Forum » Okolice

modernizacja drogi w Osieczanach

 • adzygmunt 4 mar 2014

  Wiele się dzieje w Osieczanach ale w sprawie barierek ochronnych uszkodzonych na wysokości boiska "Wrzosów" a ostatnio przy moście nad Rabą nic. To nic ciągnie się długo! One są tam potrzebne, udokumentował to wypadek. Zastanawiam się kiedy barierki zostaną naprawione i przez kogo?
  Niewątpliwie sprawca wypadku powinien być w to zaangażowany.Wg mnie naprawia zarząd dróg a koszty ściąga od sprawcy!

  5 Cytuj
 • 5 mar 2014

  a pieniążki na to nie powinny iść z OC sprawcy?

  2 1 Cytuj
 • 5 mar 2014

  Na pewno pieniążki z OC sprawcy wpłynęły dawno ale są pewnie pilniejsze potrzeby gdzie indziej.Wybory w tym roku a w krzakach nie mieszkają raczej wyborcy.

  3 Cytuj
 • adzygmunt 1 lut 2015

  Droga przez Osieczany. Horror zaczyna się od mostu a właściwie od ronda, Zapomniane 150 metrów chodnika do mostu. Następnie zapomniane oświetlenie od mostu. Niezwykle trudny wyjazd z ogrodów działkowych. Przy wyjeździe cały łuk z lewej strony zasłonięty dzikimi drzewami i krzakami Było tam mnóstwo stłuczek. Przejazd przez środek wsi w miarę normalny. Przy ograniczeniu do 40 km powinno być dobrze. Wyjazd ze wsi tuż za ogrodnictwem ZGROZA
  H O R R O R !!! Droga zabłocona od zawsze ślisko gorzej niż na śniegu!!!!
  Cz nie można OBOWIĄZKOWO myć koła wyjeżdżających aut z magazynów ziemnych???
  Dalej prosta i na wysokości przedszkola, ciut dalej woda spływa z bocznej drogi z błotem piachem. Mokro błotniste kałuże, zamarznięte lodowisko. kto pozwolił na budowę drogi bez końcowego skierowania spływającej wody do rowów przydrożnych?
  Dalej 100 metrów od zakrętu na moście. Biała linia rozgraniczająca połowy jezdni. Dlaczego taka ucięta!!! Dlaczego nie dołożono litra farby i nie wyprowadzono jej na prostą wzdłuż znaków pokazujących skręt.
  Niedługo droga przez Osieczany zapracuje na sławę jak owa 66 gdzieś tam /gdzie?/ tylko w złym tego słowa znaczeniu.

  7 3 Cytuj
 • Tomasz 1 lut 2015

  czy w osieczanach kupie dom w granicach 300 tyś?

  1 4 Cytuj
 • 1 lut 2015

  W Stróży kupisz za 175 tys z działką 14 a.
  https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=49.79352%2C19.90592

  2 Cytuj
 • 1 lut 2015
  adzygmunt napisał/a:

  (...) Przejazd przez środek wsi w miarę normalny. Przy ograniczeniu do 40 km powinno być dobrze. (...)

  No niestety ale większość jedzie grubo ponad 40 a nawet te 50, co jest niefajne gdy człowiek próbuje na tę drogę wjechać. Trzeba to zrobić szybko bo nie wiadomo czy zaraz na zderzaku nie wyląduje Ci jakiś wariat który ma gdzieś że na zakrętach są wyjazdy z posesji i ktoś stamtąd może właśnie wyjeżdżać...

  Ale oświetlenie chodnika od mostu, tak to wg mnie już dawno powinno być. Przecież tam nic nie widać, a ludzie bez odblasków wcale nie ułatwiają innym życia :/

  8 1 Cytuj
 • 11 lut 2015

  Drogowcy malując pasy zapomnieli dociągnąć je do drogi z nowego osiedla zwanego "Manhatanem" i od strony kościoła. Powinna tam być linia ciągła a wcześniej zakaz wyprzedzania. Szaleńcy rozpędzają się na prostej i w tym miejscu doszło już do kilku poważnych kolizji. Drogowcy czekają chyba na śmiertelny wypadek.

  14 2 Cytuj
 • 27 lut 2015

  Droga od przystanku kolo inter zoo w stronę buliny szczególnie przy bramie wjazdowej do hotelu też woła o pomstę do nieba. Nie długo jak wpadnie się tam w jakąś dziurę to już sie z niej nie wyjedzie.

  12 1 Cytuj
 • 31 maj 2015

  http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2015/19/Osieczany:-SMIECIARZ-wpadl-na-goracym-uczynku.html
  Czy to nie ta sama osoba podrzuca pampersy na drodze koło przedszkola?
  Dzisiaj znowu parę sztuk leży na chodniku i koło drogi?

  4 Cytuj
 • 2 cze 2015

  Znów wypadek w Osieczanach na wysokości wyjazdu z ogródków działkowych - bus przewożący ludzi i osobówka (dość mocno skasowana). Wielokrotnie pisałam, że ten odcinek drogi jest bardzo niebezpieczny. Powinno być tam ograniczenie do 50/h oraz pasy dla pieszych. Wtedy kierowcy być może byliby uważniejsi i jechali wolniej. Widoczność dla wyjeżdżających z ogródków działkowych przez "wchodzące" na pobocze krzaki jest dramatycznie mała. Uważam, że zarządca drogi powinien za to odpowiedzieć.

  4 3 Cytuj
 • adzygmunt 2 cze 2015

  Ja również wielokrotnie pisałem o tym wyjeździe z działek "Porabia" Łuk drogi /od wschodu/ tragicznie przysłonięty krzakami Prawa strona jest w miarę odsłonięta pod warunkiem że metrowe trawy i chwasty pobocza są świeżo wycięte. Od kilku lat zrujnowane są bariery p.uderzeniowe! Ograniczenie prędkości jest pewnym rozwiązaniem, ale czy skutecznym? tylko radarowa skrzynka w tym miejscu byłaby skuteczna. Ale czy do zrealizowania? Może pasy stukowe?
  Do rozwiązania jest także bardzo zła jakość wyjazdu na drogę. Płyty szuter kamienie i pochylenie jest dla niektórych kierowców problemem Trzeba ruszyć a tu koła nie łapią podłoża, trochę więcej gazu i mamy trochę mało kontrolowany wjazd na asfalt.
  Z moich spostrzeżeń: Więcej stłuczek zdarza się z pojazdami jadącymi od strony Osieczan i wyjeżdżających w stronę Myślenic To skutek "zarośniętego łuku" i trudniejszym technicznie wyjazdem.
  Widoczność na drodze to obowiązek starostwa /generalnie/ a przebudowa wyjazdu? Przecież nie tylko działkowicze z niego korzystają. Klub sportowy a także turyści korzystający z dojazdu do rzeki i ...ścieżki rowerowo-biegowej!

  6 3 Cytuj
 • Andrzej 3 cze 2015

  Wycięcie tych drzew, krzaków i traw dużo by dało, gdyż zakręt od strony Osieczan byłby dobrze widoczny.
  Pasy na zakręcie - bardzo zły pomysł (chyba, że mowa o pasach jeszcze przed skrzyżowaniem w okolicy przystanku lub koło mostu przez Rabę.

  2 1 Cytuj
 • adzygmunt 3 cze 2015

  Oczywiście, że nie na samym łuku!!!!! Za mostem w stronę Osieczan i za skrzyżowaniem Na Zarabie w stronę działek I odpowiednie znaki!

  2 2 Cytuj
 • 3 cze 2015

  Od zdarzenia do zdarzenia i dyskusja jak zaradzić a w żadnym zdarzeniu przyczyną nie był stan drogi tylko przeważnie ludzka nieuwaga na którą nie pomogą żadne progi zwalniające,fotoradary czy policjant na każdym skrzyżowaniu.Nie ma przepisów które zastąpią zdrowy rozsądek czy umiejętności praktyczne i tyle.

  3 1 Cytuj
 • adzygmunt 4 cze 2015

  krowka123 Masz dużo racji! Tyle, że ludzie robią i będą robić błędy. Policjant leżący, stojący, radar pasy, progi, mają przypomnieć o konieczności wzmożenia uwagi.

  3 3 Cytuj
 • 6 lip 2015
  adzygmunt napisał/a:

  krowka123 Masz dużo racji! Tyle, że ludzie robią i będą robić błędy. Policjant leżący, stojący, radar pasy, progi, mają przypomnieć o konieczności wzmożenia uwagi.

  zdrowy rozsądek przede wszystkim i myślenie za kierownicą czego brakuje kierowcą

  Cytuj
 • Andrzej 7 lip 2015
  STARS napisał/a:

  z(...)czego brakuje kierowcą

  *kierowcom

  1 2 Cytuj

Odpowiedz