Forum » Społeczeństwo

Budujemy razem Polske

  • 1 mar 2019
    Strozaninek napisał/a:

    To brzmi tak, jakbys podniecal sie Wroclawiem, uwazajac ze Krakow, Pci mto zascianek.
    Czy Pcim nie byl zasciankiem jak byl Tobie bliski?

    Wedlug mnie byl zasciankiem jak byl ci bardzo bliski. Np. dzieci w Strozy mialy 3h w tygodniu obowiazkowego francuskiego, a angielskiego tylko 2h i to jeszcze nieobowiazkowego.
    Dzisiaj ucza sie i angielskiego i niemieckiego. Poprzednie roczniki, mialy ciezko idac do szkoly ponadgimnazjalnej w Myslenicach (nie mowiac o Krakowie) wlasnie z powodu jezykow obcych. Chyba ze nalezaly do tej elity, ktorych rodzicow bylo stac na korepetycje i szkole jezykowa.

    Ja sie naprawde zastanawiam, skad taka nienawisc do Polakow jako calosci. I mowie to jako wyborca Wiosny, a nie PiSu. Tego sie po prostu juz nie da zniesc i czytac. Jak Wy chcecie cos zbudowac w tym kraju skoro sie nawzajem klocicie, obrazacie.
    Twoja wypowiedz powyzej, to wypowiedz czlowieka strasznie zgorzknialego - jesli tak sie czujesz - zachowaj do dla siebie. Polska i Polki i Polacy SA PIEKNI, a nie zgorzkniali...

    Tak brzmi dla Ciebie. Masz prawo do takiego odbioru i opinii. Napisałem, że podziwiam wrocławian, gdańszczan za stworzenie polskiej tożsamości w poniemieckich miastach. Absolutnie nie oznacza to tego, że nie dostrzegam rozwoju Krakowa i nie doceniam tego. W Krakowie spędziłem młodość, około dwudziestu lat. Aktualnie jestem w nim codziennie. Mam porównanie. Znam tu prawie każdy kamień. Umiem się cieszyć i Sudetami , Krakowem. " Nienawiść do Polaków jako całości". Jestem cały czas wśród ludzi, rozmawiam, cieszę się życiem, dostrzegam zmiany na lepsze. Tu wyrażam obawy i troski. I to dosadnie. Żeby być szczęśliwym niekoniecznie trzeba szczerzyć zęby. W USA nie byłem. Cieszę się po polsku, trochę marudząc. No. dobrze , postaram się więcej miodu niż dziegciu. Kłócić się już nie mam o co, ani nie mam ochoty. Recevez mes cordiales salutations, jeżeli Ci coś z tego francuskiego zostało.

    5 13 Cytuj
  • 1 mar 2019
    WKibic napisał/a:

    Tak brzmi dla Ciebie. Masz prawo do takiego odbioru i opinii. Napisałem, że podziwiam wrocławian, gdańszczan za stworzenie polskiej tożsamości w poniemieckich miastach. Absolutnie nie oznacza to tego, że nie dostrzegam rozwoju Krakowa i nie doceniam tego. W Krakowie spędziłem młodość, około dwudziestu lat. Aktualnie jestem w nim codziennie. Mam porównanie. Znam tu prawie każdy kamień. Umiem się cieszyć i Sudetami , Krakowem. " Nienawiść do Polaków jako całości". Jestem cały czas wśród ludzi, rozmawiam, cieszę się życiem, dostrzegam zmiany na lepsze. Tu wyrażam obawy i troski. I to dosadnie. Żeby być szczęśliwym niekoniecznie trzeba szczerzyć zęby. W USA nie byłem. Cieszę się po polsku, trochę marudząc. No. dobrze , postaram się więcej miodu niż dziegciu. Kłócić się już nie mam o co, ani nie mam ochoty. Recevez mes cordiales salutations, jeżeli Ci coś z tego francuskiego zostało.

    Na co mi był francuski, jak przez Twoja nieumiejętna politykę, ja i inne osoby z mojego pokolenia miały pod górkę? Teraz siedzisz niby wśród ludzi, a tak naprawdę na forum. Rozprawiasz o czasach minionych, ujadasz i uzyskujesz, a tak naprawdę twój największy konkurent i wróg naprawił twoje bzdury. Na sranie mi był francuski, skoro potem był angielski i niemiecki. Chyba po to, jak wiele musiałem nadrabiać na niemieckim, bo byłem jedyna osoba która tego języka wcześniej nie miała. Jeszcze przez to ze angielski był nieobowiązkowy nauczycielek naliczyłem 7 za 3 lata.

    Słusznie ci Vivaldi wyciągnął dokumenty z izby obrachunkowej. Wydaje ci się, ze byłeś idealny, no cóż. Czasem trzeba się zderzyć z rzeczywistością. To bywa bolesne, dlatego spodziewam się dalszego ujadania,

    13 6 Cytuj
  • 1 mar 2019

    Wydaje się, że nie tylko niemieckiego Cię nie nauczono. Przykre, ale po Twoich wcześniejszych polemikach mnie to nie zaskakuje. Adieu.

    8 13 Cytuj
  • 1 mar 2019
    WKibic napisał/a:

    Wydaje się, że nie tylko niemieckiego Cię nie nauczono. Przykre, ale po Twoich wcześniejszych polemikach mnie to nie zaskakuje. Adieu.

    Najprościej opuścić dyskusje, gdy argumenty przytłaczają i nie da się już więcej kreować na omnibusa mającego przepis na Polskę i posiadającego definicje „godnego człowieka”.
    Warto czasem przypominać zdarzenia z dawnych lat, wtedy jak na dłoni wychodzi, ze wypisywanie peanów „ex katedra”, może być płytkie.

    12 7 Cytuj
  • 2 mar 2019
    WKibic napisał/a:

    Wydaje się, że nie tylko niemieckiego Cię nie nauczono. Przykre, ale po Twoich wcześniejszych polemikach mnie to nie zaskakuje. Adieu.

    Chcesz się teraz licytować? Czy to o czymś świadczy? Owszem resort był najlepszą i najbardziej wykształconą mafią na świecie, to nie podlega podważeniu. Teraz chcesz się schować za słowem demokracja choć sam go nie rozumiesz. Muszę Cię zmartwić. Gej ze Stróży, dzisiaj mogę powiedzieć w perspektywie rozmowy z Tobą Pan Gej okazał się po pierwsze primo lepszym Polakiem niż Ty - były nauczyciel j.polskiego - bo nie lubi oszustwa, wie o co walczy ma cel i zdaje sobie sprawę gdzie żyje. Po drugie primo zdecydowanie lepiej liczy od Ciebie ale po UJ za PRLu trudno spodziewać się rewelacji w liczeniu. Po trzecie primo merytorycznie ma sporo argumentów z którymi trzeba się zgodzić. Powiedz Ty mi jak zakazano Ci nauki "Dziadów" na j.polskim co wtedy robiłeś? Ujadałeś, kąsałeś czy gryzłeś? Jak głośno krzyczałeś "matkę nam tam mordują", czy wspomniałeś o demokracji, bo to Twoje sztandarowe słowo? Wiem, że teraz kopiujesz teksty z forów zamkniętych KO czy innego Neewsweeka ale powiedz mi jak to było z "Dziadami". Kozaczyłeś wtedy czy było Ci wygodnie?

    Słuchaj. Skończył się pewien etap. Obajt Was wciągnął nosem. To jest to czego nie możesz przeboleć. Czytałem Twoje wypociny na jego temat. Młody gość wciągnął stary układ i przemielił, na koniec spuścił wodę. Nie możecie tego znieść. Miałem też wątpliwą przyjemność jeden raz pracować na zlecenie dla Pana L. (stąd moja pewność w obrachunki krakowskiej izby). Zapłacił za pracę grubo po terminie i 3 monitach więc tej sprawy lepiej nie ruszaj, bo swoje zdanie mam z autopsji.
    Zajmij się przechadzkami po górach, kontaktem z ludźmi z którymi przebywasz, wycisz trochę, spuść ciśnienie. Tamto już nie wróci. Po co Ci taka presja. Krzyk na wszystkich wokoło. A kto Ty jesteś ?

    https://www.youtube.com/watch?v=5zyIPRuo5HI

    14 7 Cytuj
  • 2 mar 2019

    Winny się tłumaczy, a tchórz ucieka. nie interesuje mnie pyskówka, lecz dyskusja w ramach zakładanych tematów. Mogę się nie zgadzać z argumentami dyskutantów, ale nikogo personalnie nie atakuję. Nie interesuje mnie , czy Vivaldi kradł opony, bono chodził na dziewczyny w USA, Strozaninek jest gejem itp. Bynajmniej nie interesuje mnie kim są z imienia i nazwiska. Atakowanie personalne świadczy o braku argumentów i umacnia mnie w tym, że mam rację, bo się mnie na siłę z forum wyrzucić chce. Może lepiej przyjąć inną niż Wasza opinię na rzeczywistość w Polsce niż grzebać w życiorysach, insynuować, nieprawdę głosić, ubliżać. Winny się tłumaczy, tchórz ucieka. Dziękuję, bo pomogliście mi podjąć decyzję. Miałem opuścić to forum z przyczyn, których z grzeczności nie podam. Teraz nie mogę, bo tchórzem nie jestem, winnym insynuacji także NIE. Tyle razy się tu powtarza, że trzeba zacząć od siebie. Może nie insynuować i szkalować osób, o których się ma blade pojęcie?

    9 13 Cytuj
  • 2 mar 2019
    WKibic napisał/a:

    Winny się tłumaczy, a tchórz ucieka. nie interesuje mnie pyskówka, lecz dyskusja w ramach zakładanych tematów. Mogę się nie zgadzać z argumentami dyskutantów, ale nikogo personalnie nie atakuję. Nie interesuje mnie , czy Vivaldi kradł opony, bono chodził na dziewczyny w USA, Strozaninek jest gejem itp. Bynajmniej nie interesuje mnie kim są z imienia i nazwiska. Atakowanie personalne świadczy o braku argumentów i umacnia mnie w tym, że mam rację, bo się mnie na siłę z forum wyrzucić chce. Może lepiej przyjąć inną niż Wasza opinię na rzeczywistość w Polsce niż grzebać w życiorysach, insynuować, nieprawdę głosić, ubliżać. Winny się tłumaczy, tchórz ucieka. Dziękuję, bo pomogliście mi podjąć decyzję. Miałem opuścić to forum z przyczyn, których z grzeczności nie podam. Teraz nie mogę, bo tchórzem nie jestem, winnym insynuacji także NIE. Tyle razy się tu powtarza, że trzeba zacząć od siebie. Może nie insynuować i szkalować osób, o których się ma blade pojęcie?

    W którym miejscu ktoś cię atakuje? Ja tylko pokazałem, ze nie masz monopolu na prawdę, nie jesteś nieomylny i tez popełniasz błędy. Teraz mówisz innym ze robią błędy, piszesz kto jest bardziej Polakiem, a kto mniej, co jest europejskie, a co nie, a kilkanaście lat temu nie zadbales by uczono właściwych rzeczy. Szkoły podlegają samorządom, czyż nie?
    Teraz Pcim i Małopolska to zaścianek według Ciebie.
    Oczywiście nie było zaścianka, gdy rządził właściwy człowiek.

    12 8 Cytuj
  • 2 mar 2019
    WKibic napisał/a:

    Może lepiej przyjąć inną niż Wasza opinię na rzeczywistość w Polsce niż grzebać w życiorysach, insynuować, nieprawdę głosić, ubliżać. Winny się tłumaczy, tchórz ucieka. Dziękuję, bo pomogliście mi podjąć decyzję. Miałem opuścić to forum z przyczyn, których z grzeczności nie podam. Teraz nie mogę, bo tchórzem nie jestem, winnym insynuacji także NIE. Tyle razy się tu powtarza, że trzeba zacząć od siebie. Może nie insynuować i szkalować osób, o których się ma blade pojęcie?

    Kibic nie dorzucaj jeszcze hipokryzji do wypocin.

    WKibic napisał/a:

    Może lepiej przyjąć inną niż Wasza opinię na rzeczywistość w Polsce niż grzebać w życiorysach, insynuować, nieprawdę głosić, ubliżać.

    Czy mam zacząć wrzucać Twoje wypowiedzi (częściowo na poklask i nie prawdziwe) o Obajtku obecnym prezesie Orlenu? Publicznie dostępne (to taka wada Twojego byłego stanowiska ale godziłeś się na to w całym dobrodziejstwie stanowiska) dane obrachunkowe które podałem bo już nie mogłem obłudy słuchać i czytać są niczym w porównaniu z tym jak się wiłeś w wypowiedziach o innych. Jak zacznę je wrzucać to dopiero stracisz już chyba resztka na których jedziesz.
    Nie musisz nikogo opuszczać, po prostu zachowuj się jak człowiek. Nie gryź , nie kąsaj, nie miej przekrwionych oczu. Tu nawet nie o forum chodzi. Wpadłeś w wątek o dyrektorce z Dobczyc i nie czytając do końca źle napisanego artykułu pojechałeś po systemie jak po burej suce. Rozumiem, że znasz sprawę Dobczyc doskonale i to pozwoliło Ci na ocenę. Jeśli znasz to się tym nie podzieliłeś, podziel się teraz, jeśli nie znasz po co plujesz jadem ? Tak zostałeś oceniony i dostałeś łatkę frustrata.

    Nikt Ciebie nie szkaluje. Suche fakty podajesz sam. Jeśli uważasz, że wpadniesz, wrzucisz artykuły skopiowane z innych stron (nawet czcionka wtedy przekłamywała, nieprawdaż), wylejesz wiadro żółci, że wszystko rozpieprzają, że to nienormalne, ludzie brońmy się bo lecimy w przepaść, rodacy krwawię czy wy też krwawicie jak ja......noooo stary weź wyhamuj. Nikt tu z Tobą nie krwawił. Czy uważasz, że to wszystko pozostało bez reakcji i niezauważone? To nie szkalowanie to opis Twojego zachowania. Napisałeś o kradzieżach, o Srebrnej, wcześniej o rozkradaniu przez sowiecką władzę.....na spokojnie wrzuciłem co znalazłem na oficjalnych portalach po to abyś uwierzył, że należy zacząć od oceny siebie. Niestety nie dotarło, dalej się darłeś że krwawisz jak to wszystko widzisz co ONI robią. Po prostu studź i przesiej emocje zanim je przelejesz tutaj.

    Polecam Ci cały film "Dzień świra", bohater to też nauczyciel j.polskiego, a puentując posłuchaj : https://www.youtube.com/watch?v=ZBFYYKjgtXw

    3 3 Cytuj
  • 2 mar 2019

    "jurek123 Dzisiaj 11:54
    Przeraża mnie czasem nasza zaściankowość i nie tolerancja, nie mówię tu o przyjmowaniu uchodźców czy imigrantów - bo temu jestem przeciwny, ale.. dwóch studentów (podkreślam stundentow!) czyli ludzi jak mniemam inteligentnych, oczytanych przyjeżdża porozmawiać z dziećmi w języku angielskim i pokazać im kawałek swojej kultury - której nierozłączną częścią jest język Arabski, a rodzice mają z tym problem ? Bo muzułmanie? Bo czarni?
    Bo piszą po arabsku? Wstyd.
    Idźmy o krok dalej, usuńmy rosyjski i niemiecki ze szkół, bo trochę się źle kojarzy i przywołuje nie miłe wspomnienia.
    A no i oczywiście zamknijmy te chińskie markety, ponieważ prowadzą je Azjaci (prawodopodobnie tez nie są chrześcijanami). Zostawmy w Polsce to co Polskie, zamknijmy głowy, tak napewno będzie lepiej..
    a reasumując: wstyd i jeszcze raz wstyd, nie spodziewałem się, ze w dzisiejszych czasach taka sytuacja nadal jest możliwa."
    To też frustrat?

    1 3 Cytuj
  • 2 mar 2019
    WKibic napisał/a:

    https://koduj24.pl/apolityczna-malopolska-kurator-oswiaty-obraza-protestujacych-w-sejmie/
    https://oko.press/antysemita-homofob-maz-malopolskiej-kurator-oswiaty-ryszard-nowak-ekspertem-men/

    Te artykuły są stare, jeden z sierpnia, a drugi z maja ubiegłego roku. A może coś od siebie drogi Panie?

    1 6 Cytuj
  • 2 mar 2019

    Skoro stare, to może o kulisach powołania, o nagrodach przyznawanych przez Wojewodę koleżance. Najsłynniejsza kurator w Polsce. To też w mediach znajdziemy. TA KOBIETA NIE POWINNA ANI GODZINY BYĆ KURATOREM W DEMOKRATYCZNYM KRAJU.
    https://www.tvn24.pl/krakow,50/krakow-trzy-nagrody-dla-malopolskiej-kurator-oswiaty-barbary-nowak,825746.html

    2 1 Cytuj
  • 2 mar 2019

    " Dzień Świra" PiS zagwarantował ministrowi od policji Zielińskiemu , poloniście - narcyzowi, przy którym Bizancjum to pikuś. Konfetti. Gdzie tam mnie do niego.

    3 1 Cytuj
  • 2 mar 2019

    "Miałem też wątpliwą przyjemność jeden raz pracować na zlecenie dla Pana L. (stąd moja pewność w obrachunki krakowskiej izby). Zapłacił za pracę grubo po terminie i 3 monitach więc tej sprawy lepiej nie ruszaj, bo swoje zdanie mam z autopsji". Bajki Pana L. [ gratuluję towarzystwa ] i pana O. [ teraz w Orlenie ] zweryfikowała prokuratura po ich donosie. Zostały tylko w Twojej mózgownicy. Nie wstyd Ci, na takich bajach snuć podejrzeń wobec przyzwoitych, przynajmniej pod tym względem, ludzi? Ci ludzie nie mieli przez $ lata dostępu do Andrzeja. Gonił ich jak bure suki od siebie. Nie dał się skorumpować. Bzdury piszesz.

    4 1 Cytuj
  • 2 mar 2019
    WKibic napisał/a:

    [...] Winny się tłumaczy, tchórz ucieka. Dziękuję, bo pomogliście mi podjąć decyzję. Miałem opuścić to forum z przyczyn, których z grzeczności nie podam. Teraz nie mogę, bo tchórzem nie jestem, winnym insynuacji także NIE. Tyle razy się tu powtarza, że trzeba zacząć od siebie.[...]

    Zamiast się licytować, bądź mądrzejszy i zlikwiduj konto. Popełnij forumowe harakiri a tuż potem wróć pod nowym, bardziej demokratycznym szyldem, odkreślającym grubą kreską Twoją przeszłość. Demokratycznie myślący tu na forum przyklasną na taką zmianę a Ty postawisz przysłowiową "kropkę nad i"- "T" przed WKibic.

    1 Cytuj
  • 2 mar 2019
    WKibic napisał/a:

    Nie wstyd Ci, na takich bajach snuć podejrzeń wobec przyzwoitych, przynajmniej pod tym względem, ludzi? Ci ludzie nie mieli przez $ lata dostępu do Andrzeja. Gonił ich jak bure suki od siebie. Nie dał się skorumpować. Bzdury piszesz.

    Ale ci symbol $ przez przypadek (?) wskoczył :)

    1 5 Cytuj
  • 2 mar 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Zamiast się licytować, bądź mądrzejszy i zlikwiduj konto. Popełnij forumowe harakiri a tuż potem wróć pod nowym, bardziej demokratycznym szyldem, odkreślającym grubą kreską Twoją przeszłość. Demokratycznie myślący tu na forum przyklasną na taką zmianę a Ty postawisz przysłowiową "kropkę nad i"- "T" przed WKibic.

    Gustavus obiit... hic natus est Conradus. Amen.

    1 1 Cytuj
  • 2 mar 2019
    taki_gość napisał/a:

    Ale ci symbol $ przez przypadek (?) wskoczył :)

    Sziftnął 4kę ;)

    1 Cytuj
  • 2 mar 2019
    Konto usunięte napisał/a:

    Gustavus obiit... hic natus est Conradus. Amen.

    Ni i Kibic odszedł ....... [*]

    5 Cytuj
  • 2 mar 2019

    Noooo odszedł......[*]......po kolegów. Po IP mi się nawet szukać nie chce. Po prostu mi się nie chce......ale Andrzej zaraz mnie zacytuje, że "jak się nie chce to gorzej jakby się nie umiało"
    Ale chłopina zacietrzewiony. Powiem Wam, że WKibic to jednak umie odejść :-))) , poszedł, usiadł nad wodą a jak już zrobił swoje to pomyślał, że nie można tak demokratycznie na forum stwierdzić, nie mogą wszyscy się nie mylić :-))), demokracja ma być po mojemu :-))) .....i co z tego , że w mniejszości. W mniejszości też może być demokratycznie :-) .......ot taki Jędrek z Pcimia.

    15 Cytuj
  • 3 mar 2019
    Vivaldi napisał/a:

    .......ot taki Jędrek z Pcimia.

    Chciałeś chyba napisać ot taki mędrek z Pcimia

    1 4 Cytuj
  • 3 mar 2019
    taki_gość napisał/a:

    Chciałeś chyba napisać ot taki mędrek z Pcimia

    Można i z nazwiska, ja wole po imieniu :-)))

    2 Cytuj
  • 3 mar 2019
    taki_gość napisał/a:

    Ni i Kibic odszedł ....... [*]

    To katorga dla Vivaldi.
    Gość co pięć minut przegląda blogi i .........
    nie ma do kogo pisać. Jak on teraz wypełni wolny czas w tych korporacjach dla rencistów?

    10 2 Cytuj
  • 3 mar 2019

    Nie martw się o mnie :-) Ty jesteś, zmiana dyżuru tak ?

    3 Cytuj

Odpowiedz