Forum » Myślenice

Busy Myślenickie!!!

  • 19 sty 2012

    [quote=gość: ....] Bo u nas w Myślenicach nie ma ważnych rzeczy, tylko cały czas na topie są tylko Busy i Busy.
    Ale widocznie mamy samych Kramerów,Podziemia , którzy tylko tu na Forum się wypowiadają a oprócz tego nic innego nie potrafią, zresztą to widać po wypocinach. [/quote]

    Dla niektórych busy były najważniejszym tematem jak chciano ich pogonić, ale jak przy ich placu ludzie taplają się w błocie to rozgłos jest nie na rękę zainteresowanym busiarzom :)
    Najlepiej żeby ludzie siedzieli cicho, nie narzekali na warunki, socjalistyczną obsługę, smród i ścisk a już na pewno żeby się nie czepiali podwyżek cen biletów :)

    3 6 Cytuj
  • 19 sty 2012

    Kolego Kramer a nie pamietasz rok temu zimy na twoim "dworcu". Błoto bylo po kolana. Ale wtedy było cacy bo to błoto było PKSu a nie busiarzy. Wtedy Ci to nie przeszkadzało? Dlaczego nie dzwoniłeś do Strazy Miejskiej?

    7 3 Cytuj
  • 19 sty 2012

    [quote=gość: Kramer] Jak widać busiarze wszystko mają głęboko w d... i jakby nie jakieś wymogi sanitarno transportowe to do tej pory chodziliby wypróżniać się pod krzaka, [/quote]
    A kolego Kramer nie pamięta kolega dworca busów na Słowackiego?
    Gmina nie brała pieniędzy za dzierżawę ob busiarzy?
    No ale to była własność Gminy i telefony do Straży Miejskiej nic nie dawały.
    A za wypróżnianie się do Bysinki monitoring sypał "nagrodami"
    Skończ chłopie takie dyskusje i wstydu oszczęć.
    Typowa mentalność Kalego.

    5 3 Cytuj
  • 19 sty 2012

    [quote=gość: Trzeźwo myślący.] gość: Kramer napisał/a: Jak widać busiarze wszystko mają głęboko w d... i jakby nie jakieś wymogi sanitarno transportowe to do tej pory chodziliby wypróżniać się pod krzaka,
    A kolego Kramer nie pamięta kolega dworca busów na Słowackiego?
    Gmina nie brała pieniędzy za dzierżawę ob busiarzy?
    No ale to była własność Gminy i telefony do Straży Miejskiej nic nie dawały.
    A za wypróżnianie się do Bysinki monitoring sypał "nagrodami"
    Skończ chłopie takie dyskusje i wstydu oszczęć.
    Typowa mentalność Kalego. [/quote]

    Odpowiem w punktach:

    po 1. to nigdy nie był dworzec. Przeczytaj umowę dzierżawy/najmu, a nie pitol we świat

    po 2. Gmina brała za dzierżawę. Ty chciałbyś używać placy Gminy za free? - typowy busiarz - ja was oskubię ale wy mi dajcie za darmo.

    po 3. Jakie telefony, skoro dzierżawiono tylko plac a busiarze sobie go zaadoptowali jako parking busów? Było błoto? Były dziury w asfalcie? Był syf?

    po 4. To po co się wypróżniałeś do Bysinki? Nie trzeba było złożyć się na toytoya, który busiarze winni sami zorganizować bo to oni zrobili z wynajmowanego placu - "dworzec". Gdyby był wymóg ubikacji przy wynajmowaniu placu to zapewniam cię że Gmina by ją postawiła.
    Czy wynajmując lokal handlowy od właściciela zażądasz od niego dzwiękoszczelnych ścian i stolarki, bo Ty chciałeś tam mieś studio nagrań ? Co właściciela to obchodzi?

    Weź może się napij czegoś bo do trzeźwo myślącego daleka ci droga :)

    2 6 Cytuj
  • 20 sty 2012

    Kramer zażądaj wyższej premii za dokopywanie busiarzom, bo dostajesz za mało i mało się starasz w pisaniu.
    Za nocne mail-e powinieneś jeszcze dostać dodatek za pracę w godzinach nocnych.

    Już w podobnych tematach pokazałeś niekompetencję a nadal się ośmieszasz.

    5 5 Cytuj
  • 20 sty 2012

    A na pierwszego posta to kolega Kramer nie odpowie?
    Coooooo niewygodnyyyy?

    6 4 Cytuj
  • 20 sty 2012

    [quote=gość: Trzeźwo myślący.] Kolego Kramer a nie pamietasz rok temu zimy na twoim "dworcu". Błoto bylo po kolana. Ale wtedy było cacy bo to błoto było PKSu a nie busiarzy. Wtedy Ci to nie przeszkadzało? Dlaczego nie dzwoniłeś do Strazy Miejskiej? [/quote]

    Mówisz o błocie na Placu Budowy Dekady? A jak ty robisz remont mieszkania to masz tak samo jak na co dzień? Człowieku jakby wszyscy w ten sposób myśleli to nie można by było zrobić nic.
    Może zajmiecie się zrobieniem z tego błota jakiegoś chodniczka dla ludzi. Nikt by nie miał pretensji gdyby było to błoto spowodowane remontem, ale to błoto jest stałą wizytówką palcu busów i nie zanosi się na to by zniknęło, chyba że samo się wysuszy :)

    3 7 Cytuj
  • 20 sty 2012

    [quote=gość: eke] Kramer zażądaj wyższej premii za dokopywanie busiarzom, bo dostajesz za mało i mało się starasz w pisaniu.
    Za nocne mail-e powinieneś jeszcze dostać dodatek za pracę w godzinach nocnych.

    Już w podobnych tematach pokazałeś niekompetencję a nadal się ośmieszasz. [/quote]

    Na razie to busiarze się ośmieszają i nie będę wskazywał palcem na ciebie :)
    Tyś pewnie jest busiarski informatyk :) mail-e ??!! Może posty człowieku a nie e-maile (jakby już coś) :)
    Uważaj bo ci kompresję z busa konkurencja w wiaderku wynosi, jak pleciesz zamiast pilnować interesu.

    4 8 Cytuj
  • 20 sty 2012

    Kolego Kramer a czy objąłeś swoim intelektem że ten opisywany kawalek chodnika nie istnieje jako chodnik.Jest to plac budowy wiec chodnika tam nie ma. A na samym dworcu busów nie widziałem zadnego błota, a tez jest to obok placu budowy.
    Dyskusja z Tobą przypomina mi dyskusje z pewnym Leszkiem odwiedzajacym corocznie mieszkańców. Brak dyskusji bo tylko moja racja jest prawdziwa.
    Tak jeździsz po busiarzach tylko nie wiem dlaczego ten twój "święty PKS"nie uruchomi codziennie dodatkowych 10 kursów do krakowa po 5zł i nie wykończy "pazernych busiarzy"

    7 4 Cytuj
  • 20 sty 2012

    Do tej pory nikomu nie zwracałem uwagi na odnośnie błędów.
    Do psełdo profesora Kramera.

    Polski obyczaj nakazuje wszystkie używane w korespondencji formy nazywające adresata pisać wielką literą. Wśród nich są formy zaimków osobowych ty, wy oraz zaimków tzw. dzierżawczych twój, wasz. Napiszemy więc, bez względu na wiek i pozycję adresata: „Tylko Ty możesz mi pomóc”, „Czy to był Twój pomysł?”, „Odwiedzimy Cię w drodze powrotnej”, „Jak tam Wasze maleństwo?”. Używanie wielkiej litery informuje też o piszącym (nadawcy) – o tym mianowicie, że zna się on na zasadach grzeczności, że jest osobą dobrze wychowaną, co w kręgu kultury zachodnioeuropejskiej jest ważną wartością.

    Jeszcze jedno. Powtórzę Twoje słowa Kramer, że jak komuś brakuje argumentów to bierze się za obrażanie.

    7 6 Cytuj
  • 20 sty 2012

    Czy nie za dużo wymagacie od Kramera?

    6 7 Cytuj
  • 20 sty 2012

    Obiektywnie sprawa wygląda tak: jedna i druga strona mają swoje racje, echa wzajemnych utarczek przerzucają na publiczne forum. Zarząd PKS wespół gminą doprowadzili tą firmę do stanu takiego jaki mamy, następnie siłą chcieli ściągnąć busiarzy na nowo wybudowany dworzec. Wszysy pamiętamy całe zamieszanie wokół sprawy, błoto itd. Uważam, że wszystkie działania powinny być jeszcze gruntownie zbadane. Dla mnie jako klienta mógłby równie dobrze istnieć stary (można było odnowić), byle kursy autobusów funkcjonowały tak jak za najlepszych lat.
    Busiarze to druga strona, kombinatorstwo, mały szacunek do klienta, niski poziom usług, niekomfortowe warunki podróży, NIE WYDAWANIE BILETÓW PRZY WEJŚCIU. Na ten moment są jednak jedynym pewnym środkiem publicznego transportu.
    Kto traci na tym wszystkim - oczywiście KLIENCI, których dodatkowo jeszcze próbuje się wciągnąć w świętą wojnę między zarządu PKS i gminy z busiarzami. Płaćmy, ale i wymagajmy. Odcinek między galerią a placem busów jest istotnie fatalny, pytanie co my z tym fantem jako klienci możemy zrobić? Kto odpowiada za ten fragment i czy Kramer ma rację pisząc, że możemy tutaj dochodzić zapewnienia lepszych i bezpieczniejszych warunków przejścia dla pieszych.

    4 5 Cytuj
  • Paulina Krawczyk 20 sty 2012

    Witam wszystkich forumowiczów, chciałabym poruszyć temat naszej komunikacji zbiorowej do Krakowa. Dziś bardzo się śpieszyłam do domu (Myslenic) i pojechałam z p. Sendorkiem (młodym). Do mostu grunwaldzkiego jechałam blisko 30 minut, a nie było większych korków jak na ten dzień - absurd. Za rondem matecznego inny konkurencyjny bus nas dogonił i wtedy szanowny pan kierowca po prostu szalał po drodze. W pogoni za tym busem jechał ponad 110km/h. Nie wiem czy tylko dla mnie ważnym faktem jest to, że zapłaciłam za przejazd 6zł, a gdy jeżdżę rano z inną firmą to płacę 5zł. Uważam, ze to jest nienormalne w tak cywilizowany  świecie. A mianowicie mam pytanie do was forumowiczów czy tylko ja widzę taki problem??

    16 4 Cytuj
  • 20 sty 2012

    Ja ogólnie mam uczulenie natych panów (zwłaszcza starszego!) bo jest arogancki i ciągle o coś ma pretensje do ludzi, osobiście już wolę poczekać na następny bus niż jechać z nim! Co do cen, też jestem oburzona, że za niecałe 30 km płacimy 6 zł. W dodatku zazwyczaj za miejsce stojące..

    10 2 Cytuj
  • 20 sty 2012

    Rzeczywiście post dobry do dyskusji, tylko mam wrażenie, że możnaby go umieścić w jednym temacie dot. busów. Zresztą, niech Redakcja sama zadecyduje.

    8 3 Cytuj
  • 20 sty 2012

    Wszystko do czasu pierwszej tragedii, ale słysząc co się dzieje nie chcę być złym prorokiem :(
    Nadal utrzymuję że trzeba to tępić, bo jak się coś wydarzy to będzie za późno.
    Nie zazdroszczę wam, że musicie jeździć w takich warunkach, ale "życzliwi" ludzie zgotowali wam ten los. Najśmieszniejsze jest w tym to, że ci "życzliwi" nie korzystają z tego rodzaju dojazdów, a większość chwalebnych wypowiedzi to sami busiarze podający się za klientów :)

    7 6 Cytuj
  • 20 sty 2012

    rzeczywiści na temat busów nie tylko jeżdzących do krakowa można by było pisać i pisać to jest nie do pomyślenia co oni robią

    4 5 Cytuj
  • 20 sty 2012

    Ja nie rozumiem pretensji wylewanych na forum ? Jak widzisz problem to zfilmój to komórką weź zobie jeszcze świadka lub dwóch z tego busa i napisz "zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia" i zanieś go na policję. Koniecznie dołącz film z komórki i weź potwierdzenie doręczenia. Kierowca dostanie stosowny mandat i punkty karne. Jeśli jeszcze kilka osób tak zrobi to facet nazbiera punktów i po prostu przestanie być kierowcą busa. Wszystko w temacie. Ale ty wolisz pluć się na forum. Po co ? Co to da ?

    8 4 Cytuj
  • 20 sty 2012

    A ja dzisiaj jechałem z Panem Kowalem z Krakowa do Myślenic za 4,5 i od teraz wybieram busy, którymi będę jeździł, bo widziałem że wszyscy tyle płacili.
    A do Krakowa jechałem z jakimś innym za 6zł.

    Więc wybór jest tylko trzeba być konsekwentnym i troszkę się dostosować do godzin odjazdów.

    10 1 Cytuj
  • 20 sty 2012

    Kiedys sie tego starszego pana S zapytalam o cene krzyszkowice - myslenice - bo nie wiedzialam, a bylo to zaraz po zmianach cen, to mnie zrypal, ze on nie ma czasu na takie pytania, zebym placila i wysiadala

    3 4 Cytuj
  • 20 sty 2012

    Dzwoncie na policje filmujcie licznik busa 110km/h w terenie zabudowanym,albo szaleniec albo następca KUBICY szacunek dla tego busiorza, wrażenia z jazdy zapewnie bezcenne jak i wasze i jego zycie.

    Życzę i wam i sobie abyśmy nigdy nikogo znajomego nie musieli oglądać z felietonie na tvn tvp kraków czy tvp1, kiedy to będzie za pózno a ludzi będą skrobać z szyby al`a glonojad bo PAN BUSIORZ dogonić chciał PĘDZĄCEGO ZÓŁWIA czyli KONKURENCYJNEGO BUSA.

    Przykre to bo nasza miescina żałośnie wygląda zza szyby tego BUSA :(

    5 3 Cytuj
  • 20 sty 2012

    LOC NA INNE DROGIE BUSY LOC NIE DAJCIE IM TYCH 6 ZYLI NIECH SE WIATRY WOZA HAY

    3 7 Cytuj
  • 20 sty 2012

    [quote=gość: Paweł79] A ja dzisiaj jechałem z Panem Kowalem z Krakowa do Myślenic za 4,5 i od teraz wybieram busy, którymi będę jeździł, bo widziałem że wszyscy tyle płacili.
    A do Krakowa jechałem z jakimś innym za 6zł.

    Więc wybór jest tylko trzeba być konsekwentnym i troszkę się dostosować do godzin odjazdów. [/quote]
    [quote=gość: Paweł79] A ja dzisiaj jechałem z Panem Kowalem z Krakowa do Myślenic za 4,5 i od teraz wybieram busy, którymi będę jeździł, bo widziałem że wszyscy tyle płacili.
    A do Krakowa jechałem z jakimś innym za 6zł.

    Więc wybór jest tylko trzeba być konsekwentnym i troszkę się dostosować do godzin odjazdów. [/quote]

    Ja też korzystam z usług Kowala bo ma najlepsze wozy, bardzo dobrych kierowców może z wyjątkiem pana S może zastąpiłby go ktoś młodszy, mniej nerwowy. Ceny u naciągaczy 10 Przejazdy 45 zł to jest zobowiązanie że musimy korzystać z ich usług, a jak nie kupujesz to jednorazowo płacisz 6 zł więc wole jeździć z Kowalem za 5 zł bez żadnych zobowiązań.

    5 2 Cytuj
  • Paulina Krawczyk 20 sty 2012

    Hmmm... Przeczytałam wszystkie wasze wypowiedzi i z większością się zgadzam. Często jeżdżę z takim bardzo życzliwym Panem nowym Mercedesem, w BUS-ie nigdy nie śmierdzi, jest porządek, godne warunki, kierowca jest życzliwy i uprzejmy. Co najciekawsze przejazd kosztuje całe 5zł czyli o 1zł taniej od konkurencji, u której żadnych z wyżej wymienionych cech nie ma. Sami widzimy, że się da i są tacy kierowcy, z którymi zawsze się dojedzie bezpiecznie i spokojnie tylko szkoda, że to jest bardzo nieliczna grupa :(
    Pozdrawiam wszystkich wypowiadających się tutaj

    6 2 Cytuj

Odpowiedz