami i na dodatek jest jeszcze na urlopie i dopiero po Świętach ma się wziąć za rozpatrywanie. Chciałbym zweryfikować te informacje,jeśli ktoś coś wie na ten temat bo bardzo mnie interesuje czy nasze wnioski to będzie zwykła loteria uzależniona od jednej osoby,czy może rzetelna praca szanownej komisji i dyrektora urzędu.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Pewne jest to że to będzie komisja oceniać nasze wnioski. I kto dostanie dotacje będzie zależne od punktów i dyrektora.

    Cytuj
  • 21 kwi 2011

    no bardzo jestem ciekawa jak to bedzie ale zyce wszystkim co zlozyli wnioski aby kazdemu przyznali

    Cytuj
  • 21 kwi 2011

    a na jaki przewaznie dzialalnosci skladaliscie wnioski bo ja chcialam sie zajac gastronomia czy ktos zlozyl tez taki wniosek

    Cytuj
  • 21 kwi 2011

    Ja zamierzam otworzyć działalność usługową wychodzącą naprzeciw bieżącym potrzebom rynku motoryzacyjnego w skład której będą wchodziły szybkie naprawy typu Smart Repair,oraz Auto Detailing.

    Cytuj
  • 21 kwi 2011

    @kolo
    jeśli rzeczywiście zamierzasz otwierać działalność o takim profilu to opublikuj jeszcze cały swój biznesplan - konkurencja będzie miała łatwiej ;)

    Cytuj
  • 21 kwi 2011

    powiem ci mechanika samochodowa to oplacalny biznes moj maz wa warsztat samochodowy i niezle mu prosperuje tylko to jest ciezka praca od rana do wieczora prawie go nie widuje

    1 Cytuj
  • 21 kwi 2011

    Nie wystarczy dobry pomysł, trzeba mieć umiejętności i doświadczenie. A także duże szczeście żeby w tym roku dostac dotacje. Mysle że najlepiej będa miec Ci co zamierzają albo coś produkować albo miec jakieś usługi, ponieważ z tego jest najwięcej punktów. Ale nie ma co sie stresować, wszystko zobaczymy z czasem ktod dostanie a kto nie, i wtedy będzie mozna debatować na ten temat:)

    Cytuj
  • 26 kwi 2011

    Już po świętach a odpowiedzi jak nie ma tak nie ma...
    Ta komisja jest nie normalna...
    Mi zależy na czasie bo chcę wiedzieć na czym stoję bo mam już zaklepaną pracę w razie gdybym tej dotacji nie dostał. Wiecie jak długo jeszcze to może potrwać?

    1 Cytuj

Odpowiedz