Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 25 gru 2012

    Parafianie przy kosciele sw. Klemensa w Trzemesni prosimy o pozostawienie naszego proboszcza ks. Mariana Wieczorka na Jego dotychczasowym stanowisku. Całe swoje lata poświęcił na budowanie Kościoła, Jego ciekawe pomysły, pracowitość, zaangażowanie, umiejętność zjednywania ludzi, otwartość i ciepło sprawiły, że zarażał energią i chęcią pomocy innych ludzi.Czuliśmy zawsze, że oprócz roli Kapłana jest jednym z nas. Dzięki jego upartości i determinacji tak szybko mogło dojść do ukończenia tak pięknego Kościoła. Ksiądz Marian Wieczorek dał się poznać jako człowiek pracowity, pełen dobroci, sympatii i ciepła. Zawsze znalazł chwilę, aby zamienić z kimś choć parę słów, dodać otuchy i obdarzyć uśmiechem. ZAWSZE POZOSTANIE W NASZYCH SERCACH !!!

    81 11 Cytuj
  • 25 gru 2012

    [cytat=szymonn]
    Zacytuję słowa znajomego księdza zorientowanego w sytuacji:
    " Widać, że diabeł nie śpi i próbuje na zaistniałej sytuacji upiec swoją pieczeń.
    W żadnym wypadku nie należy podpisywać tej petycji.
    I trzeba to ludziom uświadamiać.
    Decyzja Ks. Kardynała ma na celu dobro parafii.
    I nie ma on obowiązku tłumaczyć się przed każdym, dlaczego taką decyzję podjął.
    Bo jest pierwszym odpowiedzialnym za parafię przed Bogiem samym.
    Aby postawić tamę zakusom złego musimy się bardzo dużo modlić w tej intencji.
    To jest jedyne lekarstwo na tę chorobę"(koniec cytatu)
    Niech znajomy ksiądz nie straszy nas diabełkiem. Nawet Papież Benedykt XVI tłumaczy się na "twitterze" przed wiernymi i nie tylko.

    94 10 Cytuj
  • 25 gru 2012

    W pełni się zgadzam z użytkownikiem szymonn.
    Majątek parafii był budowany od wielu pokoleń i nie można pozwolić nikomu tego zaprzepaścić.
    Szybka reakcja miała na celu uchronienie parafii przed jeszcze większymi konsekwencjami.
    Co do pomysłu budowy Nowej Świątyni był on już zapoczątkowany przed przyjściem do parafii ks. Mariana i jest zasługą głównie samych parafian.
    Jedyną możliwą Kardynała w zaistniałej sytuacji było odsunięcie Ks. Mariana od funkcji proboszcza i dostępu do środków finansowych.

    8 78 Cytuj
  • 25 gru 2012

    cytat
    Decyzja Ks. Kardynała ma na celu dobro parafii.
    I nie ma on obowiązku tłumaczyć się przed każdym, dlaczego taką decyzję podjął
    UWAZAM ZE MA OBOWIAZEK WYTŁUMACZYC SIE DLACZEGO JEST TAKA DECYZJA...

    57 13 Cytuj
  • 25 gru 2012
    Alex napisał/a:

    W pełni się zgadzam z użytkownikiem szymonn.
    Majątek parafii był budowany od wielu pokoleń i nie można pozwolić nikomu tego zaprzepaścić.
    Szybka reakcja miała na celu uchronienie parafii przed jeszcze większymi konsekwencjami.
    Co do pomysłu budowy Nowej Świątyni był on już zapoczątkowany przed przyjściem do parafii ks. Mariana i jest zasługą głównie samych parafian.
    Jedyną możliwą Kardynała w zaistniałej sytuacji było odsunięcie Ks. Mariana od funkcji proboszcza i dostępu do środków finansowych.

    Nie zapomnijmy o tym że nadal nie wiadomo oficjalnie czy to o to chodzi. Bo takie gadanie żę "znajomy ksiądz powiedział" lub "jestem osobą blisko związaną z kościołem/ księdzem/ kardynałem/ papieżem" to można sobie darować.

    PARAFIANIN12 napisał/a:

    cytat
    Decyzja Ks. Kardynała ma na celu dobro parafii.
    I nie ma on obowiązku tłumaczyć się przed każdym, dlaczego taką decyzję podjął
    UWAZAM ZE MA OBOWIAZEK WYTŁUMACZYC SIE DLACZEGO JEST TAKA DECYZJA...

    Popieram, proboszcz był niejako osobą publiczną i powinno zostać wyjaśnione z jakich powodów został pozbawiony stanowiska. No ale Dziwisz już tak niestety ma... co mu sie uwidzi to to robi i w nosie ma zdanie innych (przykład. pochówek Kaczyńskiego na wawelu)

    30 23 Cytuj
  • 25 gru 2012

    Myślę, że w niedługim czasie sprawa zostanie dogłębnie wyjaśniona…

    17 35 Cytuj
  • 26 gru 2012

    NIE POZWÓLMY MÓWIC TAK O KS, MARIANIE, W 100% JEST NIE WINNY

    60 16 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Parafianie przy kosciele sw. Klemensa w Trzemesni prosimy o pozostawienie naszego proboszcza ks. Mariana Wieczorka na Jego dotychczasowym stanowisku. Całe swoje lata poświęcił na budowanie Kościoła, Jego ciekawe pomysły, pracowitość, zaangażowanie, umiejętność zjednywania ludzi, otwartość i ciepło sprawiły, że zarażał energią i chęcią pomocy innych ludzi.Czuliśmy zawsze, że oprócz roli Kapłana jest jednym z nas. Dzięki jego upartości i determinacji tak szybko mogło dojść do ukończenia tak pięknego Kościoła. Ksiądz Marian Wieczorek dał się poznać jako człowiek pracowity, pełen dobroci, sympatii i ciepła. Zawsze znalazł chwilę, aby zamienić z kimś choć parę słów, dodać otuchy i obdarzyć uśmiechem. ZAWSZE POZOSTANIE W NASZYCH SERCACH !!!

    49 9 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Mnie najbardziej ciekawi skąd Wy o tym wszystkim wiecie?
    Wychodzi na to, że doskonale się bawicie za "te pieniądze", a kozioł ofiarny się znalazł. Wytłumacz mi nadczłowieku, który zajmuje się majątkiem parafii, bo ja o niczym nie wiem.
    Wydaje się, że w tej parafii niektórzy posiadają tajemną wiedzę. Ja zawsze byłem ciekawy świata. Nie odmawiajcie mi nauki.

    aha przepraszam to wiedza zastrzeżona dla wybrańców. Zapomniałem,że jestem nikim.
    Jeszcze raz przepraszam, że mnie to zastanawia dlaczego tak się stało. Przepraszam, że podpisałem petycje. Nie powinienem tego robić.
    Najmocniej przepraszam szanownych właścicieli majątku parafii.

    92 10 Cytuj
  • 26 gru 2012

    do "kukuryku" po co podpisywałes???

    7 12 Cytuj
  • 26 gru 2012
    kukuryku napisał/a:

    bo ja o niczym nie wiem

    78 4 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Jak nie wierzycie to sobie przyjdźcie na plebanie do Ks. Mariana i zapytajcie go czy grał w kasynach ... Pozdrawiam niedowiarków . Ciekawy jestem jakie będzie sprawozdanie finansowe parafii w sylwestra.

    14 41 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Szkoda tylko że decydują nie którzy ludzie za nas a my nie mamy nic do gadania:::(

    52 2 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Ty naprawdę myślisz, że użytkownicy nie wiedzą, że to pisze jedna i ta sama osoba?

    5 46 Cytuj
  • 26 gru 2012
    rśż wiem co piszę napisał/a:

    Od kilkunastu lat działałam w Ruchu Światło-Życie

    Wiadomo, że swój będzie bronił swego.

    A tak na marginesie: mylisz się ja znam dużo księży i wiem, że to obłudnicy. Dlaczego kościół w ogóle miesza się do polityki? Dla mnie kościół+rm+pis=obłuda

    13 48 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Nie mieszaj polityki do sprawy kościoła

    33 7 Cytuj
  • 26 gru 2012
    parafia napisał/a:

    Nie mieszaj polityki do sprawy kościoła

    Wybacz, ale kościół się sam miesza do polityki propagując teorie PiS-u i chwaląc RM i T.R. WAM.

    15 42 Cytuj
  • 26 gru 2012

    A CZY POLITYCY TO LUDZIE STOJĄCY PONAD PRAWEM?
    Dlaczego kościół który reprezentuje miliony ludzi ma być pozbawiony prawa krytyki rządzących?
    Dlaczego" Kościół Łagiewnicki" jest cacy a "Toruński "be?
    Ludzie niewierzący w imię ich pojętej wolności mają prawo krytykować i pouczać Kościół jak ma postępować natomiast Kościołowi wara od mieszania się w sprawy dotyczące katolików?Ciekawy sposób pojmowania wolności,równości i demokracji.?
    Parafia jakoś rozwiąże ten problem bez pomocy" życzliwych".
    PKS Fan wyluzuj trochę bo ta" polityka miłości" Cię wykończy.

    52 3 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Jestesmy głęboko zaniepokojeni decyzją podjętą przez Arcybiskupa i Metropolitę Krakowskiego Stanisława Dziwisza!!!Prosimy o upublicznienie materiałów i dowodów świadczących na popełnione błędy przez ks. Mariana Wieczorka. Proszę o upublicznienie materiałów i dowodów świadczących na popełnione błędy przez księdza Mariana. Poczynię ponadto odpowiednie kroki aby sprawa ta została nagłośniona!!!

    51 19 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Jak każdy parafianin masz prawo być zaniepokojony decyzją Arcybiskupa tak samo jak Arcybiskup jako zwierzchnik miał prawo podjąć taką decyzję.Nie wiem czy większy rozgłos będzie korzystny dla wszystkich,coś chyba musiało być na rzeczy bo nikt poważny nie podejmuje decyzji od tak sobie.

    25 39 Cytuj
  • Adam 26 gru 2012

    Podejrzewam, że nawet jakby nasz ksiądz grywał w tych domniemanych kasynach, to nie mielibyśmy jednego ale cztery pomniki Papieży stojące z każdej strony kościoła i to kupione za gotówkę przywiezioną z tych rzekomych kasyn.
    Jest dobrym kapłanem to i w kasynie sobie poradzi.
    Pozdrowienia.

    53 3 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Witam. Ja nie mam nic do KS KANONIKA MAGISTRA MARIANA bo to był i jest dobry człowiek ale czytalem kilkanaście wpisów ktore zostaly napisane od 22 grudnia do teraz i chcialem napisac że niestety on już nie jest proboszczem i dlatego lepiej używać określenia Kanonik lub poprostu Ksiądz Marian i życzę mu żeby ta sprawa sie wyjaśniła jak najprędzej i wrócił do nas no już jak Wikary :)

    A co do nowego proboszcza KS Andrzeja to zrobił nie wiem jak na innych ale na mnie dobre wrażenie.Wiadomo że początki są trudne ale da rade i może będzie taki sam jak Ks Marian oczywiście z tej dobrej strony ale i lepszy.

    8 34 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Dla dobra Parafian jak i samego Księdza Mariana, myślę że rozgłos sprawy jest niewskazany. Zainteresowanym proponuję poczekać, sprawa dotyczy wielu parafian i zostanie pewnie dogłębnie wyjaśniona. Zgodzę się, każdemu z nas może się coś takiego przytrafić dlatego daleki jestem od osądów - myślę, że Ks. Marian bardzo potrzebuje teraz naszej modlitwy i na tym bym zakończył ten temat na forum. Są Święta więc proponuję, żeby każdy zajął się ich spędzaniem w gronie Rodziny a sprawę pozostawił do rozwiązania Opatrzności Bożej.

    15 44 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Dlaczego ludzi chorych nie pozostawia się Opatrzności Bożej tylko szukają pomocy u lekarzy? Rozgłos jest nie wskazany dla osób zamieszanych w tą sprawę ale my jako parafianie powinniśmy modlić się i wspierać Księdza Mariana za to co zrobił dla parafii. Który ksiądz przy ołtarzu ma tyle ministrantów i lektorów, którzy bardzo go lubią ,który ksiądz swój czas wolny spędza z młodzieżą zabierając ich na wakacje w tym dofinansowując dzieciom z rodzin których nie stać na kolonie jest wiele innych dobrych zasług które można by wymieniać, Inni powinni brać z niego przykład, bo na własne oczy widziałam jak Ksiądz Marian angażował się podczas prac budowlanych kościoła,Malo takich księży którzy po śmierci Jana Pawła II co miesiąc o godzinie ''21:37'' tak wiernie i z ufnością do Pana Boga modlił się o to by nasz Papież został błogosławionym.Ksiądz Marian jest tak dobrym człowiekiem, że sobie odmawiał aby pomagać innym,Myślę,że teraz my jako parafianie powinniśmy mu pomóc,a przede wszystkim podziękować,,,

    69 2 Cytuj
  • 26 gru 2012
    trzemesniaa napisał/a:

    Też sobie nie przypominam. Ciekawie co się stanie z pomnikami Jana Pawła 2 i Maksymiliana Mari Kolbego za które parafia nie zapłaciła .Oczywiście ludzie dali na pomniki i to grube kwoty !

    niech się dzieje co chce, Pomnik to tylko symbol .... A jak już zapłaciła parafia to o co WAM się wszystkim rozchodzi, bo jak to czytam , to widzę że tylko o pieniądze ...Żal mi materialistów!!!!!

    62 3 Cytuj

Odpowiedz