Forum » Okolice

TRZEMEŚNIA BEZ WODY!

  • 14 lut 2012

    Z ulgą dotrwałam do końca tego wątku. Nie potrafię zrozumieć skąd takie złośliwe komentarze. Ludzie nie mają wody, wydaje Wam się, że to takie łatwe do zaakceptowania i że należy czekać? Wyobraźcie sobie, że przez dwa tygodnie nie możecie się myć, nie ma praktycznie na czym ugotować, nie mówiąc już o pojeniu zwierząt, czy sytuacji gdy w domu są małe dzieci. Władze obowiązkowo powinny się tym zając i pomóc mieszkańcom. Mam niesmak gdy czytam komentarze, pełne zazdrości - "bo oni mają darmową wodę, to ich problem". Gdybym ja miała wybór korzystać z takiej wody, jak oni tam mają, to nie wahałabym się ani chwili. Woda, która dopływa do mojego kranu z wodociągu jest kiepskiej jakości - mocno chlorowana, twarda, a jak piszecie płacimy za nią dużo. Oni mają swoje źródła na miejscu, z których można korzystać, woda z pewnością jest nie tylko smaczniejsza, ale i zdrowsza. Dla czego mimo to nadal jest to problem naszej władzy - mieszkańcy Trzemeśni, jak wszyscy inni z gminy płacą podatki, które utrzymują machinę tego państwa. Mają prawo oczekiwać pomocy, tak jak i każda inna wieś czy miasto. Sołtys tej wsi i inni urzędnicy dostają wypłatę z naszej kieszeni, ja nie chce płacić za ich nic nie robienie.

    10 4 Cytuj
  • 14 lut 2012

    Dokładnie zgadzam się z "akka". Sytuacja mieszkańców Trzemeśni, którzy nie mają wody jest bardzo trudna. Mamy panią sołtys, która nic nie robi oraz radnych z gminy, którzy powinni nas reprezentować i w tej trudnej chwili pomagać. Przy dzisiejszych środkach technicznych nie ma większego problemu, żeby przywrócić wodę mieszkańcom. Myślę, że podczas najbliższych wyborów zarówno pani sołtys jak i radni przekonają się, jakim zaufaniem darzą ich rodziny tych 200 domów bez wody.

    8 2 Cytuj
  • 14 lut 2012

    xxxxx wiesz co? Na wodę miejska to my czekamy,i nie można się teraz podłączyć ot tak po prostu.Poza tym jeśli brak wody Ciebie nie dotyczy to co się wypowiadasz? Po co? Jak nie wiesz jak to jest 2 tyg bez wody,a od tego jest forum żeby pisać o różnych problemach.Przeszkadza Ci to to nie czytaj i już.Widocznie nie Twoja sprawa skoro masz wode.Problem dotyczy tych osób którzy jej nie mają.Zakłada ktoś wątek,że nie ma wody a tu pojawia się xxxxx i już,że a żalić się tylko umiecie.A co Cię to obchodzi? Mamy prawo i już.Jak już napisałam Jest problem dla osób bez wody nie dla takich jak Ty.I widać jakie masz pojęcie:iść się podłączyć hahahah.Bo to trwa może godzine ,nie?????

    5 2 Cytuj
  • 14 lut 2012

    kłótnia kłótnia nawet w postach potraficie pokazać jacy jesteście w mojej rodzinie też nie maja wody ale radzą sobie jeden drugiemu pomaga wozi nie biadoli tak jak wy od czego ma się sąsiadów....

    3 6 Cytuj
  • 14 lut 2012

    Sąsiedzi też nie mają wody...Poza tym jeju myślcie coś może.Chodzi o to,że nie ma w kranach wody a nie że wgl jej nie ma...

    2 1 Cytuj
  • 14 lut 2012

    dobra szkoda z wami w dyskusje wchodzić wiosna już wnet roztopy ..to i wody wam nie braknie ...i temat tabu wam sie skończy ....

    2 4 Cytuj
  • 14 lut 2012

    chcieć to muc chodzi o to,że jest awaria to co z tego ze wiosna bo nie czaje??????? Myślcie coś bo to wystarczy żeby pisać głupoty...

    2 2 Cytuj
  • 14 lut 2012

    co że wiosna nie czaisz śnieg ci stopnieje i woda będzie dalej nie czaisz kurcze jaki tłumok z ciebie...a i krowa ci nie padnie umyjesz sie w końcu dalej ci tłumaczyć ....a i móc to machłam się nie pisze się MUC.. myśl coś bo to wystarczy ŻEBY PISAĆ GŁUPOTY.....

    2 2 Cytuj
  • 14 lut 2012

    Eh ile to złości;).Popękały rury wię wiosna nic nie pomoże,o to mi chodzi;). Teraz jaśniej?

    1 3 Cytuj
  • 14 lut 2012

    eh tam złości no i co kto na to poradzi czy radio ,telewizja pomoże ....naprawde dużo ludzi jest w takiej samej sytuacji życzę wytrwałości....

    2 2 Cytuj
  • 14 lut 2012

    Ja nie mówie ze radio czy tv ale ludzie za to odpowiedzialni.2 tyg to naprawde dużo.

    3 1 Cytuj
  • 14 lut 2012

    to powodzenia próbujcie może WAM się uda...

    3 Cytuj
  • 14 lut 2012

    Dzwoniłem w sprawie braku wody do burmistrza -niestety był zajęty i rozmawiałem z jego zastępcą, który poinformował mnie, że ze strony gminy nie było żadnego zaniechania. Powiedział, że wyśle "odpowiednią" osobę z gminy, żeby zobaczyła w czym jest problem. Pani sołtys ani radni również się tą sprawą nie przejmują. Myślę, że niektórzy mieszkańcy będą pamiętali o tym przy najbliższych wyborach. Mieszkańcy Trzemeśni: jesteśmy zdani wyłącznie na siebie!

    9 4 Cytuj
  • 15 lut 2012

    Naciągnijcie se do banioków albo kupujcie wode w biedronce będzie smacznie i tanio bo przecież.... Daj sie zaskoczyć jakościa biedronki codziennie niskie ceny, daj sie zaskoczyć jakościa biedronki codziennie niskie ceny ;p POMOGŁEM KLIKNIJ POMOGŁ

    8 8 Cytuj
  • 15 lut 2012

    moze za ta głupote nie macie wody??:) PS. macie sołtysa to niech działa nie narzekajcie na pania Sołtys bo ktos ja w koncu wybral :) ps pekła mi rurka w domu niewiem gdzie dzwonic tvn czy rmf fm trzemesnia pomózcie:P

    4 4 Cytuj
  • 15 lut 2012

    zapobiegliwyTadziu - kolejny matoł wychodzi z peletonu na tym forum...

    6 1 Cytuj
  • 15 lut 2012

    [quote=gość: ziomek12345] moze za ta głupote nie macie wody??:) PS. macie sołtysa to niech działa nie narzekajcie na pania Sołtys bo ktos ja w koncu wybral :) ps pekła mi rurka w domu niewiem gdzie dzwonic tvn czy rmf fm trzemesnia pomózcie:P [/quote]

    zadzwoń do radia maryja

    3 4 Cytuj
  • 15 lut 2012

    "adzygmunt" [Z tym problemem ludzie w Trzemeśni nie oglądając się na innych mogliby poradzić sobie, ale Trzemeśnia mało robi coś wspólnie, zawsze ktoś na kogoś jest obrażony i mądrzejszy od kogoś.
    Trzemeśnia choć ma sporo ludzi nie umie się ze sobą dogadać, nie tylko w sprawach wody, projektów co robić we wsi, co naprawić, poprawić. Nie umie wybrać; choć ma po temu potencjał, wybrać radnych do gminy, do powiatu.]
    Wszystko przez niedemokratyczną, partyjniacką ordynację wyborczą, która miała zastosowanie w gminach powyżej 20 tys. mieszkańców. To tragikomiczne żeby ponad 5 tysięczna społeczność miała zaledwie jednego radnego w gminie. Mam nadzieję, że dojdziemy do demokratycznych okręgów jednomandatowych, albo przynajmniej zwykłych wyborów większościowych. Wszystko w rękach rządzących? A może społeczeństwo coś też może? W XXI wieku, w dobie informatyzacji? W USA 18 letnia dziewczyna potrafiła zlikwidować opłaty za karty debetowe w 5 największych bankach, na czele z Bank of America.

    10 1 Cytuj
  • 15 lut 2012

    czy nowa władza coś zmieni chyba nie................... ludzie muszą się tam zmienić......... i będzie ok.........

    2 Cytuj
  • adzygmunt 15 lut 2012

    I znowu władza, władza, władza...
    Szkoda, że Trzemeśnia nie umie zorganizować się wokół wybranej grupki osób z autorytetem.
    Poręba potrafiła!!! Tego trzeba im zazdrościć.
    Wybory, póki ordynacja jest jaka jest, a ilość komitetów i z tego wynikająca armia kandydatów mieszają ludziom w głowie. Wielu z nich w ostatnich wyborach skądinąd zacni ludzie nie przekroczyli setki głosów.
    Poręba się umówiła. Kandydatów jest wielu bo taka a nie inna jest ordynacja, ale my, MY głosujemy tylko na...
    Podziałało i mają radnego. Za mało było głosów na radnego do powiatu , bo tutaj potrzeba było głosów całej parafii. Dlatego klapa 5000 ludzi nie ma "swojego" radnego.
    czy potrafimy wcześnie zmienić ordynację? wątpię.
    Zobaczcie co się dzieje np z minusami od bardzo słusznym postem życzliwego parafianina. Oto jest mentalność ludzi nie tylko z Trzemeśni. A z tym chyba nie bardzo da sie coś wspólnie zrobić.
    Jak ktoś wcześniej napisał, starcza grupa w Trzemeśni, to pejoratywne określenie słusznej działalności tych starców, i żadnego odruchu zauważalnego że robią coś dobrze, że Ośrodek zdrowia przez pięć lat zmienił się na plus, że wiele dzieci dzięki zapałowi pani J.M członkini tej grupy starców, choć to młoda osoba było na wielu imprezach turystyczno-rekreacyjnych, i także już w tym roku zaczynają działać.
    Nie oglądajmy się na władzę! Powinna nam pomagać, ale to my powinniśmy grac pierwsze skrzypce!

    2 5 Cytuj
  • 15 lut 2012

    Tego wątku by pewnie nie było gdyby nie to, że przez dwa tygodnie było zero informacjii...Można przecież powiedzieć w kościele na ogłoszeniach. A teraz się wszyscy dziwią, że ludzią nerwy puszczają.
    pozdrawiam

    7 Cytuj
  • 15 lut 2012

    Nie wiem tak do konca czy trzemeśnianie chcą mieć wodę Tyle problemów przy projektowaniu `.Może wolą dzikość bieszczad?

    4 1 Cytuj
  • 15 lut 2012

    Wiesz... mamy super wodę (teraz nie :). Po podłączeniu dopuszczą nam chlorowane siki z Raby, za które będziemy płacić słoną kase.
    Jak nie wiadomo o co chodzi- to chodzi o pieniądze.

    7 1 Cytuj
  • 15 lut 2012

    to się nie żalcie że nie macie wody my mamy te siki a wy co nico ....

    3 Cytuj
  • 15 lut 2012

    Teraz ich zasypie i po ptokach !

    3 2 Cytuj

Odpowiedz