Forum » Okolice

I i II wojna w okolicach Myślenic-Dobczyc

  • 15 maj 2012

    Witam, artykuł bardzo ciekawy część natomiast znam. Jednak tak jak wspominałem ( a z tekstu to wynika) kopanie w miejscach gdzie prawdopodobnie znajdują się polegli żołnierze to dla mnie absurd i wątpie by ktoś wiedząć o tym szedł tam tylko jako hobbysta-poszukiwacz.

    5 2 Cytuj
  • 15 maj 2012

    [quote=gość: gtoja][quote=SILNY] GHost Napisz do mnie na gg jak bedziesz znalazlem ciekawy artykuł na necie ;) [/quote]
    nie chwal się!!!! nie po to ci wysłałem[/quote]
    andrzeju nic sie nie bój wezmiemy z mojego.... xD

    2 Cytuj
  • 16 maj 2012

    a tuje? takie od 1metra!!!

    Cytuj
  • 16 maj 2012

    [quote=gość: Menagos]Czytam wasze posty i mam taki super pomysł. Jest was trochę można by się zjednoczyć i np. wspólnie moglibyście ruszyć na kampanie buraczaną albo na kopanie ziemniaków u okolicznych gospodarzy jak chcecie kopać. To co tu piszecie to dziecinada ostatnio wspólnie polewaliśmy z tych waszych super "fachowych" postów. Kopać w Parku pod Dębami poco jak można od razu na Wawelu a może skarb Inków w Niedzicy? Dzieciarnia jutro poniedziałek, spać a rano do przedszkola ![/quote]

    Menagos idź na tę swoją halę i ćwicz w tym jesteś najlepszy o przepraszam jeszcze sobie język poćwicz do pupolizania ty wiesz kogo

    6 2 Cytuj
  • 2 cze 2012

    Nie wiecie co dalej z tą skrzynką panzerschreck-ów co ją chłopaki wykopali w zeszłym tygodniu na Plebańskiej? Bo ja słyszałem że po rozbrojeniu mają trafić na jakąś wystawę.

    4 Cytuj
  • 2 cze 2012

    [quote=gość: Milton] Nie wiecie co dalej z tą skrzynką panzerschreck-ów co ją chłopaki wykopali w zeszłym tygodniu na Plebańskiej? Bo ja słyszałem że po rozbrojeniu mają trafić na jakąś wystawę. [/quote]

    To prawda co piszesz ?

    1 Cytuj
  • 2 cze 2012

    Pewna jak nic. Ale zdziwiony jestem bo myślałem że to nie jest sensacja, gdyż wiele osób o tym mówi

    1 Cytuj
  • 2 cze 2012

    Ma ktoś foty tego znaleziska ?

    3 Cytuj
  • 2 cze 2012

    Chłopie zastanów się, kto przy zdrowych zmysłach pokaże Ci foty z takiego znaleziska, widać że jesteś bardzo początkujący. Ale ponoć foty są dziś mi kumpel mówił.

    1 3 Cytuj
  • 2 cze 2012

    [quote=gość: Stefek] Chłopie zastanów się, kto przy zdrowych zmysłach pokaże Ci foty z takiego znaleziska, widać że jesteś bardzo początkujący. Ale ponoć foty są dziś mi kumpel mówił. [/quote]

    No jasne "miszczu" - podobnie jak nie było fotek tych z Jawornika czy Poręby.

    2 1 Cytuj
  • 17 sie 2012

    A właśnie mam pytanko w temacie , czy nie wie ktoś jakie będą dalsze losy pojazdu wydobytego w lipcu na pograniczu Trzemeśni i Poręby? Fajnie by było zrekonstruować ten pojazd.

    2 Cytuj
  • 18 sie 2012

    O ile pamietam to adz interesował sie "skodą z Kamiennika" Czyżby to ten sam model?
    Wiem też, że próbował grzebac w papierowej historii i na ten temat "cichosza"
    Nie znalazł także info o tym, że Frankowi zginęła/została ukradziona owa Skoda!!!
    Ale znalazł zdjęcie Franka z przed 1939 roku na forum ... Wolnego miasta....Gdańska!!!!

    2 Cytuj
  • 4 paź 2014

    chłopaki z jakimi wykrywaczami śmigacie jesli mozna wiedziec?? czego szukacie koloru czy militarki?? ja znalazłem rózne okopy a w nich multum łusek i td szukam partnera na wykopki oczywiscie do dłuzszych wykopków:) w niektórych miejscach monety od 1616r i młodsze:)

    Cytuj
  • 2 lis 2014

    Szukaliście może w lasach koło dworu w Zakliczynie? Z opowieści miejscowych wiem że ten opuszczony barak w czasie II wojny był wykorzystywany jako skład amunicji. Druga sprawa to skrzyżowanie koło elkalu w Stojowicach.Kiedyś to było wzgórze na którym znajdowało się stanowisko z karabinem maszynowym.

    3 4 Cytuj
  • 3 lis 2014

    Proponuję las "Groby" w Harbutowicach, lub las "Gościbia "miejsce stacjonowania partyzantów podczas drugiej wojny są tam jeszcze widoczne doły po ziemiankach

    3 1 Cytuj
  • 3 lis 2014

    Zbychu.Jak ludzie reagują na "Poszukiwaczy" ;-) w tamtych regionach?

    4 3 Cytuj
  • 10 lis 2014

    Witam monetki i militaria piszę się na to.

    1 2 Cytuj
  • 11 lis 2014

    Witam, w pobliskim lesie (Borzęta) znajdują się dziury, które wyglądają na pozostałości okopów. Są one ułożone jedna obok drugiej, mnie więcej w odległości 10-20 m. Czy w Borzęcie w czasie Wielkiej Wojny toczyły się walki?

    3 3 Cytuj
  • 11 lis 2014
    Dziobas napisał/a:

    Witam, w pobliskim lesie (Borzęta) znajdują się dziury, które wyglądają na pozostałości okopów. Są one ułożone jedna obok drugiej, mnie więcej w odległości 10-20 m. Czy w Borzęcie w czasie Wielkiej Wojny toczyły się walki?

    Znalazłem same łuski z I i II wojny światowej...ale podobno jest gdzieś bunkier ( nie znalazłem w mapach z czasów II wojny), północna część Borzęty...

    5 3 Cytuj
  • 12 lis 2014

    Wczoraj rano znalazłem w pewnym miejscu w Zakliczynie takie cudeńko jak puźniej sie dowiedziałem zapalnik :) http://www.odkrywca.pl/pocisk,737048.html#737048 . Czy wie ktoś o działaniach wojsk w tej okolicy?

    2 1 Cytuj
  • 24 lut 2015

    wspólne wykopki kto się pisze ?

    1 Cytuj
  • 15 mar 2015
    wiedzmin napisał/a:

    wspólne wykopki kto się pisze ?

    Chętnie! Mam pewną mapkę napisz mi na prv. maila do Ciebie... 2DPanc. gdzieś w pobliżu Myślenic..Potyczka z Wojskiem Polskim?

    4 3 Cytuj
  • 28 gru 2015

    Panowie możeto ma sens każdy coś wie ja wiem o dwóch czołgach w okolicy które utknęły w bagnie i pare innych ale na czołgi sam nie rusze .a w dobczycach wiem gdzie pociski artyleryjskie zneleziono bez wykrywaca jak woda opadła też tam jeszcze nie byłem bogdanc-77@o2.pl kto chętny piszcie na mejla

    2 Cytuj
  • gościuuu 10 sty 2016

    ja jestem chętny na wspólne wykopki
    jak się z Wami skontaktować?

    Cytuj

Odpowiedz