Forum » Myślenice

Dotacje z PUP na założenie własnej działalności sposobem na bezrobocie?

  • 27 kwi 2011

    no tak robia znami im nie zalezy a nam wrecz przeciwnie kazdemu zalezy na czasie a tu cisza ciekawe jagby tam zadzwonic czy cos powiedza czy byla juz ta komisja czy jak dzwonil ktos tam sie pytac

    Cytuj
  • 27 kwi 2011

    Ta byłem się dzisiaj pytać i lipa, powiedziała mi babka, że jeszcze nie ma decyzji. Żeby się dowiedzieć to mam przyjść z dowodem osobistym po majówce, albo czekać na powiadomienie pocztą. Moim zdaniem szkoda czasu na fatygowanie się i dzwonienie do nich...

    1 Cytuj
  • 27 kwi 2011

    Cierpliwości kochani, z tego co mi wiadomo to wnisoki są już w Krakowie, więc pewnie sobie jeszcze poczekamy.

    Cytuj
  • 27 kwi 2011

    A co nasze wnioski robią w Krakowie ? Czyżby na Małopolske była tylko jedna komisja rozpatrująca wszystkie wnioski z urzędów ? A jeśli już tak jest to dostarczenie wniosków z Myślenic do Krakowa zajęło naszym drogim urzędnikom ponad dwa tygodnie....? nic tylko pogratulować zaangażowania w sprawę, i jeśli takie podejście będzie na wszystkich etapach rozpatrywania, to rzekomy termin miesiąca jaki jest na dostarczenia decyzji z odpowiedzią zostanie gruboooooo przekroczony.

    Cytuj
  • 27 kwi 2011

    mi powiedzieli przed świętami, że od daty końcowej przyjmowania wniosków mają miesiąc czasu na rozpatrzenie (czyli do 11maja) później czekać trzeba na listowną odp. wniosków było podobno ok 250 a otrzyma je 80

    Cytuj
  • 27 kwi 2011

    Niedawno się dowiedziałam że mamy dostać odpowiedz do końca kwietnia, czyli już na dniach. Wiem to z pewnych zródeł. Jak ktoś z Was dostanie dotacje, to możecie się pochwalić na forum. Bo ja szczerze straciłam nadzieje.

    Cytuj
  • 28 kwi 2011

    ja dzwonilam wczoraj na bezrobocie i babka mi powiedziala ze wlasnie trwa komisja wtym czasie rozpatruja czyli w myslenicach wiec nie w krakowie jak ktos napisal yo pewnie listy przyjda po niedzieli czyli decyzja juz zapadla tylko czekac kto dostal a kto nie

    Cytuj
  • 4 maj 2011

    52 punkty, wniosek rozpatrzony negatywnie

    Cytuj
  • 4 maj 2011

    mi też dziś przysłali zawiadomienie ale nic nie pisało o punktach tylko że pozytywnie rozpatrzyli mój wniosek (usługi w branży motoryzacyjnej).

    Cytuj
  • 4 maj 2011

    ja również miałam 50 punktów i negatywny. Tak to jest jak się liczy na urzędy!

    Cytuj
  • 4 maj 2011

    Ciekawa jestem tylko ile osób dostało tą dotacje! Może wiecie?

    Cytuj
  • 4 maj 2011

    ok 80

    Cytuj
  • 5 maj 2011

    A w tym roku jeszcze będzie jescze można sie starac o dotacje? Bedzie jakaś druga rekrutacja? Jak myslicie?

    Cytuj
  • 5 maj 2011

    Krążą pogłoski że to była ostatnia edycja konkursu o dotacje w tym roku i rzekomo już nie będzie więcej edycji bo nasze kochane państwo ponoć łata dziure budżetową środkami które były przeznaczone na ten cel. W tym roku w niektórych województwach nie było żadnych środków na dotacje,a kiedyś czytałem że unijne środki były przewidziane na ten cel do 2013r,więc śmiem twierdzić że coś tu nie gra.

    Cytuj
  • 6 maj 2011

    Teraz nic tylko trzeba brać nogi za pas i uciekać z tego państwa! Bo Polska cierpi na chorobe kominatorstwa i oszczedzaniu dla tych najbiedniejszych!

    Cytuj
  • 6 maj 2011

    ja dostalam 44 punkty i tez negatywna odpowiedz dobrze ze to przewidzialam i nieczekalam na decyze ino poszlam do pracy no coz nadal musimy robic na innych pozdrawiam

    Cytuj
  • 6 maj 2011

    Wiecie cos na temat Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego ? Wiem że wnioski mozna składac do 9 maja drogą elektryczna. Tylko mam pytanie czy handel tez jest tam wliczany czy tylko pomysły na firme z dziedziny usług i produkcji?

    Cytuj
  • 6 maj 2011

    nie polecam tej agencji, podobno pobierają sobie prowizję w wysokości 4000zł od otrzymanej dotacji, ale i tak należy się rozliczyć z pełnej kwoty 40 000zł, czyli 4 tyś trzeba wyłożyć z własnej kieszeni.

    Cytuj
  • Pablo 12 maj 2011

    Złożyłem podanie o dotację pod koniec 2009 roku. Na decyzję czekałem do maja 2010. Odpowiedź przyszła odmowna - że niby małe szanse na rozwój. Dzisiaj mija rok jak prowadzę działalność gospodarczą i nie zalegam ZUS-owi, ani US z opłatami. Nigdy nie wykazałem też strat...
    Powiem tak - gdybym dostał tę dotację pewnie dzisiaj już bym zatrudniał kilka osób. W obecnej sytuacji pewnie jeszcze się nie odważę, ale wcześniej czy później i tak to będę musiał zrobić. Z tym, że wtedy zamelduję się w Krakowie bo działania władz w tym Mieście mnie do szału zaczynają doprowadzać. W zamian odpłacę się tym, że podatki będę płacił w Krakowie.. :-)

    A za takie rozpatrzenie mojego wniosku to ktoś powinien dostać kopa w du** i wylecieć z tego swojego stołka do którego chyba przyrósł...

    7 Cytuj
  • 12 maj 2011

    Pablo, nie jesteś pierwszy i ostatni który boryka się z tym problemem u nas w gminie. Mam takie wrażenie że niektóre osoby odpowiedzialne za decyzje dotyczące rozwoju przedsiębiorczości celowo blokują niektóre inicjatywy. Nie jest to wyłącznie moja opinia. A co do rejestracji biznesu poza gminą, cóż przykro mi to stwierdzić ale u nas bardziej dba się o obcych jak Koźmiński i spółkę z Łodzi zamiast wspierać lokalnych biznesmenów jak spółka Galeria Myślenice czy lokalne firmy przewozowe. Zgadnijcie gdzie Koźmiński płaci podatki...

    5 Cytuj
  • 3 lip 2011

    to jest oferta za 10 zł niby, trzeba dokonać przelewu na konto, nie dajcie się nabrać na to, bo nawet nie wiadomo co ten gościu wysyła i czy wogóle coś wysyła

    2 Cytuj
  • 7 maj 2012

    to jest masakra.Dotacje dostali w większości POCIOTKI i ich znajomi

    9 2 Cytuj
  • 7 maj 2012

    A tak na marginesie to jestem bardzo ciekawy jak odbywa sie to rozpatrywanie.Może już pora żeby ktoś przyjrzał się temu procederowi.Moim zdaniem wyniki powinny być wywieszone w urzędzie z punktacją, a tak to robią co chcą i dają komu chcą a nie tym którym dać powinni.

    8 1 Cytuj
  • 21 maj 2012

    Hahaha napewno predko niczego sie nie dowiesz, wydaje mi sie ze w tym urzedzie to sie nic nie robi a napewno nie przychodzi na ta godzine co sie powinno do pracy, mialem okazje ostatnio widziec jak stalem przed komunikacja, jak spoznione "urzedniczki" biegiem leca do pracy, i nie to ze 5 minut ale pol godziny i my za to potem placimy! jedna to napewet w drodze sie rozbierala,dobra w tym byla wiec pewnie juz wprawe ma, taka czarna gruba z strasznie niesympatyczma mina, . takim to dobrze potem pewnie kawa,kawa i kawa itd...wiec na wyniki napewno troche poczekacie

    6 Cytuj
  • 23 maj 2012

    dobre, chyba ja dzis widziałam, stojac przed komunikacja duzo ciekawych rzeczy mozna przyobserwowac, jak to jest ze oni sobie chodza jak chca,a co tam pol godziny spoznienia, zreszta pewnie cała reszta tak samo robi, sami sobie sa dyrekcia, czeba to wkoncu poruszyc ten temat we wlasciwym urzedzie. a ona to mi sie wydaje ze z okolic drogini jest, czasami ja tam widuje. ale pewna nie jestem.

    4 Cytuj

Odpowiedz