Forum » Myślenice

Kampania wyborcza 2010 WYSTARTOWALA!

  • Bartek Bartkowski 2 wrz 2010

    Wyglada na to, ze kampania do wyborów samorządowych w naszym powiecie oficjalnie wystartowala. Dzisiaj w Gazecie Myślenickiej ukazalo sie ogloszenie Wiktora Kielana jako kandydata na stanowisko burmistrza :) Śledzmy tutaj przebieg kampanii moze byc ciekawie

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    A jakie warunki nalezy spełnic w naszym rejonie by wystartowac na radnego ? Ktoś się orientuje dokładnie ?

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    piękny, ładny, wygadany, mądry, prawdomówny, urodzony społecznik - a teraz będzie wysyp takich "społeczników" z Bożej łaski co to o działalności społecznej przypominają sobie przy okazji wyborów...

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    Wesoły strażaku
    a co Ty zrobiłeś jako społecznik, pochwal się? Bo z tego co Kielan o sobie pisze w reklamie widać, że jednak coś robi. No, co Ty zrobiłeś?

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    Wesoły strażak zrobił na pewno wiele dobrego,pozdrowienia dla wieśniaka.

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    działam społecznie od 1988 r. jestem członkiem OSP, oraz dwóch innych stowarzyszeń na terenie mojej wsi, nie opuściłem ani jednego zebrania wiejskiego od 1988 r , pomagam przy realizacji festynów, pomagałem przy budowie gazociągu (w społecznym komitecie) aktywnie pomagam w szkole jako rodzic. Byłem dwie kadencje w Radzie Sołeckiej. no i robię to cały czas, a nie przy okazji wyborów. Nie wiem czy to cię zadowoli wesoły tumanku ?? A do pana Kielana to nawet nie porównuję się , za wysokie progi..

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    Wiktor K nic sie nie zmienił od ostatniej przegranej kampanii.
    Dzieci, rodzina ....
    Może ktoś zaproponuje jakiegoś nowego kandydata.
    Myślenice potrzebują nowej twarzy.
    Obecny Burmistrz...(pomimo wielu inwestycji jest już zbyt długo).
    W.Kielan zasłania się rodziną a potrafi tylko bezproduktywnie hałasować

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    Widocznie tyle wie o samorzadzie
    ps. nie mylić z samorządem rodzinnym

    I tak do listopada
    ;)

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    No to mamy już Kielana, nie widziałem jego reklamy ale czy ten człowiek może się czymś namacalnym pochwalić w ramach inicjatywy lokalnej/społecznej?
    Ciekawe cz Ostrowski wyskoczy do tych wyborów.

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    wracajcie do pracy "znafcy samorządu", nie piszcie z roboty bo kompromitujecie cały urząd i tych, którzy w nim uczciwie pracują, nie za to Wam płacimy jako społeczeństwo.
    Zamiast bić tu pianę zajmijcie się kanalizacją na Gałczyńskiego, żeby tej cholernej płyty na Słowackiego nie wybijało i ludzie nie wpadali samochodami!
    Ile to już czasu robi się tam jezioro i palcem żeście nie kiwnęli?

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    To że Wiktor Kielan będzie walczyło "burmistrzostwo" wiadome było od zeszłej przegranej kampanii.Oczywiście część obywateli zapewne odda na niego głos jednak obstawiam że otrzyma on mniejsze poparcie niż ostatnim razem. Przyczyna jest prosta,zarówno On jak i jego nazwijmy "sztab wyborczy" i głos "Sedno" koncentruje się tylko na atakach na obecnego burmistrza nie dając żadnej alternatywy i pomysłów na rządzenie. Tak jak myślę pewne poparcie będzie ale moim zdaniem zbyt małe.

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    "sztab wyborczy" ? właśnie to też częste zarzuty w innym temacie wyborów, co jest z nim nie tak?
    Skoro Kielan startował poprzednim razem z błogosławieństwem LPR to nie dziwią mnie reklamy w prasie typu "rodzinnego" bo w sumie to pewnik, dla osób które chcą zdobyć zaufanie w bardziej dojrzałej części społeczeństwa, która ma byle jaką świadomość wyborczą. Tak chyba jest, o ile w Myślenicach ludzie potrafią identyfikować lokalnych polityków z każdej frakcji (PO I PIS powinno się trakować jako jedno, bo łączą ich jedynie szyldy partyjne, cała reszta jest kwestią dogadania się między sobą) tak w gminie jest już nieco gorzej. Owszem, sa bardziej wyróżniający się, jak np radny z Poręby :) ale są i mniej, np J. Cachel, który co jednie to skupia się na dyrektorowaniu i dobrej szkolnej znajomości z Ostrowskim.
    Obawiam sie, że z pomysłami i alternatywami do rządzenia może być różnie, przykładem może być polityka z I półki, gdzie każda partia rządząca ma w trakcie kampanii swoje pomysły, po czym będąc już władzą wykonawczą, robi to co musi.
    Myślę, że nie ma złotych środków na stałe problemy, bo gdyby tak było i gdyby każdy kandydat mógł się pochwalić takowym, wówczas wybory i rządzenie samo w sobie byłoby łatwiejsze, tak nie jest.
    Ostrowski dokonał już sporo kontrowersyjnych rzeczy, choćby sprawa z PKSem w Myślenicach. Krytyka zawsze jest wskazana, inaczej nie będziemy wiedzieć kogo z czego rozliczać, ale fakt to trochę mało jak na ten urząd.
    Inną rzeczą jest to, że PIS wygrał wybory parlamentarne tylko i wyłącznie na krytyce...

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    miarą strachu przed Kielanem, będzie ilość urzędowych wpisów na forum brzmiących:
    co on wie o samorządzie?
    A co wiedział Maciuś jak został świerzo po studiach historii wiceburmistrzem?
    Nie ma się czego bać zwolennicy Pana Ostrowskiego.

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    Czepiają się wszyscy programu a już od dawna wiadomo że PROGRAMÓW WYBORCZYCH NIKT NAPRAWDĘ NIE CZYTA ANI PÓŹNIEJ NIE REALIZUJE,TO TYLKO PUSTY SLOGAN W KAMPANII(wypowiadali się na ten temat spece od PR-u)
    A jeżeli tak chodzi o ten program TO JAKI MA MIŁOŚCIWIE PANUJĄCY???
    Dla mnie ważne jest KIM JEST KANDYDAT I CO SOBĄ REPREZENTUJE bo kim jest i kim się otacza obecny panujący wszyscy wiedzą.

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    Proponuje zamiast spekulować wzajemnie sie przy tym obrażając, zaczekać aż ktoś z "obozu" Wiktora, domniemam że będzie to Cyrk, przedstawi na tym forum pełny program wyborczy wraz z "listą osiągnięć" kandydata na stanowiako Burmistrza. Bezpodstawne "bicie piany" to tylko sposób obecnej elyty na podminowanie kandydata opozycji. Takie jest moje zdanie.

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    [quote]wracajcie do pracy "znafcy samorządu", nie piszcie z roboty bo kompromitujecie cały urząd i tych, którzy w nim uczciwie pracują, nie za to Wam płacimy jako społeczeństwo.
    Zamiast bić tu pianę zajmijcie się kanalizacją na Gałczyńskiego, żeby tej cholernej płyty na Słowackiego nie wybijało i ludzie nie wpadali samochodami!
    Ile to już czasu robi się tam jezioro i palcem żeście nie kiwnęli?[/quote]

    brakło argumentów to od razu zakładamy, że pisze ktoś z urzędu, no pajac jakiś po prostu.
    a co do remontu kanalizacji to chyba parę miesięcy temu był wielki lament, że MO chce wyrzucać pieniądze na remont płyty rynku i instalacji pod nim !!! to w końcu co robić ???? WESOŁY TUMANIE PORADŹ SZYBKO BO BEZ CIEBIE CAŁY UMIG PRZEPADNIE!!!

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    Kandydatem powinien zostać wójt Pcimia zna się na przetargach.
    jak stwierdził jego zastępca zorganizowano dla pracowników szkolenie z zamówień publicznych.
    ;(

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    Wesoły strażaku
    jak MO chciał zrobić całkowicie bezsensowny remont rynku to pewnie założył że wyremontuje tam kanalizację? hehe... Dokładnie tak samo jak zrobił to u nas na osiedlu?!
    Zrewitalizował chodniki a kanalizację zostawił starą hehe
    Twoje argumenty powalają, Powiedz szczerz strażak skąd klepiesz te posty w godz. pomiędzy 8 a 13 jak nie z roboty?
    Bo ja z chałpy, nikt mi nie płaci za niewykonane obowiązki....

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    Radny z Poręby bardzo dużo tobi dobrego .... dla siebie.

    Cytuj
  • adzygmunt 2 wrz 2010

    Nagminnie nie dotrzymuje obietnic. Jest bardzo "zalatany".

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    Tak, tak.
    Oczywiście Kielan sfotografowany w mundurze strażackim, stojący nad wezbranymi falami na wiszącym moście byłby bardziej wiarygodny.

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    To by automatycznie oznaczało, że się zna na samorządzie.

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    Jak człowiek się zna na samorządzie to potrafi budować strefy przemysłowe w rzece, rozpierdzielać lokalne PKSy, importować różnego rodzaju gnojstwa do swojego miasta typu wysypisko czy asfaltownia, otaczać się bandą bałwanów rzeby było łatwiej samorządzić, kierować ciężarówki do centrum miasta ułatwiając im przejazd przez nie, pozywać mieszkańców do sądu, pozywać do sądu dziennikarzy po to aby w efekcie z nimi przegrać i podać prokuraturze na tacy dowody przeciw sobie, tworzyć wokół siebie kliko-kloakę układów i nepotyzmu, kłamać, marnotrawić i robić wiele innych rzeczy, których z litości nad czytelnikami tu nie wymienię.
    Zwykły człowiek tego nie umie tylko taki co się zna na samorządzie, hehehe...

    Cytuj
  • 2 wrz 2010

    [quote]Wesoły strażaku
    jak MO chciał zrobić całkowicie bezsensowny remont rynku to pewnie założył że wyremontuje tam kanalizację? hehe... Dokładnie tak samo jak zrobił to u nas na osiedlu?!
    Zrewitalizował chodniki a kanalizację zostawił starą hehe
    Twoje argumenty powalają, Powiedz szczerz strażak skąd klepiesz te posty w godz. pomiędzy 8 a 13 jak nie z roboty?
    Bo ja z chałpy, nikt mi nie płaci za niewykonane obowiązki....[/quote]
    A ja piszę różnie, z pracy i z domu, zależy kiedy mam czas nie ukrywam tego.
    nie wiem dokładnie jaki miał być zakres tego remontu, nie należę bowiem do tego gatunku ludzi co wszystko wiedzą najlepiej. Pamiętam jednak, ile było wrzasku na tym forum na temat tego zapowiedzianego remontu. Nie zakładam, że moje argumenty muszą cię powalić, jest to raczej kolejny głos w dyskusji (i wcale nie twierdzę, że jedynie słuszny) więc chłopie (lub kobieto) więcej luzu. No i nie zarzucaj mi pory w jakiej piszę bo nie czarujmy się to samo robi 3/4 wszystkich piszących, łącznie z największymi asami forum (no chyba, że oprócz mnie wszyscy są na rencie, emeryturze lub bezrobociu. pozdrawiam i życzę stosunkowo udanej nocy (może będziesz wtedy mniej nerwowy)

    Cytuj

Odpowiedz