Forum » Myślenice

Pan Starosta!

  • 26 maj 2010

    Chłopcy Moi Kochani!
    Mam tylko minutę więc odpowiem punktowo, w kilku punktach:):

    1. Rowy przydrożne umiejscowione są w tzw. pasie drogowym a nie na terenach prywatnych. Utrzymanie drożności przepustu należy do właściciela zjazdu a nie do służby drogowej. Ona powinna natomiast wyegzekwować ten obowiązek, czego niestety nie chce lub nie potrafi zrobić.

    2. RZGW nie zajmuje się ani rowami, ani przepustami.RZGW ma w swej administracji rzeki i potoki.

    3. Nie wiem ile kasy uda się pozyskać staroście, w życiu bym go nie podejrzewała o kreatywność ale wystarczy zestawić jego wyliczenia odnośnie osuwiska w Borzęcie (7-10 mln)z tym co podaje dzisiejszy DZP odnośnie szkód na drogach KRAJOWYCH ( droga kraj. nr 4 - 10,5 mln , autostrada A4- 8,5 mln, droga nr 52 - 3,8 mln). Wychodzi na to, że naprawa drogi w Borzecie będzie kosztować więcej niż szkody na drodze nr 52 z Głogoczowa do Kęt, gdzie osuwiska występują w prznajmniej kilku miejscach. :)

    4. Nie wiem czy to szczęscie, bo marzę że kiedyś będę mieć okazję polemizować ze starostą Józefem czy burmistrzem Maciejem w otwartej walce, kiedy żaden z nich nie będzie mógł ucieć przed zadanym pytaniem. Poza tym OSP/omc
    gdybyś pisał nieco składniej i sensowniej umożliwiłoby mi to odpowiedź w nieco obszerniejszy sposób. A tak to po prostu mieszasz wszystko jak w bigosie z baru mlecznego. Ani to strawne ani smaczne....

    5. Jeśli chłopcze chodzi o pompowanie wody z główki to jestem pełna podziwu dla Twojej odwagi. Nawet nie wiesz sierotko na co się narażasz...

    :)

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    Widzę Greto, że znasz się temacie. Stąd moje pytanie (naiwązuję do wpisu z 23.05.2010). Ile Twoim zdaniem potrzeba na naprawę osuwiska w Borzęcie?

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    Nie znam się. Opieram się na informacjach osób, które coś wiedzą na ten temat:

    1. Prowizoryczna naprawa - 100 tys. - 200 tys. zł (szacunki starosty - 1 mln).

    2. Kompleksowa odbudowa drogi + solidne zabezpieczenie osuwiska (np. palami) - koszt rzędu 1-2 mln złotych (szacunki starosty - 7-10 mln).

    Konieczna oczywiście jest szybka naprawa całości ze względu na położone powyżej domy. Prowizorka raczej przy ograniczeniu ruchu np. do 10 ton (raczej niemożliwe do wyegzekwowania).

    Prawda że fajnych mam znajomych?:)

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    Nie wiem kogo masz na myśli... :)

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    1. Rowy przydrożne to nie wszystko, a większość rzeczek i potoków płynie przez tereny prywatne i chyba (nie jestem pewien) jest w zarządzie RZGW więc....
    2. ciekawe co napisałaby Greta gdyby Straż Miejska zaczęła karać wszystkich co mają zatkane przepusty (choć ja to popieram) - pytanie czy w ogóle jest to zgodnie z przepisami możliwe ???

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    Czyli u nas nic nie można zrobić tylko czekać od klęski do klęski?

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    jakże inaczej mogłoby być pesymisto?

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    a czy poprzednia powódź czegoś nas nauczyła ????

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    Myślę, że nie. Duża powódź, co rok, przez dziesięć lat, może... Mam na myśli oczywiście cały kraj.

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    "Nie wiem czy to szczęscie, bo marzę że kiedyś będę mieć okazję polemizować ze starostą Józefem czy burmistrzem Maciejem w otwartej walce, kiedy żaden z nich nie będzie mógł ucieć przed zadanym pytaniem. Poza tym OSP/omc
    gdybyś pisał nieco składniej i sensowniej umożliwiłoby mi to odpowiedź w nieco obszerniejszy sposób. A tak to po prostu mieszasz wszystko jak w bigosie z baru mlecznego. Ani to strawne ani smaczne...."
    Greto, nie kumasz, jeżeli chodzi o tą polemikę, to byłaby szansa żebyś w końcu napisała... prawdziwą prawdę, a nie swoją, zawsze wyrwaną z kontekstu...(i nie pochlebiaj sobie, że któryś z w/w miałby uciekać przed twoimi wypocinami "dziennikarskimi"). A co do mojego bigosu- jest on smaczniejszy od twoich pomyj. A propos- uwielbiam bigos i nie narzekam na niestrawność (w moim nie ma jadu). Muszę też przyznać, że twoja groźba do sierotki głęboko mną wstrząsnęła :( I nie chwal się znajomymi, bo widać, że nie mają oni pojęcia o wchodzeniu z inwestycjami na tereny prywatne- niech spróbują coś wyegzekwować- chętnie popatrzę na ten cyrk (może z tobą w roli głównej?).

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    na chłodno tgo oceniając to w Twoich wypowiedziach jest więcej "jadu" OSP. Greta jest arogancka ale o wiele bardziej rzeczowa. Czytając Was oboje oszczędziłbym sobie wypowiedzi w stylu "odpompowywanie wody z mózgu" lub określeń "sierotko"
    tylko podawałbym argumenty.
    Mimo arogancji więcej danych daje Greta, podaje ich źródła, gdzie można je skonfrontować, tak jak z wyliczeniem osuwisk wyremontowanych wcześniej przez ZDP, podaje szacunki do których można się odnieść, podważyć, czyli inaczej mówiąc po ludzku się spierać. Czytając Twoje dwa posty nie znalazłem w nich ani jednego miejsca z merytoryką. Amoże samn je wskarzesz?

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    oczywiście "wskażesz", przepraszam

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    tu chyba nie chodzi o merytoryczną dyskusję tylko o to, żeby przy każdej okazji dokopać MO i Staroście.
    ps. a ja dalej nie wiem jak to jest z tymi remontami na terenach prywatnych. bo łatwo krytykować ale czasem prawo nie pozwala czegoś robić a złośliwcy typu Greta tylko czekają...

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    NIECH ROZSĄDZI NAS ZDZICHÓ - OJCIEC ZAŁOŻYCIEL TEGO WĄTKU!

    :)

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 26 maj 2010

    Czcigodne Państwo!
    Womtek ten został poświemcony czemu inszemu a zamieniono w awanture. Dlategosz uprasza siem o napisanie jaki pohwały nareszcie dla Pana Starosty Józefa, jeśli już nie od zawistnyk Panuw, to od Pań.
    Tu zwraca siem Pan Zdzich wew wprost do Panienki Grety, niehrze Panienka zapohwali za co Pana Staroste. A nic Panienka nie znajdzie do zapohwaLenia?
    Nie wierzy Pan Zdzich rzeby w taki duszyczce Paninej nie znalazło siem miejsce dla odrobiny czułości wobec samorzomdu?
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 26 maj 2010

    AMEN !!!! FAKTYCZNIE TO BEZ SENSU, BO KAŻDY MYŚLI SWOJE !!!

    może Zdzichu znów przemówi ludzkim głosem ( tzn zrozumiałym)?????

    Cytuj
  • 27 maj 2010

    Ostatni post Zdzicha ubawił mnie do rozpuku!!! Chylę czoła przed mistrzem kamuflarzu ;) Napisze tylko tyle że gdyby nie jego styl pisania, nie udawało by sie ukryć tylu informacji :D

    Cytuj
  • 27 maj 2010

    Sz. p. PYTANIE, masz rację. Nie chodziło mi o czystą merytorykę, ponieważ nie mam dogłębnych informacji dot. planów i budżetu naszych władz. Nie ma ich też jwp. Greta (mimo super znajomości). Chodziło mi jedynie o przedstawienie jej jednostronnego myślenia- zawsze sarkazm i krytyka (często kłamliwa). Jestem zdania, że każdy powinien zajmować się tym co najlepiej umie, nie wchodząc w drogę innym- jak to się często mówi: historia (a nie Greta) osądzi. Tak więc myślę, że Zdzichu wyznaje bliską mia zasadę: nie tylko wady ale i zalety ma każdy człowiek. Greto pokaż, że potrafisz chwalić, bo jest za co... Wieśniaku- co do Twojego pytania, to sprawa jest niewesoła. Zarówno z remontami przepustów, jak i z budową chodników. Prawo sobie a ludzie sobie. Współczuję tym, którzy zmuszeni są "drzeć koty" z właścicielami- robiąc to nie dla siebie a dla ogółu. Mam przykład po sąsiedzku... (Podobnie jest z właścicielami działek obejścia zachodniego- też wiem z autopsji- tyle, że moja jest do dyspozycji).

    Cytuj
  • 27 maj 2010

    wyobraź sobie szanowna Greto, że nasz Burmistrz już ma naśladowców w POLSCE !!!!!
    właśnie przed chwilą widziałem wojewodę zachodniopomorskiego w wiadomościach jak STAŁ PRZY WAŁACH W KURTCE STRAŻACKIEJ (ale buty pewnie tez miał) I UDZIELAŁ WYWIADU!!!!! no szok i oburzenie moje sięgnęło sufitu!!! szybko łap się za klawiaturę i krytykuj gościa !!!!

    Cytuj
  • 1 cze 2010

    10 milionów na 50 metrów osuwiska to wychodzi 200 tysięcy na metr, ktoś poszedł ostro po bandzie. Za taką kase mozna zrobić z 300 metrów autostrady. Nikogo to osuwisko nie powinno zaskakiwać, wszak od dawna jest czynnym, a jego "naprawy" polegały na nadlewaniu kolejnych warstw asfaltu. Myśle, że za taką kase można zalać pół Borzęty betonem

    Cytuj
  • 2 cze 2010

    [quote=Mysleniczanin007] Ostatni post Zdzicha ubawił mnie do rozpuku!!! Chylę czoła przed mistrzem kamuflarzu ;) Napisze tylko tyle że gdyby nie jego styl pisania, nie udawało by sie ukryć tylu informacji :D [/quote]

    Zdzihu i Myśleniczanin007 widać, że prezentujecie śmietankę intelektualną Miasta i Gminy w nas nadzieja narodu.

    Cytuj
  • 2 cze 2010

    [quote=:[hr][quote]Mysleniczanin007 napisał] Ostatni post Zdzicha ubawił mnie do rozpuku!!! Chylę czoła przed mistrzem kamuflarzu ;) Napisze tylko tyle że gdyby nie jego styl pisania, nie udawało by sie ukryć tylu informacji :D [/quote]

    Sensownych i prawdziwych

    Cytuj
  • 2 cze 2010

    a ja się dalej pytam czemu tak ważny problem ubioru w czasie powodzi jest lekceważony ????? przecież wyraźnie napisałem, że to zaraźliwe!!!! czemu NIKT nie krytykuje wojewody zachodniopomorskiego, który również miał czelność pokazać się w kurtce strażackiej na wałach i to do kamery!!!! NO JA SIĘ PYTAM GDZIE JEST W TEJ SYTUACJI GRETA????? SKANDAL PO PROSTU!!!!

    Cytuj
  • 2 cze 2010

    Greta w redakcji tylko nie wiadomo której Ha, ha, ha

    Cytuj
  • 2 cze 2010

    Może zbiera sponsorów do "dna" a ładnie napisze o nich w DP.
    Transakcja wiązana.

    Cytuj

Odpowiedz