Forum » Myślenice

PARKOWANIE: A niech się WSTYDZĄ!!!

  • 1 kwi 2011

    Mi nigdy nie zdarzyło się źle zaparkować. Trzeba myśleć, nad tym co się robi. Uważam, że łamiących prawo należy ścigać a nie upominać. Należy dbać o to co się wokół nas dzieje. Nie można przechodzić obojętnie jeśli całość chodnika zamjuje nieprawidłowo zaparkowany samochód tak jak dziś miało to miejsce koło byłej szkoły muzycznej (mały, czarny samochód), gdzie kobieta (z dziećmi) zaparkowała ok 14 w ten sposób, że samochod ok 30 cm wystawał nad jezdnią z przodu dojechała do siatki ogrodzeniowej tak blisko że ją uszkodziła. Głupotę nalęży leczyć ... mandatami i blokadami.

    Cytuj
  • 1 kwi 2011

    Prawo drogowe jest stanowione po to, aby chronić siebie i innych użytkowników dróg . Jeśli lakukaraczia nie jesteś tego świadom to masz ogromny problem ze swoją świadomością. Należy szanować wszystkich uczestników ruchu w tym pieszych, dlatego nie należy parkować w niedozwolonym miejscu. Przerażająca jest brak świadomości za nieodpowiedzialne i niedozwolone prawem postępowanie w postaci np parkowaniu bezpośrednio na skrzyżowaniu ograniczając tym samym widoczność dla pieszych i innych uczestników ruchu drogowego.
    Przestępców należy karać również za wykroczenia ! Dość samowolki.

    Cytuj
  • 1 kwi 2011

    A dziś po godzinie 18 na ulicy Średniawskiego (odcinek od końskiego rynku, przy dużum kościele) zaparkował srebrny matiz KMY 9... w odległości około 1,5 metra od krawężnika, tak więc w taki sposób, że większym autem trzeba było niemalże ocierać się lusterkami. BRAWO!!!

    Cytuj
  • 1 kwi 2011

    Proszę publikować całość tablicy rejestracyjnej. NIECH SIĘ WSTYDZĄ CI CO ŁANIĄ PRAWO DROGOWE.

    1 Cytuj
  • 1 kwi 2011

    Proponuję publikację zdjęć źle zaparkowanych samochodów.

    1 Cytuj
  • 1 kwi 2011

    Jestem za.Pitser S

    Cytuj
  • 1 kwi 2011

    Już był artykuł na temat złego parkowania, ludzie przesyłali zdjęcia, Redakcja miała coś z tym zrobić i... NIC NIE ZROBIŁA !

    Cytuj
  • 1 kwi 2011

    Chcę uwrażliwić też na nagminne łamanie prawa na terenie naszej gminy i rozjeżdżanie lasów, szlaków turystycznych pojazdami zmotoryzowanymi. Kto wreszcie położy kres tym czynom? Co z policją, czy te nastolatki nadal będą się śmiały policjantom w twarz i degradowały środowisko?
    Co policja robi w tej sprawie, bo mam wrażenie że nic? -W każdym razie żadnych efektów działania myślenickiej policji nie widać

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    POlicja ostatnio gościła na stoku narciarskim, więc jej nie było w lesie..

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    Policja, Straż Miejska - LUD SIĘ DOMAGA!!!! Karajcie ich, pałujcie, zamykajcie! Macie nie powtarzalną okazję. Żadnej pobłażliwości. Żadnych upomnień. SROGIE KARY! Chyba tylko w Myślenicach są tacy sadomasochiści...

    1 Cytuj
  • 2 kwi 2011

    MArko - jakiś ty głupi !!! JEśli obowiązuje zakaz jazdy pojazdami mechanicznymi po lesie, należy łamiących zakaz karać.

    1 Cytuj
  • 2 kwi 2011

    nie o tym piszę tylko o durnym parkowaniu i blokadach... - dziękuję za słowo głupi.

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    Może mnie trochę poniosło, ale ręce mi opadają patrząc na to w jakim ty świecie żyjesz. JEśli ktoś postępuje aspołecznie (=łamie przepisy) należy mu się kara.

    1 Cytuj
  • 2 kwi 2011

    Już ktoś tu wspomniał... KARAĆ PIESZYCH ZA PRZECHODZENIE PRZEZ JEZDNIE!
    Karać bezwzględnie. Ja zaczne robic zdjęcia pieszym włażącym na ulice. Roweżystom jeżdżącym po pasach.
    I sie zacznie:) Prawo drogowe równe dla wszystkich:)

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    Powiem więcej...
    Karać mamy których dzieci sikają na trawkę. Karać rodziców których dziecko płacze po 22-giej (zakłócanie ciszy nocnej) Karać każdego kierowce który odchodzi od samochodu który ma włączony silnik. Karać każdego kierowce który siedzi w samochodzie z włączonym silnikiem ponad 1 minute. Karać rozmawiających przez tel. w samochodach. Palących za kierownicą też. Karać bezwzględnie każdegu użytkownika pirackiego oprogramowania!
    Ludzie! Kto z was jest bez winy niech pierwszy wypisze mandat! Idealni sie znaleźli. Tabula rasa. Same cnoty i niewinni. Hipokryzja, ja bym sie wstydził...

    1 Cytuj
  • 2 kwi 2011

    Co do naszej kochanej Strazy Miejskiej, to sama bylam swiadkiem jak dwoje przedstawicieli tego szacownego urzedu szlo od kosciola ulica sredniawskiego, gdzie w miejscu na przeciwko malopolskiego zwiazku pilki noznej i biura projektowego na calutkim chodniku staly zaparkowane samochody, tak ze nie bylo sie w stanie przejsc po chodniku, tylko trzeba bylo schodzic na ulice, no i ci panstwo grzecznie zeszli na ulice nie zwarzajac na zle zaparkowane samochody i poszli dalej, jakby ich to w ogole nie obchodzilo. Tak wiec pytam sie od czego oni sa???

    1 Cytuj
  • 2 kwi 2011

    kierowniczko, ja widziałem jak drogowcy zamiast położyc nowa nawierzchnie asfaltową uklepywali łopatami dziury lepikiem. Widziałem jak sprzątający ulice zamiatali kurz na trawe zamiast zbierac go do pojemników. Widziałem jak nie jeden motorniczy zamknał drzwi przed nosem pasażerom chcącym wsiąść/wysiaść z tramwaju. Widziałem jak niejeden majster walił szalunek "na oko" a nie jeden pomagier sypał kamienie do zaprawy żeby murarz miał problem i zwolnił tempo roboty...
    Sam niejednokrotnie zamiatam w pracy problem pod dywan kiedy mi sie naprawde nie chce, bo nie jestem robocikiem na baterie który zapiernicza jak nakręcony.
    nie wiem ile tym strażnikom płacą, ale gdyby nie dali mi 3.000 netto za chodzenie po ulicach i wysłuchiwanie tego typu wyzwisk i oskarżeń, to też bym miał pewne rzeczy w głebokim poważaniu. A sądze że 3 tys nie maja. To niczego nie usprawiedliwia... ale może wyjaśnia choć troche na czym polega złożoność systemu pracy.

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    a ja dziś widziałem jak starosta jechał samochodem i rozmawiał przez komórkę, no ale do takiego to policja na pewno się nie przyczepi, niech się wstydzi (ale pewnie nie zna takiego słowa), że łamie prawo

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    A co Starosta ma immunitet ?

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    Karać, karać, karać i jeszcze raz karać! Niech wróci ZOMO i szlachetne czasy PRLu. Zdaje się, że o to Wam chodzi, bo w przeciwnym razie to chyba się w głowach dobrobytu poprzewracało. Nie było chodników to nikt nie narzekał, a teraz jak nie ma 1,5 metra to od razu nie ma jak przejść.
    LUDZIE WYLUZUJCIE TROCHĘ.

    1 Cytuj
  • 2 kwi 2011

    Tak marko - patrzmy na to co robi gwałciciel, morderca, pedofil, przestępca, złodziej i łamiacy prawo ... również te drogowe. Jeśli nie odpowiada ci ustanowione prawo w Polsce możesz wyemigrować - droga wolna.

    1 Cytuj
  • 2 kwi 2011

    O, to tutaj też o gwałcicielach mówimy....ha ha ha. Ola12 - wyluzuj, bo pęknę ze śmiechu. ROTFL :-)

    Prawo mi się podoba, tylko zajmujecie się blokadami i wołacie Straż Miejską jak dzieci w podstawówce skarżące to Pani wychowaczyni. Jak molestują dzieciaka za ścianą, to nikt nie zadzwoni, ale jak ktoś krzywo zaparkuje to zaraz za telefon łapią. Jak chcecie być tacy konswekwentni to chonki na święta też kupujcie w sprawdzonych miejscach, a nie od handlarza na placu z niewiadomego pochodzenia. Przykładów mogę dawać tysiące.

    Reasumując: Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień

    1 Cytuj
  • 2 kwi 2011

    Robią Marko prawidłowo. To się nazywa obowiązek obywatelski.

    1 Cytuj
  • 2 kwi 2011

    marko, prawo jest takie a nie inne i należy go przestrzegać, chcesz luzu to wyjedź tam gdzie on jest.
    Zapytaj znajomych jak to jest np. w Austrii !
    Tam sąsiad na sąsiada dzwoni na Polizei bo zaparkował mu na chodniku, no ale nikt do nikogo NIE MA pretensji - zawinił - został ukarany i NIE POSĄDZA sąsiada o złośliwość czy jakąś zemstę.
    Nie nauczymy się porządku NIGDY jeśli sami od siebie go nie zaczniemy egzekwować.

    1 Cytuj
  • 2 kwi 2011

    Nie, tam nikt na chodniku źle nie zaparkuje - chyba dawno w Austrii nie byłeś. Ale to jest inna mentalność. Chcecie ludzi uczyć przez wlepianie mandatów? A jak dziecku wlejecie za palenie fajek, to co przestaje palić? Nie tędy droga. Ja rozumiem, dzwonić w uzasadnionych przypadkach, ale robić larum z powodu parkowania na chodniku. W Myślenicach, gdzie jest ciasto jak fiks i nie ma parkingów. Poprzewracało się w główkach od nowych chodniczków jak nic. Jeszcze nigdy nie spotkałem w Myślenicach auta, które zatarasowałoby mi całą drogę. Ale mi wystarczy do przejścia 50cm, a nie 1,5m.
    Mówię, przestrzegajcie tak całego kodeksu jak tego parkowania, to będziemy mieć lepiej niż w Irlandii :-).

    ************************
    Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień
    *************************

    1 Cytuj

Odpowiedz