Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 4 lut 2013

    Ksiądz Marian zawsze miał jakieś 'ale' do kobiet, po tym jak rzuciła go jego dziewczyna poszedł na księdza i od wtedy zdecydowana większość jak nie każda kobieta to była ta gorsza. Potrafił wydrzeć się na kobietę bez większej przyczyny.
    Tak jak on traktował młodzież którą przygotowywał do bierzmowania to mógł ją tylko do Kościoła zniechęcić a nie przyciągnąć.
    Wiele różnych złych rzeczy dzieje się w Kościele ale nie wyrzuca się księży ze swojej parafii bez większego powodu, dlatego nie mówcie że bezpodstawnie go odsunęli od zarządzania parafią bo musiały być grube argumenty że coś było nie tak skoro nowego proboszcza dali od razu a nie np za zastępstwo. I to zaraz przed świętami- czyli bali się żeby większych głupot nie narobił. Druga sprawa to taka że gdyby był niewinny to na mszy pożegnalnej by nie przepraszał że nas zawiódł...

    12 33 Cytuj
  • 5 lut 2013

    Do Ignacy .... owszem są normalne w których działam nadal ....
    dzięki Domi popieram w 100%,

    2 20 Cytuj
  • 10 lut 2013

    www.parafia-trzemesnia.pl - serwis w budowie. Polecam. A chętnych zapraszam do współpracy. Pozdrawiam.

    15 Cytuj
  • 11 lut 2013

    Nikt nie interesuje się czemu w starym kościele nie są odprawiane msze św ?

    2 16 Cytuj
  • 11 lut 2013

    a jak mają być odprawiane msze skoro jest odcięty prąd?

    2 18 Cytuj
  • 11 lut 2013
    webm napisał/a:

    www.parafia-trzemesnia.pl - serwis w budowie. Polecam. A chętnych zapraszam do współpracy. Pozdrawiam.

    Ciesze się że w końcu doczekaliśmy się www :)
    W jaki sposób można pomóc nie będąc grafikiem i informatykiem????? ;)

    10 Cytuj
  • 11 lut 2013

    można zaproponować dział :) do redakcji - np historia koscioła :) / lub coś o kaplicy w Porębie :) - notka- by uzupełnić wszystko to, co widnieje jako "w budowie" :) .
    Jeśli ktoś jest animatorem którejś z grup parafialnych i zechciałby coś zamieścić , to również proszę o kontakt. ( np terminy spotkań, plany, skład itd...) to strona Waszej parafii, więc Wasza- zachęcam do jej współtworzenia. Kontakt: parafia.trzemesnia@gmail.com /

    9 Cytuj
  • 11 lut 2013

    Może prąd nie odcięty ;) ale ponoć nowy proboszcz nie chce wchodzić do starego kościoła , puki nie sprawdzą czy coś nie zostało zapier..ne przez wiadomo kogo :)

    2 28 Cytuj
  • 11 lut 2013
    hrum napisał/a:

    Może prąd nie odcięty ;) ale ponoć nowy proboszcz nie chce wchodzić do starego kościoła , puki nie sprawdzą czy coś nie zostało zapier..ne przez wiadomo kogo :)

    Znowu siejesz zamęt poprzez takie właśnie komentarze wyssane z palca, napisane, bo mi się nudzi.

    20 Cytuj
  • 11 lut 2013

    Nie ma co już poruszać wiadomego tematu.
    Super że powstaje strona- najwyższa pora! :)

    13 Cytuj
  • 12 lut 2013

    Hrum<<< już niemasz co wymyślec i plotki siejesz :P Ludzie wezcie się ogarnijcie poco wam msze w Starym Kościele Nowego nie macie!!!!!!!!!!!!

    8 3 Cytuj
  • 12 lut 2013

    Wiesz nudzi mi się i plotki sieje. Zapytaj się nowego proboszcza , prawdę ci powie. A pozatym wydaje mi się że jak w tygodniu rano w kościele jest max 20 ludzi to chyba lepiej w starym odprawiać bo jest dużo mniejszy.

    12 Cytuj
  • 15 lut 2013

    Co to za różnica ile jest osób na mszy? W nowym Kościele jest po prostu ciepło bo grzeją , a w starym trzeba by było marznąć i myślę , że to jest powodem odprawiania mszy w nowym Kościele przez okres zimowy.Pamiętam jak w zeszłą zimę było zimno i w starym i w nowym a teraz jest luks ciepło.

    19 1 Cytuj
  • 15 lut 2013

    <<< Zielone Wzgórze>>>> Nic z tego naszego gadania Bo są takie typy które nie zrozumieją i mówia plotki że prad odcieli, wyżej komentarz że muszą sprawdzić czy coś nie zostało przez xMariana................:D Ciekawi co po nie którzy. A jeśli wam tak chodzi o to żeby w starym Kosciele były msze odprawiane to zamówcie sobie tam specjalnie jakoś uroczystość i bedziecie mieli zaszczyt:D

    12 1 Cytuj
  • 15 lut 2013

    Jesteście tak naiwni że dramat. Pewnie się składaliście po 100 zł na kochanego księżulka który bieduje teraz na plebani.

    24 Cytuj
  • 15 lut 2013
    17 Cytuj
  • 15 lut 2013

    A ja powiem jedno.Przez całe 13 lat posługi ks.Marian ani raz nie poprosił o dawanie na tace.Natomiast nowy proboszcz już dwa razy głosił,aby hojnie dawać na tacę...mnie osobiście coś to mówi,a Wam???

    27 8 Cytuj
  • 16 lut 2013

    No to chyba właśnie widzimy jaki jest skutek tego że nie prosił o to żeby dawać na tace- prąd w małym kościele jest odcięty i msze na pewno do Wielkanocy tam się nie odbędą.
    Ksiądz Marian za to prosił o datki m.in. na pomnik papieża czy bardzo drogie stacje drogi krzyżowej, gdzie ani jedno ani drugie kompletnie nie było potrzebne- stacje można było zamówić na początek jakieś tanie, albo po prostu zrobić drewniane krzyżyki z numerami stacji. A teraz mamy pomnik, mamy stacje, i mamy długi...

    8 20 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 16 lut 2013

    hrum -> uważna lektura artykułu pozwala zauważyć, że prawdopodobnie (nie zostało to jednoznacznie napisane) w Polsce po 90 roku nie sprzedawano świątyń katolickich.

    4 4 Cytuj
  • 17 lut 2013

    teraz narzekacie aaa wczesniej nikogo nie zastanowiło to co sie dzieje z pieniędzmi przeznaczonymi na kosciol!

    5 11 Cytuj
  • Andrzej 17 lut 2013
    arabela napisał/a:

    A ja powiem jedno.Przez całe 13 lat posługi ks.Marian ani raz nie poprosił o dawanie na tace.Natomiast nowy proboszcz już dwa razy głosił,aby hojnie dawać na tacę...mnie osobiście coś to mówi,a Wam???

    No i dobrze, że poprosił, zaznaczył też, na jaki cel jest ta taca. Pewnie niejeden parafianin rzucił więcej dzisiaj, a wstrzyma się przez kilka kolejnych niedziel, jeśli ma budżet rozplanowany.

    A za stronę parafialną duży plus. Dodajcie ją tylko do popularniejszych wyszukiwarek, bo póki co, nie można was znaleźć (a jakoś przegapiłem na ogłoszeniach ten &#039;-&#039;). Szkoły mają swoje strony, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich też, więc najwyższy czas na parafię (chociaż, jak ostatnio rozmawiałem z księdzem Jakubem na temat pracy przed komputerem, to powiedział, że dla niego to ciężki kawałek chleba, unika kompa, jak ognia).

    6 3 Cytuj
  • adzygmunt 17 lut 2013

    Na stronie www.trzemesnia.pl jest zakładka parafia. Tam wszystko znajdziesz.

    2 Cytuj
  • Andrzej 18 lut 2013
    adzygmunt napisał/a:

    Na stronie www.trzemesnia.pl jest zakładka parafia. Tam wszystko znajdziesz.

    Dzięki, na samą stronę już trafiłem, znalazłem na forum (wpis sprzed tygodnia w tym wątku).

    <ot> Swoją drogą, też możecie pomajstrować z pozycjonowaniem strony na googlu, bo po wpisaniu trzemeśnia Was nie widać. Z hasłem trzemesnia jest już lepiej. Ja niestety, nie wiem za dużo na ten temat, z tego, co widzę, to w meta tagach w description i keywordsach jest &#039;trzemeśnia&#039;. Trzeba pewnie inaczej przyczarować ;) </ot>

    1 Cytuj
  • 19 lut 2013
    arabela napisał/a:

    A ja powiem jedno.Przez całe 13 lat posługi ks.Marian ani raz nie poprosił o dawanie na tace.Natomiast nowy proboszcz już dwa razy głosił,aby hojnie dawać na tacę...mnie osobiście coś to mówi,a Wam???

    Tak. Nerw mnie trafił. Św. marian nie prosił tylko pożyczał. Na ołtarze z nim. Oprócz ślubowania posłuszeństwa wobec kardynała gdy stanął w obliczu więzienia za malwersacje posłusznie zgodził się ustąpić to jeszcze czystość ślubował. Wyczyścił konta do zera że prądu nie ma za co zapłacić. A ty masz problem że proboszcz prosi o datki? A co on jest arabela z dawnego serialu co przekreci pierścionek i czary mary? Nie ma za co utrzymać parafii! Halo. Ziemia! Podejdz na parafię a dowiesz się jaki jest koszt utrzymania wszystkich rzeczy aktualnie a ile jest nie opłaconych faktur. Intencje za free. A co z długami które miały być do końca stycznia? Św. Marianie modl się za nami abyśmy nie musieli oglądać kościoła z łańcuchem komornika AMEN.

    8 14 Cytuj
  • 19 lut 2013

    Dokładnie. I teraz jest właśnie problem bo rachunki trzeba płacić a ciekawe skąd nowy proboszcz ma kasę wziąć jak grosza nie ma w parafii??????
    Popieprzyło co po niektórych, zejdźcie na ziemie i mózgów używać!!! Ciekawe czy na piękne oczy energetyka czy inna instytucja umorzy zaległości? Ci co mają takie pojęcie o życiu może niech spróbują może im się uda???!!!

    6 11 Cytuj

Odpowiedz