Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • lukasz 2 sty 2013

    wreszcie ktos wylozyl kawe na lawe.
    I co tepe lemingi macie teraz do powiedzenia!?
    Najmadrzejsi na forum, nieudacznicy!
    Tutaj kilku najmadrzejszych: ELITA prosto z internetu
    arabela
    ToTylkoJa
    tuptus56
    Piotrus Pan
    Parafianin 24
    antonio
    bad mother*****er
    Idzcie lepiej na PO glosowac bo za dobrze sie wam zyje... dopuscili do internetu i szaleje "szlachta".
    Juz niedlugo sie skonczy, ulgi za internet juz nie bedzie i skoncza sie glupie wywody.
    Ach nie. Przeciez dobrobyt zapewni wam premier. Dalej bedzie mozna zgrywac wazniaka zza monitora.

    9 64 Cytuj
  • 2 sty 2013
    bad mother*****er napisał/a:

    blazenstwo i parodie mamy od dnia 23.12.2012, pozegnanie w Niedziele bedzie tylko wisienka na torcie. Pamietaj, nikogo nie wolno osadzac!wracajac do konkretow i do wyliczen zyczliwej osoby pod nickiem "konkretny" to tak naprawde to problemem nie jest milion tylko 500 tys pozyczone od ludzi + pomnik JP2 + stacje drogi krzyzowej i koniec! Jakby wplacil do kurii te 500tys to to samo co by przehulal wiec nie ma problemu + ten dlug do kurii 1 milion to tak jakby go nie bylo. Po co komornik ma zabierac ten kosciol? Zaproponujmy go Kurii zeby go sobie wziela za dlugi!!!!!!!!!! :)

    I właśnie takim myśleniem...ładnie ukręci się łeb sprawie - ehh!

    9 45 Cytuj
  • 2 sty 2013

    Dzięki Konkretny za "fakturę" - mam te same dane. A pożegnanie? No przecież większość parafian sie go domaga. Wiele dla parafii uczynił- a po prostu sie chłopina ( na dość pokażną sumę) pogubił. To jest poprostu choroba. Czy rozjaśnia sie wam juz dlaczego kuria głosu nie zabrała w tej kwestii? Bo zwykli, prości ludzie nie ogarniaja tego. Sam tego nie ogarniam- bo człowiek, który ma mnie prowadzic do Boga - idzie szatańską drogą. Nie chcę być cynikiem, ale rozumiem kurię. A to gdzie podziała sie kasa wie tylko ks M... Wisienka na torcie musi być.. może wtedy wyjdzie i będzie miał odwagę cos powiedzieć.

    15 48 Cytuj
  • 2 sty 2013

    Co się stało to się nie odstanie ,ale też nie możemy tak człowieka przekreślać.Ksiądz to przecież człowiek ,a każdy człowiek ma swoje słabości,pomimo tego też musimy pamiętać że dla naszej wspólnoty coś zrobił pamiętacie: stan cmentarza z przed kilku lat?,plac wokół starego kościółka itd...pogubił się w tym wszystkim i za to nie wolno nam go potępiać,nie nam jest sadzić.

    TERAZ PISZĘ DO TYCH KTÓRZY MÓWIĄ O PODPISYWANIU LISTY! PISMO TO DOTYCZY TYLKO I WYŁĄCZNIE WYJAŚNIENIA DLACZEGO ODWOŁANO PROBOSZCZA-A NIE JAK TWIERDZICIE ŻEBY DOSTAŁ. KOLEJNY RAZ GADACIE A NIE WIECIE CO, NIE CHCIAŁO CI SIĘ PRZECZYTAĆ TO NIE GADAJ!!!

    52 7 Cytuj
  • 2 sty 2013
    doorootaa36 napisał/a:

    Ksiądz to przecież człowiek ,a każdy człowiek ma swoje słabości

    Wiedziałem, że "wy" zawsze będziecie go bronić.

    konkretny napisał/a:

    1. Ks. Marian zdefraudował dużo środków finansowych.
    2. Sprzedał działki koło szkoły i na Skalniku Gminie za ok 900 000, na budowę koscioła wpłacił tylko ok 400 000, resztę twierdził że musiał wpłacić do kurii, czego nigdy nie dokonał - (brakuje ok pół miliona)
    3. Pożyczył się pieniędzy od wielu osób, podbijając zobowiązania pieczęcią parafii, - w ten sposób pożyczył ok. 500 000 (pół miliona).
    4. Od kilku lat nie odprowadzał pieniędzy do kurii, przez co dług parafii wobec kurii wynosi prawie 1 000 000 zł (milion zł).
    5. Zebrał pieniadze na pomnik - ok 100 000 zł, - nie zapłacił dostawcy.
    6. Nie zapłacił dostawcy za stacje drogi Krzyżowej. (tego wątku nie rozwijam, nie wiadomo ile rodzin wpłaciło za stacje, nie są one podpisane)
    7. Na ten moment szacuje się zdefraudowane pieniądze na ok 2-2,5 mln zł.
    8. Jest wielką tajemica gdzie się one podziały, jest mowa o hazardzie ale nie jest to jasne.
    9. Kasa parafii jest pusta.
    10. Takie szcegóły że zabrał nawet pieniadze z kolęd zebranych przez ministrantów, i nic im nie wypłacał, sa przy tych kwotach mało istotne.

    @doorootaa36 TO SĄ SŁABOŚCI WEDŁUG CIEBIE?? 2 MLN. ZŁ?????

    14 68 Cytuj
  • 2 sty 2013

    To tylko człowiek? Pogubił się biedaczysko? ... co za teksty!

    Ale jeżeli tak uważącie, to ja w takim razie ja jeszcze raz powtarzam:
    - znieść celibat
    - opodatkować
    - wprowadzić oficjalne cenniki: pogrzeb, ślub, chrzest itp.

    23 62 Cytuj
  • 2 sty 2013
    lukasz86 napisał/a:

    wreszcie ktos wylozyl kawe na lawe.
    I co tepe lemingi macie teraz do powiedzenia!?
    Najmadrzejsi na forum, nieudacznicy!
    Tutaj kilku najmadrzejszych: ELITA prosto z internetu
    arabela
    ToTylkoJa
    tuptus56
    Piotrus Pan
    Parafianin 24
    antonio
    bad mother*****er

    Ja bym jeszcze dodał:
    kukuryku
    bezstronny
    kasiak
    kasia pus
    kszak

    8 83 Cytuj
  • 2 sty 2013
    lukasz86 napisał/a:

    Idzcie lepiej na PO glosowac bo za dobrze sie wam zyje... dopuscili do internetu i szaleje "szlachta".
    Juz niedlugo sie skonczy, ulgi za internet juz nie bedzie i skoncza sie glupie wywody.
    Ach nie. Przeciez dobrobyt zapewni wam premier. Dalej bedzie mozna zgrywac wazniaka zza monitora.

    Kula w płot... Myślisz, że Ci co bronią zażarcie Mariana to są z grupy PO? Nie sądzę... Myślę, że to zwarta grupa...toruńska :-))), zresztą chyba do niej należysz.
    A tak wogóle to nie rozumiem, co do tego wszystkiego ma premier... Widzę, że Kaczora narzekanie udziela się wszystkim. Niedługo premier za przypalony placek w domu też będzie odpowiedzialny.

    10 54 Cytuj
  • 2 sty 2013
    marko napisał/a:

    Myślę, że to zwarta grupa...toruńska :-)))

    Dokładnie. Tadzio tu, Tadzio tam, Tadzio zawsze rządzi sam.

    10 49 Cytuj
  • 2 sty 2013

    dajcie już spokój bo dużo gadacie na forum a kto się odważy w niedziele prosto w oczy powiedzieć Marianowi to jak go oczerniacie i nie obrażajcie innych każdy ma prawy mieć swoje zdanie dla mnie hazard jest chorobą i trzeba pomóc człowiekowi a nie go zgnoić za tyle dobra co zrobił i jeszcze jedno złapał ktoś ks. Mariana za rękę jak brał kasę parafialną żeby tak go oczerniać pozatym każdy może napisać ile to długu mamy ile kasy brakuje ja zawsze będę broniła ks.Mariana rozumiem go bo budujemy dom duży i doskonale wiem jak ciężko jest utrzymać się żeby nie wpaść w długi!! zobaczymy w niedziele bo ja mogę na forum kościoła powiedzieć co tu pisze prosto w oczy ks.Marianowi a wy podwiniecie ogonki i cisza na pewno nikt się nie odważy wstać i te brednie powiedzieć do ks. Mariana fajnie jest kopać leżącego sztuką jest odważyć się pomóc mu wstać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    56 11 Cytuj
  • 2 sty 2013
    jusek napisał/a:

    Dzięki Konkretny za "fakturę" - mam te same dane. A pożegnanie? No przecież większość parafian sie go domaga. Wiele dla parafii uczynił- a po prostu sie chłopina ( na dość pokażną sumę) pogubił. To jest poprostu choroba. Czy rozjaśnia sie wam juz dlaczego kuria głosu nie zabrała w tej kwestii? Bo zwykli, prości ludzie nie ogarniaja tego. Sam tego nie ogarniam- bo człowiek, który ma mnie prowadzic do Boga - idzie szatańską drogą. Nie chcę być cynikiem, ale rozumiem kurię. A to gdzie podziała sie kasa wie tylko ks M... Wisienka na torcie musi być.. może wtedy wyjdzie i będzie miał odwagę cos powiedzieć.

    dzieki za ten wpis. jezeli to jest choroba to smutne jest, ze nam jako parafii nie udalo sie mu pomoc odpowiednio wczesnie zeby uniknac tego wszystkiego. Tych 500 tys tez szkoda, jezeli poszly w bloto, bo tego nie wiemy na co poszly. Szkoda ze przedstawiciele kurii nie byli na tyle kompetentni zeby dnia 23.12.2012 delikarnie wytlumaczyc ludziom, ze ze wzgledu na stan zdrowia lub ze wzgledu na bezpieczenstwo finansowe parafii i potrzeby wyjasnienia...(nie znamy nadal oficjalnego powodu i nic nadal oficjalnie nie wiemy oprocz plotek na tym forum), moze wowczas nie robilibysmy niechcianej sensacji na forum i przy swiatecznych stolach, ktorej wszyscy przeciez chcielismy uniknac? Nie trzeba wstydzic sie rozwiazywac problemow, jakiekolwiek by one nie byly, wszak mamy 21 wiek, czy nie czas przestac juz zamiatac pod dywan i robic prywatnych sensacji z problemow, ktorym powinnismy zwyczajnie stawic czolo? Przeciez nieraz zabieramy kluczyki kumplowi, ktory za duzo wypil i probuje wsiasc do samochodu lub nie pozwalamy dziecku na polkniecie czegos co moze mu zaszkodzic. Nie mnie osadzac! Takie rzeczy Milosc czyni z czlowiekiem.

    61 5 Cytuj
  • 2 sty 2013

    MARIAN POWINIEN SAM (nie kuria) WYJAŚNIĆ TO WSZYSTKO WIERNYM!!!!!!!!!!!!

    29 48 Cytuj
  • 2 sty 2013

    [quote=bad mother*****er][/cytat]
    wracajac do konkretow i do wyliczen zyczliwej osoby pod nickiem "konkretny" to tak naprawde to problemem nie jest milion tylko 500 tys pozyczone od ludzi + pomnik JP2 + stacje drogi krzyzowej i koniec! Jakby wplacil do kurii te 500tys to to samo co by przehulal wiec nie ma problemu + ten dlug do kurii 1 milion to tak jakby go nie bylo. Po co komornik ma zabierac ten kosciol? Zaproponujmy go Kurii zeby go sobie wziela za dlugi!!!!!!!!!! :)[/quote]

    Kuria nie musi sobie brać tego kościoła, bo ona jest jego właścicielem. To Wy, zwykli fundatorzy możecie jedynie oczekiwać od kurii podziękowań za darowizny, które przyczyniły się do wzrostu majątku parafii, czyli kurii. Dziękujemy Ci Ks. Kanoniku Marianie Wieczorku, że uchroniłeś nas przed ponad milionową wpłatą na rzecz kurii. Te kilka milionów wartości kościoła wystarczy im i to z powodzeniem.

    80 6 Cytuj
  • 2 sty 2013
    kasia pus napisał/a:

    dajcie już spokój bo dużo gadacie na forum a kto się odważy w niedziele prosto w oczy powiedzieć Marianowi to jak go oczerniacie i nie obrażajcie innych każdy ma prawy mieć swoje zdanie dla mnie hazard jest chorobą i trzeba pomóc człowiekowi a nie go zgnoić za tyle dobra co zrobił i jeszcze jedno złapał ktoś ks. Mariana za rękę jak brał kasę parafialną żeby tak go oczerniać pozatym każdy może napisać ile to długu mamy ile kasy brakuje ja zawsze będę broniła ks.Mariana rozumiem go bo budujemy dom duży i doskonale wiem jak ciężko jest utrzymać się żeby nie wpaść w długi!! zobaczymy w niedziele bo ja mogę na forum kościoła powiedzieć co tu pisze prosto w oczy ks.Marianowi a wy podwiniecie ogonki i cisza na pewno nikt się nie odważy wstać i te brednie powiedzieć do ks. Mariana fajnie jest kopać leżącego sztuką jest odważyć się pomóc mu wstać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ja się zastanawiam co on musialby zrobić, żebyście za nim nie stali i takich głupot nie pisali?
    Każdy tutaj by już siedział za kratami jakbyć taką kaskę zgarnął. Trochę mnie to jednak nie dziwi, bo w Toruniu też dużo kasy ginie i jakoś od wieeeelu lat nikt nic nie zrobił. A jak się w przychodni mówi babci, że Rydzyk jeździ Maybach`em to ona mówi, że to brednie, że on jest biedny i wszystkie pieniądze na Caritas oddaje.
    W tej sytuacji wogóle nie dziwią mnie te brednie wypisywane tutaj, bo to taka filozofia wiejska.

    Ja mogę wstać, ale co mam mu powiedzieć? Mojej kasy nie zabrał.
    A tak na marginesie to jakie oczernianie?, jak z tego co wszyscy mówią, jest to prawda. Już cała wieś, albo nawet trzy o tym mówią. Zatem nie jest to powoli oczernianie tylko stwierdzanie faktów, więc przestańcie już głupoty pisać.

    Według mnie Marian się nie pojawi. Będzie powitanie nowego proboszcza. O Marianie powiedzą yyyy albo eeee i tyle. Pomodlimy się za niego o nawrócenie i pójdziemy do domów.

    17 49 Cytuj
  • 2 sty 2013

    Ńa to czekałem! SREBRNIKI się znalaznalazły ale już nie ma "kasyna", są PRZYCHODY (z kosmosu) ale nie ma ROZCHODU!!!! pewno życie parafii było na GRATIS...i budowa kościoła!!!Długi rady sa zabezpieczone - smiechu warte!!! TO PO PROSTU NIE MY!!!!!

    55 7 Cytuj
  • 2 sty 2013
    marko napisał/a:

    w Toruniu też dużo kasy ginie i jakoś od wieeeelu lat nikt nic nie zrobił

    Pewnie układziki ma Rydzuś z Biskupem (dzieli się), a nasz się pewnie nie podzielił i go odwołał.

    maxa napisał/a:

    nie ma "kasyna"

    Właśnie wg. niektórych jest.

    15 34 Cytuj
  • 2 sty 2013
    konglomerat napisał/a:

    bad mother*****er napisał/a:

    wracajac do konkretow i do wyliczen zyczliwej osoby pod nickiem "konkretny" to tak naprawde to problemem nie jest milion tylko 500 tys pozyczone od ludzi + pomnik JP2 + stacje drogi krzyzowej i koniec! Jakby wplacil do kurii te 500tys to to samo co by przehulal wiec nie ma problemu + ten dlug do kurii 1 milion to tak jakby go nie bylo. Po co komornik ma zabierac ten kosciol? Zaproponujmy go Kurii zeby go sobie wziela za dlugi!!!!!!!!!! :)Kuria nie musi sobie brać tego kościoła, bo ona jest jego właścicielem. To Wy, zwykli fundatorzy możecie jedynie oczekiwać od kurii podziękowań za darowizny, które przyczyniły się do wzrostu majątku parafii, czyli kurii. Dziękujemy Ci Ks. Kanoniku Marianie Wieczorku, że uchroniłeś nas przed ponad milionową wpłatą na rzecz kurii. Te kilka milionów wartości kościoła wystarczy im i to z powodzeniem.[/cytat]

    AMEN!

    61 9 Cytuj
  • 2 sty 2013
    PKS Fan napisał/a:

    MARIAN POWINIEN SAM (nie kuria) WYJAŚNIĆ TO WSZYSTKO WIERNYM!!!!!!!!!!!!

    tu masz racje na prawdę to on powinien powinien powiedzieć tyle jest długu i dlaczego on jest a kuria jak do tej pory łaskawie nic nie wyjaśniła to teraz na pewno tego nie zrobi!!!!!

    43 5 Cytuj
  • Maciek 2 sty 2013

    Zawsze uważałem ks Mariana za takiego "cwaniaczka" w dobrym znaczeniu. NIkt go nie ugnie. Uważający się , że zawsze ma racje itp. Zresztą sami chyba wiecie co mam na mysli. Większosc z was miała z nim lekcje religii w gimnazjum, bierzmowanie lub tez jakakolwiek stycznosc. Wiecie, ze był to człowiek trudny ale jakże by sie wydawało uczciwy. Zrozumiałe jest to, że sie mógł pogubic. Władając takimi pieniedzmy i zarzadzajac parfie. Jezeli zawinil, a to jest pewne powinien miec godnosc i przyznac sie przed ludzmi. Dlaczego ? Chciazby dlatego, ze nie dysponował własnymi pieniedzmi. Wyjaśnic powinien listownie lub słownie. Mam nadzieje, że ukarze choc troche skruchy i wszystkiego dowiemy sie w najbliższą niedziele ale wątpie by starczyło mu tyle odwagi aby sie pojawił na Mszy.

    14 43 Cytuj
  • 2 sty 2013

    PKS Fan a co Ciebie tak ten temat zainteresował,przecież to raczej nie twój problem tylko parafian którzy daja na potrzeby Kościoła i praktykują.Sądząc po ilości jadu jaką z siebie wyrzucasz nie należysz do tej grupy więc chłopie wyluzuj.Ta "polityka miłości" Cię wykończy,tyle troski o los innych jesteś podobny jak komuniści oni też martwili się o los robotników czy wierzących i robili wszystko dla poprawy ich losu.Kościół przetrwał wieki i nie takie zawirowania tak że i teraz da sobie radę bez Twojej pomocy.

    23 47 Cytuj
  • 2 sty 2013

    Teraz należy przejść do konkretów:
    - za proboszcza Kwiatkowskiego zbierano na ogrodzenie wokół cmentarza parafialnego,
    do dzisiaj nie jest ono wybudowane

    Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Nie można bronić ks. Mariana. Bardzo mądre wypowiedzi użytkownika jusek i innych są dowodem na to że ksiądz marian wcale nie był taki święty.

    Pamiętacie akcje: Łaską jesteśmy zbawieni... z łaski możemy tu stać?
    Możliwe że mógł wygrać pokaźną sumę. Nie zrozumcie mnie źle gdyż są to tylko moje przypuszczenia.

    11 54 Cytuj
  • 2 sty 2013

    Moim zdaniem ks. Marian już dawno powinien wylecieć. (nie będę mówić co robił jako nauczyciel religii w gimnazjum) mniejsza o to oczywiście zawsze znajdą się osoby które będą go broniły choć same nawet nie wiedzą jaki był i jak się zachowywał. Będą usprawiedliwiały go tym że to przecież ksiądz i on by tak nie zrobił i wgl. Ale jeśli chodzi o ostatnie wydarzenie związane ze zmianą proboszcza to moim zdaniem dobrze że go już nie ma. Pożyczał się pieniędzy od wszystkich od których się dało a teraz nikt tego nie odda. I co teraz mają zrobić tacy ludzie przecież nikt im teraz nie zwróci tej sumy. ,,Może chciał dobrze dla kościoła" ale mógł to wszystko robić z umiarem a nie wydawać te pieniądze Bóg wie gdzie.

    26 66 Cytuj
  • 2 sty 2013
    bad mother*****er napisał/a:

    Dziękujemy Ci Ks. Kanoniku Marianie Wieczorku, że uchroniłeś nas przed ponad milionową wpłatą na rzecz kurii. Te kilka milionów wartości kościoła wystarczy im i to z powodzeniemAMEN!

    Dobre - leżę i płaczę!
    Myślę, że tej sytuacji trzeba Marianowi postawić pomnik!!!! Bo naprawdę zrobił kawał dobrej roboty. No to zaczynamy chodzić po domach - potrzeba 100 tysiecy :-)

    46 15 Cytuj
  • 2 sty 2013

    "Neminem captivabimus nisi iure victum."
    AMEN

    49 6 Cytuj
  • 3 sty 2013

    [quote=konkretny]Zabieram głos bo mam wrażenie że chyba mało osób z parafii orientuje sie w sytuacji.
    Znam sprawę dokładnie, wypunktujmy wszystko po kolei:

    4. Od kilku lat nie odprowadzał pieniędzy do kurii, przez co dług parafii wobec kurii wynosi prawie 1 000 000 zł (milion zł). .[/quote]

    Nie wiem skąd takie dane i taka suma.

    Ja wiem, że z parafii odprowadzana jest do Kurii 1 zł od każdego mieszkańca na rok.
    W ciągu kilku lat nie uzbiera się taka niebotyczna kwota.

    8 11 Cytuj

Odpowiedz