Forum » Społeczeństwo

KOD - Komitet Obrony Demokracji

  • 14 sty 2019

    To nie jest temat. Ale u Ciebie to normalne. Jak sobie nie radzisz z tematem to odwracasz kota ogonem.
    Polecam zacytowana scenę. Pozdrawiam.

    35 19 Cytuj
  • 14 sty 2019

    Boję się, że ten polski horror skończy się wojną.Polak Polakowi wrogiem.Czy jest gdzieś granica tej patologii ?

    8 1 Cytuj
  • 14 sty 2019
    Powodzianin_ napisał/a:

    Frank Underwood zostaje prezydentem i odwiedza ojca na cmentarzu. Te scenę ci dedykuje . Pozdro! Opozycjonisto liberalne szanujący ludzi i krzewiący pokoj. Przez swoje podejście na szacunek nie zasługujesz . Uprawiasz politykę nad grobem.

    Powodzianin_ napisał/a:

    To nie jest temat. Ale u Ciebie to normalne. Jak sobie nie radzisz z tematem to odwracasz kota ogonem.
    Polecam zacytowana scenę. Pozdrawiam.

    Napisałeś ze krzywdzę pokój .
    Może się z tego wytłumaczysz.

    16 41 Cytuj
  • 14 sty 2019

    Nie napisałem tego. Naucz się czytać ze zrozumieniem i szanować ludzka smierć. Będę się tłumaczyć przed tobą wtedy jak będziesz wstanie się zamknąć wtedy kiedy trzeba. Bez odbioru. A że masz mentalność glizdy manipulując plusami i minusami to nic tylko się porzygać.

    Taka Krysia Pawłowicz KODu jesteś. Ble.

    39 18 Cytuj
  • 14 sty 2019
    Powodzianin_ napisał/a:

    A że masz mentalność glizdy manipulując plusami i minusami to nic tylko się porzygać.

    My liberałowie już tak mamy, manipulujemy wszystkim, bo mamy mentalność glizdy.
    Popatrz jaka inteligentna glizda, leming, drugiego sortu, komuch i złodziej , zdradziecka morda potrafi manipulować narodowa krwią błękitna?

    5 28 Cytuj
  • 14 sty 2019

    Pięknie się sam opisałeś. Uprawianie polityki nad czyimś grobem jest podłe. Krysia obwinia Owsiaka, ty obwiniasz PiS. Stojąc przy drodze możecie sobie podać dłonie. Brawo.

    A tak na serio, to chyba przekonałeś mnie do wykasowania stąd konta. Portal jest opanowany przez trolli politycznych z jednej i drugiej strony, którzy tylko między sobą się napierdzielają. To miejsce już dawno straciło charakter miejsca do wymiany opinii, a ciągła furtka w postaci czyszczenia ciasteczek w przeglądarce jest idealnym narzędziem do manipulacji opiniami.

    Życzę wszystkim spokojnego wieczoru.

    28 6 Cytuj
  • 14 sty 2019

    Ad vocem:

    Oglądam TVP, materiał jest jak najbardziej rzetelny. Bez nacięcia politycznego w jedną lub drug stronę. Pada prośba rodziny: proszę nie wykorzystywać śmierci do swoich celów politycznych. Może bono pokusisz się o MINIMUM refleksji na temat swojego postu z dzisiaj: Dzisiaj 17:00.

    Żeby nie było oglądałem też TVN. I padło dokładnie to samo. Liczę, też że poczyścisz sobie ciasteczka w przeglądarce i odpowiednio mnie zminusujesz, gdyby mi nagle przybywało plusów, prawda?

    26 19 Cytuj
  • 14 sty 2019
    bono napisał/a:

    My liberałowie już tak mamy, manipulujemy wszystkim, bo mamy mentalność glizdy.
    Popatrz jaka inteligentna glizda, leming, drugiego sortu, komuch i złodziej , zdradziecka morda potrafi manipulować narodowa krwią błękitna?

    Zawsze możesz spróbować dorżnąć watahy, ale może nie, bo to taka murzyńskość.- to R. Sikorski gdybyś nie wiedział.

    Jeśli Józef Piłsudski i Lech Wałęsa mogli pokonać bolszewików, a obaj mieli o wiele trudniejszą sytuację niż jest dzisiaj, to dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików? - a to D. Tusk

    - Proszę państwa, mamy także swoje satysfakcje, ja miałem wczoraj satysfakcję, właściwie przedwczoraj oglądając jedną ze znanych pań posłanek partii rządzącej, gdy czmychała z polskiego sejmu pod eskortą policji państwowej. Mieliśmy tą satysfakcję wszyscy i pewnie wszyscy myślimy: niech już tak zostanie(…) Wczoraj można było zobaczyć oznakę lęku wśród rządzących. I niech już tak zostanie - to B. Komorowski

    Jak Kaddafi, który też przecież formalnie nie miał żadnych funkcji. I kiedy chcieli go obalić, mówił, że nie jest prezydentem ani premierem. I skończył w rurze kanalizacyjnej. Zobaczymy, w czym skończy Kaczyński - to zaś S. Niesiołowski.

    Tak, że mój drogi zechciej zobaczyć obydwie strony.....

    4 11 Cytuj
  • 14 sty 2019
    Powodzianin_ napisał/a:

    Moje zdanie o tobie znasz. Jesteś podły. I jeśli taka twarz ma mieć opozycja to nic tylko się powiesić.

    Hmmm.....dlaczego tak podobna ocena? Może nie ująłem tego aż tak spektakularnie ale dlaczego to się wyczuwa?

    4 10 Cytuj
  • 14 sty 2019

    WP
    Jakub Bierzyński: Paweł Adamowicz nie żyje. Nie chcę być cicho, nie będę cicho
    Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Padł ofiarą nożownika, który wdarł się na scenę "Światełka do nieba”. Zaraz po zamachu pojawiły się apele o wstrzemięźliwość, milczenie, modlitwę. Nie mam zamiaru milczeć. Wręcz przeciwnie, chce mi się krzyczeć!
    Atak na Pawła Adamowicza to akt stricte polityczny. Ofiarą jest czynny polityk. Zamachowiec w momencie ataku wykrzykiwał polityczne hasła. Hasła inspirowane polityczną propagandą.
    Treść przekazów publicznej telewizji szkalujących ofiarę zamachu można wyliczać długo. Adamowicz w oficjalnym przekazie to aferzysta o nieudokumentowanym majątku: "CBA na tropie prezydenta Gdańska, "Prowokacje prezydenta Gdańska", "Gdańskie układy prezydenta Adamowicza", "CBA na tropie” itp.
    Dzisiaj w obliczu tragedii Paweł Szefermaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji stwierdza: "Potrzebna jest propaństwowa dyskusja".
    Trudno się z tą opinią nie zgodzić. To przecież państwo zamierzoną bezczynnością przez lata prowokowało do przemocy. Dzisiaj zbieramy gorzkie owoce tej polityki.
    Do dzisiaj nie przedstawiono zarzutów ludziom, który symbolicznie wieszali europosłów Platformy Obywatelskiej w Katowicach.
    Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa w "akcie zgonu" Pawła Adamowicza jaki opublikowała Młodzież Wszechpolska. Wręcz odwrotnie, jej były szef dostaje ministerialną posadę. Uczestnicy marszów Niepodległości nawołujący do nienawiści rasowej i narodowościowej pozostali do dzisiaj bezkarni. Ci którzy pobili protestujące kobiety nie mają się czego obawiać. Prokuratura umorzyła śledztwo w ich sprawie.
    Także to, w sprawie haniebnego, grożącego szubienicą transparentu jaki pojawił się na stadionie Legii w Warszawie.
    Zamach na prezydenta Gdańska to sprawa polityczna, bo jest rezultatem wieloletniego przyzwolenia na przemoc symboliczną. Państwo pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego zamiast chronić obywateli, sprawować odstraszającą funkcję dla wszelkiej maści przestępców wręcz odwrotnie, prowadziło politykę tolerancji dla nienawiści i przemocy. Każda przemoc zaczyna się w mowie, kończy fizycznym atakiem. Minister Ziobro bardzo dużo mówi o prewencyjnej roli służb i egzekwowania prawa. Szkoda, że robi to w tak wybiórczy sposób. Rola państwa w tej sprawie jest kwestią polityczną, bo kwestią polityczną jest jego naprawa. Im głośniej będziemy na ten temat krzyczeć, im bardziej otwarta dyskusja, tym większe szanse na przywrócenie standardów bezpieczeństwa w życiu publicznym. Standardów, które zostały zniszczone poczynając od przemocy słowa i przemocy symboli.
    Mechanizm ten zadziałał w przypadku prezydenta Gdańska, ale może zadziałać też w przypadku innych szkalowanych publicznie osób. Po kłamliwej kampanii szkalującej sędziów przeprowadzonej przez Fundację Narodową, minister Suski mówi o złocie, które "niektórzy sędziowie mają zakopane w ogródkach". Dziś ukazuje się tygodnik Seci z sędziami na okładce. Twarze wykrzywione nienawistnym grymasem, w rękach karabiny maszynowe, granatnik, na szyi sznury amunicji. Podpis: "Rozgrzana kasta". Gdy jutro ofiarą będzie sędzia też będziecie jak minister Sellin całkowicie zaskoczeni? Znowu wezwiecie do modlitwy?
    Modlitwa nie uratuje życia Pawłowi Adamowiczowi. Modlitwa też nie naprawi mechanizmów, które prowadzą do przemocy. Zamach na prezydenta Gdańska to drugi taki przypadek w wolnej Polsce. Modlitwa nie wystarczy jeśli chcemy, żeby nie był ostatni. Trzeba wzniecić polityczną dyskusję, bo polskie państwo wymaga naprawy, bo polskie życie publiczne wymaga naprawy, bo dyskusja publiczna wymaga naprawy. To nie są tematy wiary, które można rozwiązać modlitwą, lecz tematy stricte polityczne. Musimy jasno głośno i otwarcie domagać się rozliczenia tych, który zaniechaniem, pozwoleniem na przemoc dopuścili do tej zbrodni.

    Za polskie państwo ktoś przecież ponosi odpowiedzialność. Za zamach w Gdańsku także.

    9 5 Cytuj
  • 15 sty 2019

    Ciekawe ze na tym forum nawołują do ciszy ci którzy , ujadali najwiecej po śmierci Kaczyńskiego i osób towarzyszących . Wtedy był i jest do dzisiaj w ich ustach, temat polityczny i nie nawoływali do ciszy.
    Moralność Kalego.

    11 32 Cytuj
  • 15 sty 2019

    Nic być prezydentem Krakowa, Poznania, Warszawy. Tam historycznie polskości nie sposób było wykrzewic.
    Zaś prezydencja Wrocławia czy Gdańska nie była tak oczywista.
    To co obecni prezydenci tych obu zrobili ala swoich miast, ich patriotyzmu, identyfikacji z Polska, to historyczna wartość, której już żaden „patriota” nie osiągnie.
    Te miasta obecnie są najbardziej polskie z polskich.
    A mieszkańcy najbardziej dumni z dumnych.
    I to jest prawdziwy patriotyzm bez określania „filozofii patriotyzmu”
    O wiele łatwiej jest coś zniszczyć niż zbudować .
    Budowniczych mamy niewielu ,złotoustych na każdym rogu.

    10 32 Cytuj
  • 15 sty 2019
    taki_gość napisał/a:

    Zawsze możesz spróbować dorżnąć watahy, ale może nie, bo to taka murzyńskość.- to R. Sikorski gdybyś nie wiedział.

    Jeśli Józef Piłsudski i Lech Wałęsa mogli pokonać bolszewików, a obaj mieli o wiele trudniejszą sytuację niż jest dzisiaj, to dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików? - a to D. Tusk

    - Proszę państwa, mamy także swoje satysfakcje, ja miałem wczoraj satysfakcję, właściwie przedwczoraj oglądając jedną ze znanych pań posłanek partii rządzącej, gdy czmychała z polskiego sejmu pod eskortą policji państwowej. Mieliśmy tą satysfakcję wszyscy i pewnie wszyscy myślimy: niech już tak zostanie(…) Wczoraj można było zobaczyć oznakę lęku wśród rządzących. I niech już tak zostanie - to B. Komorowski

    Jak Kaddafi, który też przecież formalnie nie miał żadnych funkcji. I kiedy chcieli go obalić, mówił, że nie jest prezydentem ani premierem. I skończył w rurze kanalizacyjnej. Zobaczymy, w czym skończy Kaczyński - to zaś S. Niesiołowski.

    Tak, że mój drogi zechciej zobaczyć obydwie strony.....

    Jak zwykle piszesz od rzeczy mieszając wątki mające ze sobą niewiele wspólnego.
    Murzyńskości to służenie USA a nie poniżanie krajana.
    Wataha to określenie wielkości populacji, a bolszewia to kierunek polityczny rożny od liberalizmu.
    Zestawienie tego z drugim sortem, zdrajcami to jakby
    Wykazać ze aryjczycy maja wyższość nad Słowianami z nad Wisły.

    Pewne określenia mający podtekst rasistowski są niewybaczalne i żadna wataha i murzyńskości ich nie zneutralizuje.
    To podział klasowy, wojna feudalna o stan uprzywilejowany.

    9 32 Cytuj
  • 15 sty 2019
    bono napisał/a:

    Nic być prezydentem Krakowa, Poznania, Warszawy. Tam historycznie polskości nie sposób było wykrzewic.
    Zaś prezydencja Wrocławia czy Gdańska nie była tak oczywista.
    To co obecni prezydenci tych obu zrobili ala swoich miast, ich patriotyzmu, identyfikacji z Polska, to historyczna wartość, której już żaden „patriota” nie osiągnie.
    Te miasta obecnie są najbardziej polskie z polskich.
    A mieszkańcy najbardziej dumni z dumnych.
    I to jest prawdziwy patriotyzm bez określania „filozofii patriotyzmu”
    O wiele łatwiej jest coś zniszczyć niż zbudować .
    Budowniczych mamy niewielu ,złotoustych na każdym rogu.

    Tu pełna zgoda. To, co zrobili Dutkiewicz dla Wrocławia i ŚP Adamowicz dla Gdańska, jet miarą Patriotyzmu naszych czasów. Polskie i europejskie całą gębą miasta. Bóg czuwał, że nie dostały się w ręce Misiewiczów. TVP szuka winnych. Nie idźmy ich śladem. To przepodła tuba propagandowa obozu władzy. Kanalie, to mało powiedziane. Kurski czyści sumienie. Ja jestem dumny z Polski Adamowiczów, Dutkiewiczów i wielu innych. Polska zawsze była podzielona. W skrócie: Dmowski i Piłsudski. Chodzi o to, by temperatura za bardzo nie wzrosła, bo się pozażeramy. Dbajmy o to. Także na forum. ŚP Prezydenta trzeba pochować. Ci, co go tak opluwali, niech dziś milczą. Szczególnie Kurski i TVP.

    4 24 Cytuj
  • 15 sty 2019
    WKibic napisał/a:

    . Chodzi o to, by temperatura za bardzo nie wzrosła, bo się pozażeramy. Dbajmy o to. Także na forum.

    Powieś sobie to jako motto nad łóżkiem

    4 6 Cytuj
  • 15 sty 2019
    taki_gość napisał/a:

    Powieś sobie to jako motto nad łóżkiem

    Tobie już żadne motto nie pomoże. Polecam rymowankę z Kazimierzem.

    4 24 Cytuj
  • 15 sty 2019
    WKibic napisał/a:

    Tobie już żadne motto nie pomoże. Polecam rymowankę z Kazimierzem.

    W Pcimiu Ci nie wyszło, Bez Ogródek padło i jeszcze tutaj próbujesz jątrzyć.... Siądź na Kudłaczach chłopie i odpocznij sobie.....

    5 9 Cytuj
  • 15 sty 2019

    Czy Wy jesteście normalni w tej licytacji?
    https://www.tvn24.pl/raporty/mord-polityczny-w-biurze-pis,311
    https://www.tvp.info/35224809/podpalil-biuro-beaty-kempy-sad-aresztowal-go-na-trzy-miesiace
    a czy jesteście na tyle doinformowani aby nie przypuszczać, że każde z powyższych incydentów jak i gdańskie morderstwo nie było inicjowane właśnie po to aby uruchomić Was tu i teraz jednych i drugich? Przecież nic prostszego KOD bierze znane twarze płaci im za skakanie jak pajace na wiecach tak i wszystkim wiadomo, że resortowymi sposobami można "przymusić" psychopatę do czynu nadając mu syndromy opozycji jednych czy drugich.

    t-34 napisał/a:

    Atak na Pawła Adamowicza to akt stricte polityczny.

    jestem pewny, że moralność masz porównywalną z budową czołgu T-34 (świadomie lub nie ale bardzo trafnie dobrałeś sobie nick) aby tymi wypocinami walnąć jak dzik w sosnę tylko zastanawiam się kto Ci podsypuje żołędzi

    https://fakty.interia.pl/polska/news-zabojca-pawla-adamowicza-leczyl-sie-psychiatrycznie-w-wiezie,nId,2782913

    złapali go po ataku a on nie przyznaje się do czynu.
    Powiedz mi czy tymi wpisami nie jesteś podobny do tego zwyrodnialca?
    Ja bym się pokusił o analizę powiązania, bo nie jest normalne aby czekać na wydarzenie a następnie się aż z takim zaangażowaniem uruchomić jak czołg.

    2 11 Cytuj
  • 15 sty 2019
    bono napisał/a:

    O wiele łatwiej jest coś zniszczyć niż zbudować .
    Budowniczych mamy niewielu ,złotoustych na każdym rogu.

    polecam w spokoju poświęcić dwie godziny na ten film. Poza świetną fabułą i grą aktorską dowiecie się co widzicie podane w mediach a jak kreowana jest rzeczywistość a jeśli uważacie, że tak nie było i nie jest to jesteście ślepi i głusi. Są w filmie wszystkie wątki potrzebne do Waszej dyskusji : wątek KK, Boga, ekonomiczny, polityczne, biznesowe .....

    https://www.youtube.com/watch?v=_YjOMmzot1A

    4 7 Cytuj
  • 15 sty 2019
    taki_gość napisał/a:

    W Pcimiu Ci nie wyszło, Bez Ogródek padło i jeszcze tutaj próbujesz jątrzyć.... Siądź na Kudłaczach chłopie i odpocznij sobie.....

    A Twoja mama miała zeza.Hi Hi Hi.

    5 23 Cytuj
  • 15 sty 2019
    WKibic napisał/a:

    A Twoja mama miała zeza.Hi Hi Hi.

    Tak się odpowiada jak się nie ma nic do powiedzenia, ale może to i dobrze, bo nie mam przyjemności dyskutować z Tobą.

    4 11 Cytuj
  • 15 sty 2019

    Widzisz Panie Vivaldi, gdybyś przeczytał tekst który wkleiłem powyżej ze zrozumieniem to wiedziałbyś, że to nie moje "wypociny" ale tekst takiego sobie gościa, który co prawda Tobie i Twojemu intelektowi do pięt nie dorasta, ale coś tam w swoim nędznym życiu osiągnął,( choć pewnie daleko mu do Twoich dokonań).

    Jakub Bierzyński

    Prezes domu mediowego OMD, a także jeden z założycieli SMG/KRC Poland (dziś Kantar Millward Brown), największej w Polsce agencji badań rynkowych. Socjolog, przedsiębiorca, inwestor, publicysta, komentator rynku mediów i aktualnych kwestii społecznych.

    Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia rynku reklamy między innymi AdMan 2017, „Lider 10-lecia rynku reklamy” przyznany przez miesięcznik Businessman. Juror w międzynarodowych konkursach reklamowych: Goldendrum 2005 w Portoroż, Dubai Lynx 2008 i Mixx Awards Europe 2016. Laureat 5 wyróżnień i nagrody głównej Złotego Lwa w Międzynarodowym Konkursie Reklamowym w Cannes.

    Jest fundatorem Fundacji dla dzieci i młodzieży Kółko Graniaste.
    Jakub Bierzyński ukończył Uniwersytet Warszawski, Wydział Socjologii. Pracował jako asystent nauczając statystyki, metodologii badań społecznych, analiz komputerowych i metod badań rynkowych (1990 – 1992). Stypendysta Fullbrighta na Univesity of California Berkeley.

    Publicysta ekonomiczny Rzeczpospolitej oraz polityczny: Polityka, Newsweek, Gazeta.pl, Polska The Times. Autor tekstów dla Wprost, Onet, WP, NaTemat, Liberte.

    PS.
    "moralność masz porównywalną z budową czołgu T-34" to akurat dobre porównanie bo ten czołg był całkiem dobrze zaprojektowany i zaliczają go do najlepszych czołgów II wojny (szczególnie wersję t-34-85).
    Zresztą wolę moją moralność od pisowskiej.......

    4 9 Cytuj
  • 16 sty 2019
    t-34 napisał/a:

    Publicysta ekonomiczny Rzeczpospolitej oraz polityczny: Polityka, Newsweek, Gazeta.pl, Polska The Times.

    Pisząc na zamówienie zwłaszcza dla tych których wymieniłeś (m.in Tomasza Lisa którego wcześniej rys wrzuciłem - gdybyś przeczytał) to bardziej dyshonor niż powód do dumy. Następnie nie wiem dlaczego skopiowałeś opis sprzedawczyka ze strony omd.pl. Kimże on był/jest? Kim Ty chcesz mi zaimponować? Moze to guru dla Ciebie ale nie dla mnie. Najpierw podpowiadał Schetynie - sondaże poleciały w dół, to przeskoczył do Ryśka Petru podpowiadać ale wyszło z jego mądrości, że wylecieli za burtę razem, no to teraz podpowiada Biedroniowi ......już można przypuszczać jak to się skończy.

    https://www.o2.pl/artykul/biedron-zaklada-partie-doradza-mu-jakub-bierzynski-czlowiek-odpowiedzialny-za-sukces-nowoczesnej-6284212816615553a

    https://wpolityce.pl/polityka/314645-kim-jest-prezes-omd-poland-ktory-scisle-wspolpracuje-z-nowoczesna-i-wymyslil-misiewiczow-jestem-dumny-ze-pracuje-dla-petru

    Jaki jest cel KODu i nowego guru KODu ? Sam Biebrzyński o tym pisze : "W dalszej części tekstu Bierzyński całkiem się odsłania. Mówi wprost, że chodzi tu tylko o wyreżyserowany spektakl, by odsunąć PiS od władzy."
    Z resztą Bierzyński nie jest dla nikogo poza KODem żadnym specjalistą, już nawet pali sobie mosty dla tych dla których pracował
    https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-eurobrednie-poobiednie,nId,2510194

    WKibic wmawia nam, że Myślenice są bolszewickie i musimy zwalczać bolszewików wokół siebie co oznacza, że mamy walczyć sami ze sobą. Tobie imponuje Bierzyński który napisał, że Kaczyński jest zafascynowany Stalinem. Bono Was w tym wszystkim obserwuje i chyba próbuje dogonić, bo zaczął galopować w tą stronę. Czy to nie jest jakąś paranoją w Waszym wykonaniu? Wygląda na to, że po Kijowskim KOD dostał zastrzyk wsparcia a wraz z nim Bierzyńskiego teraz to on będzie Was klepał po plecach popychając patykiem? A własne rozumy już powyłączaliście?

    14 Cytuj
  • 16 sty 2019

    A ja namawiałbym wszystkich członków PiS-u i sympatyków do założenia też koszulek z napisem KON-STY-TUCJA, dopiero wtedy byłyby jaja. Jak myślicie co w tedy zrobi totalna opozycja?. Oczywiście przestanie chodzić w tych koszulkach na bank!!!!!!!!!

    3 10 Cytuj
  • 16 sty 2019

    czekaj, bo trawią musza zapytać u źródła co odpowiedzieć, napiszą do Bierzyńskiego, chwile to potrwa a wtedy pójdzie riposta : "kto nie skacze ten bolszewik hop hop hop" :-)))
    https://www.youtube.com/watch?v=LEeSL4YjXdI
    i lepsza wersja
    https://www.youtube.com/watch?v=T3sBbRANHJY

    2 8 Cytuj

Odpowiedz