Forum » Społeczeństwo

KOD - Komitet Obrony Demokracji

  • 2 sty 2019
    WKibic napisał/a:

    Hier ist der Hund begraben. Sarkazm, advocatus diaboli, wątpliwości? A po co to komu? Szukanie wzorców? My mamy swoje i atom ich nie ruszy.

    WKibic napisał/a:

    Hier ist der Hund begraben. Sarkazm, advocatus diaboli, wątpliwości? A po co to komu? Szukanie wzorców? My mamy swoje i atom ich nie ruszy.

    no comment

    4 29 Cytuj
  • 2 sty 2019
    bono napisał/a:

    Bardzo dziękuję.

    nie ma za co, bardzo proszę :-)))

    7 Cytuj
  • Andrzej 13 sty 2019
    Vivaldi napisał/a:

    A wcześniej jak TVP było PO(...)

    Wtedy też była propaganda rządu, tylko forma była inna, bo target był też inny. Wtedy lawirowali bardziej subtelnie bo odbiorcami byli ludzie bardziej wykształceni. Obecnie odbiorcami jest elektorat PiSu, gdzie najlepiej zdaje egzamin propaganda a'la PRL.

    Telewizję publiczną lata temu zawłaszczył SLD i tak już została, jako przechodnia tuba propagandowa.

    6 Cytuj
  • 13 sty 2019
    Endrju napisał/a:

    Wtedy też była propaganda rządu, tylko forma była inna, bo target był też inny. Wtedy lawirowali bardziej subtelnie bo odbiorcami byli ludzie bardziej wykształceni. Obecnie odbiorcami jest elektorat PiSu, gdzie najlepiej zdaje egzamin propaganda a'la PRL.

    Telewizję publiczną lata temu zawłaszczył SLD i tak już została, jako przechodnia tuba propagandowa.

    Wyborca PiS-u też oglądał TVP za rządów PO- PSL. Nie miał większego wyboru. Tusk nie starał się mediów publicznych zawłaszczać. Dziennikarze starali się w miarę obiektywnie zachowywać, mieli dobry warsztat i zasady. samodyscyplina raczej o tym decydowała. Co nie zmienia faktu, że TVP była przychylna rządowi. Nolens volens reklamy, ogłoszenia rządowe to dla telewizji nie dotowanej bezpośrednio z budżetu państwa przy niskiej ściągalności abonamentu być albo nie być. Obecnie mamy DNO. Dziennikarze podobnie jak cała dobra zmiana to ludzie bez zasad i merytorycznie słabi. Kurski dla ciemnego ludu takich dobiera. to działanie systemowe. Psucie TVP systemowe. Czy wyborca PiS-u nie dostrzega różnicy/? A może bardziej podobieństwa z TVP z PRL-u go rażą? W każdym bądź razie porównanie ma. Jak na taką indoktrynację i stronniczość patrzą młodzi Polacy? Wydaje mi się, że sporą część wyborców [ nie działaczy ] PiS-u ta telewizja razi i jej się wstydzą. Nasz prowincjonalny wiejski elektorat jednak otumaniony całkiem przez nią. dziennikarze- szuje grają na niskich instynktach ludzi z prowincji o mentalności bolszewickiej, gdzie populizm się dobrze czuje, bo myślenie zabite.

    4 28 Cytuj
  • 13 sty 2019
    WKibic napisał/a:

    Nasz prowincjonalny wiejski elektorat jednak otumaniony całkiem przez nią. dziennikarze- szuje grają na niskich instynktach ludzi z prowincji o mentalności bolszewickiej, gdzie populizm się dobrze czuje, bo myślenie zabite.

    chłopie od jakiegoś czasu pieprzysz w tym swoim chorym maraźmie. Masz jakieś klapy na oczy to Twoja sprawa tylko po co w tej chorobie aż tak się uzewnętrzniasz? Dlaczego ? Już argumentuje. Owszem wieś u nas spora ale tą mentalność bolszewiską to pasuje żebyś odszczekał. Całość odebrałem także do siebie więc - nieskromnie ale tak trzeba w takich przypadkach - uważam, że ale gdybyśmy się zmierzyli na mentalność, wykształcenie, doświadczenie (także zawodowe), umiejętności wciągnąłbym Cię nosem i dupskiem wypuścił więc weź hamulcuj tym powozem po równi pochyłej, bo na dole może Ci braknąć i się rozbijesz

    7 8 Cytuj
  • 13 sty 2019
    Vivaldi napisał/a:

    chłopie od jakiegoś czasu pieprzysz w tym swoim chorym maraźmie. Masz jakieś klapy na oczy to Twoja sprawa tylko po co w tej chorobie aż tak się uzewnętrzniasz? Dlaczego ? Już argumentuje. Owszem wieś u nas spora ale tą mentalność bolszewiską to pasuje żebyś odszczekał. Całość odebrałem także do siebie więc - nieskromnie ale tak trzeba w takich przypadkach - uważam, że ale gdybyśmy się zmierzyli na mentalność, wykształcenie, doświadczenie (także zawodowe), umiejętności wciągnąłbym Cię nosem i dupskiem wypuścił więc weź hamulcuj tym powozem po równi pochyłej, bo na dole może Ci braknąć i się rozbijesz

    Vivaldi straszny z ciebie jolop. Przeszedłeś na wcześniejsza emeryturę i sidzisz cały dzień w oknie z telefonem otwartym na forum miasto info.
    Piepszysz te dewocyjne filozofie aż żal dupę ściska.

    8 31 Cytuj
  • 13 sty 2019
    bono napisał/a:

    Vivaldi straszny z ciebie jolop. Przeszedłeś na wcześniejsza emeryturę i sidzisz cały dzień w oknie z telefonem otwartym na forum miasto info.
    Piepszysz te dewocyjne filozofie aż żal dupę ściska.

    Nie trzeba emerytury, żeby być jełopem. Ty też pieprzysz aż przykro czytać, a już o ortografii nie wspomnę

    5 14 Cytuj
  • 13 sty 2019
    taki_gość napisał/a:

    Nie trzeba emerytury, żeby być jełopem. Ty też pieprzysz aż przykro czytać, a już o ortografii nie wspomnę

    Inteligencja nijak ma się do ortografii. Można być polonista jolopem.
    To forum odwiedzam raz na dwa tygodnie i Nie mam tu dyżuru wręcz przeciwnie.

    6 28 Cytuj
  • 13 sty 2019
    bono napisał/a:

    Inteligencja nijak ma się do ortografii. Można być polonista jolopem.
    To forum odwiedzam raz na dwa tygodnie i Nie mam tu dyżuru wręcz przeciwnie.

    I to jest za często

    5 8 Cytuj
  • 13 sty 2019
    bono napisał/a:

    Vivaldi straszny z ciebie jolop. Przeszedłeś na wcześniejsza emeryturę i sidzisz cały dzień w oknie z telefonem otwartym na forum miasto info.
    Piepszysz te dewocyjne filozofie aż żal dupę ściska.

    Rozumiem, że was dwoje są idealni i słuszni reszta to bolszewickie myślenie w Myślenicach ? .....aż szkoda gadać

    2 13 Cytuj
  • 14 sty 2019

    Ponieważ konstrukt o mentalności bolszewickiej wywodzi się z dołów społecznych, gdzie człowiek (szczególnie kobieta) jest traktowany przedmiotowo, a więc wykorzystywany do obsługiwania silniejszego, diagnozuje on psychiatrycznie mniej więcej w taki sposób:

    1. Kobieta samotna, nie ma chłopa, którego obsługiwałaby na każde zawołanie – pranie sprzątanie, gotowanie, usługi nocne… no to nienormalna!
    2. Nie chce uprawiać seksu, bo nie chce ryzykować przy chorobie somatycznej utraty życia lub spłodzenia kalekiego potomka – no nienormalna!
    3. Ma swoje poglądy, swój punkt widzenia, swoje argumenty, nie kracze jak wszystkie wrony (syndrom niedopchnięcia) – nienormalna!
    4. Przywaliliśmy jej, nawyzywaliśmy, naubliżaliśmy, zmieszaliśmy z błotem, a ta zamiast pójść do kącika popłakać się i cicho siedzieć to dalej gada i jeszcze jaja sobie z nas robi? No nienormalna!
    Zamknąć! Zamknąć w zakładzie do końca życia, bo zagraża otoczeniu!

    9 26 Cytuj
  • 14 sty 2019
    WKibic napisał/a:

    Ponieważ konstrukt o mentalności bolszewickiej wywodzi się z dołów społecznych

    Powiedz mi o co Ci chodzi? Ja nie nadążam za Tobą. Nie za mocne zioło o 3:00 nad ranem wziąłeś i zgubiłeś konspekt? Weź na spokoju przeczytaj tą stronę o czym pisałeś. Oto Twoje słowa o naszej populacji w Myślenicach :

    WKibic napisał/a:

    "Nasz prowincjonalny wiejski elektorat jednak otumaniony całkiem przez nią. dziennikarze- szuje grają na niskich instynktach ludzi z prowincji o mentalności bolszewickiej"

    a o 3:00 w nocy walnąłeś za dużo wódki z colą i wstawiasz charakterystykę podstaw ideologii bolszewickiej w odniesieniu do społeczeństwa w Myślenicach. Człowieku Ty się co najmniej na obserwację nadajesz pod kątem stabilności emocjonalnej.
    Taka postawa i takie prowadzenie języka w polityce czy też na forum gdzie zagląda lokalna społeczność prowadzi właśnie do wybudowania sztucznego napięcia które później realnie przekładają się i doprowadza do takich czynów jak w Gdańsku. Problem w tym, że w mojej ocenie Ty to robisz celowo. Nie wiem czy jesteś stąd ale nikt normalny nie wpada w społeczeństwo hejtując, że ma mentalność bolszewicką. Dla mnie to chore lub celowe działanie destabilizacyjne, cel masz jeden : jak najwięcej prawdziwego i nieprawdziwego kwasu wlać. Kto za Tobą stoi - bo słowa masz chore? To nie są słowa normalnego, zdrowego człowieka. Jak można pisać o bolszewizmie w Myślenicach?

    7 7 Cytuj
  • 14 sty 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Powiedz mi o co Ci chodzi? Ja nie nadążam za Tobą. Nie za mocne zioło o 3:00 nad ranem wziąłeś i zgubiłeś konspekt? Weź na spokoju przeczytaj tą stronę o czym pisałeś. Oto Twoje słowa o naszej populacji w Myślenicach :

    a o 3:00 w nocy walnąłeś za dużo wódki z colą i wstawiasz charakterystykę podstaw ideologii bolszewickiej w odniesieniu do społeczeństwa w Myślenicach. Człowieku Ty się co najmniej na obserwację nadajesz pod kątem stabilności emocjonalnej.
    Taka postawa i takie prowadzenie języka w polityce czy też na forum gdzie zagląda lokalna społeczność prowadzi właśnie do wybudowania sztucznego napięcia które później realnie przekładają się i doprowadza do takich czynów jak w Gdańsku. Problem w tym, że w mojej ocenie Ty to robisz celowo. Nie wiem czy jesteś stąd ale nikt normalny nie wpada w społeczeństwo hejtując, że ma mentalność bolszewicką. Dla mnie to chore lub celowe działanie destabilizacyjne, cel masz jeden : jak najwięcej prawdziwego i nieprawdziwego kwasu wlać. Kto za Tobą stoi - bo słowa masz chore? To nie są słowa normalnego, zdrowego człowieka. Jak można pisać o bolszewizmie w Myślenicach?

    Chory, do psychiatryka, spisek, kto za tym stoi. Osobiście potwierdzasz mentalność bolszewika. Człowiek ma w sobie pokłady dobra i zła. Mentalność bolszewicka jest obecna w każdym z nas w różnym stopniu. Z jednych wychodzi , z innych - nie. Na prowincji jest jej w ludziach więcej. Na niej żerują dziennikarze - piewcy dobrej zmiany i cała dobra zmiana. Nasza prowincja to polska prowincja. Myślenice i okolice stanowią niewielką jej część. Nie każdy wyborca PiS ma mentalność bolszewicką. Na to liczę. Nikt nie jest prorokiem we własnym kraju. Lepiej jednak próbować niż lukrować. Bolszewia obecnych władz to, najprościej ujmując, drogą na skróty, nie liczenie się z prawem, pełzająca rewolucja, walka z elitami poprzez ich zohydzanie, sianie nienawiści do nich, robienie z kucharek ministrów, nie matura ,lecz chęć szczera, Misiewicze, asystentki, pazerność władzy, nuworyszostwo, budzenie fobii, cham na salonach itp. To kosztuje. I to mnie boli. Najjaśniejsza Rzplita miała być , a jest na razie kabaret lub dyktaturka , jak kto woli. Taka dyktatura, jaki dyktatorek z Żoliborza kota głaszczący. Spójrzmy krytycznie na siebie samych, także w Myślenicach. Gdańska do tego nie mieszajmy, bo to nadużycie.

    8 26 Cytuj
  • 14 sty 2019

    No i stało się bez uchodźców sami sobie zgotowaliśmy piekło.
    Podział na lepszych i gorszych na z błękitna pisowska krwią i lemingów, komunistów o złodziei, drugi sort, zdradzieckie mordy o itd zaowocowało.
    Sąsiad mówi Panie PiS chce wojny jak kiedyś hitler, napuszcza błękitnych na swołocz , droga na południe do trzech mórz. Panie k.wa hitler miał podobne ambicje, panie zakrzewia u ludzi nienawiść i wyślą ich na front.

    19 38 Cytuj
  • 14 sty 2019

    Przecież w podziale narodu również i druga strona bierze udział. To nie jest tylko wina jednej strony. Nie potrafiąc krytycznie spojrzeć na sprawę i arbitralnie przypisując problem jedynie jednej stronie udowadniasz ze jesteś taki sam jak oni tylko stoisz po drugiej stronie ulicy. Poza tym w taki dzień jak dzisiejszy, umiejetność powstrzymania się od komentowania sprawy i wypowiadania swoich wysrywów politycznych jest w cenie.

    Sam sobie wystawiasz świadectwo.

    37 18 Cytuj
  • 14 sty 2019

    Staram się znaleźć niechęć po obydwu stronach bo taka jest. Wymieniam tylko napastliwość jednej strony bo choć druga się stara zrównoważyć te nierównowagę, to na razie nie dorasta nawet do pięt tej z pierwszego sortu.

    Te słowa były tak nikczemne, ze jak druga strona powie ze pierwsza to sk.rwysyny to tymi słowy nie doprowadzi do remisu zapomnienia czy wymazania z pamieci .tak jak przeproszenie Żydów murzynów czy Indian nie powoduje ze ci wymażą z pamięci takie upokorzenie.

    18 39 Cytuj
  • 14 sty 2019

    Ty tez jesteś napastliwy! Jednego dnia nie potrafisz być cicho i jątrzysz nad grobem człowieka. Jesteś po prostu podły i tyle. To jest obrzydliwe! Zginął człowiek, mąż, ojciec. Żona nie mogła go pożegnać a ty siedzisz na forum i produkujesz te wysrywy. To ochydne. Niczym nie różnisz się od Krystyny. Bez odbioru!!!

    38 18 Cytuj
  • 14 sty 2019
    Powodzianin_ napisał/a:

    Ty tez jesteś napastliwy! Jednego dnia nie potrafisz być cicho i jątrzysz nad grobem człowieka. Jesteś po prostu podły i tyle. To jest obrzydliwe! Zginął człowiek, mąż, ojciec. Żona nie mogła go pożegnać a ty siedzisz na forum i produkujesz te wysrywy. To ochydne. Niczym nie różnisz się od Krystyny. Bez odbioru!!!

    Przyjmuje moja podłość wobec twojej dobroduszności .
    Miłość jaka z ciebie wypływa jest przyczynkiem do takich uczynków jak dzisiejszy mord.
    Nie pogadamy bo ty zarażasz miłością a ja podłością. Ale ja jestem tylko drugim sportem . Takim zwykłym gościem w którym płynie tylko czerwona krew.

    17 38 Cytuj
  • 14 sty 2019

    Ja szanuje ludzka smierć, ty uprawiasz politykę gdy ktoś umarl. Chcesz to prowadź wojnę domowa polska. Tylko wyjdź na ulice. Bo na razie jedyne co robisz to klikasz na forum internetowy. Podły, nikczemny człowieku mieniący się ze jest oświecony.

    37 18 Cytuj
  • 14 sty 2019
    Powodzianin_ napisał/a:

    Ja szanuje ludzka smierć, ty uprawiasz politykę gdy ktoś umarl. Chcesz to prowadź wojnę domowa polska. Tylko wyjdź na ulice. Bo na razie jedyne co robisz to klikasz na forum internetowy. Podły, nikczemny człowieku mieniący się ze jest oświecony.

    Nie odwzajemnienie ci się tym samym.
    Dla mnie jesteś wspaniałym człowiekiem, bo ka kocham ludzi.
    Pewnie uznasz mnie za dewianta.

    18 37 Cytuj
  • 14 sty 2019

    Moje zdanie o tobie znasz. Jesteś podły. I jeśli taka twarz ma mieć opozycja to nic tylko się powiesić.

    34 23 Cytuj
  • 14 sty 2019

    Zaś ci do wyjścia na ulice, to nie. Kocham pokój i dlatego ambicje narodowe nie są moim hobby.

    17 36 Cytuj
  • 14 sty 2019
    Powodzianin_ napisał/a:

    Moje zdanie o tobie znasz. Jesteś podły. I jeśli taka twarz ma mieć opozycja to nic tylko się powiesić.

    Widzę ze ewoluujesz w miłości.

    18 38 Cytuj
  • 14 sty 2019

    Frank Underwood zostaje prezydentem i odwiedza ojca na cmentarzu. Te scenę ci dedykuje . Pozdro! Opozycjonisto liberalne szanujący ludzi i krzewiący pokoj. Przez swoje podejście na szacunek nie zasługujesz . Uprawiasz politykę nad grobem.

    36 17 Cytuj
  • 14 sty 2019
    Powodzianin_ napisał/a:

    Frank Underwood zostaje prezydentem i odwiedza ojca na cmentarzu. Te scenę ci dedykuje . Pozdro! Opozycjonisto liberalne szanujący ludzi i krzewiący pokoj. Przez swoje podejście na szacunek nie zasługujesz . Uprawiasz politykę nad grobem.

    Ciekawe co piszesz liberałowie jeszcze żadnej wojny w historii nie rozpoczęli.
    Narodowcy ... to ich droga do celu.

    17 38 Cytuj

Odpowiedz