Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 26 gru 2012

    Szkoda mi tego człowieka, naprawde wiele zrobił dla naszej parafii. A Wy ludzie jak zwykle szukacie sensacji !!!Nikt nie jest doskonały, każdemu z nas może się noga podwinąć !!!

    30 6 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Może osoby które studiowały prawo kanoniczne..........
    Moze po prostu zadzwonmy do Dziwisza ............

    13 4 Cytuj
  • Robert Rygasz 26 gru 2012

    Dajcie spokój i nie podniecajcie się tak. Było... minęło... Tacy niestety są ludzie w tej Trzemeńskiej dziurze.

    4 25 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Widzę ze ty "robertrygasz" się tylko "podniecasz"
    Jak sam to ująłeś.

    7 7 Cytuj
  • Robert Rygasz 26 gru 2012
    PARAFIANIN13 napisał/a:

    Widzę ze ty "robertrygasz" się tylko "podniecasz"
    Jak sam to ująłeś.

    Idź lepiej i dzwoń do Dziwisza i uważaj żeby przypadkiem z tobą nie porozmawiał.

    4 16 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Ksiądz cokolwiek robił, robił to wyłącznie dla nas, dla swoich parafian! Sam fakt, że podjął się takiej budowy świadczy o tym, że zależało mu na tej parafii... Czy ktoś kiedykolwiek widział jakiegoś księdza w ubraniu roboczym, wśród robotników pomagającego im przy budowie?Ja widziałam właśnie tylko tego księdza.

    41 4 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Ja też widziałam ... widziałam jak pracował jak każdy robotnik , a nawet jak ostatni schodził z budowy pewnego bardzo deszczowego dnia, widziałam też często jak kilkanaście minut przed Mszą popołudniową schodził z budowy, aby zdążyć do Kościoła .. pamiętacie ?

    38 4 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Dokładnie. Więc nie należy go potępiać ! To było zbyt duże poświęcenie.

    22 3 Cytuj
  • 26 gru 2012

    niech sie ks.marjan broni jak niewinny!!!!!!!!!!!111

    9 16 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Ech... a w jaki sposób ma to uczynić ?
    Wyjść na parking przed Kościołem i rozgłaszać ?
    Napisać list do parafian - a kto go odczyta ?

    Jak wielu z was i ja od kilku dni mam mętlik w głowie.
    Plotki, insynuacje, oskarżanie siebie wzajemnie ... , Moje rozważanie dotyczy rzekomych donosów ( piszę rzekomych, bo nie wiem o nich nic w 100% )
    Przecież chrześcijanie powinni się wzorować na swoim Mistrzu - a On dokładnie powiedział nam co czynić :

    Mt 18,15-20 15 Jeśli zgrzeszy twój brat względem ciebie, idź, zwróć mu uwagę sam na sam. Jeśli cię posłucha, pozyskałeś swojego brata;

    16 a jeśli nie posłucha, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby każda sprawa miała potwierdzenie w wypowiedzi dwóch lub trzech świadków.

    17 Jeśli także ich nie posłucha, przedstaw [to] Kościołowi; a jeśli i Kościoła nie posłucha, niech ci będzie jak poganin i poborca.

    1. Jeżeli był powód do upomnienia - czy ono najpierw nastąpiło - tego nie wiem , bo w Radzie nie jestem.

    2. Czy jeżeli nie poskutkowało - było upomnienie przy świadkach ? A jeżeli rzeczywiście chodzi o finanse i dobro materialne parafii - to sprawa była prosta - zwołać zebranie parafian - pokazać dowody . Przecież jest Rada Parafialna , powinna być Komisja Rewizyjna - oni mają wgląd do przychodów i rozchodów ... i chyba nie ma takiej możliwości - żeby 1 Człowiek pojmował decyzje takiej wagi samodzielnie. - wtedy bylibyśmy świadkami.

    3. Dopiero wtedy zgłosić Kościołowi

    CZY W TYM PRZYPADKU ZOSTAŁY ZACHOWANE WSZYSTKIE PUNKTY?

    "a jeśli i Kościoła nie posłucha, niech ci będzie jak poganin i poborca."
    mocne słowa - ale gdy przyjrzymy się kim dla Jezusa byli poganie i poborcy .... u poborcy ( ku oburzeniu Żydów ) zjadł posiłek , córkę poganki uzdrowił i powiedział , że bardziej potrzebują Go grzesznicy - zrozumiemy , że poganin i poborca - to ten kto bardziej potrzebuje pomocy, wsparcia, troski, obecności.

    I jakoś dziwnie Jezus kończy to pouczenie słowami :
    " I jeszcze zapewniam was: jeśli dwóch z was na ziemi zgodzi się co do jakiejkolwiek sprawy, by o nią się modlić, to spełni się im za sprawą mojego Ojca, Tego w niebie. 20 Bo gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w moje imię, tam jestem wśród nich".

    Niech więc miedzy nami nie będzie podjudzania , oskarżeń , fałszywych sądów..... tym co ma moc jest WSPÓLNA MODLITWA.

    14 3 Cytuj
  • 27 gru 2012
    PKS Fan napisał/a:

    OGARNIJ SIĘ. PO CO ZAKŁADASZ TYLE KONT?

    PKS Fan napisał/a:

    Miku napisał/a:Sam sobie zapreczaszJA NIE ZAPRZECZAM LEKTORKU TYLKO PYTAM CZY MASZ KONKRETY JAK OBRAŻAM KSIĘDZA MARIANA W. ? BO MÓWIŁEŚ, ŻE OBRAŻAM JEGO GODNOŚĆ, TAKIM PISANIEM TO TY MNIE OBRAŻASZ.

    I SAM SIĘ SCHOWAJ ALBO DO KOŚCIÓŁKA CZYTAĆ BIBLIE.
    A MINUSIKI PEWNIE SAM WSTAWIASZ I SIĘ CIESZYSZ.

    Sam siebie człowieku obrażasz. A co jest złego w czytaniu biblii przecież chodzisz do kościoła, pomimo że wszystko w Nim jest złe, księża, biblia sam nie wiesz w co wierzysz i co jest dobre.
    a co do kont to każdy ma sobie prawo założyć i pisać co mu pasuje, nikomu tego nie zabronisz panie pks członku zapewne jednej z rodziny "rady"

    16 2 Cytuj
  • 27 gru 2012
    Miku napisał/a:

    co do kont to każdy ma sobie prawo założyć

    regulamin §1 pkt.7 Użytkownik może posiadać tylko jednio konto na Miasto-info.pl

    Miku napisał/a:

    Sam siebie człowieku obrażasz.

    Odwracasz kota ogonem. Z tego wynika, że nie pokażesz mi wpisu w którym obrażam Mariana W. bo go po prostu nie ma.

    Miku napisał/a:

    A co jest złego w czytaniu biblii przecież chodzisz do kościoła, pomimo że wszystko w Nim jest złe, księża, biblia sam nie wiesz w co wierzysz i co jest dobre.

    ha ha ha mylisz pojęcia - to, że jestem "wiernym" parafii nie znaczy, że chodzę do kościoła.

    Miku napisał/a:

    członku zapewne jednej z rodziny "rady"

    Mylisz się nie jestem członkiem żadnej z rodziny Rady, choć bardzo podoba mi się sposób ich zachowania panie lektorze członku zapewne pis-owskiej sekty.

    2 18 Cytuj
  • 27 gru 2012

    petycie petycie listy do podpisania itd.bo go tak lubicei i taki wspaniały a jak ks.marek odchodził tego niebyło a terz podobno taki wspanaily był

    3 19 Cytuj
  • 27 gru 2012

    Przecież jest Rada Parafialna , powinna być Komisja Rewizyjna - oni mają wgląd do przychodów i rozchodów .[/cytat]
    Przecież w Parafii Trzemeśnia nie istnieje taki twór jak Rada Parafialna. Owszem. Był taki pomysł aby ją utworzyć parę lat temu i zgłaszało się kandydatów do Ks. Proboszcza ale pomysł ten jakoś umarł śmiercią naturalną. Potem była mowa o tym aby Radę Budowy Kościoła przekształcić w Radę Parafialną ale również nic z tego nie wynikło. I co za tym idzie na politykę finansową kasy parafialnej (nie mylić z finansami na budowę Nowej Świątyni) nikt poza Ks. Proboszczem nie miał wpływu.
    Z całym szacunkiem dla Ks. Mariana ale niejeden z nas przy takiej ilości długów ( o ile jest to prawda) miałby już nad sobą komorników i innych ściągaczy długów. Na ten przykład Pan Radny ma już za sobą licytację komorniczą swojego dobytku. Szczegóły na stronie Urzędu Skarbowego w Myślenicach. A jego długi są o wiele niższe niż Ks. Mariana ( zaznaczam o ile te pogłoski to prawda)

    6 8 Cytuj
  • 27 gru 2012

    po 1.Ks. Marek został przeniesiony do innej parafii, zgodnie z zawodem ksiedza-wikariusza, który po min. po trzech latach kończy się czas bycia na jednej parafii, a zaczyna się "etat" na innej. Przeniesienia są wpisane w ten zawód i nie ma co dyskutować. Po 2. TA PETYCJA NIE DOTYCZY PRZYWRÓCENIA KSIĘDZA NA STANOWISKO PROBOSZCZA W TRZEMEŚNI. Ci co tak myślą, najwięcej gadają na ten temat, a nawet pisma nie widzieli. Parafianie tam pytają się z żalem, dlaczego potraktowano ich w taki sposób, domagają się prawdy, bo na to zasługują, żeby zapobiegać różnym plotkom, które i tak podzieliły naszą parafię.Tyle.

    17 2 Cytuj
  • Maciek 27 gru 2012

    Mi sie coś zdaje, że miał cos na sumieniu

    5 20 Cytuj
  • Maciek 27 gru 2012

    Ja osobiscie nie mam nic do Ks Mariana aczkolwiek uważam, że musiała to byc grubsza afera skoro został tak szybko odwołany. NIe ma co oczywiscie snuc domysłów na ten temat ale nie rozumiem dlaczego go tak strasznie bronicie skoro sami nie wiecie o co chodzi ?

    8 23 Cytuj
  • 27 gru 2012

    Jakby nie było nic na rzeczy, to:
    - nie znikł by z dnia na dzień jak kamfora
    - nie padły by słowa, aby nie robić sensacji
    - wcześniej byłaby informacja o odejściu i mającym się pojawić nowym proboszczu

    Według mnie to głupie i żenujące, że oficjalnie nie poda się do wiadomości przyczyny. Znowu kościół robi wielkie tajemnice i wzmaga nie ufność ludzi, że coś próbuje się zataić, ukryć, uniknąć odpowiedzialności itp. Kawę na ławę i już!

    Ksiądz Marian już dawno przestał działać zgodnie z zasadami kanonika. Wiem o przypadku odmowy przyjazdu do chorego/umierającego z braku...czasu w danym momencie. Za coś takiego mógł pożegnać się z parafią dużo wcześniej. Również z innymi sakramentami były u niego problemy. O innych kwestiach nie chcę już wspominać, bo w tym momencie to nie istotne i nic już nie zmienia.
    Dlatego nie ma go co tak zażarcie bronić.

    15 16 Cytuj
  • 27 gru 2012
    marko napisał/a:

    Ksiądz Marian już dawno przestał działać zgodnie z zasadami kanonika. Wiem o przypadku odmowy przyjazdu do chorego/umierającego z braku...czasu w danym momencie. Za coś takiego mógł pożegnać się z parafią dużo wcześniej. Również z innymi sakramentami były u niego problemy. O innych kwestiach nie chcę już wspominać, bo w tym momencie to nie istotne i nic już nie zmienia.
    Dlatego nie ma go co tak zażarcie bronić.

    No. Dokładnie. Ale ja podejrzewam, że znaczną ilość postów "broniących" pisze jedna i ta sama osoba (patrz: nr. kont)

    5 19 Cytuj
  • 27 gru 2012

    do "marko"
    uważasz ze jesteś bez winy, nigdy nic złego nie zrobiłeś przez całe swoje życie?
    A jeśli tak jest to udowodnij że tak było jak piszesz...
    Mogę sie z tobą zgodzic w jednej kwesti "
    "Według mnie to głupie i żenujące, że oficjalnie nie poda się do wiadomości przyczyny. Znowu kościół robi wielkie tajemnice i wzmaga nie ufność ludzi, że coś próbuje się zataić, ukryć, uniknąć odpowiedzialności"

    5 9 Cytuj
  • Maciek 27 gru 2012

    a Dlaczego ks Marian nie wysle jakiegos listu ze swojej strony lub nie przyjedize powiedziec jaka jest prawda ?

    10 7 Cytuj
  • 27 gru 2012

    ty dalej swoje...
    Jeżeli z kurii przyjdzie decyzja o zakazie odprawiania mszy czy zwolnienie go z funkcji proboszcza to nie może nic zrobic, bo to mogłoby pogorszyc jeszcze bardziej.

    6 5 Cytuj
  • Maciek 27 gru 2012

    Ważne, że teraz mamy lepszego Proboszcza

    9 21 Cytuj
  • 27 gru 2012

    Nie mam nic do nowego proboszcza
    Nowy proboszcz jest dopiero kilka dni wiec nie mogę nic powiedziec...

    11 3 Cytuj
  • 27 gru 2012

    PKS FAN o czym ty w ogóle człowieku piszesz? Zajmujesz się wyliczaniem kont? Znam bardzo wiele osób, których ta sprawa tak poruszyła, że postanowili wypowiedzieć się na ten temat na forum, a żeby móc coś napisać trzeba chyba się zarejestrować, no nie?

    Ja również w tym momencie założyłam konto, bo już nie wytrzymałam twoich durnych wpisów.

    Pozdrawiam forumowiczów

    21 5 Cytuj

Odpowiedz