Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 19 lut 2013

    Gdy nowy proboszcz wszedł do parafii na koncie było całe 26 zł

    12 35 Cytuj
  • 19 lut 2013

    Cóż..... pozostało sprzedać trochę ziemi "należącej do Parafii" oczywiście za zgodą prawdziwego właściciela, którym jest kuria, spłacić długi i żyć dalej...
    Bo na ludzi nie ma co już liczyć że dadzą kasę na wiadomo jaki cel.

    20 8 Cytuj
  • 20 lut 2013

    Można sprzedać ziemię czemu nie i tak teraz nie te czasy żeby ksiądz prowadził gospodarstwo.
    Cały sęk w tym żeby to zrobić mądrze,podzielić na działki jakoś to ogarnąć żeby wziąć godziwą cenę.Z tego co mi wiadomo to,(Cytuję za poprzednikiem)św.Marian chciał całą połać ziemi za kościołem koło boiska sprzedać w całości,dobrze że się nie trafił na nią jakiś tajemniczy inwestor z Kataru, jak na stocznię bo efekty by mogły być raczej opłakane....
    Uważam że na miarę możliwości powinniśmy wspomóc nowego proboszcza bo pewnie ma w spuściźnie po Marianie dużo mszy do odprawienia za free,a utrzymanie parafii z pewnością ma swoją cenę,rachunku gratis raczej energetyka już nie wystawi.

    25 11 Cytuj
  • 20 lut 2013

    Z tego co wiem,to nowy proboszcz wcale nie odprawia mszy za free.Moja koleżanka ostatnio zamawiała mszę za świeżutkie 50 zł :)

    24 8 Cytuj
  • 20 lut 2013

    a dlaczego miałby odprawiać za darmo, skoro wszędzie indziej się płaci? jest co łaska, cennika przecież nie ma

    20 7 Cytuj
  • 21 lut 2013

    tja... ale póki co odprawia intencje przyjęte przez poprzednika, który to wziął kasę. Te które teraz przyjmuje to logika- - czyli kiedy?... za pół roku? :)

    12 20 Cytuj
  • 21 lut 2013

    Hrum bo ty wiesz ile było na Koncie po przyjściu nowego Proboszcza.A co niby miliardów się na nim spodziewaliście,przecież ciągle w coś inwestowano!A takie bajki że wzioł za msze i ich nie odprawił to pewnie jakaś babka szepła na Wsi a ty to Przenosisz na forum!A jeśli jakaś została zaległa to nic nowemu Proboszczowi się nie stanie jak Odprawi!!!!!!!!

    25 9 Cytuj
  • 22 lut 2013

    Niech Marian odprawi gdzieś w nowej cieplutkiej parafii do której zapewne został przeniesiony. Masakra jak to wszystko czytam... Ta parafia powinna się nazywać CIEMNOGRÓD, albo raczej CIEMNOGRÓD KSIĘDZIA MARIANA.

    14 20 Cytuj
  • 22 lut 2013

    Smoczek bo się interesuje sprawami parafii , mogłeś się zapytać ks. Proboszcza jak chodził po kolędzie co zastał na parafii. Marko mnie też kur... bierze jak to czytam. W spadku po Marianie W. zostały długi co każdy wie oraz bardzo dużo zapłaconych intencji np z pogrzebów. Smoczek nazwę cię idiotom jak myślisz że odprawianie mszy przez pewien długi okres za free to Proboszczowi się nic nie stanie. Jeszcze takie wyjaśnienie ; pogrzebów w parafii jest koło 50 i średnio zamawianych mszy było koło 40. wychodzi koło 2000 intencji . Rocznice śmierci. Śluby, rocznice ślubów , w 18 urodziny .... Ludzie myślcie racjonalnie, a z tymi inwestycjami to normalnie poszalałeś .

    6 14 Cytuj
  • 23 lut 2013

    Hurn ma rację,tyle mszy odprawić za free to się tak nie da nad tym przejść do porządku dziennego,ktoś musi to zrobić wiadomo że nie byle kto tylko ksiądz,a dlaczego nowy proboszcz ma wypijać piwo którego Marianek nawarzył??????????
    Cały sęk jest w tym że ci którzy zapłacili będą się domagali żeby było jak trzeba.
    Z tego co mi wiadomo żeby było ciekawie Marian do końca stycznia był na plebanii- NASZEJ w Trzemeśni tylko miał się nie kontaktować że tak powiem z otoczeniem,w związku z czym nadal myśmy go utrzymywali,a nowy proboszcz nawet za bardzo nie miał się gdzie podziać bo mu nie oddawał mieszkania.
    Teraz powinny tu stanąć za Marianem murem wszystkie "płaczące niewiasty" z pożegnalnej mszy i wspomóc go,bo świątobliwy ma tyle zaległych spłat,pewnie by trzeba było na niego znowu składkę ogłosić bo mu potrzeba.....!!!!!

    Wie ktoś może coś na temat tego że podobno w starym kościele zniknęły wota????
    Jak to się stało???

    12 18 Cytuj
  • 23 lut 2013

    Mnie dziwi jedno. Dostaje kler pieniądze od państwa, z funduszu kościelnego (który jest likwidowany) i jeszcze śmie ręce wyciągać do ludzi? Ja czegoś nie rozumiem. Jak można brać pieniądze za posługę która jest za darmo. Chrzest, zapłać, ślub , zapłać, komunia, zapłać , przepraszam, ale od kiedy sakramenty są płatne. Jeszcze klecha przyjdzie po kolędzie i dziwi się że mało. (nie wszyscy tacy są) Ogólnie moim zdaniem kościół powinien utrzymywać się z datków. Całe szczęście że teraz będzie to 0,5 procenta będzie dobrowolne. Nie dam złamanego grosza. Jeżeli ktoś mi powie że jestem skąpy, to jest w błędzie. Wole dać ( i daję) te pieniądze na organizacje które naprawdę pomagają ludziom, niż na tacę. Jeżeli jakikolwiek Bóstwo istnieje to zapewne bardziej będzie zadowolone z mojej pomocy niż pieniędzy dane na kolejne, obrazy, pomniki itd.

    12 18 Cytuj
  • 23 lut 2013

    Szanowny,
    marcinmce Dzisiaj 12:17,nie do końca się z Tobą zgadzam,choć w kilku kwestiach przyznam Ci rację.
    Uważam że sakramenty Święte powinny być za darmo,podam prosty przykład ile ludzi żyje na tzw. kartę rowerową lub kocia łapę jak kto woli bo ich po prostu nie stać płacić wszystkie ceregiele w kościele???
    I jak się na to kler teraz zapatruje?????
    Niedługo chyba wypadnie nam samym zmarłych chować bo ludzi nie będzie stać na księdza,...

    10 6 Cytuj
  • 23 lut 2013

    hrum wez troche zwolnij nazywać tak to możesz siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jak tak beczysz że musi za free odprawić to może ludzie się zlitują i zapłacą drugi raz te same intecje i będziecie ucieszeni ci którzy tam się zajmujecie Tymi Sprawami! Widocznie Się pogubiliście i teraz nie wiecie za co się zabrać a gdzie byliście wcześniej tylko teraz wszystko na Jaw wychodzi jak NA KONCIE ZOSTAŁO 26ZŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    11 1 Cytuj
  • 23 lut 2013

    ERA MARIANA ZAKOŃCZONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PO CO DALEJ O NIM MÓWIĆ -MYŚLĘ ŻE NIE WARTO NIE JEST TEGO WART .

    9 22 Cytuj
  • 23 lut 2013

    A ty smoczek dalej będziesz wierzył w Mariana W. Może byś zaczął utrzymywać nieroba który siedzi na plebani?

    4 21 Cytuj
  • 23 lut 2013

    To już przekracza wszystkie granice dobrego zachowania lub wychowania.Po pierwsze to zawsze jak Ksiądz odchodzi z parafii to pozostawia jakieś zamówione msze lub zabiera z sobą więc skąd wiecie czy tak nie będzie w tym przypadku?Po drugie ja ochrzciłam dwoje dzieci w tej parafii i żaden Ksiądz nie powiedział ile mam zapłacić a moja koleżanka ochrzciła dziecko za darmo za probostwa Ks Mariana i nie była żadną jego znajomą wręcz przeciwnie praktycznie była osobą niewierzącą.Po trzecie znam wielu Księży którzy chodząc po kolędzie nie biorą ani grosza .A po czwarte do pana/pani hrum gdzie Ty się wychowałeś że tak ziejesz nienawiścią do Księdza Mariana .Ja osobiście idę w niedziele do Księdza Andrzeja i pokaże Mu te wpisy może Go zainteresuje poziom inteligencji Jego parafian.Myślę ,że jeśli nawet coś mówił podczas kolędy to nie po to żeby to rozpisywać na forum.Wstyd za katolików bo przecież Nimi jesteście skoro tyle wiecie o Księżach.Czasami się zastanawiam czy nie więcej szacunku do Kościoła mają ludzie niewierzący?A jak nadal tak ma wyglądać przykładny katolik to ja dziękuje.

    27 2 Cytuj
  • 23 lut 2013

    A co innego mam mówić o osobie która w bezczelny sposób okradła parafian, Ciebie może to nie dotknęło i nadal nie wierzysz co Marian W. robił . Nie nazywam go nawet księdzem bo nie będę obrażał innych księży.

    4 24 Cytuj
  • 23 lut 2013

    Ale swą nienawiścią do jednego z Nich obrażasz wszystkich. To czy ja wierzę czy nie to moja sprawa . Na ten moment to tylko Kuria , Ksiądz Marian Ksiądz Andrzej Ksiądz Jakub i rada budowy wiedzą prawdę pozostali zaś znają tylko plotki.Myślę , że pogłosek lepiej nie powtarzać i może nareszcie zamknąć ten temat.Mamy dwóch Księży , których należy wspierać czy to pracą czy modlitwą. Zgłosić pomoc przy redagowaniu strony parafii i tam wykazać swój kunszt pisarski a nie marnować go na głupoty . Zastanówcie się Wszyscy.Dobranoc.

    15 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 23 lut 2013
    marcinmce napisał/a:

    Mnie dziwi jedno. Dostaje kler pieniądze od państwa, z funduszu kościelnego

    Po pierwsze większość księży nie dostaje nic z funduszu kościelnego i podobnie chyba ma być z nowym podatkiem.
    Po drugie fundusz kościelny nie powstał ot tak sobie za nic. Coś państwo zabrało i coś państwo dało.

    7 6 Cytuj
  • Marek 24 lut 2013

    poczytajcie sobie o "sługach bożych".
    www.faktyimity.pl

    4 9 Cytuj
  • 24 lut 2013

    KK dostał już tyle kasy z funduszu, że straty zwróciły się wielokrotnie. Wiem, że ksiądz nie dostaje tych pieniędzy do ręki, to jest wiadome, ale moim zdaniem przeginają biorąc kasę za udzielanie sakramentów. Z resztą sami ich tego nauczyliśmy, wielu pewnie kojarzy że było takie coś jak handel odpustami. Moim zdaniem ta praktyka trwa cały czas, tylko że w innej formie. Ja nie potrafię być członkiem organizacji, która paliła na stosie osoby które głosiły prawdę, która była sprzeczna z ich zasadami (chociażby Galileusz) Przypadek w Trzemeśni jeszcze bardziej pokazuje, jak naprawdę wygląda to od wewnątrz. Do tego biskupi wożą się furami za ponad 100tyś. Nie dziwie się Benkowi że abdykował, kto chciałby zajmować się takim burdelem.

    12 17 Cytuj
  • 24 lut 2013

    TO BYŁO DOBRE!!!!

    4 6 Cytuj
  • 24 lut 2013

    Hrum tobie dużo brakuje żebyś był takim nierobem jak go oceniasz:P.A Skoro się zajmujesz sprawami Parafi to mogliście wcześniej zadziałać np wyjść przed ołtarz i powiedzieć że Okradał itd a nie teraz wam się wszystko przypomina jak już nie jest Proboszczem Wcześniej to was nie było tylko zawsze Po fAKCIE beczycie!!!!

    23 2 Cytuj
  • 24 lut 2013

    cvcbnvnvn

    2 5 Cytuj

Odpowiedz