Forum » Społeczeństwo

Budujemy razem Polske

  • 22 lut 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Grzesiu nie musiał nic robić. Za czasów PiS jakieś 10% mieszkańców Krakowa to Ukraińcy. Często jeżdżę autobusem wieczorem i zdarzało mi się,oprócz kierowcy być jedyna osoba polskojęzyczna w autobusie. Jak widać nie trzeba Grzesia, żeby nie czuć się jak u siebie w domu i swoim kraju :)

    może dlatego, że nie jeżdżę wieczorami autobusem doskonale się czuję w naszym kraju choć mam stały i spory kontakt z ludźmi z Ukrainy (czyli argument autobusu obalamy), którzy doświadczeni bidą i problemami u siebie dostrzegają tego czego wielu z nas nie dostrzega. Gdyby idąc za słowem tutejszej loży szyderców uskutecznić i wdrożyć to o czym marzą mielibyśmy wypisz wymaluj majdan. Może wtedy docenilibyście co mamy a nie szukali sztucznych filozofii na forum. Trudno to inaczej nazwać jak trolowanie przeplatane z falą degeneracji w każdym hejcie, każdego tematu pojawiającego się w codziennej prasie. Dla mnie to nie jest normalne zachowanie.

    WKibic napisał/a:

    W ciągu półtora roku zrobić z kaprala generała i powierzyć mu szefowanie ABW w trosce o bezpieczeństwo 40 milionowego kraju. Nawet Mierzei Wiślanej przekopywać nie trzeba. Fakt, takiego osiągnięcia nikt dotąd nie miał. I takich "sukcesów " mamy setki.

    już Wam mówiłem, że nie macie rozwiązań same komentarze, tacy tetrycy w oknie na osiedlu. Całymi dniami wysunięci za parapet z komentarzami o tym co się dzieje za oknem z pasmem sukcesów na poziomie dotarcia do kiosku na dole po bułki co rano. Zastanów się co miał zrobić? Już nie chodzi o tego jednego kaprala. Chciałbyś aby obsadził ludźmi resortowymi, wyszkolonymi w PRLu, bez zaufania? Wiem, że marzyłoby Ci się takie rozwiązanie, mogłyby się stare dobre (dla Ciebie) czasy wrócić. Nooo nic z tego, pora się z tym pogodzić. I z tymi ludźmi też. Aaaa mam pytanie byłeś w wojsku?

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019
    Strozaninek napisał/a:

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24484145,wenezuelska-armia-otworzyla-ogien-do-cywilow-sa-ranni-i-jedna.html

    Demokracja pełna gęba....

    Teraz udowodniłeś swój wtórny idiotyzm. Podejrzewam że i tak potraktowałem ten komentarz zbyt łagodnie.

    1 2 Cytuj
  • 23 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    może dlatego, że nie jeżdżę wieczorami autobusem doskonale się czuję w naszym kraju choć mam stały i spory kontakt z ludźmi z Ukrainy (czyli argument autobusu obalamy), którzy doświadczeni bidą i problemami u siebie dostrzegają tego czego wielu z nas nie dostrzega. Gdyby idąc za słowem tutejszej loży szyderców uskutecznić i wdrożyć to o czym marzą mielibyśmy wypisz wymaluj majdan. Może wtedy docenilibyście co mamy a nie szukali sztucznych filozofii na forum. Trudno to inaczej nazwać jak trolowanie przeplatane z falą degeneracji w każdym hejcie, każdego tematu pojawiającego się w codziennej prasie. Dla mnie to nie jest normalne zachowanie.

    już Wam mówiłem, że nie macie rozwiązań same komentarze, tacy tetrycy w oknie na osiedlu. Całymi dniami wysunięci za parapet z komentarzami o tym co się dzieje za oknem z pasmem sukcesów na poziomie dotarcia do kiosku na dole po bułki co rano. Zastanów się co miał zrobić? Już nie chodzi o tego jednego kaprala. Chciałbyś aby obsadził ludźmi resortowymi, wyszkolonymi w PRLu, bez zaufania? Wiem, że marzyłoby Ci się takie rozwiązanie, mogłyby się stare dobre (dla Ciebie) czasy wrócić. Nooo nic z tego, pora się z tym pogodzić. I z tymi ludźmi też. Aaaa mam pytanie byłeś w wojsku?

    Nie zrozumiałeś mnie. Pracuje z Ukraińcami, którzy pracują tez na stanowiskach umysłowych i mam bardzo dobra opinie o nich. Bardzo pracowici i zapierdzielaja jak mrówki.
    Komentowałes Bono i jego wstawkę, twierdząc ze Grzesiu nic nie musiał robić. Ja ci tylko pokazuje ze za czasów PiS nasz kraj jest otwarty na imigrantów. Tylko to ci chciałem pokazać. Postaram się pisać bardziej bezpośrednio, jeśli w ogóle.

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Nie zrozumiałeś mnie. Pracuje z Ukraińcami, którzy pracują tez na stanowiskach umysłowych i mam bardzo dobra opinie o nich. Bardzo pracowici i zapierdzielaja jak mrówki.
    Komentowałes Bono i jego wstawkę, twierdząc ze Grzesiu nic nie musiał robić. Ja ci tylko pokazuje ze za czasów PiS nasz kraj jest otwarty na imigrantów. Tylko to ci chciałem pokazać. Postaram się pisać bardziej bezpośrednio, jeśli w ogóle.

    Ja Ciebie od początku nie rozumiem, ale staram się, jednak widzę że nie ma szans. No weź popatrz. Napisałeś że ja skomentowałem "wstawkę twierdząc, że Grzesiu nic nie musiał robić". Weźże się ogarnij bo to Ty pisałeś, że Grzesiu nic nie musiał robić, ja nic takiego nie użyłem. Mi chodziło o to że Grzesiu (cała PO) przez 8 lat nic nie zrobili a nie że nie musieli nic robić.
    (zaraz wpadnie bono z gadżetami na licytacje co kto i ile zrobił)

    Zupełnie innym tematem jest imigrant a imigrant. Dla mnie to co zalewa Francję, Niemcy, Szwecję a to kto przyjeżdża do Polski to dwa różne światy. Tylko weź tu nie strzelaj zaraz focha że nie równo traktuje ludzi bo w tym przypadku dokładnie tak jest. To jest akurat dobry przykład znaczenia jednego słowa "imigrant", dwóch różnych standardów. Wydaje mi się, że bez sensu rozwijać ten temat podobnie jak zaraz któryś napisze że wszędzie są Ci dobrzy i źli i nie należy i takie tam ble ble ble.

    Strozaninek napisał/a:

    Grzesiu nie musiał nic robić. (...). Jak widać nie trzeba Grzesia, żeby nie czuć się jak u siebie w domu i swoim kraju :)

    Teraz popatrz jakie było Twoje prawdziwe przesłanie : nie wiem dlaczego z powodu ludzi z Ukrainy nie czujesz się jak u siebie? Takie to tochę sztuka dla sztuki to Twoje gadanie. Wyobraź sobie jakbyś się czuł wśród tamtych innych imigrantów którzy się nie asymilują, nie pracują itd. Noooo nie wiem czy pojeździłbyś komunikacją wieczorem dokładnie tak jak jest to w Niemczech. Ludzie z Ukrainy to pracusie, jak patrzę na nich to jakbym nas widział 20lat temu na wygnaniu za chlebem. Dzięki nim nie mamy enklaw jak we Francji gdzie nawet Policja nie ma wjazdu. Zdajesz sobie sprawę jakiego argumentu z dupy wziętego użyłeś pisząc, że nie czujesz się jak u siebie z powodu 10% populacji Ukraińców w Krakowie?

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019

    Za duża ściana tekstu, nie chce mi się tego czytać. Postaraj się pisać proste wypowiedzi, a nie rozprawki maturalne. Ewentualnie zaloz bloga lub vloga. Masz słowotoki z których nic nie wynika i które są nie na temat. Przypisujesz mi poglądy i słowa których nie wypowiedziałem, w dodatku nadal kontynuujesz sposób agresywnego mówienia. Widocznie tak masz.

    Ps. W jeździe autobusami nie ma nic złego, ekologicznej jest poruszać się zbiorkomem niż samochodem w dużym mieście. Szczególnie jak za miesięczny bilet płaci się 72 zł :). Nie trzeba stac w korku, bo są buspasy, wydzielone torowiska, a i nie ma problemu z parkowaniem.
    Miłej soboty.

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Za duża ściana tekstu, nie chce mi się tego czytać.
    Miłej soboty.

    Jak to mówią jak się nie chce to gorzej jakby się nie umiało.
    Również życzę miłej soboty.

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019

    Taka myśl: Cum recte vivis, ne cures verba malorum. I taka Polskę budujmy.

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019

    mądre słowa dlatego np dla mnie białe jest białe a czarne czarne, nie ma szarego, ani obłudy, staram się nie kłamać i mam wtedy święty spokój wiem, że moje kłamstwa mnie nie dogonią.
    Stróżaninek ale mam jeszcze jedną sprawę, bo zauważyłem różnicę stylów

    Strozaninek napisał/a:

    nadal kontynuujesz sposób agresywnego mówienia. Widocznie tak masz.

    Jako że nie mam odczucia agresywnej retoryki chciałbym poznać obszar poruszania w Twoim przypadku. Czy jesteś w stanie uczestniczyć w bardziej "męskiej" rozmowie czy nie? Czy na każde słowo mające podbić kontekst będziesz uruchamiał trzepot rzęs określając jako agresję słowa które agresywne nie są. Pytam bo chciałbym wiedzieć na ile jesteś wrażliwy i delikatny na słowa takie jakich użyłem czyli "argument z dupy wzięty". Po prostu rozmawiamy po męsku czy super elokwentnie, bo potrafię ale czasem trzeba wyróżnikiem nadać ekspresji słowa pisanego a nie chciałbym Cię wprawiać co rusz w wypieki rumieńców jak to oceniłeś po prostu chamstwo. To dla mnie ważne.

    https://www.youtube.com/watch?v=CxUSjDFxaqM

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019

    Ty masz ten problem, że nie rozumiesz ukrytego przekazu, ironi, sarkazmu, czy lekkiej złośliwości. A mój tekst o agresywności Twojej jest prosty - masz styl pisania osoby strasznie rozemocjonowanej, skaczesz po tematach, wypowiedzi są mocno chaotyczne i trudno się je czyta. Pominę fakt, używanie słów powszechnie uznawanych za obraźliwe (posty tutaj same nie wyleciały bez powodu).

    Swojej męskości nie muszę tobie udowaniać. Nic nie muszę, ani Tobie, ani nikomu innemu. W jaki sposób mnie postrzegasz to Twoja sprawa. Na pewno nie zostaniemy kolegami, przyjaciółmi, a Ciebie/was (bo nie wiem, który z was się kryje pod nickiem), mogę zapewnić, że nie wydam u Ciebie nigdy pieniędzy, nie będziesz więc musiał mierzyć się z moją obecnością w swojej realnej przestrzeni.

    Jeśli dla Ciebie miara męskości są wypowiedziane wulgarne, obelżywe słowa to tym bardziej się nie zrozumiemy, ponieważ generalnie obracam się w środowisku gdzie rynsztokowy język, gryps więzienny nie jest obecny i nie jest synonimem męskości. Nie mam tez potrzeby na temat męskości się wypowiadać. To temat budujmy Polskę, a nie definiujmy męskość.

    Szkoda mi serio tracić czas na udowadnianie czegokolwiek i czytanie chaotycznych wypowiedzi. To nieproduktywne. Tobie się wydaje, ze dowalisz komuś na forum, i to jest osiągniecie. Dodasz do tego dupa i jesteś gość, męski samiec.

    Do ciebie pasuje cytat Kena Kenseya

    „Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.”.

    Dalsza dyskusja zbędna. Estetyka i retoryka, która prezentujesz jest mi obca. Moja jest Tobie obca. Nie będę Cię do niej przekonywać, wiec daruj sobie swoje kaznodziejstwo. Szkoda czasu który poświecisz na pisanie kolejnej rozprawki.

    Wole uprawiać seks niż czytać Twoje komentarze, przynajmniej będę miał naturalny wyrzut dopaminy :).
    https://www.hellozdrowie.pl/artykul-orgazm-szczytowanie-mozgu/

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019

    Ty ale ja poważnie zapytałem, bo wróciłem do Twoich wypowiedzi w których odpowiadałeś różnym osobom i średnio po trzecim poście zarzucałeś wszystkim, że Cię obrażają są chamami lub trolami po czym czesto kończyłeś zdanie fochem : "dyskusja zbędna, kończe". Poważnie prześledź swoje wypowiedzi. W związku z tym zdecydowałem, że zapytam Cię wprost gdzie Twoja granica wrażliwości na słowo czytane. Cóż nie chcesz powiedzieć nie mów ale później nie narzekaj od chamów.
    Przeczytałem to co napisałeś 3x aby dobrze zrozumieć.....hmmm twierdzisz, że to ja jestem rozchwiany. Zostawmy to zatem tak jak sądzisz, mi ani Ty ani to co sądzisz zupełnie nie przeszkadza podobnie jak to co tam sobie uprawiasz, możesz nawet warzywa i owoce przy czym ja nie potrzebuję się tym chwalić, generalnie u mnie norma, nie podchodzę do upraw jak do święta które trzeba ogłosić publicznie :-) ale skoro chciałeś się tym podzielić na forum publicznym ....cóż pozostało pogratulować, że się udało. Cieszę się Twoim szczęściem.

    Strozaninek napisał/a:

    Wole uprawiać seks niż czytać Twoje komentarze, przynajmniej będę miał naturalny wyrzut dopaminy :)

    .....taaaa a potem się dziwisz

    Strozaninek napisał/a:

    Swojej męskości nie muszę tobie udowaniać. Nic nie muszę, ani Tobie, ani nikomu innemu.

    .....yyyyy pogubiłem się czy to publiczne udowadnianie czy nie? Zapewniam Cię mi na prawdę nie musisz udowadniać ja Ci wierzę ale po co wszystkim innym?
    Przepraszam ale ja nie nadążam za Tobą.

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019

    Bardzo mnie cieszy, ze jesteś empatyczny i cieszysz się szczęściem innych. Dobrze to o Tobie świadczy. Reszty nie komentuje, no nie jest na temat tego wątku. Chcesz pogadać tym temacie użyj wiadomości prywatnych.

    Budujmy Polskę taka jak Chiny;

    http://www.geekweek.pl/news/2019-02-22/11-miast-polaczonych-w-jeden-organizm-oto-greater-bay-area-chinskie-megacity/

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019

    Generalnie żeby nie powiedzieć, że mam w tym wątku Chiny w dupie użyję zwrotu, że akurat to nie najlepszy przykład tego co się dzieje w Stolycy.
    https://dorzeczy.pl/kraj/94035/Nowoczesna-edukacja-seksualna-i-wsparcie-dla-Parady-Rownosci-Trzaskowski-podpisal-Karte-LGBT.html
    zielonego pojęcia nie mam czy taki wpływ na Rafałka ma jego zastępca ale oboje razem chyba nie do końca potrafią czytać ze zrozumieniem WHO
    https://www.youtube.com/watch?v=WcqUOydPj0I
    https://www.salon24.pl/u/rk1/936956,malopolska-kurator-kontra-trzaskowski-lgbt

    powiedz Ty mnie, bo to Twój temat wręcz -jak to się potocznie mówi- Twój konik :-) (sprawdziłem https://sjp.pl/konik nie jest obraźliwe) - jak to jest, że po pierwsze primo nie ma na monitorowanie w podstawówkach ADHD, czy dysleksji a nawet anoreksji a mają pojawić się latarnicy. Chcesz mi powiedzieć, że latarnik jest niezbędny bo około 10% dzieci w Warszawie to homo (też sprawdziłem)? Czyli troje w klasie? I skąd te cyfry? No dla mnie świat na głowie staje i normą normalną to nie jest (kiedyś Ci napisałem co to norma lub działanie standardowe : dwa różne zachowania w dwóch różnych miejscach świata będą normą lub nie będą normą jeśli je zmienisz w czasie i miejscu).

    Rozumiem, że Rafałek wprowadził kartę po konsultacjach z Warszawiakami tak? Podobnie jak z ulicą Armii Krajowej - ja o konsultacjach nie słyszałem. Chcesz mi powiedzieć, że zgodnie z WHO czyli dzieci w wieku 9 do 12lat wiedzą już jaką mają orientację skoro ledwo co lub jeszcze nie wiedza po co są zabawki. Ja po prostu Was nie ogarniam. To jest to co Ci kiedyś tłumaczyłem : nic do Was nie mam dopóki nie włazi to w moje życie i w moje zasady w których zostałem wychowany.
    To ma tyle wspólnego z tolerancją co taka tolerancja
    https://www.salon24.pl/u/rk1/905724,kpw

    Chciałbym się Ciebie poradzić jak to rozpatrywać? Skoro chciałeś użyć Chin to jeżeli w Chinach jada się nie tylko ryż ale większość dań pałeczkami siedząc w kucki na podłodze i jest to norma to za normę savoir-vivre mam uznać jedzenie pałeczkami i mają być one podane za każdym razem obok sztućców? Wg mnie normalne to nie jest kiedy u Wierzynka podadzą mi pałeczki obok widelca aby mnie czasem nie urazić bo mogę być z Chin choć tego nie widać.
    Mojej zgody na to nie ma.

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019

    Znowu słowotok.
    Karta lgbt dla szkół mnie nie interesuje, szkole skończyłem dawno i mam ważniejsze problemy w życiu jak cyrk w postaci poloneza równości.
    Czemu piszesz „Was” wstosunku do mnie. Odpowiedzialność zbiorowa stosowali Niemcy, a geje się między sobą różnią. Ja mam swoje poglądy, których nie znasz. Gdybys je chciał poznać, nie pisał byś „wy” tylko „a co ty o tym myślisz”. Nie odpowiadam za poglądy jakiegoś Rafałka, na którego w dodatku nigdy bym nie zagłosował...

    Uważam, ze rola państwa powinna się zakończyć na reformie systemu i pozwoleniu osoba lgbt na zawieranie związku cywilnoprawnego - wspólne rozliczenie pita, brak,podatku przy dziedziczeniu, dostęp do informacji medycznej taki sam jak w klasycznych małżeństwach. To są moje poglądy. A Warszawa mnie nie interesuje.

    Chiny były podane jako,przykład niesamowitego rozwoju infrastruktury. Ale znowu nie odczytałes przekazu.

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019

    http://www.studiowschod.pl/88-latka-z-kresow-gdybym-miala-skrzydla-to-bym-przyleciala-do-polski-wideo/

    Zmieniając temat na bardziej konstruktywny. Chciałbym, aby Państwo Polskie zamiast otwierać granice np. na hindusów i zamiast dawać 13 emeryturę, ściągnęło naszych rodaków do Polski.

    Giedzies tam na bezkresnych stepach i lasostepach żyją nasi rodacy. Ciężko doświadczeni przez życie. Państwo, czyli my, powinno im pomoc

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Karta lgbt dla szkół mnie nie interesuje, szkole skończyłem dawno i mam ważniejsze problemy w życiu jak cyrk w postaci poloneza równości.
    Czemu piszesz „Was” wstosunku do mnie. Odpowiedzialność zbiorowa stosowali Niemcy, a geje się między sobą różnią. Ja mam swoje poglądy, których nie znasz. Gdybys je chciał poznać, nie pisał byś „wy” tylko „a co ty o tym myślisz”. Nie odpowiadam za poglądy jakiegoś Rafałka, na którego w dodatku nigdy bym nie zagłosował...

    Uważam, ze rola państwa powinna się zakończyć na reformie systemu i pozwoleniu osoba lgbt na zawieranie związku cywilnoprawnego - wspólne rozliczenie pita, brak,podatku przy dziedziczeniu, dostęp do informacji medycznej taki sam jak w klasycznych małżeństwach. To są moje poglądy. A Warszawa mnie nie interesuje.

    ale jak to Cię nie interesuje karta Rafałka LGBT ? Przecież jeśli chcesz zawrzeć związek to po reformie to równoznaczne z może adopcją a to już wiąże się ze szkołą.
    Mnie to te cyfry które podawaliście Wy czyli Ty i Bono. Przecież od 1956roku Eurowizję wygrał(a) tylko jedna Konczita, więc jak tu mówić o 10% w samej tylko Warszawie i 16% wg bona?
    Hmmm......nooo w sumie tak, mogli wszyscy startować homoseksualiści tego nie wiemy. Musze to sprawdzić :-))) wrócę jak sprawdzę, zapytam jakbym coś nie wiedział......o ile mogę Ci przeszkodzić ;-) ale w razie czego dla pewności napisz tu publicznie, że już mogę zapytać.

    1 6 Cytuj
  • 24 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    ale jak to Cię nie interesuje karta Rafałka LGBT ? Przecież jeśli chcesz zawrzeć związek to po reformie to równoznaczne z może adopcją a to już wiąże się ze szkołą.
    Mnie to te cyfry które podawaliście Wy czyli Ty i Bono. Przecież od 1956roku Eurowizję wygrał(a) tylko jedna Konczita, więc jak tu mówić o 10% w samej tylko Warszawie i 16% wg bona?
    Hmmm......nooo w sumie tak, mogli wszyscy startować homoseksualiści tego nie wiemy. Musze to sprawdzić :-))) wrócę jak sprawdzę, zapytam jakbym coś nie wiedział......o ile mogę Ci przeszkodzić ;-) ale w razie czego dla pewności napisz tu publicznie, że już mogę zapytać.

    - nie pisałem o eurowizji, tekst wiec nie do mnie
    - znowu przypisujesz mi nie moje wypowiedzi, nic nie podawałem.
    - karta Rafała mnie nie interesuje, bo napisałem wyżej co mnie interesuje, a ta karta to nic innego jak ściema rzucona do szkoły, żeby się pokazać jako postępowym, a ona nic nie zmienia w życiu osób lgbt.

    Napisze wiec jeszcze raz wprost: wspólne rozliczanie się, opieka medyczna, dziedziczenie bez podatku. Żadne małżeństwo, i żadne dzieci - tojest to co ja szukam i za czym głosuje. Nie każdy gej musi być ultra lewicowy.

    Znowu nie czytasz ze zrozumieniem, znowu jak rozmowa nie idzie po twojej myśli się irytujesz.
    Polecam poniższe wideo i kończę ta dyskusje, bo nie jest na temat., przypisujesz mi nie moje wypowiedzi. Pogadaj sonie z bono o festiwalu kiczu i disco polo jakim jesteurowizja.

    https://youtu.be/kt_ks_mCki8

    Wracam spać dalej obok swojego partnera :)

    5 1 Cytuj
  • 24 lut 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Wracam spać dalej obok swojego partnera :)

    Ufff dzięki Bogu że deklarujesz bez dzieci. Jakoś to się powoli samo wyklaruje. Należy mieć tylko nadzieję i dać działać czasowi. Ty ale jak to bez małżeństwa? To na jakiej Ty zasadzie chcesz dziedziczyć bez podatku? Ja jak przepisze spadek obcej osobie to też podatek zostanie naliczony czyli chciałbyś jakieś większe prawa niż ja mam? Bez małżeństwa niestety też nie udzielą informacji w szpitalu osobie trzeciej, więc jak Ty sobie to wyobrażasz bez małżeństwa? Ty wiesz jakie to bardzo wiążące i uroczyste taki akt małżeństwa, nie wiesz co tracisz. Pogadajcie sobie tam zanim uśniesz, może jednak małżeństwo, noooo chyba że tak na kocią łapę, nie oficjalnie, przecież to takie nie w porządku, taki brak zaufania, bez przysięgi znaczy można zmienić, takie to trochę płytkie bez małżeństwa bez związania takiego na prawdę.

    a co do Twojej dopaminy to Ty wstajesz żeby coś napisać i wracasz? .....czy mi się wydaje, że przed używałeś chaotycznej formy wpisu a po dużo spokojniej się wysławiasz? Widać ma niesamowicie dobroczynny wpływ na Twoje emocje. Tak trzymaj :-))) bo widzisz na ten przykład w moim środowisku naturalnym sporo kobiet przed okresem chodzą bardzo rozemocjonowane, taka burza hormonów, zmiana nastrojów i jest to naturalna, normalna reakcja ale Ty jesteś mężczyzną (czego nie musiałeś wcale udowadniać choć to robiłeś) więc to raczej nie ma nic wspólnego. Jak myślisz?

    .... w sumie to mnie zawiodłeś, taka zdawkowa relacja i już ? Nie wiem czy zauważyłeś, że na tym forum publicznym "standardem i normą jest" jak większość pisze co teraz z partnerkami robi, a Ty tak zdawkowo? Słabo. Może nie pamiętasz albo nas tu wszystkich wkręcasz?

    https://www.youtube.com/watch?v=ZVe3cu5U15Y

    1 Cytuj
  • 24 lut 2019

    Połowa wypowiedzi znowu nie na temat. Bez komentarza.

    Jak to rozwiązać? Zwykły związek cywilnoprawny/umowa cywilnoprawna.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sytuacja_prawna_i_spo%C5%82eczna_os%C3%B3b_LGBT_w_Europie

    Dedykuje ci ten cytat na dole i kończę te dyskusje, prawa osób LGBT i tak Cię nie obchodzą. A co do spokojnego tonu wypowiedzi - masz racje, ale to zasługa tego ze koledzy i koleżanki z KPH, Lambdy, Diversity Hub i m.in moj pracodawca (dział wsparcia w niej osób LGBT obserwują nasza dyskusje tutaj :)). Każdy prowadzi swoje socjologiczno-ekonomiczne badania :).

    Np. “MŚP wobec różnorodności, tolerancja, chamstwo, podłość?”
    „Celowe ograniczanie puli odbiorców produktów i usług jako cel ideologicznej walki”

    Pozdrawiam :)

    [cytat]Każdy człowiek musi podjąć decyzję, czy będzie chodził w świetle twórczego altruizmu, czy w ciemności niszczycielskiego egoizmu.
    Martin Luther King[/cytat]

    1 Cytuj
  • 24 lut 2019
    Strozaninek napisał/a:

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Sytuacja_prawna_i_spo%C5%82eczna_os%C3%B3b_LGBT_w_Europie

    Dedykuje ci ten cytat na dole i kończę te dyskusje, prawa osób LGBT i tak Cię nie obchodzą. A co do spokojnego tonu wypowiedzi - masz racje, ale to zasługa tego ze koledzy i koleżanki z KPH, Lambdy, Diversity Hub i m.in moj pracodawca (dział wsparcia w niej osób LGBT obserwują nasza dyskusje tutaj :)). Każdy prowadzi swoje socjologiczno-ekonomiczne badania :).

    Np. “MŚP wobec różnorodności, tolerancja, chamstwo, podłość?”
    „Celowe ograniczanie puli odbiorców produktów i usług jako cel ideologicznej walki”

    ale każdą umowę cywilno prawną możesz zawrzeć, taką do informacji medycznej także nie wiem dlaczego tego nie zrobiłeś do tej pory. Podobnie dziedziczenie. Możesz spisać majątek, zapłacisz podatek dokładnie taki sam jakbym ja spisał majątek osobie w ostatnim stopniu powinowactwa i już. W czym problem. Nie wiem tez dlaczego nie chcesz zawrzeć małżeństwa? Czy to z powodu zaufania nie do końca? Powód jest dla mnie nie znany ale jedziesz sobie do np Hiszpanii, zawierasz, obrączki, przysięga, trzepot rzęs i takie tam, od razu tam spisujesz majątek (w UE wolno Ci) i jest po sprawie. Szczęście lub nieszczęście ale Polska Ci w tym niepotrzebna.

    Ty a dlaczego koleżanki i koledzy nie mogą dołączyć do dyskusji? Bo widzisz kliknąłem na link do wikipedii i zaciekawiło mnie LGBT a służba w wojsku :-))) ciekawi mnie takie podejście nietolerancji a mianowicie jeśli któraś ze stron czuje się niekomfortowo w obecności drugiej to dlaczego wymuszać na siłę uczucie komfortu? Przecież uczucia wszystkich powinny być równo traktowane. Widzisz ja z Tobą klikam, bo mi to nie przeszkadza ale może trafić się ktoś kto po Twoich publicznych wpisach spania z partnerem (to nie jest forum do opisów własnej aktualnej sytuacji erotycznej) może poczuć się niekomfortowo. Nie zadbałeś o te osoby a dużo mówisz o nietolerancji. Co myślisz o takiej sytuacji?

    No i fajny temat MŚP wobec różnorodności. Powiem Ci szczerze, że tak mnie objechałeś i moją firmę a nasza firma obsługuje bez problemu różnorodnych i celowo nie ograniczamy dostępu do usług. Oczywiście stosujemy środki zgodnie z zaleceniami BHP, np WSZYSTKICH zapraszamy do odsunięcia się od pojazdu w serwisie. Stosujemy np. robocze spodnie na szelkach i buty z metalowym noskiem. Tak jest po prostu wygodnie i bezpieczne i sprawdzają się w serwisie kół, który wymaga przykucnięcia lub wykonania skłonu. Ale nie miałem pojęcia, że są firmy które ograniczają dostęp do serwisu czy produktu. Myślę, że pieniądz to pieniądz i odsetek takich firm które Wam ogranicza usługę jest mniej niż sądzicie z kolegami i koleżankami. Ale macie wolę badania to badajcie. Możecie też stworzyć dla własnego komfortu listę serwisów które nie mają problemów z obsługą LGBT, zapewniam Cię że będzie ich sporo jednak nie możecie nikogo zmusić aby w myśl tolerancji musiał wypisać przed serwisem baner np "Tolerujemy LGBT" bo wydaje Wam się że taki problem jest duży.

    Polecam trochę żartu :
    https://www.youtube.com/watch?v=F4MmMgH2IJk

    1 Cytuj
  • 24 lut 2019

    Nikogo nie objechałem. Nie czytasz ze zrozumieniem. Napisze po raz ostatni. Nie da się zawrzeć umowy cywilno prawnej w obecnym systemie prawnym w Polsce, która gwarantowała by dostęp do informacji medycznej, gdy jeden z nas jest nieprzytomny. Płacenie tez podatku od dziedziczenia za wspólnie zdobywany majątek jest czymś na co się nie chce zgodzić, dlatego chciałbym zmiany.

    Dlaczego nie małżeństwo? Bo to tylko nazewnictwo, które dla mnie nie ma znaczenia,

    O kolegach z organizacji LGBT się nie wypowiadam, jak będą chcieli to nawet ci wyślą flagę z pozdrowieniami za ładne i ciepłe myśli o nas.

    Pozdrawiam(y) :)

    2 Cytuj
  • 24 lut 2019
    Strozaninek napisał/a:

    O kolegach z organizacji LGBT się nie wypowiadam, jak będą chcieli to nawet ci wyślą flagę z pozdrowieniami za ładne i ciepłe myśli o nas.

    Pozdrawiam(y) :)

    z tą zgoda do dokumentacji medycznej mam wrażenie, że ufixowaliście sobie w głowach i na tej podstawie budujecie mity jacy to jesteście dyskryminowani a wokół chamstwo,podłość i brak usług. Do konta bankowego mogę upoważnić kogokolwiek i podobnie do dokumentacji medycznej też.

    https://serwiszoz.pl/dokumentacja-medycznaedm/komu-poza-pacjentem-mozna-udostepnic-dane-medyczne-2537.html

    Weź się tu nie rozklejaj i uszanuj moją decyzję w której proszę nie wysyłaj mi żadnych flag bez znaczenia ani ciepłych ani ładnych :-)))

    A co do MŚP trochę żartu czy aby to nam nie przeszkadzają ograniczając działalność :
    http://kabaret.tworzymyhistorie.pl/13324_kabaret_pod_wyrwigroszem_toalety_w_sklepie_swietokrzyska_gala_kabaretowa_2014

    1 Cytuj
  • 24 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Czy uszanujesz moją decyzję w której proszę nie wysyłaj mi żadnych flag bez znaczenia ani ciepłych ani ładnych :-)))

    A co do MŚP trochę żartu czy aby to nam nie przeszkadzają ograniczając działalność :
    http://kabaret.tworzymyhistorie.pl/13324_kabaret_pod_wyrwigroszem_toalety_w_sklepie_swietokrzyska_gala_kabaretowa_2014

    Ja ci nie wyślę. Za inne osoby nie mogę odpowiadać. Jeśli ktoś uzna, ze warto dać ci flagę czy ująć w przewodniku miejsc/firm gay friendly to będziesz musiał skontaktować się z osoba decyzyjna. Ja nie decyduje o takich rzeczach.

    https://queer.pl/miejsca

    1 Cytuj
  • 24 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    z tą zgoda do dokumentacji medycznej mam wrażenie, że ufixowaliście sobie w głowach i na tej podstawie budujecie mity jacy to jesteście dyskryminowani a wokół chamstwo,podłość i brak usług. Do konta bankowego mogę upoważnić kogokolwiek i podobnie do dokumentacji medycznej też.

    https://serwiszoz.pl/dokumentacja-medycznaedm/komu-poza-pacjentem-mozna-udostepnic-dane-medyczne-2537.html

    Weź się tu nie rozklejaj i uszanuj moją decyzję w której proszę nie wysyłaj mi żadnych flag bez znaczenia ani ciepłych ani ładnych :-)))

    A co do MŚP trochę żartu czy aby to nam nie przeszkadzają ograniczając działalność :
    http://kabaret.tworzymyhistorie.pl/13324_kabaret_pod_wyrwigroszem_toalety_w_sklepie_swietokrzyska_gala_kabaretowa_2014

    Widzę ze publikowanie komentarzy, a potem uprzednia ich edycja to coś co masz we krwi. Odniosę się do tego co dopisałeś.

    Jeśli idę do szpitala na zaplanowany zabieg, informacje medyczna mój partner otrzyma, bo mu zapewnię takie upoważnienie. Jeśli pod Szczecinem, będę mieć wypadek samochodowy, będę nieprzytomny, on takiej informacji nie otrzyma, nawet się nie dowie, ze coś mi się stało, ponieważ w świetle prawa jesteśmy dla siebie obcymi ludźmi, mimo iż się kochamy. Chce zmiany - zagłosuje na te partie, która to zmieni.

    Jeśli dla Ciebie to jest rozczulanie się, to po co rozmawiasz ze mną? Jak nie masz empati w sobie to każdy minimalnie myślący inaczej od ciebie będzie Twoim wrogiem.

    Nie znam Ciebie, zakładam ze jest przynajmniej jedna osoba na świecie poza tobą samym która po prostu kochasz. Stan wiec przed lustrem i pomysł co byś poczuł jakbyś nie mógł uzyskać informacji co się z ta osoba dzieje. Jeśli nie masz w sobie minimum takiej empatii, to oznacza, ze oprócz siebie nie kochasz nikogo innego. :) buziaki

    Ps. Ja przeżyłem coś takiego w swoim życiu, ponieważ mój partner miał wypadek samochodowy, był nieptrzytomny w szpitalu i to jego rodzina się ze mną skontaktowała. Ja nie mogłem zrobić nic, nawet na oddział mnie nie chciano wpuścić. Poziom bezsilności jaki się wtedy przeżywa jest okropny.

    1 Cytuj
  • 24 lut 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Widz ę ze publikowanie komentarzy, a potem uprzednia ich edycja to coś co masz we krwi. Odniosę się do tego co dopisałeś.

    ponieważ mój partner miał wypadek samochodowy

    Tak edit jest możliwy krótko po wpisie (chyba kilka minut). Dla korekty i poprawki stylu aby np. nadwrażliwych nie zaczerwienić to dobra opcja, podobnie jak ortograf czy literówka.

    Z tęczowymi buziaczkami to się wstrzymaj OK ? Chyba, że chcesz wejść na męski poziom rozmowy ale ostatnio twoja męska wrażliwość tego nie wytrzymała, więc nie chciałbym się zrzygać tęczą. Dla mnie tęczowe buziaczki są nieprzyjemne i źle się z nimi czuje. Nie odpowiada mi to więc Cię wzywam do tolerancji. Są ludzie których otrzepuje na samą myśl, więc po co eskalujesz? Później się dziwisz a tu jak Cię widzą tak Cię piszą.

    A co do wypadku to jaka była przyczyna? Bo widzisz jeśli ktoś w niego wjechał to można się zmowy dopatrywać takiej nietolerancyjnej a jeśli z jego winy to jak on jedzie, że nie myśli o Tobie, tak niebezpiecznie!
    Weź sobie zrób listę SORów i wystaw zgodę na wszystkie. Nie ma tego aż tak wiele. Jesteś na pilota czy potrafisz kreatywnie pomyśleć?
    https://www.lokmed.pl/sor/
    http://siecszpitali.mz.gov.pl/

    trzymać w okładce, nie miąć, posłuży
    https://youtu.be/ul-Aqwb-nDI?t=49

    1 Cytuj
  • 24 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Tak edit jest możliwy krótko po wpisie (chyba kilka minut). Dla korekty i poprawki stylu aby np. nadwrażliwych nie zaczerwienić to dobra opcja, podobnie jak ortograf czy literówka.

    Z tęczowymi buziaczkami to się wstrzymaj OK ? Chyba, że chcesz wejść na męski poziom rozmowy ale ostatnio twoja męska wrażliwość tego nie wytrzymała, więc nie chciałbym się zrzygać tęczą. Dla mnie tęczowe buziaczki są nieprzyjemne i źle się z nimi czuje. Nie odpowiada mi to więc Cię wzywam do tolerancji. Są ludzie których otrzepuje na samą myśl, więc po co eskalujesz? Później się dziwisz a tu jak Cię widzą tak Cię piszą.

    A co do wypadku to jaka była przyczyna? Bo widzisz jeśli ktoś w niego wjechał to można się zmowy dopatrywać takiej nietolerancyjnej a jeśli z jego winy to jak on jedzie, że nie myśli o Tobie, tak niebezpiecznie!
    Weź sobie zrób listę SORów i wystaw zgodę na wszystkie. Nie ma tego aż tak wiele. Jesteś na pilota czy potrafisz kreatywnie pomyśleć?
    https://www.lokmed.pl/sor/
    http://siecszpitali.mz.gov.pl/

    Widzisz, nie potrafisz wyczuć ironii z buziaczkami. Już ci pisałem wielokrotnie, ze masz z tym problem, Krzysztofie lub Waldemarze.

    ;)

    1 Cytuj

Odpowiedz