Forum » Myślenice

MOKIS - z kulturą na bakier.

  • 21 mar 2011

    Przypomnę bo robię to tu i tam: wybierając Ostrowskiego na Burmistrza wybraliście sobie całą tą jego trupę: Wernerową, Urbańskiego, Grabowskiego, Trolkę, Kęskową, Miskę, Piskorskiego, itd.
    Chcieliście aby ster intytucji publicznych pozostał w rękach tych ludzi i pozostał. Przyzwyczajcie się również do tej sytuacji na "X" lat do przodu.
    I przestańcie biadolić.

    Cytuj
  • 21 mar 2011

    Ja głosowałem na Kielana i teraz nie mam pretensji. Skoro większość wybrała ten syf, to niech się większość w nim tapla.
    Kultura na dnie w MOKiS -strata 500 tys, działalność taka jak strata, podwyżki 30% za ścieki, bajzel na wysypisku - zamknięta budowa. Chcieliście to macie.

    Cytuj
  • 21 mar 2011

    Z tego co przeczytałem w Myślenickie, to rozumiem, że zamieniamy DOM KULTURY na KINO? Tak? Czy tylko mnie się tak zdaje? Następna rzecz, czy ktoś w tym chorym pomyśle przewidział, że np. taka Limanowa, gdzie kino świetnie funkcjonuje ma zdecydowanie dalej do Krakowa, gdzie jest kino z prawdziwego zdarzenia? Z Myślenice zaledwie 20 minut. To może od razu muzeum zmieńmy na narodowe, szkoły na uniwersytety... będziemy gorsi od Krakowa? Następna sprawa, czy te wszystkie filmy będą udostępniane za darmo? Ile będzie kosztowała kopia? Ile będą kosztować prawa do transmisji z La Scali? Czy będzie konieczny wzrost zatrudnienia do obsługi sprzętu? Po co w domu kultury w takim razie kupiony kilka lat temu świetny sprzęt nagłośnieniowy, skoro mamy mieć kino? Skoro p. Werner planuje również zagospodarować sala kameralną i tą z lustrami, to znaczy, że nic już nie będzie innego? Sprzedaż garnków, koców, talerzy i kino? A gdzie miejsce na kulturę?

    Cytuj
  • 21 mar 2011

    W 20 minut do kina w Centrum Handlowym Zakopianka. Dalej w centrum Krakowa, czas się wydłuża. Ale do Broku nie jest daleko. Następne pytanie, jak duże są to miejscowości, które przywołana w tekście w Gazecie Myślenickiej. Jakiego obszaru dotyczy oferta kina?

    Cytuj
  • 21 mar 2011

    IMHO w ogóle nie ma o czym gadać, pomysł CHORY i pozbawiony (jak większość decyzji naszych władz) SENSU !

    Wtym konkretnym przypadku jednak ktoś pokazał kto na kim ma władzę bo argumenty jakie przedstawiła Werner'owa są delikatnie ujmując przekonujące dzieci na poziomie przedszkola...

    To się w Myślenicach NIE SPRAWDZI !

    Cytuj
  • 21 mar 2011

    Dla kogo to 3D, podobnie jak dla kogo strzelnica? Skoro wielu ludzi pisze, że inwestycja przyniesie kolejne straty, trzeba wziąć to pod poważną uwagę. Może ankieta publiczna, badanie rynku? -Przecież to nasze pieniądze, ludzie... opamiętajcie się. Chyba jeśli w tym wszystkim chodzi o coś więcej, jakąś kuluarową prywatę.... inaczej tego zrozumieć nie mogę.

    Cytuj
  • 22 mar 2011

    [Jak nie wyjdzie z 3D to widowiskową mozna wynająć komuś na hurtownie.Detal od foyer,a hurt od tyłu. A jaka ekspozycja towaru?

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Czy pani Werner i Burmistrz ma wszystkich za IDIOTÓW?
    Prosze bardzo MOKIS ogłasza przetarg na Kino Cyfrowe wartość 600 000 zł.otwarcie ofert 04.05.2011
    http://www.mokis.art.pl/pliki/siwz_k2.pdf

    A jeszcze nie dawno była dyskusja nad sensownością tego kroku.
    http://miasto-info.pl/myslenice/2540,mokis-kino-cyfrowe-w-myslenicach.html

    A teraz ciekaw jestem kto poniesie konsekwencje i jakie, jeśli będzie to następne utopienie gminnych pieniędzy.

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    [quote=gość: Trzeźwo myślący.] ciekaw jestem kto poniesie konsekwencje i jakie, jeśli będzie to następne utopienie gminnych pieniędzy. [/quote]
    No co Ty... o jakich konsekwencjach i czyjejkolwiek odpowiedzialności za wydawanie cudzych (czytaj: podatków) ktokolwiek w Myślenicach słyszał ???!!!

    Mało to doświadczyliśmy NIETRAFIONYCH inwestycji, inwestycji... i co ??? NIKT nie odwazył się podjechać taczkami pod Urząd !
    Będzie jak jest... albo już TYLKO gorzej.

    1 Cytuj
  • 20 kwi 2011

    No tak, na kino pieniądze są, na strzelnicę też były ale na porządek w parku kasy brakuje. Więc zamiast na spacer do parku będziemy sobie chodzić do kina 3D. Rewelacja !!! Już się cieszę ;-(

    Cytuj
  • 22 kwi 2011

    qleeg
    A może właśnie o to chodzi żeby zamiast do parku iść do Mokisu na film w technoligii 3 D pt "Zarabie po rewitalizacji". Założymy wszyscy okulary i zdecydowanie tańszym kosztem( bo za jedyne 600 tyś a nie 2 mln) pospacerujemy sobie w trójwymiarowym zrewitalizowanym parku? Pomyślcie jakie to oszczedności dla miasta...

    1 Cytuj
  • 23 kwi 2011

    Super, wspaniale, byle tak dalej kino 3D i wreszcie można pooglądać filmy w takiej rozdzielczości 3 miesiące po premierze.
    Co do strzelnicy to wszystko fajnie ale te ceny dobijają. Albo jakiegoś profesjonalnego kółka nie tylko by sobie postrzelać ale coś więcej (zawody czy coś w tym stylu)

    Cytuj
  • 23 kwi 2011

    W temacie kultury i sztuki: Kto i po co postawił przed MOKiS-em koszmar w postaci rzeźby przypominającej papieża? Czy pozostanie na tym miejscu po wsze czasy, czy będzie straszył w bardziej godnym np. Rynku?

    Cytuj
  • 24 kwi 2011

    Marlo,
    może ten co zbuki na Rynku?Jaja owe były już w tamtym roku,a za rogiem MOKIS smutni trzej królowie...
    Mokis tonie przez basen ...Dyrektor Werner była od lat operatywna,pozyskiwała środki skąd się dało,ale...nie jest niezniszczalna i niezatapialna,a szkoda...
    Wszystkim kulturomaniakom wielu jaj -niespodzianek z kulturą wszelaką w śrdku życzę w Wielkanoc

    Cytuj
  • 24 kwi 2011

    [quote=gość: krakowianka] Marlo,
    może ten co zbuki na Rynku?Jaja owe były już w tamtym roku,a za rogiem MOKIS smutni trzej królowie...
    Mokis tonie przez basen ...Dyrektor Werner była od lat operatywna,pozyskiwała środki skąd się dało,ale...nie jest niezniszczalna i niezatapialna,a szkoda...
    Wszystkim kulturomaniakom wielu jaj -niespodzianek z kulturą wszelaką w śrdku życzę w Wielkanoc [/quote]

    MOKiS niszczy basen - źle nim zarządza !!!!! Dyrektor Werner gdyby zarządzała swoją prywatną firmą dawno została by bankrutem !!!!!

    1 Cytuj
  • 26 sie 2011

    zobaczymy jak potoczy się historia finansowa kina 3D. pewnie znów będzie podobny mechanizm jak z halą. z tego co mi wiadomo, to gminne szkoły płacą za korzystanie z niej czyli z jednej kieszeni gminnej kasy przekładamy pieniążki do drugiej ale wciąż są to nasze wewnętrzne środki. ciekawe gdzie znaleźć jakieś spawozdania finansowe jaki jest dochód spoza gminy?
    czy teraz dyrektorzy szkól gminnych będą musieli organizować szkolne wycieczki do kina, oczywiście płatne?

    7 Cytuj
  • 26 sie 2011

    i znów Pani Dyrektor pochwali się 400-tysięczną widownią w ciągu roku ...

    5 Cytuj
  • 26 sie 2011

    [quote=gość: kwant] zobaczymy jak potoczy się historia finansowa kina 3D. pewnie znów będzie podobny mechanizm jak z halą. z tego co mi wiadomo, to gminne szkoły płacą za korzystanie z niej czyli z jednej kieszeni gminnej kasy przekładamy pieniążki do drugiej ale wciąż są to nasze wewnętrzne środki. ciekawe gdzie znaleźć jakieś spawozdania finansowe jaki jest dochód spoza gminy?
    czy teraz dyrektorzy szkól gminnych będą musieli organizować szkolne wycieczki do kina, oczywiście płatne? [/quote]

    Czyli boleśnie prawdziwe wydaje się stwierdzenie analizy agentów Fitcz Ratings dla Gminy Myślenice;
    "W Myślenicach występuje bardzo silna presja na wzrost wydatków operacyjnych. Ponad 70% wydatków operacyjnych stanowią tzw. wydatki sztywne. Oświata jest najbardziej kosztownym i najbardziej sztywnym wydatkiem (54% wydatków operacyjnych)."
    Oświata u nas utrzymuje inwestycje, inwestycje. Do tego dojdzie wkrótce kino...
    Źródło

    5 1 Cytuj
  • 27 sie 2011

    Nie tylko hala bo parę lat temu masę pieniędzy poszło na wożenie dzieci i młodzieży na wysypisko-zarabiał PKS oraz ludzie to organizujący.Powie ktoś że były na to jakieś dotacje-jeżeli nawet były to znaczy że jak darowane to należy od razu zmarnować.
    Pewnie teraz dyrektorzy szkół dostaną ustny prikaz że nie wolno im jeździć z dziećmi do kina do Krakowa tylko muszą do Myślenic(czyż nie było wcześniej prikazu że na wycieczki należy wynajmować PKS-oczywiście nikt się nie przyzna bo takich rzeczy nie daje się na piśmie)

    4 1 Cytuj
  • adzygmunt 27 sie 2011

    :)) :)) Przesadziłeś z tymi "prikazami". Znam to z własnego doświadczenia. Tak nie było.
    Z kinem? Czy taki zorganizowany najazd 16 szkół podstawowych w gminie stanowić będzie stały dopływ klienta? Aby kino było rentowne tzn: najpierw zwróciło nakłady, a potem przynosiło zysk, śmiem twierdzić, że nie!
    Na koniec jest w tym ziarenko prawdy, że dotacja budżetowa na oświatę w przeszłości ratowała sporadycznie budżet gminy.
    O bieżącej sytuacji nie piszę, bo nie wiem!

    1 2 Cytuj
  • 27 sie 2011

    Ja tam się nie znam, ale skoro nie kino cyfrowe, to po co nam kino obecne, gdzie wyświetlane są kopie jakości wielokrotnie przegrywanych VHS, a film może się zacznie, a może nie będzie nikogo więcej i dziękujemy, zapraszamy kiedy indziej? Ja już nie mówię, żeby same filmy 3D puszczać, ale czemu ludzie nie mieliby po drodze z Zarabia zahaczyć oglądnąć porządną kopię cyfrową? Tak z ciekawości pytam co takiego złego w akurat tej inwestycji?

    2 1 Cytuj
  • 27 sie 2011

    Adz. o ile się orientuję to już nie pracujesz w szkole więc skąd możesz wiedzieć czy była ustna sugestia żeby brać PKS a nie prywatnych.
    Druga sprawa z tymi wycieczkami na wysypisko to było bodajże 3 lata temu a zarabiał na tym PKS i nie tylko bo przy złej pogodzie zajęcia były w jednym z ośrodków wypoczynkowych.
    Czy największą atrakcją u nas jest wysypisko że wożono tam dzieciaki bo nikt nie przekona mnie o jakieś aspekty wychowawcze ?Dzieci oczywiście pojadą wszędzie byle nie uczestniczyć w lekcjach.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 28 sie 2011

    Co to ma do rzeczy czy pracuję tam i ówdzie?
    Wielu podobnie jak Ty kojarzy mnie ze szkołą, pochlebia mi to!
    Może jestem najzwyczajniej w świecie zorientowany?
    Wiem, że organizowanie wycieczek szkolnych to oprócz organizacyjnego trudu /od tego jest szkoła w zasadzie dyrekcja/ to także koszty finansowe.
    Z mojej działalności społecznej wiem, że szuka się zaprzyjaźnionego przewoźnika, który przewiezie taniej w normalnych warunkach, da fakturę! sam zarobi i nie narazi na koszty np parkingowe /bo wie gdzie zgodnie z prawem może zaparkować bez opłaty/, lubo wliczy do kosztów ogólnych parking bo niektórzy parkingowi nie dają faktur.
    Jeśli zrobi to przewoźnik PKS to ok, ale onże już nie ma ochoty pójść na trud takiego liczenia zapłaty.
    I już masz wszystkie dane co wybrać
    Pozdrawiam adz. Szkoły rzeczywiście już dawno ukończyłem!
    Moderator ma prawo ten post usunąć, w tym temacie to czysty spam!

    2 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    w moikisie znów odwołali kabaret. czemu tam nic nie wychodzi? może trzeba odwołać osoby odpowiedzialne za ten stan?

    4 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    [quote=gość: przewr�t] może trzeba odwołać osoby odpowiedzialne za ten stan? [/quote]
    To właśnie jest niemożliwe... ktoś się tam za dobrze ukorzenił.

    2 1 Cytuj

Odpowiedz