Forum » Okolice

Myślenice - Poręba - chodnik

  • 6 paź 2010

    Panie Grabowski droga i most super, jszcze tylko 1100 metrów nakładki i będzie biutii.Moje uznanie!!!!!!! obywatel Poręby

    Cytuj
  • adzygmunt 6 paź 2010

    Gość: xxxx Przesadziłeś z podziękowaniami i zachętą!

    Cytuj
  • 11 paź 2010

    Jakoś przy ośrodku zdrowia nieprzesadzają !

    Cytuj
  • 11 paź 2010

    [quote]Panie Grabowski droga i most super, jszcze tylko 1100 metrów nakładki i będzie biutii.Moje uznanie!!!!!!! obywatel Poręby [/quote]

    Powiedz tylko jak bezpiecznie przejechać przez Osieczany !!! Chyba za dużo tego entuzjazmu..

    Cytuj
  • adzygmunt 11 paź 2010

    Nie przesadzają to mają dziury, zatkaną rurę odprowadzająca z rowu przydrożnego pod chodnikiem.
    A z tego co się orientuję budują nowy dach dach za pieniądze stowarzyszenia uzbierane z czynszów i 1% od podatku /PIT-y/ a mimo to brakuje im 30 tys zł, które ktoś im pożyczy bez procentu?
    A wszystko dlatego by parafia Trzemeśnia miała ośrodek zdrowia NA MIEJSCU.

    Cytuj
  • 16 paź 2010

    Osieczany maja problem z droga powiatowa, a ja niesłyszałem żeby radny zgłaszał problem do Starostwa na pismie ani w zapytaniach radnego. Jesli się mylę to proszę mnie sprostować i podać kiedy i gdzie

    Cytuj
  • 16 paź 2010

    radny w Osieczanach osiadł na laurach już dawno temu. ludzie bardzo liczyli na niego

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    A w Porębie i trzemesni chyba szkuje sie kolejny kawałek nowej nakładki , pobocza już podgarneli , wycieli dzióry na połączenia nowej nakładki z istniejąca drogą ;] tak wiec chyba bedzie nowa nakładka :)

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Trzemeśnia piekna okolica gdy by nie te dziury w pobocznych ulicach....prosze napiszcie do kogo się zwrócic z ta sprawa

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Do dyrektora ZDP.

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Kielan uznał Porębę za mało ważną i nie przyjechał na zebranie wiejskie do Poręby

    Cytuj
  • 17 paź 2010

    Kielan miał dziś (było nawet ogłoszone na miasto-info) trzy spotkania:
    w Jasienicy, w Bysinie i w Bęczarce. Pewnie nie znalazł czasu.
    I nie wiadomo czy go zaprosili do Poręby.

    Cytuj
  • 18 paź 2010

    w tym momencie, to chyba On powinien się sam wpraszać, jeszcze nie jest burmistrzem, aby o niego zabiegano :)

    Cytuj
  • 18 paź 2010

    Szanowni Państwo!

    Wiktor Kielan w minioną niedzielę miał trzy spotkania organizowane przez jego sztab. Jedno z nich, w Bęczarce, pokrywało się czasowo z zebraniem wiejskim w Porębie o czym poinformowaliśmy Sołtysa i Radnego Dąbrowskiego przepraszając z góry za niemożność przybycia.

    Dla wsi Poręba przewidziana jest organizacja spotkania przez sztab, na które zapraszamy z góry wszystkich mieszkańców a informacja o nim będzie podana wszędzie, gdzie tylko to będzie możliwe. Jeżeli w Porębie istnieje grupa osób: przysiółek, grupa sąsiedzka, stowarzyszenie, która chce się spotkać z Wiktorem Kielanem, prosimy o kontakt z kimkolwiek ze sztabu i natychmiast odpowiemy na zaproszenie. Proszę się nie krępować nawet jeśli chodzi o pojedyńcze osoby czy rodziny. Kielan dojedzie!
    (to samo dotyczy każdego innego miejsca w mieście i gminie)

    pozdrawiam
    Rafał Zalubowski

    Cytuj
  • 18 paź 2010

    Szanowny Panie Cyrku!

    Proszę zauważyć, że jak Pan Ostrowski nie dojechał do Jawornika, to też było źle - bo również i ja niestety nie czułem sie dowartościowanmy jego obecnością - co wpłynęło na popełnienie komentarza w tej materii na tym forum.
    Bowiem " jeszcze sie taki nie narodził, co by wszystkim dogodził"
    :))

    Cytuj
  • 18 paź 2010

    Tak się głośno zastanawiam, czy który kolwiek kandydat powinien prowadzić agitację wyborczą na zebraniu wiejskim?!ale może, co gmina to inny obyczaj, w każdym razie w mojej opinni, zebrania są na tyle rzadko, że powinny zostać w całości poświęcone problemom i sprawom danej miejscowości i jej mieszkańców.
    Zatem, w przypadku kandydata W. Kielana może i dobrze się stało, bo ocena jego obecności byłaby różnie odebrana.
    Podobna sytuacja była w przypadku agitacji wyborczej obecnego burmistrza na już nie raz tutaj opisanej konferencji w UMiG. To jest zwyczajny obciach i wielki minus dla tego Pana.

    Cytuj
  • adzygmunt 18 paź 2010

    Irussus masz rację. Zebrania wiejskie zazwyczaj w roku jedno. Na nim powinno być poddane ocenie co zrobiono co nie, itp.
    Nie było zebrania w tej parafii, by nie było przedstawiciela UMiG.
    Tylko,że teraz zbiega się dziwnym trafem z kampanią wyborczą we wszystkich wsiach gminy.
    Obrazek jest kopiowany przez wszystkie lata, i ludziom takie połączenie nie jest dziwne.
    W zasadzie po raz pierwszy spotkałem się z takim jak Twoje zdanie. Nie oceniam tylko go tylko jakby eksponuję.
    A gdyby tak zwołać, ogłosić etc, etc, spotkanie wyborcze z kandydatem który nie jest związany z UMIG np panowie Gowin, Kielan.
    Chybaby mi kaktus wyrósł, gdyby frekwencja np w Trzemeśni przekroczyła liczbę trzydzieści.
    Byłby to niezły test na zaangażowanie ludzi w czynny udział w wyborach.

    Cytuj
  • 18 paź 2010

    pamiętam dobrze, jedno zebranie wiejskie, na którym to wybrano sołtysem na ostatnią kadencję Pana M. Pałkę.
    Korytarz w Szkole Podstawowej pękał w szwach:)to były czasy.
    Ale jednak jestem dobrej myśli co do uczestnictwa mieszkańców Trzemeśni w tzw partycypacji społecznej. Nie zawszse się uda, ale z uwagi na liczbę, staram się nie opuszczać tego typu spotkań, to stwierdzam, że nie jest źle.

    Tak z kandydatami na fotel w UMiG, w ogóle w trakcie wyborów powinny być organizowane osobne spotkania, co w tej kampanii już było podjęte... ale fakt, frekwencja może być marna. Dlatego, sztaby wyborcze, od czegoś są aby szukać, poszukiwać innych form auto prezentacji, prezentacji swojego kandydata w danej miejscowości. Pomysłów jest wiele, ale to już w gestii innych osób.

    czy z Trzemeśnią któryś kandydat chce się zobaczyć? p

    Cytuj
  • adzygmunt 18 paź 2010

    Na razie trwa telefoniczna łapanka na kandydatów do rad.
    Ja bym napisał na mięso armatnie dla kandydatów zarejestrowanych z numerem jeden na liście i to także nic pewnego czy znajdzie się miejsce w radzie.
    Ordynacja wyborcza w tak małym środowisku jak Myślenice nie sprawdza się. Okręgi jednomandatowe mnie bardziej by odpowiadały.

    Cytuj
  • 19 paź 2010

    Tak w temacie Trzemeśni. Ponoć mają być jakieś zmiany w planie kanalizacji/wodociągów wsi. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat? bo chyba jednie wybrańcy, czyli Rada Sołecka jest zaangażowana w ten temat.

    Cytuj
  • 27 paź 2010

    No to w Porębie mamy już cała nakładke na głównej drodze z nowego asfaltu :)

    Cytuj
  • adzygmunt 27 paź 2010

    Czyli, że od pp Chlebickich w dół aż do strażnicy?
    To zostałby kawałek od dawnego baru Grabek po drogę na Radlanki!?
    A potem przez Trzemeśnię, po łataną dziurę pod Malinowa Górą?

    Cytuj
  • adzygmunt 28 paź 2010

    Przejechałem specjalnie ten odcinek drogi.
    Zostało centrum Trzemeśni od skrzyżowania na Wiśniową do rozjazdu na Bulinę

    Cytuj
  • 3 lis 2010

    NOWA NAWIERZCHNIA JEST TYLKO BRAK CHODNIKA TAK NIE POWINNO BY

    Cytuj
  • 3 lis 2010

    Dzisiaj przywieziono i zamontowano w "centrum" Poręby kamień młyński. Szkoda tylko, że nie widać powrotu tablicy z mapą okolic i zaznaczonymi szlakami

    Cytuj

Odpowiedz