Forum » Okolice

Ksiądz w Osieczanach

  • 13 sty 2013
    mirekm napisał/a:

    Ludzie jesteście tak niedojrzali, że aż brakuje mi słów :) Obrażacie wszystkich naokoło myśląc, że jesteście anonimowi w sieci. Grubo się mylicie, bardzo łatwo jest zidentyfikować każdego po numerze IP i powiniście mieć to na uwadze, że każdy z was może odpowiedzieć za swoje pomówienia.

    Myślicie, że ktokoliwek będzie tolerował wasze oskarżenia wypisywane publicznie? To nie dom, ani miejsce pod sklepem na wsi, a publiczne forum. Nikt z was nawet nie wpadł na to, żeby się podpisać pod swoimi "opiniami".

    Nie znam ani sytuacji w trzemeśni, ani w jasienicy, nie brałem do tej pory udziału w tych dyskusjach, bo to nie moje miejsce zamieszkania, ale bardzo się cieszę i piszę to po raz kolejny w kolejnym temacie, że administrator czuwa i wyrzucił waszą wczorajszą "dyskusję".

    Wolność słowa nie oznacza tolarancji dla agresjii i linczu. Brawo dla admina, banować takich ludzi chyba, że potrafią udowodnić swoje opowieści. W internecie też obowiązuje pewna kultura, ale braków wychowanie nie zatuszuje się nawet klawiatura...

    o jakiej jasienicy tu piszesz ??

    2 10 Cytuj
  • 13 sty 2013

    Wiecie co ja myślę że tyle było tutaj księzy na miejscu a on wybrał nagle swojego siostrzeńca
    Ja wolałam jak był ksiądz kazimierz i andrzej tacy księża to skarby :)

    9 7 Cytuj
  • 13 sty 2013

    Ponieważ film, który podlinkowałam wcześniej został usunięty zamieszczam nowy.

    Ku przestrodze... historia pewnego proboszcza;)

    "Zapomniany diabeł"
    http://www.youtube.com/watch?v=dHxYP33HOoQ
    Ewentualnie w częściach:
    http://www.youtube.com/watch?v=5iOuAqnfYz4

    Kwestia majątków kościoła:
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8481175,Posel_SLD__Kosciol_odzyskal_to__czego_nigdy_nie_mial.html

    Na koniec bardzo mądra wypowiedź zmarłego niedawno włoskiego kardynała Carlo Marii Martiniego "Kościół pozostał 200 lat z tyłu. Czemu się nie otrząśnie?":
    http://fakty.interia.pl/religia/news/kosciol-pozostal-200-lat-z-tylu-czemu-sie-nie-otrzasnie,1838214

    6 6 Cytuj
  • 13 sty 2013

    mój wpis też usunięto a nic złego w nim nie było\\\\ może między nimi nic nie było a może była to tylko swego rodzaju bliska znajomość ale jakieś podstawy do tych plotek musieli ludziom dać bo przecież nie dyskutowano tak o pani organistce i księdzu Andrzeju czy Kazimierzu. ale nie nam ich oceniać a tym bardziej publicznie linczować bo nikt z nas święty nie jest.

    4 5 Cytuj
  • 13 sty 2013

    Mi też skasowano post, a nie był obrazliwy

    6 3 Cytuj
  • 13 sty 2013

    Co to za forum?? Jest tu jakaś wolność słowa?? Nie można miec własniego zdania?? A może moderuje to ktoś albo przychylny albo opłacony przez proboszcza Osieczan?? Niby forum i opinie mieszkańców a wypowiedzieć się nie można... Mnie też wykasowali opinie o prawdopodobnych moim zdaniem wyczynach naszego "kochanego'" ks P ;)

    7 3 Cytuj
  • 13 sty 2013

    To forum kolejny raz udowadnia, że w tym kraju mamy tylko pozorną wolność słowa.
    Nie rozumiem jak można usuwać posty, to jest forum i każdy może wyrażać się na dowolny temat.
    Może administratorzy biorą kasę za usuwanie niekorzystnych komentarzy od osób które oczerniają?

    7 4 Cytuj
  • 14 sty 2013

    Księży nie nam oceniać, to istoty boskie powołane do oceniania nas.
    Są przykazania, których nam nie wolno łamać, od ich interpretacji są księża, jeżeli uznają, że nasze postępowanie jest grzeszne to nas napiętnują , uczą i zadają pokutę, w drugą stronę to nie działa, tzn. że ksiądz w większości nie grzeszy, najwyżej błądzi, bądź się myli a nieświadome szkodzenie , nie jest grzechem.
    Jeżeli ksiądz, który nie ślubował czystości małżeńskiej, czyni inną istotę szczęśliwą a nie ma wyrzutów sumienia, bo wobec kogo? Rozgrzeszenie od swojego spowiednika ma w kieszeni.
    Nie sądzę aby przedmiotowa istota była niezadowolona, czy była nią ta czy inna siostra / w rozumieniu; bracia i siostry /
    Kara i pokuta przychodzi zupełnie z innej strony, nie kościelnej, duchownej czy boskiej,
    przeważnie taki boski człowiek nawija się na pięść najbardziej poszkodowanego w sprawie i przez kolejny tydzień nie wychodzi przed ołtarz, bo jego zdeformowana twarz nie przypomina wiernym tej niewinnej boskiej istoty z przed tygodnia.

    9 15 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 18 sty 2013

    Wolność słowa nie oznacza że można sobie gadać co się chce, sikać gdzie się chce itd. Za wypowiadane słowa należy brać odpowiedzialność nie tylko tą prawną. Słowem można dosłownie kogoś zabić! Dwie osoby znałem które popełniły samobójstwo, a trzecią znam która myślała o tym. Jak to było do końca nie wiem. Na podstawie jednak tego co wiem nasuwa się wniosek, że w każdym z tych przypadków wypowiedziane przez kogoś słowo pchało go do myśli samobójczych. W tym trzecim właśnie słowo - rozmowa z pewną osobą uratowała mu życie.

    Dziwne to w tym że tak hurtowo wykasowane zostały posty. Jakiś powód pewnie był. Mi natomiast nasuwa się pytanie do prawników: Czy policja albo prokuratura ma prawo zażądać od administratora usunięcia czyjejś wypowiedzi z forum? Bo jeżeli tak, to myślę że dość prawdopodobne jest to w tym przypadku.

    4 4 Cytuj
  • 19 sty 2013

    Tak sie zastanawiam, że ludzie kościoła i prawicy zawsze byli za kara śmierci a jednocześnie bronią życia poczętego. Czy to się nie kłóci?

    6 5 Cytuj
  • 19 sty 2013

    Bono albo jesteś pod wpływem albo masz kłopot z logicznym myśleniem..Kara śmierci jest najsurowszą karą za najcięższe zbrodnie a aborcja jest zabójstwem niewinnej istoty(no chyba że już na etapie płodu wiesz że to będzie zbrodniarz ale i tak nie można karać przed popełnieniem zbrodni.)Tym tokiem rozumowania idą ci którzy są za eugeniką i z góry zakładają że trzeba zabijać płód który może mieć "wady" genetyczne czego nigdy nie można stwierdzić na 100%..Taka mi nowoczesność popierana przez naszych nowoczesnych profesorów a o ile pamiętam to za czasów Hitlera "eksperymentowano"przerywając zaawansowane ciąże czy" usypiając" kaleki ale nikt tego nie nazywa postępem.
    Jeden z takich autorytetów że o ostatniej wypowiedzi Owsiaka nie wspomnę
    http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/eutanazja-dla-maych-dzieci-magdalena-sroda-jest-za_301174.html

    3 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 19 sty 2013

    A co to bono ma wspólnego z tym tematem bo nie rozumiem?
    Co do kary śmierci wyraźnie jest napisane w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Wystarczy poszukać. Nadmienię że po części są to słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II zanim jeszcze ów katechizm powstał.

    4 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 19 sty 2013

    Z linku mojego przedmówcy pozwolę sobie zacytować jeden z komentarzy, który mówi o jednym z dwóch albo trzech głównych powodów popierania eutanazji i aborcji:
    "To rozwiązanie na pewno ulży systemowi ubezpieczeń zdrowotnych. Zresztą wogóle po co leczyć ludzi. Jak jesteś słaby czy chory to do piachu. adolf h pewnie jest dumny że jego idee są wiecznie żywe."
    Ponoć większość pieniędzy w służbie zdrowia idzie na ostatnie pół roku życia pacjenta.

    4 1 Cytuj
  • 19 sty 2013

    a ja zupelnie z innej beczki bo ksiedza nie znam pani operator ktora nadzoruje wpisy powinna sie troszke opamietac bo usuwa wszystko co jej nie na reke , i to nie tylko tu ale wszedzie na kadzym forum ja sie tylko wypowiesz na temat ksiezy ,burmistrza itp kobieto wyluzuj i sluchaj glosu ludu .bo nie jest obrazliwy bo jak tak dalej pojdzie to nastepne forum bedzie o pani lub w gazecie myslenickiej

    8 1 Cytuj
  • 19 sty 2013

    pesymista
    Cały czas jestem pod wpływem, na trzeźwo czytać się Was nie da.

    5 4 Cytuj
  • 19 sty 2013

    Brakło argumentów?

    4 3 Cytuj
  • 20 sty 2013

    Kobiety jako księża, może naprawiły by to, co jest słabością księży mężczyzn.
    Jeżeli przyjąć, jak sugerują niektórzy, że jednym z apostołów była Św. Magdalena /obraz Ostatniej Wieczerzy/, to znika problem kobiety księdza a przecież jest to przedmiotem wiary, jeżeli więc uwierzymy, to seminaria mogą zapełnić się kobietami.
    Już próbuję sobie wyobrazić jak działało by to w drugą stronę? np kobieta ksiądz rodzi dziecko i wszystko jest jasne, nic do ukrycia, dowód na dłoni i co wtedy kuria by czyniła?
    Dlatego wariant kobiety księdza czynił by kapłaństwo, bardziej czyste i przejrzyste, bo kapłanka nie mogła by już odkręcić wpadki.

    3 8 Cytuj
  • 20 sty 2013

    Tak Bono super pomysł ..Ale by się sypały wtedy (dla was panowie) same b.ciężkie pokuty.

    7 2 Cytuj
  • 20 sty 2013

    Temat ks. w Osieczanach na tym forum widzę się wypalił ,kto miał cos do napisania napisał ,a teraz piszecie całkiem inne żale
    Proponuję otworzyć inny temat może np; jak wierzyć ,czy wierzyć itp.

    2 7 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 20 sty 2013

    Co ma piernik do wiatraka?
    Przeskakujesz bono z tematu na temat tak szybko, że szybciej się już chyba nie da

    6 3 Cytuj
  • 19 lis 2013

    Ludzie, co Wy macie do ks. Piotra S.?
    weźcie się ogarnijcie...
    tyle dobrego zrobił przed emeryturą

    4 15 Cytuj
  • 19 lis 2013

    a co z nowym księdzem proboszczem?
    jak rządzi parafią? co robi i jaki jest?

    6 3 Cytuj
  • 19 lis 2013
    hero napisał/a:

    a co z nowym księdzem proboszczem?
    jak rządzi parafią? co robi i jaki jest?

    Prowokacja????

    13 Cytuj
  • 19 lis 2013

    żadna prowokacja... po prostu komentarze na temat byłego proboszcza to jakaś masakra... zwykłe przegięcie... dlatego chcę wiedzieć czy tym "oddanym parafianom", którzy wypisywali takie rzeczy, teraz żyje się lepiej? czy mają w końcu "normalność", której żądali, czy jednak nie?

    5 10 Cytuj
  • 20 lis 2013

    Hero pomyśl wpierw o Sobie , bo coś Ci z główką dolega, a pużniej pisz o kimś.
    Bieda takiemu pajacowi co wszystko widzi u kogoś ,a u siebie nie dostrzega.

    14 4 Cytuj

Odpowiedz