Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • jeden język a dwoje uszu 24 lut 2013

    Większość osób w Polsce ma dalekie od stanu faktycznego wyobrażenie o finansach kościoła w tym także o Funduszu Kościelnym. I tyle. Jak już pisałem nasi biskupi wystosowali pismo w którym wzywają do większej jawności co do finansów. Nie ma marudzić tylko trzeba duchownym przypominać o tym. Co ja mogę w tym kierunku zrobić bardzo konkretnie planuję wykonać w najbliższym czasie, tylko potrzebuję trochę czasu aby usiąść spokojnie przed kompem.
    Kij ma dwa końce. To nie jest tak, że tylko księżą zdarza się nazwijmy to nietakt w przyjmowaniu ofiar. Na odwrót też. Świeckie osoby też sobie jaja robią skąpiąc przesadnie lub czyniąc niestosowne uwagi czy gesty. Samemu mi się to zdarzyło ponad 10 lat temu więc wiem o czym mówię. Jak ja to mówię grzechem jest za mało dawać kasy księżom, czy na kościół, ( to nie ta sama jest pula pieniędzy) ale grzechem jest także za dużo dawać. Tak uważam.

    Co do palenia na stosie to bynajmniej kościół katolicki nie był jedyny w tej działalności w tamtych czasach. No właśnie w tamtych czasach. Ciągłe powracanie do przeszłości. Bardziej trzeba nam żyć tym co jest dzisiaj, niż tym co było dawniej lub będzie jutro. Robił źle to narzekają. Poprawił się to narzekają. Przeprosił to narzekają. Dla co po niektórych najlepiej nic nie robić, bo po co jak i tak będą narzekać

    Powracać do historii potrzeba, a wręcz trzeba po to aby wyciągać wnioski i nie popełniać tych samych błędów. W innym celu pewnie też czasem może być potrzebne, ale często jest wręcz szkodliwe.

    7 4 Cytuj
  • 7 mar 2013
    Zielone wzgórze napisał/a:

    To już przekracza wszystkie granice dobrego zachowania lub wychowania. (....i tak dalej...)Ja osobiście idę w niedziele do Księdza Andrzeja i pokaże Mu te wpisy może Go zainteresuje poziom inteligencji na forum.Wstyd za katolików bo przecież Nimi jesteście skoro tyle wiecie o Księżach.CzaJego parafian.Myślę ,że jeśli nawet coś mówił podczas kolędy to nie po to żeby to rozpis (....i znowu tak dalej..)

    I co powiedział?? Coś ciekawego? Nie sądzę.

    Jak Cię tutaj coś obraża, to najlepiej nie zglądaj tutaj. Mniej wiesz - dłużej i spokojniej żyjesz.
    Dobranoc.

    5 15 Cytuj
  • 10 mar 2013

    Do Marko- żyję sobie całkiem spokojnie mimo , że dużo wiem a na tę stronę wchodzę już tylko po to aby się pośmiać z rodziną i znajomymi z takich wypocin jak Twoje . Pa.

    11 6 Cytuj
  • 11 mar 2013

    Nie bylem jeszcze w tym kosciele. Za to z jednego slubu pamietam ten drewniany malenki. Naprawde bardzo ladny. Czy ten nowy nawionzuje jakos do uroku i mistycznego nastroju tego miejsca?
    Z doswiadczenia wiem ze nienalezy zajmowac sie aferami bo umorosanych jest w nich wiecej osob niz ktokolwiek mysli. Mialem kiedys znajomego z Sopotu i on robil sporo pszekretow. Co sie okazalo? Lepiej zebyscie nie wiedzieli.

    6 4 Cytuj
  • 12 mar 2013
    Zielone wzgórze napisał/a:

    Do Marko- żyję sobie całkiem spokojnie mimo , że dużo wiem a na tę stronę wchodzę już tylko po to aby się pośmiać z rodziną i znajomymi z takich wypocin jak Twoje . Pa.

    To bardzo dobrze, że potrafisz w takiej sytuacji jeszcze się śmiać. Według mnie nie jest to zabawna sytuacja - też wiem sporo i to z pierwszej ręki, ale mniejsza z tym. Smutne jest to co się dzieje z kościołem...

    To pisanie na forum nie ma sensu większego już. Kto wie co wie. Kto w co wierzy, to też jego sprawa.

    3 10 Cytuj
  • 13 mar 2013

    Moim skromnym zdaniem sprawa ks. Mariana (która niewątpliwie jest argumentem dla ludzi o antyklerykalnych poglądach) jest pojedynczym przypadkiem, który nie powinien przesłaniać faktu konieczności dbania o kościół katolicki. Czemu? Ponieważ kościół, od kiedy polska istnieje, zawsze zespalał nasz naród. Począwszy od rozbicia dzielnicowego, poprzez okres zaborów, na PRL-u i współczesnej postkomunie skończywszy. Kościół i polskość są ze sobą nierozerwalnie złączone, dlatego każdemu kto nazywa siebie polakiem (czy to katolikowi czy ateiście) powinno zależeć na dbaniu o jego dobre imię.

    Odnośnie artykułu, do którego link "tik kit" podał wyżej - ta gazeta jest redagowana przez człowieka, który bronił przed sądem Kiszczaka i kiedyś stwierdził, że Polsce zagrażają 3 fundamentalizmy - kościół, patriotyzm i moralność.
    Sami oceńcie to prawda czy to "kit".

    6 9 Cytuj
  • 14 mar 2013
    chwila refleksji napisał/a:

    Ponieważ kościół, od kiedy polska istnieje, zawsze zespalał nasz naród. Począwszy od rozbicia dzielnicowego, poprzez okres zaborów, na PRL-u i współczesnej postkomunie skończywszy. Kościół i polskość są ze sobą nierozerwalnie złączone, dlatego każdemu kto nazywa siebie polakiem (czy to katolikowi czy ateiście) powinno zależeć na dbaniu o jego dobre imię.
    Odnośnie artykułu, do którego link "tik kit" podał wyżej - ta gazeta jest redagowana przez człowieka, który bronił przed sądem Kiszczaka i kiedyś stwierdził, że Polsce zagrażają 3 fundamentalizmy - kościół, patriotyzm i moralność.
    Sami oceńcie to prawda czy to "kit".

    Chciałem zaznaczyć, że historia mówi wręcz coś innego o roli kościoła w rozbiorach Polski! W okresie socjalizmu wybudowano bardzo dużo kościołów! Mnie nie interesuje kto redaguje jakąś tam gazetę, tylko ważne dla mnie jest to, co w niej napisał człowiek, który uważa się za zwykłego katolika.
    Mamy od wczoraj nowego Papieża, to może mercedesy staną się mniej ważne od człowieka!
    Do nas w okresie świąt przyjechało z kurii 6 facetów, 6 wypasionymi furami rozliczać byłego proboszcza!
    Daleko jest kościół od nauki Chrystusa!
    Żegnam w stylu nowego Papieża "do widzenia i dobrego odpoczynku"!

    15 6 Cytuj
  • 14 mar 2013

    Po pierwsze Za każdym razem kiedy biorę gazetę, najpierw patrzę kto jest redaktorem.
    To jest istotne ponieważ ta osoba decyduje czy artykuł, materiał może się ukazać.
    Po drugie kwestia mercedesów była ujęta min. w gazecie o której była mowa wyżej i w gazetach jej pokrewnych
    Po trzecie nasz kościół narodowy to nie Watykan, a wspierać powinniśmy pdw. naszych najbliższych kapłanów bo mamy do czynienia z ogromną nagonka na kościół a idą ciężkie czasy.
    Jeśli zabraknie ludzi sumienia to czarno to wszystko widzę.
    Proponuje, dla krystalizacji poglądów poczytać w Internecie "Do rzeczy", "Seci", Niezależna pl" lub "Gazetę polską". Jest tam wszystko to czego nie ma w państwowych - publicznych mediach.

    4 17 Cytuj
  • 14 mar 2013

    Od razu żeby ukrócić kolejny sprzeciw sceptyków, nie chodziło mi o opiekę finansową, a o wsparcie duchowe dla naszych obecnych księży. Kapłan powinien być dla parafian jak ojciec, tak samo jak ma to miejsce w rodzinie. Ojca, który ma wsparcie w rodzinie, stać na naprawdę wiele.

    9 11 Cytuj
  • Andrzej 18 mar 2013
    chwila refleksji napisał/a:

    Proponuje, dla krystalizacji poglądów poczytać w Internecie "Do rzeczy", "Seci", Niezależna pl" lub "Gazetę polską". Jest tam wszystko to czego nie ma w państwowych - publicznych mediach.

    Jak patrzę na komentarze na niezalezna.pl, to aż scyzoryk otwiera się w kieszeni (mspanc)

    Wracając do właściwego wątku, czyli nowego kościoła: nie wydaje się Wam, że podświetlenie obrazu Matki Boskiej Pocieszenia jest trochę nietrafione? Świeci na patrzącego, w ciemności w ogóle ciężko skupić wzrok na samym obrazie, aż oczy łzawią. W dzień jest nieco lepiej, ale i tak pojawia się poświata.
    Podświetlenie obrazu to bardzo dobry pomysł, ale powinno to być zrobione bardziej subtelnie, nie świecić patrzącym w oczy, tylko oświetlać sam obraz. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

    4 10 Cytuj
  • 19 mar 2013

    W d..... Ci się poprzewracało. Obraz ma bardzo piękne podświetlenie ,a jak ci nie pasuje to nie patrz

    9 5 Cytuj
  • Albert 19 mar 2013

    Oprawa Obrazu Matki Bożej Pocieszenia jest naprawdę katastrofalna uboga i bez gustu;odpustowa . Projekt ułożenia Obrazu w oddali, w pozłacanej i oswietlonej ramie gdzieś zanikł.Nowa władza jak zwykle podejmuje decyzje bez jakiejkolwiek wyobrażni ogłady i poczucia architektury wnętrz i ołtarza.

    10 4 Cytuj
  • 20 mar 2013
    Albert napisał/a:

    Oprawa Obrazu Matki Bożej Pocieszenia jest naprawdę katastrofalna uboga i bez gustu;odpustowa . Projekt ułożenia Obrazu w oddali, w pozłacanej i oswietlonej ramie gdzieś zanikł.Nowa władza jak zwykle podejmuje decyzje bez jakiejkolwiek wyobrażni ogłady i poczucia architektury wnętrz i ołtarza.

    Masz problem , że uboga? A może parafia właśnie teraz taka jest :P, a może papież właśnie do tego teraz wzywa i nawiązuje? Nowa władza? Jak zwykle? Czyżby nowa władza ciągle podejmowała jakieś decyzje bez alberta zdania? Jeśli chodzi o poczucie architektury wnętrz to ta "nowa władza" ma doskonałe bo jest plastykiem. A zresztą piękno- to pojęcie względne i indywidualne. Zawsze jest tak, że komuś się podoba a drugiemu nie. No ale najlepiej jak mi się nie podoba to zbluzgać.. a może się właśnie komuś innemu podoba. Nie pomyślałeś? Czyżby brak akceptacji wobec innych i ich gustów ( w tym duzej części parafian?) A skoro mówisz, że decyzje były bez pytania- to pewnie angażujesz się w sprawy parafii? HAHAHA wygląda na to że tylko w bluzgach i pyskówce.
    Aha Bóg zapłać "nowej władzy" za obraz, że nie stoi na patykach gdzieś w prezbiterium i za krzewienie nabożeństwa. Matko Boża Pocieszenia módl się za nami. Amen

    10 3 Cytuj
  • 20 mar 2013

    Wyrazy uznania dla nowej władzy jak ją nazwał "jusek" i chwała za to że obraz nie "stoi na patykach" niemniej jednak uważam że jet to pomysł dalece nie trafiony,
    obraz wygląda z całym szacunkiem jak kapliczka na drzewie,tyle lat miał godny ołtarz a teraz mu go zabrali.Dużo lepiej by wyglądał tam gdzie był dotychczas w starym kościele. Renowacja kosztowała podobno dużo i nie wiem jak tak bliskie oświetlenie działa na obraz??? W Częstochowie nawet fotek nie można robić co dopiero świecić tak blisko???
    Moim zdaniem, wiele rzeczy w tej świątyni do siebie nie pasuje i są mówiąc prosto każda z innej parafii.
    Nie mam zamiaru nikogo urazić,o gustach się nie dyskutuje,niemniej jednak jak dla mnie to jest bezguście.

    12 5 Cytuj
  • 20 mar 2013

    chociaż papież by rządził u nas w parafii to wam ludziska nie dogodzi

    9 8 Cytuj
  • Andrzej 20 mar 2013
    robert75 napisał/a:

    W d..... Ci się poprzewracało. Obraz ma bardzo piękne podświetlenie ,a jak ci nie pasuje to nie patrz

    No właśnie chcę patrzyć, bo obraz ładny, tylko problem jest z patrzeniem, bo aż oczy łzawią - zwłaszcza, gdy jest ciemniej w kościele (np. w piątek podczas drogi krzyżowej). Dużo lepiej wygląda to bez podświetlenia (vide wczorajsza adoracja po ostatniej mszy).
    Pomysł podświetlenia obrazu jest dobry, wykonanie gorsze. Powinien być podświetlany obraz, a nie "walić" po oczach wiernych.

    Jeśli chodzi o władze, to o ile pamiętam, stara władza postanowiła, że obraz zawiśnie dokładnie w tym miejscu, w którym wisi (ks. Marian dokładnie to przedstawił, że obraz zostanie umieszczony na rozgałęzieniu drzewa).

    4 5 Cytuj
  • Artur Kozioł 31 mar 2013

    założę się , że najwięksi krytykanci to frustraci(ntki), którzy w swoich chatach mając bezguście, próbują zrobić z siebie autorytety rządzące ( z poza nicka) wsią lub parafią. A uwagę jeśli coś się nie podoba można zwrócić również w kulturalny sposób.

    4 11 Cytuj
  • 1 kwi 2013

    Podobno po przyjściu do was na Niedzielną msze trzeba przebrać obuwie zastępcze bo im się posacka brudzi!!!!!!!!!!!!!Haha tego to jeszcze nie grali....Wnet na Boso muśicie tam wchodzić...Jeszcze z takim talentem się nie spotkałem ciekawe tam mają pomysły......Smieszne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    10 14 Cytuj
  • 1 kwi 2013

    BRAWO!!!

    Nikt się nie kapł że dziś 1 KWIETNIA!!!
    I tylko powód by powiedzieć że proboszcz zły jest i że Marian lepszy

    17 3 Cytuj
  • 1 kwi 2013
    Smoczek napisał/a:

    Podobno po przyjściu do was na Niedzielną msze trzeba przebrać obuwie zastępcze bo im się posacka brudzi!!!!!!!!!!!!!Haha tego to jeszcze nie grali....Wnet na Boso muśicie tam wchodzić...Jeszcze z takim talentem się nie spotkałem ciekawe tam mają pomysły......Smieszne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Smieszny to Ty jesteś bo zamiast pomyśleć i skojarzyc pewne fakty to od razu przylatujesz na forum robiąc wielkie halo i sensacje.

    15 4 Cytuj
  • 1 kwi 2013

    Przecież jest Prima Aprilis, ksiądz sobie z was jaja robi, a niektórzy to na poważnie wzięli ;)

    Z ciekawości wybiorę się w niedzielę do Trzemeśni i zobaczę, kto wziął buty na zmianę :D

    22 3 Cytuj
  • 2 kwi 2013

    Nie musisz się wybierać :) - to było oczywiste- nikt na głowę nie upadł a ci co się tu burzą... hmm życzymy więcej dystansu do siebie i świata...

    Cytuję za www.parafia-trzemesnia.pl
    " Sprostowanie
    Dzisiaj 2 kwietnia wracamy do codzienności po wczorajszym Prima Aprilis. Oczywiście, ogłoszenie o obuwiu ochronnym do kościoła było primaaprilisowym żartem. Mamy nadzieję, że nikt nie poczuł się obrażony. Życzymy Drogim Parafianom radości i dystansu do szarzyzny codziennych problemów. :) Ks. Andrzej Caputa i ks. Jakub Adamik"

    :D

    20 1 Cytuj
  • Albert 7 kwi 2013

    KTO KOGO BĘDZIE KONTROLOWAŁ ?... WYSTARCZY ZOBACZYĆ CODZIENNE WIADOMOŚCI TELEWIZYJNE ABY NABYĆ - SZYBKO ZASAD POSTĘPOWANIA NASZEGO POLSKIEGO RZADU.... rbk szybko się uczy!!! powodzenia...zobaczymy co dalej...

    4 2 Cytuj
  • 8 kwi 2013

    Chciałbym podziękować naszym kapłanom za piękne kazania.
    Cieszę się że wieżą oni jeszcze w ludzi.
    Że wieżą w to że jest jeszcze dla kogo się starać.
    DZIĘKUJE!!!

    12 4 Cytuj
  • 8 kwi 2013

    Jaka wieża? Basztowa? Chyba, że chodzi Ci o słowo "wieRZę". Na przyszłość przed napisaniem wiadomości, sprawdź czy nie ma błędów, ponieważ to dość dobitnie razi w oczy.

    10 10 Cytuj

Odpowiedz