Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 15 sty 2013

    W świetle dzisiejszej rzeczywistości,wątek ks. Mariana W. daje dużo do myślenia zwłaszcza że widać szczególnie w mediach jak dalece dziś mamy posuniętą walkę z kościołem.
    Szkoda że całe to zajście z jego osobą na czele miało miejsce własnie teraz,niemniej jednak uważam za uzasadnione poinformowanie wspólnoty parafialnej o całej prawdzie tej historii ponieważ przez 15 lat był właśnie przez nią utrzymywany!!! Z rabacji chociażby datków wyjaśnienie powinno być dane do publicznej wiadomości.

    23 10 Cytuj
  • 15 sty 2013

    Gdyby był czysty już dawno by to oficjalnie otrąbiono, żeby uciąć spekulacje. Ponieważ jednak nie jest, to lepiej ludzi w niepewności trzymać. Takie ogólne ogłupienie :-)

    12 25 Cytuj
  • 18 sty 2013

    Jedynym wyjściem jest nagłośnienie sprawy w mediach. Kościół katolicki od dawna udowadnia że jest zacofaną instytucją która działa jak w epoce średniowiecza. Dziwie się ludziom którzy pozwalają na krycie prawdy. Media powinny wyciągnąć wszystkie brudy, w przeciwnym razie dalej nasi pasterze ( jak i przedstawiciele kurii) będą tak postępować za ogólnym przyzwoleniem społeczeństwa. Może niektórym wyda się to zbyt brutalne rozwiązanie, ale jedyne prawidłowe.

    21 16 Cytuj
  • Koksik 19 sty 2013

    masakra----------------------------------

    14 3 Cytuj
  • 19 sty 2013

    Bardzo podoba mi się to co napisał marcinmce .Takie sprawy trzeba wyjaśniać a nie zamiatać pod dywan. Media wywęszą wszystko i rozgryzą temat z każdej strony. Kościół ma tendencje do ukrywania wszelkich przewinień księży, często zażarcie bronił takich co mieli na sumieniu różnego rodzaju występki a skoro ks.M został tak przez kurię ukarany to musiał nieźle narozrabiać.

    5 23 Cytuj
  • 21 sty 2013

    Albo zbyt dużo wiedział co kurialna wyprawia do czego potrafi się posunąć . Najlepszym wyjściem dla nich była degradacja ks. Mariana do jakiejś zacofanej wiochy gdzie ludzie sypia na tace i wierzą ze uzdrowi ich w chorobie . A puścić bujdę po wsi nie problem tym bardziej ze mózg operacji kurialnej żyje od dawna w bardzo dobrych relacjach z niektórymi z rodaków parafi. TO JEST CHORE CO SIE DZIEJE !!

    24 2 Cytuj
  • 22 sty 2013

    Ha ha ha!!!!
    Dobre. Ksiądz Marian - agent 007. Może do CBA należał?

    Dajci spokój. To właśnie Wasze głowy zostały zmanipulowane. O to chodziło kurii. Żeby ludzie nie byli pewnie i nie mogli uwierzyć w kasę, hazard itp.

    Niestety to wszystko jest prawda... Teraz pytanie jest tylko jak daleko to wszystko zaszło i kwestia aby ktoś otwarcie o tym powiedział i otworzył niektórym oczy...helllo!!!!

    6 29 Cytuj
  • 22 sty 2013

    Drogi "marko"
    Powiedz mi skąd jesteś tak pewien tego hazardu ? No i te pieniądze .. Zapewne słyszałeś rozliczenie w kościele i wynika z niego, iż jedyny dług jaki jest to kredyt. Jeśli masz jakieś rzeczowe dowody to je przedstaw, bo na podstawie słów to raczej ciężko w to uwierzyć, zwłaszcza tym, którzy świetnie znają księdza Mariana :)

    31 4 Cytuj
  • 22 sty 2013

    "marko" skoro wiesz o co chodziło kurii czyli zapewne masz relacje z pierwszej reki,prawda ? w prostym rozumowaniu wynika z tego że należysz do tej szajki wyzyskiwaczy , którzy tylko dbają o własne dup... a ci którzy nie przynoszą oczekiwanych dochodów bo budują świątynie (ks.Marian) to za burtę , tak? taka jest u was polityka ? Ty na pewno znowu zaprzeczysz ale jest to normalne, że broni się kury, która znosi złote jajka .

    19 4 Cytuj
  • 22 sty 2013

    Nasza parafia miała proboszcza ....tak ale ale również architekta , gospodarza oraz ''Ojca ''przyjaciela. Chociaż ks.Marian miał swoje humory i nieraz potrafił zniechęcać swoja postawa ludzi do siebie. Ksiądz Marian podja się trudu budowy kościoła takiego gospodarza potrzebujemy !!!!!!!który nie tak jak większość księży kupuje nowe samochody!!!!!, utrzymuje pol swojej rodziny!!!!!!hmm powiedzenie idź synu na księdza bo ci bieda nie będzie doskwierać a rodzinie pomożesz hmm.. coś w tym jest ale nie w przypadku ks Mariana .Dla niego nasza parafia była rodzina!!!! Wielu ludzi potwierdzi a zwłaszcza budowlańców ze ksiądz wiele razy sam zakładał kalosze,strój roboczy i brał się za łopatę narzędzia , cały czas nadzorował prace dbał o najmniejsze szczegóły wszytko musiało być na wysokim poziomie na wysoki połysk z duza precyzja .Nawet nie mamy pojęcia ile tak naprawdę w tym wszystkim trudu księdza!!!!!! żeby wszystko było na czas !!!!!(Podaj przykład takiego księdza ????????? księdza rodaka ? jeśli macie czelność pluć wciąż na niego powiedz który ksiądz dokonał tyle co on ? !!!! My tylko dawaliśmy pieniądze tyle naszego wkładu ilu z nas interesuje się budowa ?Szczerze mówiąc ilu z parafian dawało z serca te pieniądze a nie tylko z tego powodu ze sąsiad dal tyle to my nie możemy być gorsi co prawda to tylko pomogło więc nie drążę tego .!!Mam szacunek dla tych rodzin które nie maja na wiele rzeczy ale zawsze na kościół dawali niż do tych którzy tylko dla odnotowania wpisu potrafili się pokazać przed innymi !!! hmm no cóż taka ludzka natura ... każdy może się pogubić w życiu nawet ksiądz !! tylko dlaczego inni księża jawnie robią grube machloje ...biznes .. nawet posądzani o obcowanie z kobietami ( posądzani o homoseksualizm........!!!) pozostają przy swoich funkcjach przy swoich stanowiskach parafiach pomimo ze ciągle parafianie wysyłają skargi do kurii!!! Sa nie do ruszenia hmmm czyżby to układy z kuria (nie do wiary ) ?cóż się dziwić .... w naszej parafii ludzie "biznesu'' lubią zajmować główne miejsca i przybierać dobre miny do zlej gry ...ach jeszcze rada tak ! Rada budowy kościoła(nie do wszystkich) (piękne przedstawienie na pożegnaniu doprawdy dawno takiej szopki nie widziano doskonała gra aktorska cóż judasz tez zdradził Jezusa. Wiem ze za chwile obsmarujecie ten wpis ze hazard ze pieniądz pieniądz pieniądze długi ........ ale pokaz mi zdjęcie nagranie cokolwiek co oświeci mnie oraz innych ciekawych które potwierdzi to wszytko co jest przeciwko księdzu .Zastawiające jest skąd ludzie wiedza takie rzeczy lubimy sobie plotkować prawda? wszyscy wszytko wiedza zapytaj wprost przy wszystkich cisza ..... Zachowanie kurii w tej sprawie pozostaje wiele do życzenia wzięli sobie ludzi na sumienia ...kuria która wykupuje ziemie i odsłu***** telefony od księży w sprawie księdza Mariana .No cóż stało się nie mamy już ks Mariana my potrzebujemy Gospodarza który dokończy to dzieło !kończąc ........Pan Bóg wie jak jest naprawdę i podziwiam ludzi(ironia)!! którzy maczają w tym palce wasze sumienia..... życzę dobrej sztuki retoryki na sadzie ostatecznym... ..Święta Bożego Narodzenia w naszej parafii 2012 były hmm niezapomniane.... Pamiętajmy...... słowa'' alleluja i do przodu oraz proszę przyjąć te wiadomość i nie robić rozgłosu ''(rozgłosu ??!!!może sobie usta tasmami zaklejmy ...Msza pożegnalna ... ludzie szlochali jak dzieci w kancu 13 lat czy dobrze czy źle to kawal życia nawet jeśli nie lubiliśmy księdza to się przyzwyczailiśmy ...a teraz no cóż możemy sobie popisać , obsmarować nawzajem, ale cóż to nam da jeśli wszytko od kurii zależy .....

    36 14 Cytuj
  • 23 sty 2013

    Ksiądz Marian był bardzo kontrowersyjną osobą, miał swoich ulubieńców i miał osoby których po prostu nie lubił i to bez żadnego powodu. Potrafił niewinnego człowieka totalnie bez powodu zniszczyć, obrazić z góry na dół. Słyszałam, niestety z zaufanego źródła i od osób które miały z nim do czynienia że chodził po domach do bogatych rodzin, pożyczał się grube pieniądze, nie chciał dawać pokwitować że bierze te pieniądze bo: 'Księdzu nie wierzysz?' Te pieniądze zostały przegrane w kasynach m.in. na Słowacji. Osobom które pracowały czasami z własnej woli za darmo koło kościoła (bo nie chciały brać pieniędzy, chciały je przekazać na budowę) kazał podpisywać dokumenty wskazujące na to że jednak brały pieniądze za robotę (żeby miał podkładkę). Na pewno nie byłyby podjęte takie drastyczne środki jeżeli nie byłoby to cos poważnego (i tutaj absolutnie nie bronie kurii bo mam im osobiście bardzo dużo do zarzucenia) a Ksiądz Marian nie przepraszałby ze łzami w oczach na mszy pożegnalnej. Nie dobrze się podziało ale życzę nowemu proboszczowi dużo cierpliwości, bo nie dostał łatwego zadania i został wrzucony do pracy w chyba najgorszym momencie. Trzymam kciuki i zmówmy chociaż po zdrowaśce za niego.On nie jest niczemu winny a może być przez niektórych odbierany że to on pozbawił Księdza Mariana stołka. Tak nie jest i oby dał rade przetrwać nie łatwe też dla niego chwile.

    24 23 Cytuj
  • 23 sty 2013
    domii napisał/a:

    Ksiądz Marian był bardzo kontrowersyjną osobą, miał swoich ulubieńców i miał osoby których po prostu nie lubił i to bez żadnego powodu. Potrafił niewinnego człowieka totalnie bez powodu zniszczyć, obrazić z góry na dół. Słyszałam, niestety z zaufanego źródła i od osób które miały z nim do czynienia że chodził po domach do bogatych rodzin, pożyczał się grube pieniądze, nie chciał dawać pokwitować że bierze te pieniądze bo: 'Księdzu nie wierzysz?' Te pieniądze zostały przegrane w kasynach m.in. na Słowacji. Osobom które pracowały czasami z własnej woli za darmo koło kościoła (bo nie chciały brać pieniędzy, chciały je przekazać na budowę) kazał podpisywać dokumenty wskazujące na to że jednak brały pieniądze za robotę (żeby miał podkładkę). Na pewno nie byłyby podjęte takie drastyczne środki jeżeli nie byłoby to cos poważnego (i tutaj absolutnie nie bronie kurii bo mam im osobiście bardzo dużo do zarzucenia) a Ksiądz Marian nie przepraszałby ze łzami w oczach na mszy pożegnalnej. Nie dobrze się podziało ale życzę nowemu proboszczowi dużo cierpliwości, bo nie dostał łatwego zadania i został wrzucony do pracy w chyba najgorszym momencie. Trzymam kciuki i zmówmy chociaż po zdrowaśce za niego.On nie jest niczemu winny a może być przez niektórych odbierany że to on pozbawił Księdza Mariana stołka. Tak nie jest i oby dał rade przetrwać nie łatwe też dla niego chwile.

    No niestety nie zgodzę się z Tobą. Ksiądz Marian owszem miał swoje humorki, ale nikogo nie zniszczył. Te kasyna .. hmm .. interesujące wszyscy o nich mówią, ale nikt nie umie tego potwierdzić, lepiej obrzucać człowieka fałszywymi plotkami, bo tak, bo coś kiedyś powiedział nie tak i masz mu za złe. A te zaufane osoby to zapewne Ci, którzy w Imieniu całej parafii donieśli na księdza Mariana o rzekomych "długach".
    Jeśli natomiast chodzi o księdza Andrzeja to pojawił się tu w nieodpowiednim momencie. Nie chodzi o to, że ludzie mają mu coś za złe, tylko po prostu trzymają do Niego dystans.

    23 7 Cytuj
  • 23 sty 2013

    Ksiądz Andrzej został tutaj powołany i nie miał nic do gadania- jeżeli nei on, przyszedł by inny więc co najwyżej to kuria wysłała go w nieodpowiednim momencie a nie on sam przyszedł.

    Co do zaufanych osób- no niestety akurat konkretnie te osoby nigdzie nie były i nikomu nic nie rozpowiadały- po prostu wiedzą a ja wiem od nich.

    A czy ktoś potwierdzi że ksiądz Marian nie rozpuścił pieniędzy w kasynach?Gdzie w takim razie się podziały te setki tysięcy złotych które pożyczył u ludzi i nikt już potem ich nie widział?

    12 24 Cytuj
  • 23 sty 2013

    Widziałem ostatnio naszego czcigodnego ks. M jak jechał z plebani. Znajomi także widują go na obszarze naszej parafii. Czyżby to całe pożegnanie było lipą, a ks. M nadal siedzi na naszym garnuszku. Robi nas wszystkich w wała i zamiast oficjalnie powiedzieć prawdę to dalej tajniaczy.

    5 23 Cytuj
  • 23 sty 2013

    Jeśli chodzi o zachowanie i humory ks. M. to bywał niesamowicie humorzasty i zachowywał się często arogancko i wulgarnie. Lubił też wyśmiewać się z ludzi. Więc nie piszcie, że był taki dobry i łaskawy, bo to jest śmieszne.

    17 22 Cytuj
  • 23 sty 2013

    Mylisz się "domii" mógł odmówić, chodziło mi raczej o to, że przyszedł w zastępie księdza, którego ciężko będzie zastąpić.

    "A czy ktoś potwierdzi że ksiądz Marian nie rozpuścił pieniędzy w kasynach?Gdzie w takim razie się podziały te setki tysięcy złotych które pożyczył u ludzi i nikt już potem ich nie widział?"[/cytat]

    A potwierdź mi, że grał. Ksiądz Marian pomagał biednym więc jeśli coś zapożyczył to zapewne oddał to na szczytny cel, nie kasyna.

    19 8 Cytuj
  • 24 sty 2013

    Oczywiście że mógł odmówić, ale jak nie on to i tak przyszedł by inny proboszcz.

    Z tego co wiem- a tutaj to akurat wręcz mam pewność bo znam takie osoby- Ksiądz Marian bardziej pomagał rodzinom i dzieciom bogatych rodzin niż biednych.
    Taaa... I za to że oddał pieniądze na szlachetny cel zwalili go ze stołka. Na pewno masz rację ;D

    7 13 Cytuj
  • 24 sty 2013

    drogi locoo ksiądz Marian potrafił i zniszczył kilka osób w tym między innymi mnie,,,,,
    uczył mnie religi a za to że raz mu sie postawiłam na lekcji zapamiętał mnie i powiedział że on umie sobie poradzić z tymi którzy mu się sprzeciwiają.....

    no i udało mu się... odmówił mi bierzmowania, nie ochrzcił córeczki mojej siostry bo ja miała być matką chrzestną, a po kolędzie w zeszłym roku zwyzywał moją mamę że córek nie umie wychować zgnoił nas, sponiewierał i powiedział że nie weźmie koperty z pogańskiego domu ...... jak on miał czelność mówić coś takiego on człowiek bez grzechu
    Wiecie dlaczego tak trudno mu coś udowodnić, bo ludzie z naszej parafii są honorowi i nikt kto pożyczył pieniądze się nie upomni.... pożegnanie CYRK !!!! cieszę się z całego serca że już go nie ma i w końcu mamy życzliwego i miłego księdza który potrafi rozmawiać a nie wydzierać i wyzywać tyle ....

    17 20 Cytuj
  • 24 sty 2013

    Moim zdaniem teraz to wszyscy sobie przypominają i wymyślają głupoty o x Marianie.Marlenka,jakoś innym nie odmówił bierzmowania ino tobie jakoś nie byłaś do niego przygotowana! a głupoty które se nie którzy wymyślają to mnie śmieszą:D Sprawa polega na tym za dużo sie x Marian starał żeby wybudować ten kościół i teraz co po niektórzy na niego narzekają,a lecieć do niego to by wszyscy lecieli :P.

    18 16 Cytuj
  • 24 sty 2013

    zgadzam się ze Smoczkiem ;P Niestety taka prawda ..

    18 9 Cytuj
  • 24 sty 2013

    Kiedyś tu napiszę: a nie mówiłem :-) Ciekawe co wówczas napiszecie. Nie mogę napisać skąd to wiem, ale jest to wiadomość faktycznie z niemal pierwszej ręki.

    Poczekam na ten dzień. Ciekawę czy ktoś z Was wówczas zwróci mi honor.

    Wierzci sobie w co chcecie i komu chcecie. Poczytajcie prasę, oglądnijcie czasem TV, a zobaczycie, że prawdziwych księży...ze świecą szukać. Taka przykra prawda. Dlatego powinni być Pastorzy, a nie uprawianie fikcji.

    12 18 Cytuj
  • 24 sty 2013

    "z niemal pierwszej ręki" czyli nic pewnego :)

    19 9 Cytuj
  • 25 sty 2013

    Co tam słychać po aferze z księdzem z Trzemeśni i Osieczan

    4 11 Cytuj
  • 25 sty 2013

    Ja myślę , że już najwyższy czas zakończyć te bzdurne przepychanki słowne. Taka bitwa < ja wiem z pierwszej ręki , ja wiem na pewno lub ty nic nie wiesz nie rozumiesz> to jest śmieszne .Ksiądz Marian odszedł z parafii i mamy nowego proboszcza , który potrzebuje naszego wsparcia i pomocy w wielu sprawach a na pewno potrzebuje naszej modlitwy. O dobre przyjęcie nowego proboszcza prosił sam Ksiądz Marian , więc dlaczego ludzie , którzy podobno tak cenili Księdza nie potrafią teraz dostosować się do Jego słów tylko jątrzą jak mogą. Przestańcie już bo to nie jest zachowanie godne chrześcijan. Parafia , która wydała tylu księży powinna zachowywać się nieco inaczej.Przez 5 lat w naszym Kościółku były odprawiane Msze Święte w intencji Papieża orędownika Miłosierdzia , a teraz pokazujemy nasze Miłosierdzie. Wstyd i tyle.

    11 5 Cytuj
  • 25 sty 2013

    Domii wez się wogóle zastanów jakie ty bajki opowiadasz..Jak można nie złapać księdza na gorącym uczynku i tak opowiadać a bo jeden wymyśli a drugi dołoży i z tego takie plotki!!!.Pomagał bogatym smieszy mnie coś takiego:P jak wyżej napisano:D.To nie stać by ich było na Kolonie i różne wyjazdy wkońcu bogaci są!!!!!Ludzie jak by x Marian to byś cie się w Starym kosciółku gnietli i ten nowy jeszcze by był nie wykończony tak wam to cieżko zrozumieć :P.A plotki typu że grał na Kasynach to same barany mówią lub ci z RBK

    15 6 Cytuj

Odpowiedz